Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, σίγουρα.

Αλλά επειδή τυχαίνει να έχω λίγη πείρα (και να τα έχω ξαναζήσει όλα αυτά) θεωρώ ότι η κάμερα το n95 δεν θα είναι ανώτερη σε ποιότητα από αυτή του n93(τουλάχιστον όχι αξιόλογα ανώτερη, αν εξαιρέσουμε τα mpxls).

Δεν είναι μόνο ότι μερικές φώτο είναι κουνημένες(που μπορεί να είναι και λάθος της εστίασης στην τελική)

αλλά υπάρχει και αυξημένος θόρυβος, πράγμα που με κάνει να ανησυχώ πολύ για την ποιότητα της κάμερας.

 

Εντάξει παω πάσο...Δεν έχω τόσες γνώσεις ώστε να μπορώ απο μια φώτο να προσδιορίσω αν ειναι καλή ή όχι μια κάμερα...Άλλωστε για μένα προσωπικά η κάμερα δεν είναι και ο,τι σημαντικότερο γιαυτό το τηλέφωνο...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Συγκεκριμενη ναι οι αλλες ομως?Εγω οχι δεν εχω καλο κινητο εχω ομως ψηφιακη των 600 ευρω,κατι ξερω και παρακουλουθω τα κινητα και τι φωτο βγαζουν εδω και καιρο.Προσωπικα ειμαι καλυμμενος
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παω πάσο...Δεν έχω τόσες γνώσεις ώστε να μπορώ απο μια φώτο να προσδιορίσω αν ειναι καλή ή όχι μια κάμερα...Άλλωστε για μένα προσωπικά η κάμερα δεν είναι και ο,τι σημαντικότερο γιαυτό το τηλέφωνο...

 

Ούτε εγώ έχω εξειδικευμένες γνώσεις.:wacko:

 

Anyway, δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε...

Περιμένω να βγεί με το καλό, ώστε να μπορώ να κρίνω και εγώ και όλοι μας από "πραγματικές' και πολλές φώτο.:)

Πάντως δεν είδα, μέχρι τώρα, φωτογραφίες καλύτερες από αυτές του sharp 903 ή του w900

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.Ό,τι και να λέμε τώρα ειναι αόριστο...Σε λίγο καιρό θα έχουμε χειροπιαστά αποτελέσματα και βλέπουμε...
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα του Συντάγματος,στην οδό Νίκης. Υποθέτω πως όλα τα Nokia Shops σου επιτρέπουν να παραγγείλεις το Ν95 με μία προκαταβολή.

GEORGEGX20VF,κάτι τέτοιο θα ήταν θείο δώρο.

Kai poso sou eipan oti kostizei?

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα πέρασα τυχαία απο κατάστημα Γερμανός.Είχε εκεί το dummy και μιας και το είδα μπροστά μου ρώτησα άν τους έχουν ενημερώσει για ημερομηνία άφιξης...Και πήρα την εξής-απίστευτη-απάντηση:"Θα το έχουμε αύριο ή το Σάββατο...Στη χειρότερη πάντως Δευτέρα!!!"Μετά το πρώτο σοκ ρωτάω για την τιμή και έκει έρχεται η μεγάλη κεραμίδα:"Περίπου στα €830!!!!"Τα συμπεράσματα δικά σας...:ninja: :ninja:
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες αυτα, 720Ε κοστιζει(συμφωνα με τον Nervous αλλα κ σε nokia shop που ρωτησα)..ριξε κ καμια ματια στα προηγουμενα posts!:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα πέρασα τυχαία απο κατάστημα Γερμανός.Είχε εκεί το dummy και μιας και το είδα μπροστά μου ρώτησα άν τους έχουν ενημερώσει για ημερομηνία άφιξης...Και πήρα την εξής-απίστευτη-απάντηση:"Θα το έχουμε αύριο ή το Σάββατο...Στη χειρότερη πάντως Δευτέρα!!!"Μετά το πρώτο σοκ ρωτάω για την τιμή και έκει έρχεται η μεγάλη κεραμίδα:"Περίπου στα €830!!!!"Τα συμπεράσματα δικά σας...:ninja: :ninja:

 

Σε πιο κατάστημα Γερμανός???

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα πέρασα τυχαία απο κατάστημα Γερμανός.Είχε εκεί το dummy και μιας και το είδα μπροστά μου ρώτησα άν τους έχουν ενημερώσει για ημερομηνία άφιξης...Και πήρα την εξής-απίστευτη-απάντηση:"Θα το έχουμε αύριο ή το Σάββατο...Στη χειρότερη πάντως Δευτέρα!!!"Μετά το πρώτο σοκ ρωτάω για την τιμή και έκει έρχεται η μεγάλη κεραμίδα:"Περίπου στα 830!!!!"Τα συμπεράσματα δικά σας...:ninja: :ninja:

 

