Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ας μη δώσουν ποτέ απεριόριστα μόνιμα πακέτα.

ας δώσουν μόνιμα πακέτα ικανοποιητικών GB σε μια λογική τιμή.

όχι όμως 2GB/30μέρες για 8,50€ ή 5GB/25ημερες για 8,5€ ή 2GB/25ημέρες για 4,5€ εν έτη 2021

 

με ενσύρματες συνδέσεις της πλάκας και πανάκριβα πακέτα στα καρτοκινητά ποιος μπορεί να κατηγορήσει τους χρήστες που συμπεριφέρονται σαν σκύλοι που τους πήγαν για πρώτη φορά στη ζωή τους σε πάρκο και μέσα στην χαρά τους δεν ξέρουν ποιο δέντρο να πρωτοκατουρήσουν.

 

Υ.Γ. ζητώ συγνώμη απ' όσους προσβάλει η παρομοίωση, ζητώ συγνώμη και από τα συμπαθή τετράποδα

Link to comment
Share on other sites

ας μη δώσουν ποτέ απεριόριστα μόνιμα πακέτα.

ας δώσουν μόνιμα πακέτα ικανοποιητικών GB σε μια λογική τιμή.

όχι όμως 2GB/30μέρες για 8,50€ ή 5GB/25ημερες για 8,5€ ή 2GB/25ημέρες για 4,5€ εν έτη 2021

 

Νομίζω πως ένα όριο στην ταχύτητα μετά το 1GB/ημέρα θα ήταν καλό.. Κι ας είναι απεριόριστα και μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

1 gb την ημέρα δεν είναι τίποτε εν έτει 2021

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δεν μπορεί να το ορίσει κανείς. Θέλω να πω ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δεν μπορεί να το ορίσει κανείς. Θέλω να πω ότι ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.

 

Συμφωνώ, αλλά πάνω από 3gb/μερα τι μπορεί να κάνει κάποιος από το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι σχετικά. Μπορεί κάποιος να χρειάζεται πολύ περισσότερα, άλλος πολύ λιγότερα.

Βέβαια δεν είναι λίγα τα 3gb, αλλά είμαι κατά της λογικής του να μπαίνουν κόφτες και περιορισμοί.

Ας βελτιώνεται συνεχώς το κάθε δίκτυο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται σε καμιά περίπτωση να καταργηθούν τα σημερινά μικρά πακέτα.

ένας εξορθολογισμός της τιμής τους όμως νομίζω επιβάλλεται...

 

όλες οι εταιρίες προσφέρουν πακέτα mobile ιντερνετ με αρκετά GB με μικρό κόστος

όπως Cosmote mobile internet με κάρτα, Vodafone Giga WiFi on the spot κτλ

 

θα μπορούσαν να διαθέσουν στα καρτοκινητά τους 30GB με κόστος έως 10-15€/μήνα εν είδη μηνιαίου πακέτου, παράλληλα με τα υφιστάμενα, χωρίς να αναγκαζόμαστε να συλλέγουμε κάρτες sim mobile internet που έτσι κι αλλιώς υποστηρίζουν περιστασιακή χρήση

 

=-=-=-=-=-=-=

 

Παρεμπιπτόντως η Cosmote έδωσε προσφορά απεριόριστα στο πακέτο της mobile internet με κάρτα

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά πάνω από 3gb/μερα τι μπορεί να κάνει κάποιος από το κινητό;

 

Τα ίδια έλεγα και εγώ κάποτε.

Επειδή το wifi στο σπίτι σέρνεται,

έχω βάλει πακέτο με απεριόριστα data στο κινητό που η ταχύτητα πετάει,

έκλεισα το wifi και μπαίνουμε όλοι από το κινητό,

περίπου 15GB/μέρα τις μέρες του καύσωνα που ήμασταν κλεισμένοι μέσα.:D

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έλεγα και εγώ κάποτε.

Επειδή το wifi στο σπίτι σέρνεται,

έχω βάλει πακέτο με απεριόριστα data στο κινητό που η ταχύτητα πετάει,

έκλεισα το wifi και μπαίνουμε όλοι από το κινητό,

περίπου 15GB/μέρα τις μέρες του καύσωνα που ήμασταν κλεισμένοι μέσα.:D

Βοηθάει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο λογικό όριο να πεις, τα 25gb που ανέφερα πχ προέκυψαν γιατί εκείνη τη μέρα κατέβηκε ολόκληρο windows update. Δυστυχώς η ευτυχώς δεν έχω σταθερή γραμμή εκεί που μένω κ αναγκαστικά τη βγάζω με WiFi on the spot της Vodafone κ τη cosmote όταν δίνει κάτι δωρεάν. Δεν είναι ότι πέφτουμε με τα μούτρα να εξολοθρευσουμε το bandwidth. Αν δε ξέρεις τι γίνεται κ τι κάνει ο άλλος η τι συνθηκες κ ανάγκες εχει γίνονται άτυχη σχόλια όπως κάποια παραπάνω.

