Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ωραίος ο τύπος! Σχολίασε τη γλώσσα του βιβλίου που ήταν μόνο στα ιταλικά αλλά δεν τον πείραξε που το βιβλίο ήταν για το 6680!! Και το CD για το Ν70!

Τι στο καλό; Ένα βίντεο κυκλοφορεί και βλέπουμε παντού φωτό από αυτό (που μάλλον έγινε λάθος) ή είναι γενικό το κακό; Περίεργο!

 

Το βίντεο της Darla πάντως είναι σκοτεινό αν και η μέρα φαίνεται ηλιόλουστη.

http://blip.tv/file/get/Darla-DrivingToMcDonalds303.flv

Αποκλείεται να είναι έτσι, μάλλον πρέπει να είχε κάποιο λάθος στη ρύθμιση. Εκτός αν είναι φιμέ τα τζάμια του αυτοκινήτου.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Exει και καρτα μνημης 1GB ΛΕΕΙ,στο βιντεο παντως δεν ειδα να την βγαζει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exει και καρτα μνημης 1GB ΛΕΕΙ,στο βιντεο παντως δεν ειδα να την βγαζει

 

αμα εχει καρτουλα 1gb θα ειναι καλα.

αν και μου φαινεται λιγο χλωμο.

παντως θα προτιμουσα να δινει καμια θηκουλα.

πολλα θελω ε??:p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Media Player Classic εγω θελει να εχεις codects ειναο FLV αρχειο γι αυτο φαινεται και λιγο σκοτεινο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, μπορεί να φταίει η μετατροπή, δεν το σκέφτηκα.

Άρα όποιος βάζει βίντεο για δείγμα, καλά είναι να το αφήνει στο original φορμά που ήταν από το τηλέφωνο, δηλ. mp4.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπερδευτηκα λιγο με καποια μηνυματα εδω, θελω να κανω την εξης ερωτηση.

Το GPS θα λειτουργει και με αλλα προγραμματα ή μονο με τους χαρτες/προγραμμα της ΝΟΚΙΑ????

Δηλαδη αν βαλουμε το route66 θα λειτουργει κανονικα????

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει κι εγω θα δουλευει με χαρτες της nokia.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει κι εγω θα δουλευει με χαρτες της nokia.

 

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι θα δουλευει μεν με χαρτες της ΝΟΚΙΑ κ την εφαρμογη maps, ομως θα μπορουμε να προσθεσουμε k εμεις οποιο προγραμμα επιθυμουμε πχ route66..αφου εχει δεκτη gps γιατι να μην δεχεται οποιο προγραμμα πλοηγησης θελουμε?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω το route 66 υποστηρίζει (ή μάλλον καλύτερα υποστήριζε μόνο Αθήνα) άρα για όλους τους υπόλοιπους κάτοικους Ελλάδας είναι άχρηστο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λέει εδώ: http://www.christianlindholm.com/christianlindholm/2007/02/nokia_n95_is_re.html

 

The GPS was cool, I was impressed how swiftly the maps came down over 3G. I also liked the graphics on them. Clean design. The N95 screen is big enough to make mapping useful. From utility point of view it is first generation and there is plenty room for innovation. I wish it was more, I am here, let me explore what’s around me. What makes the Maps app really interesting is the way they split it into product and service. The maps are downloaded dynamically, so where you move, a map corridor is downloaded and stored on the card. If you want turn-by-driving direction you need to buy a service. There are also point of interest services from several providers. This is real end2end management from Nokia’s point of view.

 

Εδώ θα παίζει ρόλο το μέγεθος των χαρτών σε MB. Αν είναι να κατεβάζουμε με τις ώρες μέσω δικτύου κινητής, μας είναι σχεδόν άχρηστο. Όπως ξέρετε το 3G δεν είναι παντού διαθέσιμο. Αν βέβαια μπορούμε να τους κατεβάσουμε στο σπίτι (DSL) και να τους μεταφέρουμε στο κινητό, τότε ΟΚ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία που εχω θέλω να μοιραστώ μαζί σας.......ο χάρτης της Νοκια υπάρχει ήδη και κυκλοφορεί με 110 ευρώ......και μπαίνει ακόμα και σε Ν80 που ρώτησα απλά δεν έχει ενσωματομένο το GPS όπως το Ν95........απλά παίρνεις το Ασύρματο Nokia GPS Module LD-3W.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ποιος χάρτης; Της Ελλάδας, της Ευρώπης; ΤΗς Αθήνας; Τι;

