Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις κατέβασα τα video και τα είδα.

Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία στο θέμα, το καλύτερο που είχα μέχρι τώρα είναι το Ν73 που έχω αυτή τη στιγμή. Για μένα τα video του Ν95 είναι πάρα πολύ ικανοποιητικά, σχεδόν χωρίς σπασίματα.

 

Και ο ήχος επίσης καλός. Π.χ. στο δύσκολο clip με το ροκ συγκρότημα ο ήχος ήταν πολύ καλός. Αν και η λήψη έγινε ακριβώς δίπλα στα ηχεία δεν παραμορφώνει σχεδόν καθόλου (εννοώ από ότι ακούγεται, δε μιλάω για εξειδικευμένες μετρήσεις παραμόρφωσης), το Ν73 σ' αυτή την περίπτωση θα τα έβγαζε όλα εμφανώς παραμορφωμένα. Βέβαια αν ακούγαμε και φωνή (τραγούδι) πιστεύω ότι θα ήταν πιο εμφανής η διαφορά. Έχει βέβαια ένα φυσιματάκι στο μικρόφωνο αλλά γίνεται αντιληπτό μόνο σε πολύ ήσυχες λήψεις (όπως η εσωτερική με τον εκτυπωτή στο τραπέζι).

 

Επίσης η βιολετιά απόχρωση και το σκοτείνιασμα που υπήρχαν στα πρωτότυπα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί.

 

Μπράβο στη Nokia.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου εγω εχω καρτα στο κινητο και οχι συνδεση γινεται να μπαινω στο νετ με καρτα;

 

μπορεις να μπαινεις.

και θα εχεις και τις αναλογες χρεωσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα τα video και τα είδα.

Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία στο θέμα, το καλύτερο που είχα μέχρι τώρα είναι το Ν73 που έχω αυτή τη στιγμή. Για μένα τα video του Ν95 είναι πάρα πολύ ικανοποιητικά, σχεδόν χωρίς σπασίματα.

 

Και ο ήχος επίσης καλός. Π.χ. στο δύσκολο clip με το ροκ συγκρότημα ο ήχος ήταν πολύ καλός. Αν και η λήψη έγινε ακριβώς δίπλα στα ηχεία δεν παραμορφώνει σχεδόν καθόλου (εννοώ από ότι ακούγεται, δε μιλάω για εξειδικευμένες μετρήσεις παραμόρφωσης), το Ν73 σ' αυτή την περίπτωση θα τα έβγαζε όλα εμφανώς παραμορφωμένα. Βέβαια αν ακούγαμε και φωνή (τραγούδι) πιστεύω ότι θα ήταν πιο εμφανής η διαφορά. Έχει βέβαια ένα φυσιματάκι στο μικρόφωνο αλλά γίνεται αντιληπτό μόνο σε πολύ ήσυχες λήψεις (όπως η εσωτερική με τον εκτυπωτή στο τραπέζι).

 

Επίσης η βιολετιά απόχρωση και το σκοτείνιασμα που υπήρχαν στα πρωτότυπα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί.

 

Μπράβο στη Nokia.

 

:!: H καλή και υπεύθυνη δουλειά, (γενικά), ΠΑΝΤΑ ανταμοίβεται ... :cool:

 

:!: Well done to Nokia, για την - μέχρι στιγμής - ''ναυαρχίδα'' της, το νέο Νοkia N95. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η βιολετιά απόχρωση και το σκοτείνιασμα που υπήρχαν στα πρωτότυπα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί.

 

Δηλαδή υπάρχει ακόμη και στη final release ?? :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

και αν περαστουν τα ελληνικα, μετα αμα βγει νεα αναβαθμιση λογισμικου στο nokia software updater θα επανερθουν τα αγγλικα?η θα αναβαθμιστη κανονικα στα ελληνικα?

 

 

Από την στιγμή που το product code δεν είναι ελληνικό, όταν θα περάσεις κάποια αναβάθμιση μέσω software updater δεν θα έχεις ελληνικά.

Για ελληνικά με product code που δεν είναι ελληνικό μόνο αναβάθμιση σε Nokia shop με μικρό χρηματικό ποσό.

 

Από τη στιγμή που μετατρέπεται σε ελληνικό, αλλάζει το Product Code που ανήκει στη χώρα μας και από εκεί και πέρα αναγνωρίζεται σαν ελληνικό.

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος γιατί δεν είμαι και 100% σίγουρος.

 

 

Από την στιγμή που θα μετατραπεί το product code από κάποιο Ν95 παραεισαγωγής σε ελληνικό, με κάποιο πρόγραμμα, τότε όταν κάνεις αναβάθμιση με το software updater θα έχεις ελληνικά.

