Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνω κάποιος να συγκεντρώσει όλα όσα έχουν ειπωθεί σχετικά με την πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας του, σε ένα μήνυμα. Νομίζω θα βγάλει γέλιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σωστα αλλα δεν εχουν αυτοι γελιο αλλα εμεις που κανουμε την πλακα μας αυτοι ολοι ειναι λιγο για γελια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο μου εδωσαν τιμη 629,75 συν φπα για αναβαθμιση συσκευης εταιρικου προγραματος,περιπου 752 ευρο, αν υπολογισουμε την εκπτωση που γινετε στις εταιρικες συσκευς αλα 50-70 ευρο το τηλ θα βγει πανο απο 800-820 ευρο!! και μην πιστευετε την alpa copy για 721 γιατι οταν περιμενα το n93 μου ειχαν πει 550!! ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Profile Change Shortcut Missing From Some N95's

I received an email today regarding the # shortcode missing from the Nokia N95's that

were recently sold in the retail stores. Apparently, Nokia USA customer service is aware

of the situation, but I'll keep you posted on the result. At the moment this is only

affecting those with the following firmware:

 

V 10.0.018

15-03-07

RM-159

Nokia N95 (C7.01)

 

For those that aren't aware, when you press the # from your standby screen

it is supposed to switch your profile to Silent. This short code has been known

in most of the Nseries devices.

http://darlamack.blogs.com/darlamack/2007/04/profile_change_.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Vodafone μου είπανε οτι θα αργήσει να έρθει το N95,ίσως τέλος του έτους,λόγω προβλημάτων που παρουσιάζει.

Αληθεύει ή δεν ήξερε τι έλεγε η κοπέλα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα σημερα να απο Κωτσοβολο,και ειχε Ν95 dummy,ρωτησα τιμη και μου ειπε 745euro,δεν ειχε βεβαια διαθεσημοτητα,αλλα κρατησα ενα και μου ειπε σε κανα μηνα οτι θα ερθει.Αλλα ο Κωτσοβολος παντα τα φερνει καθυστερημενα!!

Δεν ειχα ξαναδει το dummy του,ειναι πιο μικρο και πιο βολικο απο οτι περιμενα.

Παει το κακομοιρο το N80,μπορει να με ειχε βολεψει πιο πολυ N93 και N73,το Ν95 ειναι παρα πολυ βολικο στο χερι,και εχει και πολυ καλο slide ακομα και στο ψευτικο!Ειναι πραγματικα αριστο!

Εντυπωσιαστικα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Vodafone μου είπανε οτι θα αργήσει να έρθει το N95,ίσως τέλος του έτους,λόγω προβλημάτων που παρουσιάζει.

Αληθεύει ή δεν ήξερε τι έλεγε η κοπέλα?

 

Προφανώς δεν είχε ιδέα για τα όσα έλεγε.

Το Ν95 έχει κυκλοφορήσει στην Ευρώπη άλλωστε και δεν παρουσιάζει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

to piasa kai go sta xeria mou:) san dummy fusika;) einai mikro elafry kai genika poly oraio kinhto.An kai gia auth th tsouxterh timh pou tou xoune rixein ena exo na po...... ********:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

σε παλαιοτερη επικοινωνια που ειχα με το πλαισιο μου ειχαν δωσει τιμη 820 για το τηλεφωνο.συνηθως το πλαισιο εχει ελαχιστη διαφορα με τα νοκια σοπ.μαλλον η αλφα κοπυ μας δουλευει χοντρα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σε παλαιοτερη επικοινωνια που ειχα με το πλαισιο μου ειχαν δωσει τιμη 820 για το τηλεφωνο.συνηθως το πλαισιο εχει ελαχιστη διαφορα με τα νοκια σοπ.μαλλον η αλφα κοπυ μας δουλευει χοντρα

 

Κοιτα η αληθεια ειναι οτι τα 820 για τοΝ95 ειναι πιο λογικα από τα 720. Αν σκεφτει κανεις οτι το Ν93i εχει γυρω στα 800 τοτε θα ηταν παραλογο το Ν95 να πουλιέται σε χαμηλοτερη τιμη. Τεσπα ο καιρος πλησιάζει και θα το μαθουμε απο πρωτο χερι

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Anaforika me to thema tis memory card gia to maps Loader mporei kapoios na mas pei(pou na exei kapoio Nseries) to root tis kartas tou gia tous xartes.

π.χ. E/Maps i kati tetoio.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

<< Κοιτα η αληθεια ειναι οτι τα 820 για τοΝ95 ειναι πιο λογικα από τα 720. Αν σκεφτει κανεις οτι το Ν93i εχει γυρω στα 800 τοτε θα ηταν παραλογο το Ν95 να πουλιέται σε χαμηλοτερη τιμη. Τεσπα ο καιρος πλησιάζει και θα το μαθουμε απο πρωτο χερι >>

 

H vodafone το χει εταιρικο 550 + φπα, αρα 650, δεν ειναι λογικο retail να εχει 820, ειναι 170 €, μεγαλη διαφορα!

