Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και απο εμενα διαβαζω εδω και καιρο το post και εχουν δει τα ματια μου τις απειρες κοτσανες ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του το μισο post ασχολιτε με την τιμη του (πολλυ πριν κυκλοφοριση) και η νεα μανια ειναι για το gps οκ ρε παιδια χαλαρωστε λιγο δειτε το πιο λειτουργικα (αν εχει καλο σημα το gps (τι να το κανεις αν πιανει 2 δορυφορους) αν εχει καλη αυτονομια (τι να το κανεις αν ανοιγεις το gps kai σβηνη σε 30 λεπτα) αν εχει καλο σημα gsm αν ειναι σαν του ν80 (ειμαι κατοχος του ν80) αστα να πανε αν εχει καλο ηχω αν ειναι ευκολο στις λειτουργιες και γενικα με πιο καυτα θεματα που αφορουν αμεσα τα 720 που θα σκασουμε) το gps ειναι κατι που σε πολυ λιγους κανει πραγματικη χρηση και οχι για να βαλουμε την διαδρομη σπιτι καφετερεια για να πουμε οτι μας εφερε το gps :) τελος παντων ο νοων νοιτο

 

οσο αφορα τωρα το gps ασ ριξουν μια ματια οι πιο ειδικοι απο (εμενα) στο

 

http://www.wayfinder.com γιατι κατι μου λεει οτι μ αυτο το προγραμμα θα ερθει (δεν εχω καμια πληροφορια το εβγαλα απο το κεφαλι μου και το γραφω ετσι για να πω κι εγω την κοτσανα μου) :) :)

 

 

:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που ξερεις οτι θα εχει αυτο το προγραμμα?Μακαρι δηλαδη να το εχει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματια στο προγραμματακι αυτο κ τους χαρτες κ εντυπωσιαστικα!!! ΑΝ πραγματι εχει αυτο ΤΟΤΕ μπραβο στη ΝΟΚΙΑ..κ οι τιμες που ειδα στο site δεν μου φανικαν υπερβολικες..καπου στα 20Ε χαρτες κ πλοηγηση...
Link to comment
Share on other sites

Που ξερεις οτι θα εχει αυτο το προγραμμα?Μακαρι δηλαδη να το εχει

 

 

διαβασε πρωτα σωστα το post μου και μετα ξανα ρωταμε διαβατετε οτι θελετε η οτι σας συμφερη:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Ξερω οτι η Νοκια αγορασε προσφατα μια εταιρεια εχει αναφερθει ποια και απο εκει θα παρει το Ν95 τους χαρτες τουλαχιστον.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Ξερω οτι η Νοκια αγορασε προσφατα μια εταιρεια εχει αναφερθει ποια και απο εκει θα παρει το Ν95 τους χαρτες τουλαχιστον.

 

εννοει..

οτι δεν εχει καμια πληροφορια....

και οτι το λεει ο {{geo29}}χρονια πολλα κι΄ολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοει..

οτι δεν εχει καμια πληροφορια....

και οτι το λεει ο {{geo29}}χρονια πολλα κι΄ολας.

 

thks aris και για τα χρονια πολλα και για την μεταφραση που κανεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει λεει και οτι διαβαζω οτι με συμφερει ομως(να του πω και χρονια πολλα κιολας).Τελοςπαντων το βιντεο καλο αλλα εχω την εντυπωση οτι το Ν93 τραβαει λιγο καλυτερα ιδιαιτερα στον ηχο,οσοι εχουν Ν93 ας μας διαφωτισουν
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει λεει και οτι διαβαζω οτι με συμφερει ομως(να του πω και χρονια πολλα κιολας).Τελοςπαντων το βιντεο καλο αλλα εχω την εντυπωση οτι το Ν93 τραβαει λιγο καλυτερα ιδιαιτερα στον ηχο,οσοι εχουν Ν93 ας μας διαφωτισουν

 

εγω που το εχω τραβαει ποιο καλο βιντεο απο αυτο που ειδα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που το εχω τραβαει ποιο καλο βιντεο απο αυτο που ειδα.:O

 

 

ποιο εχεις το ν93 η 95 αν εχεις το ν95 στειλε κανενα βιντεο και καμια φωτο

 

μπαταρια κραταει η ειναι σαν του ν80

σημα καλο gps εχει καλο σημα απο δοριφορους η αν περασεις κατω απο καμια γεφυρα χανοντε ολοι

και γενικοτερα πες μας της εντιποσης σου

 

ρωταο γιατι αβατορ εχεις το ν95

 

εισαι κι απ την NASA:)

Link to comment
Share on other sites

στειλε κανενα βιντεο και καμια φωτο

 

μπαταρια κραταει η ειναι σαν του ν80

σημα καλο gps εχει καλο σημα απο δοριφορους η αν περασεις κατω απο καμια γεφυρα χανοντε ολοι

και γενικοτερα πες μας της εντιποσης σου

 

οχι δεν καταλαβες...

αναφερομαι για το βιντεο του ν93 το οποιο εχω...

σε σχεση με το βιντεο που ειδα του ν95 στο link που εβαλα ποιο πανω..:) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενο post (του Nervous αν θυμαμαι καλα) υπαρχουν links απο ομοια βιντεο τραβηγμενα κ απο τα δυο κινητα (ν93+ν95) κ ναι μου φαινεται το ν93 εχει καλυτερο βιντεο κ συγκεκριμενα αρκετα πιο φωτεινο.

Εδω ειναι: http://www.allaboutsymbian.com/image...res/N95/video/ (αν ενοχλει που το επαναλαμβανω σορρυ):)

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=7HuQ6B_8EO0

μαλλον απο΄τι φαινεται τραβαει βιντεο με το ν95.