Σε τι επίπεδο ανάλυσης; Εθνικές οδοί; Αστικές περιοχές; Σε επίπεδο οδών, αριθμίσεων σπιτών;

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Την πληροφορία την πήρα απο Club Nokia.......ρωτήθηκα μάλιστα εαν θα με ενδιέφερε η Ευρώπη κίολας.........ανάλυση δεν ξέρω διότι δεν το έχω χρησιμοποίησει..αλλά μου ανέφερε ότι μέχρι και το ΑΤΜ δείχνει.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία που εχω θέλω να μοιραστώ μαζί σας.......ο χάρτης της Νοκια υπάρχει ήδη και κυκλοφορεί με 110 ευρώ......και μπαίνει ακόμα και σε Ν80 που ρώτησα απλά δεν έχει ενσωματομένο το GPS όπως το Ν95........απλά παίρνεις το Ασύρματο Nokia GPS Module LD-3W.......

 

Αυτη η τιμη πρεπει να περιλαμβανει το Ασύρματο Nokia GPS Module κ το χαρτη μαζι! Απο τα βιντεακια που εχω δει κατι πρεπει να ειδα για 7Ε μεσω πιστωτικης++ η χρεωση του φορεα για dowloading καμποσων mb.. 110ε μονο ο χαρτης θα ναι τρελα:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λέει εδώ: http://www.christianlindholm.com/christianlindholm/2007/02/nokia_n95_is_re.html

 

The GPS was cool, I was impressed how swiftly the maps came down over 3G. I also liked the graphics on them. Clean design. The N95 screen is big enough to make mapping useful. From utility point of view it is first generation and there is plenty room for innovation. I wish it was more, I am here, let me explore what’s around me. What makes the Maps app really interesting is the way they split it into product and service. The maps are downloaded dynamically, so where you move, a map corridor is downloaded and stored on the card. If you want turn-by-driving direction you need to buy a service. There are also point of interest services from several providers. This is real end2end management from Nokia’s point of view.

 

Εδώ θα παίζει ρόλο το μέγεθος των χαρτών σε MB. Αν είναι να κατεβάζουμε με τις ώρες μέσω δικτύου κινητής, μας είναι σχεδόν άχρηστο. Όπως ξέρετε το 3G δεν είναι παντού διαθέσιμο. Αν βέβαια μπορούμε να τους κατεβάσουμε στο σπίτι (DSL) και να τους μεταφέρουμε στο κινητό, τότε ΟΚ.

Το εχουμε πει οτι θα μπορεις να κατεβαζεις τους χαρτες και απο το pc σου αλλα αυτο που λεει ειναι απλα οτι θα πρεπει να κατεβασεις την πλοηγηση και να την αγορασεις,νω οταν διαλεγεις μια πολη που δεν εχεις κατεβασει τον χαρτη της τοτε το κινητο συνδεεται αυτοματα με τον server και κατεβαζει τον χαρτη.Ολα αυτα δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου(για να μην αρχισετε την ερωτησεις μετα:p)στο βιντεο που εδωσα πιο πριν τα λεει και τα δειχνει ολα αυτα που λεω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδια μα το θεο εχω μπερδευτει!! Αλλου διαβαζω ότι οι χαρτες θα ειναι προεγκατεστημενοι στο κινητο και οτι θα πληρωνεις μονο για να σου δινει μια φωνη κατευθυνσεις.

 

Αλλού παλι διαβαζω αυτο που γραφει και απο πανω, οτι δηλαδη τους χαρτες θα τους κατεβαζεις απο το κινητο (αρα απο οτι καταλαβαινω δεν θα ειναι τιποτα εγκατεστημενο, παρα μονο η εφαρμογη) κατι το οποιο ειναι πανακριβο αν γινεται μονο απο το κινητο και δεν μπορουμε να τα κατεβασουμε μεσω DSL. Απο οσο ξερω απο τις ελαχιστες γνωσεις που εχω σε GPS οταν αγοραζεις μια εφαρμογη (πχ Destinator, Route66 κλπ) οι χαρτες ειναι προεγκατεστημενοι. Τι σοι πρωτοτυπια θα ειναι δηλαδη αυτη της ΝΟΚΙΑ να κατεβαζεις συνεχεια χαρτες????

 

Επισης κατι ακουσα στο video που εδωσε ο Nervous πιο πανω οτι η πλοηγηση κοστιζει γυρω στις 5,5 λιρες Αγγλιας το μηνα δηλαδη γυρω στα 8 €. Τι σοι πατατα ειναι αυτη παλι?? Σε ολα τα gps δεν πληρωνεις μια και καλη και μετα ολα ειναι τσαμπα?? Και αν θελανε να βαλουνε σαν premium service το navigation γιατι δεν βαζανε ενα εφαπαξ ποσο?? Τι μα.....κιες ειναι αυτες με την μηνιαια πληρωμη??