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Παντως η vodafone το εχει στις συσκευες του μελλοντος και εχει ημερομηνια κυκλοφοριας 18/04/07.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp n95 sar level The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 0.58 W/kg.

katholoy ashima..se sykrisi me to n73 kai n93i poy einai sta ypsei!

 

expansys Διαθέσιμα τεμ. 182 tha trellathooooo..rixane ti timi 20 euro

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ας μην πιάσουμε πάλι το θέμα της τιμής .... Εχει ΗΔΗ αναφερθεί ότι στα ΝΟΚΙΑ SHOPS θα έχει 721 € τελική αλλά πληρώνουμε τη νέα compact συσκευή της μαμας ΝΟΚΙΑ, οπότε το πιασοκολέ ( :X ) θα είναι αναμενόμενο... Σίγουρα πάνω από το ποσό αυτό θα θεωρηθεί ξερή πρόκληση εκ μέρους της μητρός εταιρίας και της ιθαγενούς κόρης της, αλλά δεν υφίσταται κάτι τέτοιο αφού είναι ήδη πλέον fix η τιμή... Υπομονή και οσονούπω έρχεται.... :rolleyes: :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τηλεφωνησα πλαισιο κ μου ειπαν οτι μετα απο σημερινη ενημερωση που τους εκανε η ΝΟΚΙΑ δεν ξερουν ποτε θα κυκλοφορησει κ για τιμη δεν ειχαν ιδεα!!! Πηρα κ στο νοκια σοπ ομονοιας κ μου ειπαν οτι το μονο που γνωριζουν ειναι οτι θα βγει δευτερο τριμηνο του ετους...Μαυρα μεσανυχτα εχουν ολοι!!

κ μια ερωτηση το ν95 απο το Expansys εχει ελληνικα κ καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση? γιατι κατι ειχα ακουσει οτι τα εισαγει απο γαλλια..

Link to comment
Share on other sites

apo expansys den ehei ellinika,alla tha eheis eggysei kanonikotata..vlepo na strefomaste alloy na to pernoume,stin ameriki vasei ti diafora poy ehoume dollario me euro mas symferei na to paroume apo ekei $750-800 dollars=550-590 euro!! katse kala,120-170 euro pio kato den einai kai liga,etsi?
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

apo expansys den ehei ellinika,alla tha eheis eggysei kanonikotata..vlepo na strefomaste alloy na to pernoume,stin ameriki vasei ti diafora poy ehoume dollario me euro mas symferei na to paroume apo ekei $750-800 dollars=550-590 euro!! katse kala,120-170 euro pio kato den einai kai liga,etsi?

 

Μάλλον φιλοσοφική κουβέντα είναι αλλά η Alpha Copy δεν καλύπτει συσκευές που δεν έχουν εισαχθεί από την ίδια στην Ελλάδα. Άρα δεν νομίζω να έχεις ούτε εγγύηση. Μην ακούσω τα γνωστά για δικαστικούς αγώνες, μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να πάρουν μια συσκευή και να μην σπάσουν τα νεύρα τους αν πάθει κάποια βλάβη μετά (κάτι που μπορεί να γίνει ακόμα και όταν έχεις εγγύηση)..

Στην Αμερική θα έχουν έκδοση για τα δικά τους δίκτυα. Θα πρέπει να βρεις έκδοση GSM. Και πάλι θα πρέπει κάποιος να το φέρει σε ταξίδι διότι αν κάνεις το λάθος να το παραγγείλεις και να έρθει ταχυδρομικά θα το σταματήσουν στο ληστρικό Ελ Βενιζέλο και θα πληρώσεις άλλο ένα Ν95 σε φόρους...

Συμπέρασμα: Υπομονή να έρθει στην Ελλάδα και από τις "νόμιμες" οδούς...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και στην Αμερικη εχει GSM, απλως αλλες συχνοτητες. Γι' αυτο υπαρχει το quad-band;) Επισης εχουν αλλες συχνοτητες για το 3g. Και το Ν95 που εχουν και εκει υποστηριζει μονο την ευρωπαικη συχνοτητα. Γι' αυτο γκρινιαζουν οι αμερικανοι:

http://www.engadget.com/2007/04/11/hands-on-with-the-nokia-n95/

Is the N95 a buy? Cost aside, this is one of the best smartphones and perhaps the best S60 device we've ever laid hands on, but let's be honest, $750 can be a tough pill to swallow -- especially considering we get nothing better than EDGE data. Add in 3G bands we can use stateside, though, and we're on board 110 percent.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φιλοσοφική κουβέντα είναι αλλά η Alpha Copy δεν καλύπτει συσκευές που δεν έχουν εισαχθεί από την ίδια στην Ελλάδα. Άρα δεν νομίζω να έχεις ούτε εγγύηση. Μην ακούσω τα γνωστά για δικαστικούς αγώνες, μιλάμε για ανθρώπους που θέλουν να πάρουν μια συσκευή και να μην σπάσουν τα νεύρα τους αν πάθει κάποια βλάβη μετά (κάτι που μπορεί να γίνει ακόμα και όταν έχεις εγγύηση)..