 

Αποκλείεται. Αυτό το βίντεο δεν ξεπερνάει τα 15 fps με τίποτα. Φαίνεται πολύ εύκολα γιατί θαμπώνει ακόμα και στις αργές κινήσεις και έχει φανερά μικροσπασίματα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δν εχω καταλάβει γτ όποτε βγαίνει ενα καινούργιο μοντέλο κινητού κάθεστε και ξεψυρίζετε π.χ. σαν τωρα αν το βίντεο του ν95 χάνει 1 με 1,5fps απο το n93 ... αφού όταν βγεί όλοι θα τρέξουν να πάρουν το πακετάκι διότι είναι το πιο πλήρης απο οτι αλλο κυκλοφορει ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έλεος! :angry:

 

Το youtube παίζει βιντεάκια μορφής flv

ενώ το N93 και N95 παίζουν βιντεάκια mp4.

Τι συγκρίνετε;

 

σωστος ο φιλος αν δεν δουμε καπιο βιντεο ανεβασμενο απο χρηστη δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασμα

αναμενουμε κυκλοφορισι επισημα στην ελλαδα να το δουμε απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έλεος! :angry:

 

Το youtube παίζει βιντεάκια μορφής flv

ενώ το N93 και N95 παίζουν βιντεάκια mp4.

Τι συγκρίνετε;

Scstos παιζει ρολο αυτο,παντως τα βιντεακια που εδωσε πριν ο nervous ηταν mp4(συγκριση Ν93 και Ν95)και παλι φαινοταν τα βιντεο του Ν95 πιο σκοτεινα και με λιγοτερο καλο ηχο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για τα βιντεάκια του Ν95.

Η μεγάλη του διαφορά σε σχέση με όλα τα άλλα τηλέφωνα της ΝΟΚΙΑ είναι το gps

Θα δουλεύει στην Ελλάδα ή θα την πατήσουμε όπως τόσοι κάτοχοι ακριβών αυτοκινήτων που παρήγγειλαν αυτοκίνητο με NAVIGATION και "ΞΕΧΑΣΑΝ" να τους πουν ότι δεν υπάρχει χάρτης για Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Scstos παιζει ρολο αυτο,παντως τα βιντεακια που εδωσε πριν ο nervous ηταν mp4(συγκριση Ν93 και Ν95)και παλι φαινοταν τα βιντεο του Ν95 πιο σκοτεινα και με λιγοτερο καλο ηχο

 

ναι αλλα δεν ξερεις τι ρυθμησης ειχε ο αλλος που τραβαγε με ν95 μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα ολοι μας πανω στην ..... μας δεν θα μας ενδιεφεραν οι ρυθμησης τραβα βιντεο να το ανεβασουμε κι οτι βγει;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για τα βιντεάκια του Ν95.

Η μεγάλη του διαφορά σε σχέση με όλα τα άλλα τηλέφωνα της ΝΟΚΙΑ είναι το gps

Θα δουλεύει στην Ελλάδα ή θα την πατήσουμε όπως τόσοι κάτοχοι ακριβών αυτοκινήτων που παρήγγειλαν αυτοκίνητο με NAVIGATION και "ΞΕΧΑΣΑΝ" να τους πουν ότι δεν υπάρχει χάρτης για Ελλάδα

 

720 θα σκασουμε μεχρι και το πως εχουν γραψει τους αριθμους στο πληκτρολογιο θα κοιταξω:lol:

Link to comment
Share on other sites

H τελική τιμή του Ν95 στο Nokia Shop (Εθνικής αντιστάσεως, Θεσσαλονίκη) είναι 606€ + 115.14€ (19% ΦΠΑ) = 721.14€. Αναμένονται κομμάτια...

 

ποτε περιπου τα περιμενουν φιλε μου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ποτε περιπου τα περιμενουν φιλε μου?

 

εγω πηγα σημερα παλι...επειδη το παρηγγειλα...

και μου ειπαν μαλλον αυριο.

αλλα δεν ειναι σιγουρο γιατι ετσι ακουγα και για το ν80 τοτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ξερεις τι ρυθμησης ειχε ο αλλος που τραβαγε με ν95 μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα ολοι μας πανω στην ..... μας δεν θα μας ενδιεφεραν οι ρυθμησης τραβα βιντεο να το ανεβασουμε κι οτι βγει;)
Ναι ειναι και αυτο απλα εγω σχολιαζω οτι βλεπω φιλε μου

 

Πάντως εγώ προσωπικά δεν δίνω δεκάρα για τα βιντεάκια του Ν95.

Η μεγάλη του διαφορά σε σχέση με όλα τα άλλα τηλέφωνα της ΝΟΚΙΑ είναι το gps

Θα δουλεύει στην Ελλάδα ή θα την πατήσουμε όπως τόσοι κάτοχοι ακριβών αυτοκινήτων που παρήγγειλαν αυτοκίνητο με NAVIGATION και "ΞΕΧΑΣΑΝ" να τους πουν ότι δεν υπάρχει χάρτης για Ελλάδα

Συμφωνω,αλλα και στα αυτοκινητα για την Αθηνα διατειθεται πια και νομιζω οχι μονο.Η Νοκια παντως λεει οτι θα εχει navigation στην Ελλαδα,μενει να δουμε στην πραξη πως δουλευει.Επισης κατι αλλο που εχει περασει απαρατηρητο ειναι οτι το κινητο αυτο εχει τη μεγαλυτερη ραμ απο ολα τα Ν series μεχρι τωρα,64ΜΒ!Δειτε στα βιντεο που κυκλοφορουν ποσο γρηγορες αλλαγες κανει στο μενου και μαλιστα σε προτοτυπο!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...