Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο διπλασιασμός της προηγούμενης εβδομάδας που έγραφε η εφαρμογή ήταν μούφα;
Αυτή την εβδομάδα ισχύει ο διπλασιασμός;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, Teo010 said:

Ο διπλασιασμός της προηγούμενης εβδομάδας που έγραφε η εφαρμογή ήταν μούφα;
Αυτή την εβδομάδα ισχύει ο διπλασιασμός;

Με βάση την αυτόματη ατζέντα μου, αυτή η εβδομάδα έχει 2πλασιασμο. Εάν στο app του frog δείχνει 60+60, λογικά θα ισχύει. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pan05 said:

Το εχει με 144 ευρώ, τουλάχιστον στο κατάστημα Θεσσαλονίκης.

Όλο και ανεβαίνει ε; Το συμπαρασύρει η ανάπτυξη..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Με βάση την αυτόματη ατζέντα μου, αυτή η εβδομάδα έχει 2πλασιασμο. Εάν στο app του frog δείχνει 60+60, λογικά θα ισχύει. 

Δείχνει 60+60 αλλά όταν το πατάς να δεις λέει 120’. & δε θυμάμαι τι θα έπρεπε να λέει. Είναι όντως διπλασιασμός;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Με βάση την αυτόματη ατζέντα μου, αυτή η εβδομάδα έχει 2πλασιασμο. Εάν στο app του frog δείχνει 60+60, λογικά θα ισχύει. 

Όντως έχει..

53 minutes ago, hercoulis said:

Δείχνει 60+60 αλλά όταν το πατάς να δεις λέει 120’. & δε θυμάμαι τι θα έπρεπε να λέει. Είναι όντως διπλασιασμός;

Καλά είναι να μπαίνετε να βλέπετε την ημερομηνία. Την άλλη φορά είχε λήξει και ο Μήτσος έγραφε 60+60. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Όλο και ανεβαίνει ε; Το συμπαρασύρει η ανάπτυξη..

Αλίμονο, εδώ έχουν ανέβει τα φανερά, τα "κρυφά" δε θα ανέβαιναν

Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2024 at 4:06 ΜΜ, Driver_3 said:

Έχω μια απορία με την λήξη του national combo. Κάθε μήνα που το ενεργοποιώ τα δεδομένα λήγουν μια μέρα νωρίτερα από την ομιλία. Για παράδειγμα το ενεργοποίησα σήμερα 9:20 και έκανε rollover τα mb τα οποία τώρα λήγουν 15/9 στις 9:20 και η ομιλία έκανε επισης rollover και λήγει 16/9 στις 12:00. Γιατί η διαφορά αυτή;

Η απάντηση της Cosmote 

-βάσει εμπορικής πολιτικής, τα data παρέχονται για 30 ημέρες και ο χρόνος ομιλίας για 31 ημέρες-

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε θέλω να τους ξανά δώσω 13,5€ για γίγα, πιστεύετε ότι θα βγάλουν κάποιο νέο πρόγραμμα για ντάτα στις 1/9;

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρινο πακετο είναι,το πολύ πολυ να πάρει παραταση. Οπως γίνεται συνήθως,σε συνάρτηση με το τι θα κάνουν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Επειδή δε θέλω να τους ξανά δώσω 13,5€ για γίγα, πιστεύετε ότι θα βγάλουν κάποιο νέο πρόγραμμα για ντάτα στις 1/9;

Αν εννοείς νέα προσφορά με ντατα, χλωμό το κόβω. Στην καλύτερη καμιά 15νθημερη παράταση του καλοκαιρινού.

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2024 at 10:25 ΜΜ, geopapa123 said:

Έγινε αίτηση φορητοτητας απο CU την Πέμπτη. Παρασκευη παρελαβα sim , εγιναν οι απαραίτητες ενέργειες μεσω της εφαρμογής (αίτηση, ταυτότητες, σελφι κλπ) και απο τότε σιγή ασυρμάτου είμαι ακόμα Vodafone, ενώ υποτίθεται οτι θα εξυπηρετουνταν σε 1 μερα. Είναι λογικό;

Και ναι 1 μήνα+ μετά ενω ειχε χαθεί κάθε ελπίδα οι vodafone και cosmote πραγματοποίησαν την φορητότητα.. Ευχαριστούμε. Ταχύτατοι

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, geopapa123 said:

Και ναι 1 μήνα+ μετά ενω ειχε χαθεί κάθε ελπίδα οι vodafone και cosmote πραγματοποίησαν την φορητότητα.. Ευχαριστούμε. Ταχύτατοι

1534468528_71Oobh8xccL._AC_UF10001000_QL80_.thumb.jpg.26bddf023f97a083d4e3b5744fac874d.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 12:56 ΠΜ, pan05 said:

Το εχει με 144 ευρώ, τουλάχιστον στο κατάστημα Θεσσαλονίκης.