Στην Αμερική θα έχουν έκδοση για τα δικά τους δίκτυα. Θα πρέπει να βρεις έκδοση GSM. Και πάλι θα πρέπει κάποιος να το φέρει σε ταξίδι διότι αν κάνεις το λάθος να το παραγγείλεις και να έρθει ταχυδρομικά θα το σταματήσουν στο ληστρικό Ελ Βενιζέλο και θα πληρώσεις άλλο ένα Ν95 σε φόρους...

Συμπέρασμα: Υπομονή να έρθει στην Ελλάδα και από τις "νόμιμες" οδούς...

νομιζω οτι η alfa copy καλυπτει την εγγυηση των κινητων που ερχονται εκτως ελλαδος αρκει η χωρα απο την οποια αγοραστηκε το κινητο να ειναι μελος της ευρωπαικης κοινοτητας η εστω ναναι απο ευρωπη.δεν καλυπτει απο χωρες οπως μαλαισια,συγκαπουρη,σαουδικη αραβια κλπ.και αυτο το βλεπουν μεσω του σειριακου αριθμου της συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας την παρουσίαση του τύπου, βγαίνουν λάθος συμπεράσματα. Σε καμί περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε οτι το Ν95 στο μουσικό τομέα υστερεί ή είναι απλά μέτριο.

 

Ο χρήστης που κάνει την παρουσίαση, τονίζει συνεχώς οτι το Ν95 παίζεο όπως όλα τα υπόλοιπα νεότερα Ν series (Ν73, Ν93 κτλ) και όχι σαν το Ν91. Ας μην ξεχνάμε όμως οτι το Ν91 βρίσκεται αυτή την στιγμή στην κορυφή και μπορεί να συγκριθεί άμεσα με πολλές εξειδικευμένες συσκευής αναπαραγωγής μουσικής. Αυτό που λέει στην παρουσίαση είναι οτι το Ν95 θα έπρεπε να είχε το ίδιο τσιπάκι με το Ν91 και να απέδιδε το ίδιο καλά. Όμως δεν έγινε και το Ν95 βρίσκεται στα ίδια επίπεδα με το Ν73 για πράδειγμα. Υπάρχει όμως κάποιος που να υποστηρίζει οτι το Ν73 υστερεί στον μουσικό τομέα; όχι φυσικά.

 

Αν θέλει κάποιος να διαβάσει ολοκληρωμένη παρουσίαση για τις δυνατότητες του Ν95 στον μουσικό τομέα, καλύτερα να διαβάσει το Nokia N95 Review - part 2, The Music.

 

Εκεί πραγματικά καλύπτονται όλες οι πτυχές των μουσικών δυνατοτήτων της συσκευής.

 

το review του mobile-review λεει χαρακτηριστικα οτι το Ν95 ειναι μιλια μακρια απο το Ν91.Το οποιο ναι μεν εχει αρκετα καλο ηχο για κινητο σε συγριση με ενα φθηνο dap π.χ ipod nano,αλλα σε καμμια περιπτωση δεν συγκρινεται με το X5 η το ZVM.(στα δικα μου αυτια)Οσο για το Ν95 αν ειναι σαν το N81 η το ν73 σε ποιοτητα,τοτε ειανι χειροτερο κι απο το 6270 των 300 ευρω που χει περασει απο τα χερια μου.

 

Οπως και να χει η ποιοτητα ειναι μονο ενα μερος του προβληματος.Με 2 Gb μεγιστη χωρητικοτητα προς το παρον μαλλον ειναι ουτοπια να μιλαμε για λειτουργικο Mp3 player.Αν μαλιστα δεσμευσεις 500mb για photos και videos,500mb για βιντεακια δικα σου και προγραμματα,μενει μονο 1 giga,απαραδεκτη χωρητικοτητα για τα σημερινα δεδομενα,οταν απλα daps υποστηριζουν τα τεραστια flacs και lossless αρχεια,και συνεπως θες τουλ 4gb για να κανεις δουλεια.Αν σ'αυτο βαλεις και την περιορισμενη αυτονομια τοτε μαλλον η αποψη μου για αναγκη χωριστου mp3 player ειναι σωστη.

 

Φυσικα αν δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις τοτε θα σαι ΟΚ.Αλλα αν δεν εχεις ιδιαιτερς απαιτησεις πιθανον να σε καλυψει και ενα απλο κινητο των 100 ευρω.Το N95 παραμενει "jack of all trades master of none"

 

Οσο για το review στο AAS,δεν λεει κατι συγκεκριμενο για την ποιοτητα της μουσικης.Εξαλλου αν ο eldar του mobile-review θεωρειτα biased δλδ υπερ της SE,τοτε ο τυπας απο το AAS ειναι πουλημενος καθως παιρνει συνεχεια prototypes απο τη ΝΟΚΙΑ

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...