 

Τεσπα το θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος σιγουρα τι παιζει??

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μα το θεο εχω μπερδευτει!! Αλλου διαβαζω ότι οι χαρτες θα ειναι προεγκατεστημενοι στο κινητο και οτι θα πληρωνεις μονο για να σου δινει μια φωνη κατευθυνσεις.

 

Αλλού παλι διαβαζω αυτο που γραφει και απο πανω, οτι δηλαδη τους χαρτες θα τους κατεβαζεις απο το κινητο (αρα απο οτι καταλαβαινω δεν θα ειναι τιποτα εγκατεστημενο, παρα μονο η εφαρμογη) κατι το οποιο ειναι πανακριβο αν γινεται μονο απο το κινητο και δεν μπορουμε να τα κατεβασουμε μεσω DSL. Απο οσο ξερω απο τις ελαχιστες γνωσεις που εχω σε GPS οταν αγοραζεις μια εφαρμογη (πχ Destinator, Route66 κλπ) οι χαρτες ειναι προεγκατεστημενοι. Τι σοι πρωτοτυπια θα ειναι δηλαδη αυτη της ΝΟΚΙΑ να κατεβαζεις συνεχεια χαρτες????

 

Επισης κατι ακουσα στο video που εδωσε ο Nervous πιο πανω οτι η πλοηγηση κοστιζει γυρω στις 5,5 λιρες Αγγλιας το μηνα δηλαδη γυρω στα 8 €. Τι σοι πατατα ειναι αυτη παλι?? Σε ολα τα gps δεν πληρωνεις μια και καλη και μετα ολα ειναι τσαμπα?? Και αν θελανε να βαλουνε σαν premium service το navigation γιατι δεν βαζανε ενα εφαπαξ ποσο?? Τι μα.....κιες ειναι αυτες με την μηνιαια πληρωμη??

 

Τεσπα το θεμα ειναι αν γνωριζει καποιος σιγουρα τι παιζει??

Λοιπον επειδη η μνημη του κινητου ειναι περιορισμενη θα χρειαζεται να μπαινεις στο νετ οταν δεν εχεις αποθηκευμενο καποιο χαρτη στο κινητο και βρισκεσαι στην συγκεκριμενη περιοχη.Τους χαρτες θα μπορεις να τους κατεβαζεις και απο το pc και απο το wifi τσαμπα.Απλα σκεψου να ηταν μεσα στο κινητο εγκατεστημενοι χαρτες για 170 χωρες?Ποση μνημη θα εχανες και τσαμπα γιατι δεν θα τους ηθελες τους περισσοτερους κιολας.Τωρα οσον αφορα την πλοηγηση δηλαδη τις φωνητικες οδηγιες κλπ στο βιντεο οντως λεει οτι θα πληρωνεις καπου στα 8 ευρω καθε μηνα ενταξει τι να πω:(Μπορει να υπαρχει και δυνατοτητα να πληρωνεις μια και καλη στην αρχη δεν ξερουμε λεπτομερειες ακομα,υπομονη λοιπον:)EDIT:ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ VOIPΚΛΗΣΕΙς ΜΕΣΩ WIFI!!!!!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη η μνημη του κινητου ειναι περιορισμενη θα χρειαζεται να μπαινεις στο νετ οταν δεν εχεις αποθηκευμενο καποιο χαρτη στο κινητο και βρισκεσαι στην συγκεκριμενη περιοχη.Τους χαρτες θα μπορεις να τους κατεβαζεις και απο το pc και απο το wifi τσαμπα.Απλα σκεψου να ηταν μεσα στο κινητο εγκατεστημενοι χαρτες για 170 χωρες?Ποση μνημη θα εχανες και τσαμπα γιατι δεν θα τους ηθελες τους περισσοτερους κιολας.Τωρα οσον αφορα την πλοηγηση δηλαδη τις φωνητικες οδηγιες κλπ στο βιντεο οντως λεει οτι θα πληρωνεις καπου στα 8 ευρω καθε μηνα ενταξει τι να πω:(Μπορει να υπαρχει και δυνατοτητα να πληρωνεις μια και καλη στην αρχη δεν ξερουμε λεπτομερειες ακομα,υπομονη λοιπον:)EDIT:ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ VOIPΚΛΗΣΕΙς ΜΕΣΩ WIFI!!!!!!!