 

Αλλά να θυμάστε ότι το product code αναγράφεται και επάνω στην συσκευή που σημαίνει και να αλλαχτεί σε ελληνικό, όταν θα πάει κάποιος σε Nokia shop δεν θα εχει εγγύηση, ότι θέλει για το Ν95 του θα το έχει πάντα με πληρωμή.

 

Τα Nokia shop δεν αλλάζουν το product code απλά περνάνε την αναβάθμιση με τα ελληνικά.

 

Τα Ν95 της Αlpha Copy έχουν 24 μήνες εγγύηση!

 

Όποιος βιάζεται αγοράζει το Ν95 παραεισαγωγή και όποιος μπορεί λίγο να αναμένει έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κυκλοφορει και σε καινουριο χρωματακι!

http://darlamack.blogs.com/.shared/image.html?/photos/uncategorized/2007/04/05/biggow.jpg

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

paides.Emathe kaneis pote telika tha to ferei to plaisio kai an nai se ti timoula??

 

λογικα το πλαισιο θα το εχει πιο πανω απο τα καταστηματα της νοκια γυρω στα 10 με 20 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μαλλο εξαντληθηκε, λεει for preorder

 

Ακομα δεν κυκλοφορησε ,πως εξαντληθηκε ? :rolleyes:

Για προπαραγγελια αναφερεται ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια κυκλοφορει και σε καινουριο χρωματακι!

http://darlamack.blogs.com/.shared/image.html?/photos/uncategorized/2007/04/05/biggow.jpg

 

 

Tα χρώματα του Ν95 είναι δύο:

Deep plum (μπροστά Ασημί και πίσω χρώμα Δαμασκηνή)

Silver sand (μπροστά Ασημί και πίσω χρώμα Άμμου)

 

Αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το εχω ψαξει πολυ το θεμα με το Ν95. Εχω διαβασει απειρα reviews στο νετ και πολλα forum με σχολια χρηστων που ηδη το εχουν στα χερια τους. Κατα γενικη ομολογια το τηλεφωνο ειναι Σουπερ!

Πολυ γρηγορο, πληρες απο χαρακτηριστικα. Τα μονα μειονεκτηματα που εχουν αναφερθει μεχρι στιγμης ειναι:

1. Μικρη διαρκεια μπαταριας. Το ξερουμε ολοι πλεον αυτο.

2. Το GPS δεν εχει και την καλυτερη δυνατη αποδοση αλλα την δοπυλεια του την κανει πολυ ικανοποιητικα(πιθανον θα βελτιωθει ακομα περισσοτερο με μελλοντικες αναβαθμισεις).

3. Μηνυμα "out of memory" οταν τρεχουν αρκετες βαριες εφαρμογες (α ρε ΝΟΚΙΑ βαλε λιγη μνημη παραπανω)

 

Περαν αυτων δεν εχει αναφερθει κατι αλλο αξιο λογου. Φαινεται οτι ειναι το καλυτερο all-aroung smartphone που εχει ποτε παρουσιαστει. Αντε να μας ερθει να ακουσουμε και καποια σχολια απο δικους μας χρηστες.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν κυκλοφορησε ,πως εξαντληθηκε ?

Για προπαραγγελια αναφερεται ...

 

OPOTE h exantlhthike h den to xan pote se stock...

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Θυμόσαστε που είχα πει την προηγούμενη εβδομάδα ότι ρώτησα σε κατάστημα ΤΙΜ και μου είχαν πει για 10 Απριλίου; Ε... όπως το θυμόσασταν, ξεχάστε το. :cry: Πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι τελικά δεν το πήραν και δεν έχουν ιδέα πότε θα έρθει. Να πω την αλήθεια, το υποψιαζόμουν ότι έτσι θα γινόταν, αλλά είχα και μια ελπίδα μήπως και...

 

Υπομονή όμως παιδιά, θέλω ανεβασμένο ηθικό, σκεφτείτε θετικά (Amita Motion, ομάδα θετικής ενέργειας κλπ. κλπ.). Ίσως αυτή τη βδομάδα τελικά γίνει το θαύμα. :D

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά !

 

Υπομονή όμως παιδιά, θέλω ανεβασμένο ηθικό, σκεφτείτε θετικά (Amita Motion, ομάδα θετικής ενέργειας κλπ. κλπ.). Ίσως αυτή τη βδομάδα τελικά γίνει το θαύμα. :D

 

:cool: :p :) ------- :respect: :respect: :respect: ------- :) :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή όμως παιδιά, θέλω ανεβασμένο ηθικό, σκεφτείτε θετικά (Amita Motion, ομάδα θετικής ενέργειας κλπ. κλπ.). Ίσως αυτή τη βδομάδα τελικά γίνει το θαύμα. :D

 

