Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρέα!

Ηθελα να ρωτήσω γιατί μου αφαιρεί 3 λεπτά το ελάχιστο σε κάθε κλήση?

Η Frog δεν αναφέρει στο site της οτι:

Ο χρόνος ομιλίας καταναλώνεται ανά δευτερόλεπτο χωρίς χρέωση για ελάχιστη διάρκεια κλήσης.

 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει κατι καλά ε?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το οποίο πακέτο ενεργοποιείς. Πχ ένα που έχει 300' προς frog έχει ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά.

a050248cb39685eb382ce7e399042619.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

πηρα τον αριθμο frog σε καταστημα cosmote και εβαλα 10 € επι τόπου.

Μου ήρθε μεταξύ άλλων ένα μήνυμα για 60 ' δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους και μετά μέσα απο το app πήρα το bonus αλλα 60 ' δωρεάν. Προς FROG δεν μιλάω. Με χρεώνει 3 λεπτά το ελάχιστο απο αυτά τα 120 ' κλήσεων προς όλους.

Μέσα στο app τώρα βλέπω οτι έχω 600 ' προς FROG (για ένα μήνα) , 114' προς όλους (για ένα μήνα) και τα mb που προς το παρόν δεν έχω κάποια απορία.

ΕΝ κατακλείδι πραγματοποίησα 2 κλήσεις (λιγότερο απο 3') προς άλλο δίκτυο και μου αφαίρεσε 6'

 

ευχαριστώ για ην απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Tα bonus πακέτα έχουν ελάχιστη χρέωση 3'. Αυτό που έχει χρέωση ανα 1" απο το πρώτο δευτερόλεπτο ειναι το πακέτο 60 προς όλους που κοστίζει 3.02€ και κάθε 2η εβδομάδα περίπου δίνει 120' προς όλους
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήρα το 120ΜΒ και έγινε rollover με τα προηγούμενα.

 

Λογικα τα προηγουμενα θα ηταν αγορασμενο πακετο και οχι bonus ανανεωσης. Απο οτι φαινεται το εκοψαν το rollover μονο σε bonus ανανεωσης. Αν τωρα εχεις αγορασμενο παεκτο MB και κανεις ανανεωση, τα ΜΒ της ανανέωσης δεν κανουν rollover το αγορασμενο;

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα του πακέτου 120ΜΒ να κάνει rollover υπόλοιπά bonus πακέτων χάθηκε οριστικά όταν η Cosmote έπαψε να δίνει το bonus ως ειδική μορφή του γενικού πακέτου GIGA MONTH.

Για την ιστορία τα εορταστικά bonus δίνονταν ως GIGA MONTH με 7GB/7€ (αντί των 2GB/8,5€), εν συνεχεία απεριόριστα για 10μέρες... και καταλήξαμε στα περιορισμένα για 10μέρες.

"O tempora o mores" όπως θα έλεγε και ένας διακεκριμένος λατινομαθής πειρατής στα Asterix.

 

Παρεμπιπτόντως ξεκίνησε εβδομάδα διπλασιασμού για το πακέτο 60'

Αγόρασε 1 πάρε 2... από το 1330

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για το "Απεριόριστα Σαββατοκύριακο". Μέσω του Cosmote App έγινε.

 

Κάτι άλλο που ανακάλυψα πρόσφατα. Καθώς έχω τον αριθμό από το 2013, πάντα στη πρώτη ανανέωση του μήνα έχω 300' προς όλους δώρο (100 κλήσεις). Για πρώτη φορά δοκίμασα να αγοράσω το 60' (σε εβδομάδα διπλασιασμού) και δεν μου το επέτρεπε, δίνοντας ένα error message.