Από 120 στα 144 ;;; Κλεψιά

οποιος  μπορεί να περιμένει στο Black Friday πάει στα 60€ , τουλάχιστον περιαυτολογεί έτσι είχε γίνει 

Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο έχετε και μένα μου φάνηκε κάπως αλλά και πάλι θεωρώ ότι είναι πολύ καλά στα 12€ το μήνα που βγαίνει με απεριόριστα πάνω απ' το δίκτυο της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να βοηθήσει... 2 απορίες. Θέλω να κάνω μεταφορά το νούμερο μου από f2g σε frog. Για νέους χρήστες ισχύει το 120 λεπτά το μήνα για 1 χρόνο; Αν ισχύει είναι για κάθε μηνα ή μόνο οταν κάνεις ανανέωση υπολοίπου, δηλαδή τα παίρνεις και τον μήνα που δεν βάζεις λεφτά; 2η απορία. Η ανανέωση υπολοίπου είναι μόνο 13€ γιατί κάπου άκουσα οτι σε Γερμανό υπάρχει 8 & 10€ ανανέωση, δεν το ειδα όμως κάπου γραμμένο. Ευχαριστώ προκαταβολικά! Και τελευταίο, πόσο καιρό πριν λήξει το f2g πρέπει να κάνω την αίτηση για την μεταφορά; 

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Για 1 χρόνο είναι τα 120 ανεξάρτητα από την ανανέωση. Φυσικά για να μη ληξει το υπόλοιπο πρέπει κάθε δύο μήνες να βάζεις λεφτά. Αν μπει φραγή δεν θα παίρνεις τα 120.

Υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης σε καταστήματα cosmote και γερμανός από 8€. Μόνο στις παλιότερες ανακοινώσεις τιμολογιακών αλλαγών θα το δεις. Η online ανανέωση πήγε από τα 8 στα 13 αλλα παρέμεινε στα 8 από τα καταστήματα.

Για το τελευταίο τι εννοείς λήξη? Οι 12 μήνες χωρίς ανανέωση είναι το όριο. Και για άλλους επιπλέον 6 μήνες μένει στο όνομά σου αλλά ανενεργό. Σε αυτό το εξάμηνο δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις φορητότητα. Σίγουρα μπορείς να εκδώσεις sim με το ίδιο νούμερο από την εταιρεία που το έχεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kmpatra said:

Για 1 χρόνο είναι τα 120 ανεξάρτητα από την ανανέωση. Φυσικά για να μη ληξει το υπόλοιπο πρέπει κάθε δύο μήνες να βάζεις λεφτά. Αν μπει φραγή δεν θα παίρνεις τα 120.

Υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης σε καταστήματα cosmote και γερμανός από 8€. Μόνο στις παλιότερες ανακοινώσεις τιμολογιακών αλλαγών θα το δεις. Η online ανανέωση πήγε από τα 8 στα 13 αλλα παρέμεινε στα 8 από τα καταστήματα.

Για το τελευταίο τι εννοείς λήξη? Οι 12 μήνες χωρίς ανανέωση είναι το όριο. Και για άλλους επιπλέον 6 μήνες μένει στο όνομά σου αλλά ανενεργό. Σε αυτό το εξάμηνο δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις φορητότητα. Σίγουρα μπορείς να εκδώσεις sim με το ίδιο νούμερο από την εταιρεία που το έχεις.

Σ ευχαριστώ για την αμεσότατη απάντηση, εννοούσα ότι στο f2g λήγει το υπόλοιπο 20/09 άρα πόσο πριν πρέπει να κάνω αίτηση για φορητοτητα & σιμ στη frog; Και ενα άλλο ερώτημα, πρόσκληση φίλου μπορώ να κάνω αν είμαι νέος χρήστης ή πρέπει να είμαι στην frog για κάποιο διάστημα; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια ποτε ληγει το υπόλοιπο. Την κανεις και αφου λήξει. Δεν υπάρχει καμμία δέσμευση.

Για το αλλο δεν ξέρω, εδω είναι οι προϋποθέσεις

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-bring-friend

Μαλλον μπορεις να στείλεις αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος που να πήρε με τα 120 ευρώ το ετήσιο και να του έληξε? Αν ναι σας κάλεσε η frog - cosmote για κάποια προσφορά? Αλλιώς φαντάζομαι συνεχίζουμε με τα υπάρχοντα πακέτα που βρίσκονται στην εφαρμογή της frog 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Δεν εχει σημασια ποτε ληγει το υπόλοιπο. Την κανεις και αφου λήξει. Δεν υπάρχει καμμία δέσμευση.

Για το αλλο δεν ξέρω, εδω είναι οι προϋποθέσεις

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-bring-friend

Μαλλον μπορεις να στείλεις αμέσως.

Αυτό που θέλει να ρωτήσει ο @geotzia και δεν το διατυπώνει καλά είναι αφ' ότου κάνει την Online αίτηση για φορητότητα σε πόσες μέρες θα είναι στην Frog, εγώ πριν 3 χρόνια χρειάστηκαν 15 ημέρες για σήμερα μήπως έχει κάποιος άποψη 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2024 at 2:15 ΜΜ, hercoulis said:

Επειδή δε θέλω να τους ξανά δώσω 13,5€ για γίγα, πιστεύετε ότι θα βγάλουν κάποιο νέο πρόγραμμα για ντάτα στις 1/9;

Δώσανε παράταση έως και 15/09 στα καλοκαιρινά πακέτα των 100gb & των 150gb

 

image.png

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν μπει φραγή δεν θα παίρνεις τα 120.

 μπαίνουν και σε φραγή στην ημερομήνια τους στον λογαριασμό και ξεπαγώνουν με την πρώτη ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το frog app ζητάει ξανά επιβεβαίωση sms μετά από κάποιο χρονικό διάστημα αν είναι ενεργό μόνο σε μία συσκευή που δεν θα είναι του κατόχου; Σκέφτομαι να αφήσω μόνο το cosmote app στον κάτοχο να βλέπει υπόλοιπα και να πάρω το frog σε εμένα σε άλλη συσκευή για να διαχειρίζομαι τα δώρα, αλλά αν είναι να ζητάει sms συνέχεια δε κάνουμε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...