 

Edit: ατυχή σχόλια όπως και παρακάτω.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας απο what's up σε φρογκ με το alpak, το υπόλοιπο χρηματων που υπάρχει στο what's up δεν χανεται, σωστά;
Σωστά. Όπως και τα δεδομένα και η ομιλία προς όλους

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτάσαμε στις παραμονές μιας εβδομάδας μονόκερου όσον αφορά τους διπλασιασμούς.

 

Αν οι διπλασιασμοί πορευτούν by the book φυσικά περιμένουμε διπλασιασμό.

 

Είναι εξίσου πιθανό όμως η επόμενη εβδομάδα να μας προκύψει διαολοβδομάδα.

Διαολοβδομάδα αποκαλώ τη 2η εβδομάδα χωρίς διπλασιασμό εσωτερικά στο μήνα, σε αντίθεση με τις τυπικές 2ες εβδομάδες χωρίς διπλασιασμό που βρίσκονται στα όρια μηνών.

Αποτελεί την κορύφωση της ιδιομορφίας που αποκαλώ "υπογραφή του καλλιτέχνη".

Περιβάλλεται ένθεν και ένθεν από μπλοκ πέντε διπλασιασμών, με αποτέλεσμα ολόκληρη η υπογραφή του καλλιτέχνη να εκτείνεται χρονικά από Μάιο έως Σεπτέμβριο.

 

Η τελευταία φορά που έλαβε χώρα η υπογραφή του καλλιτέχνη ήταν από Ιούνιο έως Οκτώβριο του 2017 με την αντίστοιχη διαβολοβδομάδα να φιλοξενείται στον Αύγουστο (14-20/8/2017).

Συνολικά για 4η φορά διαμορφώνονται κατάλληλες συνθήκες από καταβολής διπλασιασμών ενώ έχει συμβεί μόνο 2 φορές.

Θα είναι αυτή η 3η?

Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθεί στην frog να μη μπορείς να παραγγηλεις sim παρά μόνο what's πρώτα και μετά το κάνεις frog?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αρκούντως ευφάνταστο σενάριο μου όσο αφορά τους διπλασιασμούς οδηγήθηκε σε πανωλεθρία :lol::lol::lol:

βεβαια έτσι διπλωματικά που το διατύπωσα το έσωσα κατά 50% :cry:

 

εξακολουθεί στην frog να μη μπορείς να παραγγηλεις sim παρά μόνο what's πρώτα και μετά το κάνεις frog?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

αν επισκεφτείς τη σελίδα του frog (https://www.frogmobile.gr/el), θα διαπιστώσεις ότι προμοτάρουν την παραγγελία νέας frog sim online... βέβαια όχι και τόσο online αφού πρέπει να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

κουζουλο είσαι ? χαχα η εξυπηρέτηση πελατών θα σε στείλει σε κατάστημα και το κατάστημα θα σου πει δεν έχουμε κάρτες frog ...άσε που θέλω φορητότητα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με φορητότητά πας cosmokarta αποκλειστικά.

Νέα πακέτα υπάρχουν στην αγορά.

Οχι όμως σε όλα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Στο app του frog εχει κατι παραπανω απο το app της κοσμοτε; Εννοω πακετα προσφορες υπηρεσίες κλπ. Για να μην τις εχω και τις 2 εφαρμογές στη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ: ηρθα απο what's up και ειχα ηδη ενεργοποιημενη την υπηρεσία να μου κόβεται το ίντερνετ οταν τελειώσουν τα δεδομένα. Θα πρεπει να την ενεργοποιήσω ξανά;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από το http://www.wifigreece.gr μπορείς να ενεργοποιησεις καλές προσφορές σε frog. Προσωπικά σε αριθμό frog με μηδέν υπόλοιπο ενεργοποίησα με 10€ το απεριόριστα Internet 200 λεπτά σε όλους και 400 σε frog.
Link to comment
Share on other sites

Αν τα απεριόριστα είναι μόνιμο πακέτο και όχι λόγω της καλοκαιρινής προσφοράς θα είναι τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Στο app του frog εχει κατι παραπανω απο το app της κοσμοτε; Εννοω πακετα προσφορες υπηρεσίες κλπ. Για να μην τις εχω και τις 2 εφαρμογές στη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ: ηρθα απο what's up και ειχα ηδη ενεργοποιημενη την υπηρεσία να μου κόβεται το ίντερνετ οταν τελειώσουν τα δεδομένα. Θα πρεπει να την ενεργοποιήσω ξανά;

 

Ναι απο το app της frog ενεργοποιείς τα extra +600 (απο τα 1200) προς frog απο τις ανανεώσεις και τα +60’ λεπτά (απο τα 120) προς όλους που δίνει ως δώρο στους νέους χρήστες

 

Στείλε για σιγουριά MI στο 1333 για να τσεκάρεις ότι είναι ενεργοποιημένο

Edited by natpass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...