Αγόρασα εναλλακτικά σαν δοκιμή το πακέτο Ινδίας που έχει και GB και μια ώρα ομιλία (τρίλεπτη χρέωση όμως). Μετά από παράπονα στην υποστήριξη μέσω chat, μου έκαναν χρόνο ομιλίας δώρο, αλλά δεν απαντήθηκε:

Έχω καταλάβει σωστά, πως δεν είναι διαθέσιμο για μένα το 60' αλλά μόνο pay as you go μετά το δώρο ανανέωσης;

Ή άλλη μια αποτυχία του Frog App;

 

 

(Και κάτι ακόμη: σήμερα από Tapatalk δεν έμπαινε, έβγαζε μήνυμα πως διαγράφηκε το thread. Είναι προσωρινό; )

Link to comment
Share on other sites

Έχεις διπλασιασμό στην 1η κάρτα ανανέωσης;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το πρώτο εξάμηνο του 2013 οι προσφορές διπλασιασμός χρόνου ομιλίας και 300' προς όλους στην πρώτη ανανέωση του μήνα ήταν διαθέσιμες για νέους συνδρομητές αλλά ασύμβατες μεταξύ τους. Ενεργοποίηση της μιας απενεργοποιούσε αυτόματα την άλλη.

Περι τον Ιούνιο του 2013 και οι δυο προσφορές χαρακτηρίστηκαν εμπορικά μη διαθέσιμες. Παράλληλα εμφανίστηκε στο προσκήνιο το πακέτο 60', χωρίς διπλασιασμό, το οποίο με τη σειρά του ήταν ασύμβατο με τις προαναφερθείσες προσφορές.

Περι τον Απρίλιο του 2014 ξεκίνησαν οι πρώτες φήμες, τις οποίες επιδείνωσε η εξυπηρέτηση πελατών, σχετικά με συνδυασμό του πακέτου 60' με το διπλασιασμό αξίας πρώτης κάρτας ανανέωσης.

Στις αρχές του 2015 ξεκίνησε και ο διπλασιασμός του πακέτου 60' κάθε 2η περίπου εβδομάδα.

 

@andre74

Είναι εξαιρετικά πιθανόν το 2014 να έκαναν το πακέτο 60' συμβατό με το διπλασιασμό στην πρώτη κάρτα ανανέωσης... αλλά στην πορεία να ξέχασαν εντελώς την επίσης μη συμβατή προσφορά των 300' προς όλους. Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και να διευκρινήσεις το ζήτημα.

 

@user_one

Αδύνατον να υπάρχει ενεργός διπλασιασμός αξίας και 300' προς όλους στην πρώτη κάρτα ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ενεργό διπλασιασμό μια χαρά ενεργοποιώ το πακέτο των 60 λεπτών.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ ίσως, να χρειαστώ πάνω απ τα 300'. Αν υπάρξει ξανά τέτοια περίπτωση, θα το διαπιστώσω και επικοινωνήσω με την υποστήριξη. Που τα θυμάστε όλα αυτά! :-)

 

Το Tapatalk ακόμη κολλημένο...

Link to comment
Share on other sites

BRING A FRIEND

 

Τον Ιανουάριο έκανα αίτηση φορητότητας του αριθμού μου σε FROG.

Κλασικά, ενώ τόνισα ότι ήθελα FROG, μου το μετέτρεψαν σε cosmoκάρτα.

Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών όπου πιστώνονται 10€ για να κάνω μόνος μου την αλλαγή (ΑΛΠΑΚ)

Σήμερα κάνω τη μετατροπή.

Αμέσως ειδοποιώ φίλο ο οποίος έχει frog να μου στείλει πρόσκληση BRING A FRIEND

Μου αναφέρει ότι βγάζει μήνυμα ότι δεν είμαι νέος συνδρομητής frog, καθώς είμαι ενεργός για περισσότερο από 1 μήνα..

Επικοινωνώ με το 13888 και μου λένε ότι ναι μεν είμαι νέος συνδρομητής στη frog, αλλά είμαι στην cosmote εδώ και κάποιους μήνες.

 

Δηλαδή κάποιος (παλαιός) χρήστης cosmoκάρτας / what's up ο οποίος μετατρέπει τον αριθμό του σε frog, αποκλείεται από το bring a friend..

Αυτό, δεν το αναφέρουν στους όρους! Αν το ανέφεραν θα έκανα νωρίτερα τη μετατροπή.

(Να δοκιμάσω να στείλω το αίτημα γραπτώς ή δε θα βγει κάτι; )

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν βρίσκω κάτι για το bring a friend στο Frog.