Κακά τα ψέμματα, πολλά της έχουμε καταμαρτυρήσει της Nokia κατά καιρούς, και ομολογουμένως στις περισσότερες των περιπτώσεων όχι άδικα, αλλά επουδενί λόγω (από ό,τι θυμάμαι τουλάχιστον) δεν έχει τύχει για κάποιο προϊόν της να διαφέρει σημαντικά η τελική, πραγματική τιμή από την τιμή που είχε ανακοινώσει η εταιρία λίγο πριν την κυκλοφορία του προϊόντος, εν προκειμένω του Ν95. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα ισχύσει για ακόμα μία φορά και για την περίπτωση του Ν95. Γι' αυτό και δυσκολεύομαι να πιστέψω το 830Ε έναντι του 720Ε που έχει ανακοινώσει η εταιρία. Μήπως όμως είναι ώρα να έχουμε μια καινούρια αρχή και σε αυτό το κεφάλαιο??? Θα δείξει. Εγώ πάντως έχω σοβαρές αμφιβολίες για την τιμή που σου είπαν στο κατάστημα του Γερμανού. Εκτός και αν το 830Ε που σου είπαν θα ισχύσει μόνο για τα καταστήματα Γερμανός, οπότε θα αποτελούν την ...φωτεινή εξαίρεση. Κακό του κεφαλιού τους... :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα, πολλά της έχουμε καταμαρτυρήσει της Nokia κατά καιρούς, και ομολογουμένως στις περισσότερες των περιπτώσεων όχι άδικα, αλλά επουδενί λόγω (από ό,τι θυμάμαι τουλάχιστον) δεν έχει τύχει για κάποιο προϊόν της να διαφέρει σημαντικά η τελική, πραγματική τιμή από την τιμή που είχε ανακοινώσει η εταιρία λίγο πριν την κυκλοφορία του προϊόντος, εν προκειμένω του Ν95. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα ισχύσει για ακόμα μία φορά και για την περίπτωση του Ν95. Γι' αυτό και δυσκολεύομαι να πιστέψω το 830Ε έναντι του 720Ε που έχει ανακοινώσει η εταιρία. Μήπως όμως είναι ώρα να έχουμε μια καινούρια αρχή και σε αυτό το κεφάλαιο??? Θα δείξει. Εγώ πάντως έχω σοβαρές αμφιβολίες για την τιμή που σου είπαν στο κατάστημα του Γερμανού. Εκτός και αν το 830Ε που σου είπαν θα ισχύσει μόνο για τα καταστήματα Γερμανός, οπότε θα αποτελούν την ...φωτεινή εξαίρεση. Κακό του κεφαλιού τους... :confused:

 

Η τιμή που είχε ανακοινώσει η νόκια δεν ήταν 550+ΦΠΑ?

Δλδ 650 περίπου?

Ήδη το 720 έχει ξεφύγει σημαντικά από την ανακοίνωση της νόκια.

Σίγουρα το 720 είναι τελική τιμή(με ΦΠΑ?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες αυτα, 720Ε κοστιζει(συμφωνα με τον Nervous αλλα κ σε nokia shop που ρωτησα)..ριξε κ καμια ματια στα προηγουμενα posts!:)

Τον τρόπο λειτουργίας του forum τον γνωρίζω πολύ καλά,δεν είμαι νέος εδώ και δεν θα έγραφα κάτι χωρίς να έχω παρακολουθήσει το θέμα,απλά για να έχουμε να λέμε..Το post το έκανα για να αναφέρω πόσο άσχετοι μπορεί να είναι κάποιοι υπάλληλοι..;)

 

Σε πιο κατάστημα Γερμανός???

Τρίπολης

 

Κακά τα ψέμματα, πολλά της έχουμε καταμαρτυρήσει της Nokia κατά καιρούς, και ομολογουμένως στις περισσότερες των περιπτώσεων όχι άδικα, αλλά επουδενί λόγω (από ό,τι θυμάμαι τουλάχιστον) δεν έχει τύχει για κάποιο προϊόν της να διαφέρει σημαντικά η τελική, πραγματική τιμή από την τιμή που είχε ανακοινώσει η εταιρία λίγο πριν την κυκλοφορία του προϊόντος, εν προκειμένω του Ν95. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα ισχύσει για ακόμα μία φορά και για την περίπτωση του Ν95. Γι' αυτό και δυσκολεύομαι να πιστέψω το 830Ε έναντι του 720Ε που έχει ανακοινώσει η εταιρία. Μήπως όμως είναι ώρα να έχουμε μια καινούρια αρχή και σε αυτό το κεφάλαιο??? Θα δείξει. Εγώ πάντως έχω σοβαρές αμφιβολίες για την τιμή που σου είπαν στο κατάστημα του Γερμανού. Εκτός και αν το 830Ε που σου είπαν θα ισχύσει μόνο για τα καταστήματα Γερμανός, οπότε θα αποτελούν την ...φωτεινή εξαίρεση. Κακό του κεφαλιού τους... :confused:

+1000

 