Αν ειναι ετσι εχει καλως. Και παλι παντως νομιζω οτι το μηνιαιο κοστος για το navigation ειναι λαθος. Θα επρεπε να ειναι εφαπαξ.

 

Α για να ξεκαθαρισω και κατι αλλο: οταν λεμε οτι το navigation ειναι extra εννοουμε προφανως μονο οι φωνητικες οδηγιες. Θα μπορω δηλαδη να του πω πχ. δειξε μου πως παω απο Κολωνακι στον Πειραια και να μου χαραξει διαδρομη απλα δεν θα μου λεει στα 100μ στριψε δεξια κτλ. Σωστα??

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι που δεν εχει εγκατεστημενες 170 χωρες αλλα θα μπορεις απο το PC να κατεβασεις ολη την ελλαδα η ας πουμε αν το PC ειναι στο κεντρο, θα αποθηκευει μονο το κεντρο? Περιεργα πραγματα η Νοκια...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι εχει καλως. Και παλι παντως νομιζω οτι το μηνιαιο κοστος για το navigation ειναι λαθος. Θα επρεπε να ειναι εφαπαξ.

 

Α για να ξεκαθαρισω και κατι αλλο: οταν λεμε οτι το navigation ειναι extra εννοουμε προφανως μονο οι φωνητικες οδηγιες. Θα μπορω δηλαδη να του πω πχ. δειξε μου πως παω απο Κολωνακι στον Πειραια και να μου χαραξει διαδρομη απλα δεν θα μου λεει στα 100μ στριψε δεξια κτλ. Σωστα??

Οχι φιλε μου και αυτο που λες navigation ειναι αυτο το πραγμα θα πληρωνεις και μαζι με αυτο συμπεριλαμβανονται οι φωνητικες οδηγιες,τουριστικοι χαρτες πολεων κλπ...Δωρεαν θα ειναι μονο το να σου δειχνει απλα το στιγμα σου στο χαρτη

 

Καλο ειναι που δεν εχει εγκατεστημενες 170 χωρες αλλα θα μπορεις απο το PC να κατεβασεις ολη την ελλαδα η ας πουμε αν το PC ειναι στο κεντρο, θα αποθηκευει μονο το κεντρο? Περιεργα πραγματα η Νοκια...
Καμια σχεση θα επιλεγεις τι θα θελεις να κατεβασεις,ποιο χαρτη δηλαδη,και θα το κατεβαζεις.Τωρα αν θα βρισκεται ολη η Ελλαδα σε εναν χαρτη η καθε πολη-περιοχη χωριστα μενει να το δουμε
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου και αυτο που λες navigation ειναι αυτο το πραγμα θα πληρωνεις και μαζι με αυτο συμπεριλαμβανονται οι φωνητικες οδηγιες,τουριστικοι χαρτες πολεων κλπ...Δωρεαν θα ειναι μονο το να σου δειχνει απλα το στιγμα σου στο χαρτη

 

Αν ειναι ετσι και πρεπει να πληρωνω 96 € το χρονο ειναι ψιλοαπατη!! Και για να εχουμε καλο ερωτημα το navigation θα αγοραζετε ξεχωριστα για καθε πολη η συνολικα?? Γιατι αν ειναι 96 € για ολους τους χαρτες ψιλοτρωγεται, αλλα αν ειναι για καθε πολη να χρεωνεται ξεχωριστα τοτε μπορουν στη ΝΟΚΙΑ να το παρουν και να το βαλουν εκει που ξερουν το GPS τους!!!

 

Ξερει κανεις τι παιζει??

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι και πρεπει να πληρωνω 96 € το χρονο ειναι ψιλοαπατη!! Και για να εχουμε καλο ερωτημα το navigation θα αγοραζετε ξεχωριστα για καθε πολη η συνολικα?? Γιατι αν ειναι 96 € για ολους τους χαρτες ψιλοτρωγεται, αλλα αν ειναι για καθε πολη να χρεωνεται ξεχωριστα τοτε μπορουν στη ΝΟΚΙΑ να το παρουν και να το βαλουν εκει που ξερουν το GPS τους!!!

 

Ξερει κανεις τι παιζει??

Απο οτι εχω διαβασει αυτα που θα πληρωνεις θα ειναι για ολες τις περιοχες αυτο που κανεις στην ουσια δηλαδη ειναι αναβαθμιση του προγραμματος(που εχει μεσα η συσκευη) σε navigation:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...