Δεν το βλεπω για αυτη την βδομαδα.Σημερα γυρισα ολα,μα ολα τα καταστηματα του Ηρακλειου (Nokia,Γερμανο,Tim,Vodafone,Cosmote),και ολοι μου ειπαν πως δεν εχουν καμια νεα ενημερωση.Μονο στο δευτερο καταστημα του γερμανου ηταν ενας πιο ενημερωμενος υπαλληλος και μου ειπε πως στο τελος του μηνα θα ερθει μονο 1 κομματι για προωθηση (το οποιο ειναι κλεισμενο και δεν μπορεις να το αγορασεις) και απο τα μεσα του επομενου μηνα θα κυκλοφορησει κανονικα.:cry:

Τι να πω,ελπιζω σε κανενα θαυμα γιατι εχω σκασει απο την αγωνια.

 

P.S:Α!,αυτος απο τον γερμανο μου ειπε ακομα πως η τιμη μπορει να ειναι και λιγοτερο απο 720€ που λενε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η μπαταρια του θα κραταει οσο του Ν80?

 

Απο ξενα φορα κραταει λιγο πιο πολυ απο το N80. Παντως την καθημερινη φορτιση να την εχετε σιγουρη.

 

Αποστολος

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Ego tilefonisa simera sti nokia Agias Paraskeyis kai o upefthinos tou katastimatos pou ton ksero mou eipe tha tous erthei mexri tin paraskeyi.ante na doume....:) :shifty: :!:
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Ego tilefonisa simera sti nokia Agias Paraskeyis kai o upefthinos tou katastimatos pou ton ksero mou eipe tha tous erthei mexri tin paraskeyi.ante na doume....:) :shifty: :!:

 

Ώρα περίπου ξέρουμε; Για να κανονίσω τι ώρα θα στήσω το αντίσκηνο απ' έξω... :shifty:

 

 

Δηλαδη η μπαταρια του θα κραταει οσο του Ν80?

 

Απο ξενα φορα κραταει λιγο πιο πολυ απο το N80. Παντως την καθημερινη φορτιση να την εχετε σιγουρη.

 

Αποστολος

 

Δεν με πειράζει αυτό. Όταν έχεις ένα κινητό με δυνατότητες υπολογιστή, είναι λογικό να περιμένεις και μικρή αυτονομία. Τη λύση την έχω σκεφτεί... ένας φορτιστής Nokia σε όλα τα σημεία από όπου περνάμε. Σπίτι, γραφείο, εξοχικό, αυτοκίνητο... στην ανάγκη, αγοράζω και αιολική γεννήτρια τσέπης για ένα τέτοιο κινητό. :p

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως αυτη η καθυστερηση μ'αρεσει...

γιατι με κανει να το θελω ακομα ποιο πολυ.:p :p

τοσο καιρο περιμεναμε...λιγο υπομονη χρειαζεται ακομα.

που θα παει θα ερθει.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥς πηρα πριν μια ωρα σε νοκια σοπ και μου ειπαν τοεξης:το ν95 αναμενεται 10-15 ιουνιου

ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥς πηρα πριν μια ωρα σε νοκια σοπ και μου ειπαν τοεξης:το ν95 αναμενεται 10-15 ιουνιου

ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!

 

ενταξει και γω που ειχα παρει πριν 2 εβδομαδες στη νοκια μου ειχαν πει μαιο με ιουνιο το περιμενουμε,παντως μου αρεσει που οι περισσοτεροι απο εσας εχετε βαλει αβαταρ το Ν95 χαχαχαχαχαχα βγαλτε το ρε παιδια ειναι γρουσουζιαααααα:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια δεν αντεξα αυτην την αγωνια και το πηρα απο εναν που το εφερε απο αγγλια με αγγλικο μενου και γλωσσα.οντως ειναι το ποιο γρηγορο symbian κινητο που εχω παρει ποτε,παρα πολυ καλες φωτογραφιες και βιντεοσκοπηση(για τα δικα μου και οχι πολυ αυστηρα δεδομενα)και το gps ικανοποιητικο και γενικα παει σχετικα καλα για πρωτο software.με μελοντικες αναβαθμισεις θα βελτιωθει πιστευω ακομα καλυτερα.το μονο ψιλοκολημα που μου επαθε μονο μια φορα ηταν οταν του φορτωνα αρχεια(φωτογραφιες,βιντεο,mp3).ευτηχως μονο μια φορα.σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.με προβληματιζει λιγο τι θα γινει αν ομι γενιτο μου χαλασει εδω με την αλφα κοπη που φημιζεται για την εξυπηρετηση και το service:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:και επισης οταν περαστουν τα ελληνικα τι θα γινει οταν βγει μια αναβαθμηση απο το nokia software updater και ξαναμπουν τα αγγλικα η οχι.α 780 ευρω πηγε το μαλλι.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...