Edit: Μην αρχίζουμε πάλι με τις τιμές..Μια απλή αναφορά έκανα,αν είναι να το κάνουμε μπάχαλο πάλι nervous pls σβήσε το post μου...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

720 στα Nokia shops αρα καμμια 700αρα η κατωτερη τιμη
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

720 στα Nokia shops αρα καμμια 700αρα η κατωτερη τιμη

Gia tetoio kinito den ta vriskw kai polla ta 720.......Egw lew na min to parw akomi.Apo tin prwti mera pou vgei dld.Tha to afisw ena sevasto diastima na kukloforisei stin agora kai meta.Parolo pou exw tin 1000ara(euro) etoimi gia kathe endexomeno.Lew na to parw Arxes Martiou......Eseis pote skopeuete????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

GPS+MP3 player+Camera+κινητο για 700 ευρω δεν ειναι ασχημα.Σιγουρα υπαρχουν επιλογες που κανουν καλυτερα οτι θα κανει το Ν95,και ισως και φθηνοτερα(στο συνολο) αλλα το Ν95 ειναι 1 συσκευη 90cc και 120 γρ

 

Και γω συμφωνω παντως για το διαστημα δοκιμης στην αγορα.Υπαρχει ακκη εμπειρια απο το Ν80

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

GPS+MP3 player+Camera+κινητο για 700 ευρω δεν ειναι ασχημα.Σιγουρα υπαρχουν επιλογες που κανουν καλυτερα οτι θα κανει το Ν95,και ισως και φθηνοτερα(στο συνολο) αλλα το Ν95 ειναι 1 συσκευη 90cc και 120 γρ

 

Και γω συμφωνω παντως για το διαστημα δοκιμης στην αγορα.Υπαρχει ακκη εμπειρια απο το Ν80

Kata ti gnwmi mou to kinito xaraktirizetai apo mia monadikotita,gia auto to eipa.Genikotera omws exw kollima me ta Nokia kai kuriws ta akriva.Den mou aresei na einai fthino kai na to exoun oloi kai kuriws asxetoi.Ligoi kai kaloi!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

κι ομως...να μη σε στεναχωρησω αλλα πανω στο 6μηνο τα γυμνασια και τα λυκεια θα γεμισουν με (μεταχειρισμενα)Ν95.Εχει γινει τοσες και τοσες φορες...

μονο μια μικρη περιοδο χαριτος εχει αυτος που θα σκασει την 700ρα στην προκειμενη περιπτωση.Αλλα εγω εχω συμφιλιωθει με την ιδεα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχτε υποψη σας και τα λεφτα που θα κανει η καρτα μνημης,εκτος αν την εχετε παρει ηδη προσθεστε και καμια ογδονταρα ακομα.Δε πιστευω με τα 150ΜΒ να ειστε ικανοποιημενοι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι πρώτοι "χάρτες" θα είναι της πλάκας... Εκτός κι αν γίνει καμιά συνεργασία-βόμβα που δεν το βλέπω. Τί να το κάνεις το GPS χωρίς χάρτη?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πού βασίζεται η πεποίθησή σου ότι οι χάρτες θα της πλάκας;

Ξέρεις κάτι;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Gia tetoio kinito den ta vriskw kai polla ta 720.......Egw lew na min to parw akomi.Apo tin prwti mera pou vgei dld.Tha to afisw ena sevasto diastima na kukloforisei stin agora kai meta.Parolo pou exw tin 1000ara(euro) etoimi gia kathe endexomeno.Lew na to parw Arxes Martiou......Eseis pote skopeuete????

 

Αρχες Μαΐου λεω εγω, οχι γιατι θα περιμενω αλλα γιατι τοτε γυρναω στην πατριδα απο το πανεπιστημιο.

 

Οσο για την καρτα μνημης, φυσικα και θα παρω 2gb γιατι εχω σκοπο να παιρνω πολυ βιντεο.... και πολλες φωτογραφιες... και πολλα ΜΡ3.... και πολλα προγραμματα.... και να αποθηκευσω και τους χαρτες... Σιγα να μην φτασουν τα 2gb. Τελοσπαντων.... 40$ την σταμπαρα απο Amazon. Μεχρι τοτε μπορει να πεσει κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο symbian με ενσωματωμένο gps πάντως. Αν βγάζει και καλές φωτογραφίες/βίντεο, θα πετύχει... Δεν λέω ότι είναι φτηνό, αλλά όταν έναι κινητό "αισθητικής" τύπου sirocco κάνει κοντά στα 1000 και είναι μόνο design, δεν είναι εξωφρενικό να κάνει 720 το Ν95...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχτε υποψη σας και τα λεφτα που θα κανει η καρτα μνημης,εκτος αν την εχετε παρει ηδη προσθεστε και καμια ογδονταρα ακομα.Δε πιστευω με τα 150ΜΒ να ειστε ικανοποιημενοι?

 

εγω πηγα πηρα αυτη απο πλαισιο.59Ε

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...