Έχεις περισσότερες πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο app. Μόνο εκεί αναφέρεται

300' κάθε μήνα στον καθένα για τη μεταξύ σας επικοινωνία (για πάντα;;; Άγνωστο. Δεν αναφέρει για πόσο καιρό ισχύει)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

ALPAK @ 1314 και ακολουθείς τις διαθέσιμες επιλογές / Κόστος 10€

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΠΑΚ στο 1314 και σε καθοδηγεί ανάλογα για frog ή whatsup. To κόστος για μετατροπή σε frog είναι 10€
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το πρώτο εξάμηνο του 2013 οι προσφορές διπλασιασμός χρόνου ομιλίας και 300' προς όλους στην πρώτη ανανέωση του μήνα ήταν διαθέσιμες για νέους συνδρομητές αλλά ασύμβατες μεταξύ τους. Ενεργοποίηση της μιας απενεργοποιούσε αυτόματα την άλλη.

Περι τον Ιούνιο του 2013 και οι δυο προσφορές χαρακτηρίστηκαν εμπορικά μη διαθέσιμες. Παράλληλα εμφανίστηκε στο προσκήνιο το πακέτο 60', χωρίς διπλασιασμό, το οποίο με τη σειρά του ήταν ασύμβατο με τις προαναφερθείσες προσφορές.

Περι τον Απρίλιο του 2014 ξεκίνησαν οι πρώτες φήμες, τις οποίες επιδείνωσε η εξυπηρέτηση πελατών, σχετικά με συνδυασμό του πακέτου 60' με το διπλασιασμό αξίας πρώτης κάρτας ανανέωσης.

Στις αρχές του 2015 ξεκίνησε και ο διπλασιασμός του πακέτου 60' κάθε 2η περίπου εβδομάδα.

 

@andre74

Είναι εξαιρετικά πιθανόν το 2014 να έκαναν το πακέτο 60' συμβατό με το διπλασιασμό στην πρώτη κάρτα ανανέωσης... αλλά στην πορεία να ξέχασαν εντελώς την επίσης μη συμβατή προσφορά των 300' προς όλους. Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και να διευκρινήσεις το ζήτημα.

 

@user_one

Αδύνατον να υπάρχει ενεργός διπλασιασμός αξίας και 300' προς όλους στην πρώτη κάρτα ανανέωσης

 

Μου έρχεται συνέχεια μια τέτοια προσφορά που λέει κάθε αρχές του μήνα αν βάλεις κάρτα μπλα μπλα μπλα αλλά ποτέ δεν είδα να έχω 300' προς όλους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται συνέχεια μια τέτοια προσφορά που λέει κάθε αρχές του μήνα αν βάλεις κάρτα μπλα μπλα μπλα αλλά ποτέ δεν είδα να έχω 300' προς όλους

 

το κινητό μου είναι frog από το 2005 με ενεργό διπλασιασμό αξίας πρώτης ανανέωσης του μήνα.

σε όλα αυτά τα χρόνια ο διπλασιασμός αξίας λειτουργεί σιωπηλά... χωρίς υπενθυμίσεις και πιθανόν το ίδιο να ισχύει και για την προσφορά με τα 300' προς όλους.

 

έχεις σίγουρα ενεργή την προσφορά 300' πριν τον Ιούνιο του 2013;

έχεις διατηρήσει την προσφορά αποφεύγοντας να ενεργοποιήσεις άλλες ασύμβατες προσφορές;

αν είχες ενεργοποιήσει την προσφορά και δε την απώλεσες στην πορεία θα πρέπει να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών.

 

το μόνο βέβαιο είναι ότι οι δυο προσφορές που ανέφερα ενεργοποιούνταν άπαξ.

εικάζω πως τα μηνύματα που λαμβάνεις αφορούν άσχετες - παροδικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κ εμείς, απλά εκκαθάριση αποθηκευτικού χώρου στην εφαρμογή για να το βγάλει. Να δούμε ΠΟΤΕ θα την φτιάξουν!!!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eβδομάδα διπλασιασμού από σήμερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσει κάποιος να δώσει απο τα απεριόριστα mb των 9.90€, σε boxακι με Netflix μέσω tethering, ας μας ενημερώσει αν δουλεύει :)

 

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...