Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ότι λένε θα το πάρεις

 

Οκ

Επίσης για πόσο καιρό είναι ενεργή η κάρτα?

Εννοώ πόσο καιρό μπορώ να την έχω αχρησιμοποίητη?

Φαντάζομαι ότι δίνει ενώνεται με τα υπόλοιπα που έχεις

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Οκ

 

Επίσης για πόσο καιρό είναι ενεργή η κάρτα?

 

Εννοώ πόσο καιρό μπορώ να την έχω αχρησιμοποίητη?

 

Φαντάζομαι ότι δίνει ενώνεται με τα υπόλοιπα που έχεις

 

Ευχαριστώ και πάλι

Δες 7 μηνύματα πριν το δικό σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ

Επίσης για πόσο καιρό είναι ενεργή η κάρτα?

Εννοώ πόσο καιρό μπορώ να την έχω αχρησιμοποίητη?

Φαντάζομαι ότι δίνει ενώνεται με τα υπόλοιπα που έχεις

Ευχαριστώ και πάλι

 

Αν ενεργοποιήσεις την ίδια κάρτα πριν λήξη η άλλη φαντάζομαι

προστίθενται η κάρτα λήγει 1-1,5 χρόνο μετά

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και εμένα ηλεκτρονικά την κάρτα με τα 10€. Για ενημέρωση αναγράφει ότι για να ενεργοποιηθεί η προσφορά χρειάζεται να έχεις κάνει τις τελευταίες 30 μέρες μια κανονική ανανέωση τουλάχιστον 10€. Άρα δεν μπορεί να αξιοποιηθεί πλήρως η προσφορά με την έννοια ότι πλέον αναγκαστικά θα βάζεις και άλλα 10€ για να είναι έγκυρη η προσφορά. Ή για να το πω αλλιώς είναι ένα πακέτο με προϋποθεση ανανέωσης. Επίσης πριν την ενεργοποιήσω θα ήθελα να πει κάποιος που έχει το παλιό μπόνους διπλασιασμού αν με αυτό το πακέτο έχασε τον διπλασιασμό.
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και εμένα ηλεκτρονικά την κάρτα με τα 10€. Για ενημέρωση αναγράφει ότι για να ενεργοποιηθεί η προσφορά χρειάζεται να έχεις κάνει τις τελευταίες 30 μέρες μια κανονική ανανέωση τουλάχιστον 10€. Άρα δεν μπορεί να αξιοποιηθεί πλήρως η προσφορά με την έννοια ότι πλέον αναγκαστικά θα βάζεις και άλλα 10€ για να είναι έγκυρη η προσφορά. Ή για να το πω αλλιώς είναι ένα πακέτο με προϋποθεση ανανέωσης. Επίσης πριν την ενεργοποιήσω θα ήθελα να πει κάποιος που έχει το παλιό μπόνους διπλασιασμού αν με αυτό το πακέτο έχασε τον διπλασιασμό.

 

Δεν γράφει πουθενά στο συγκεκριμένο πακέτο ότι πρέπει να έχεις βάλει ανανέωση στον τελευταίο μήνα 10€ ενώ το γράφει σε άλλα. Άρα το κόστος του απεριόριστα πηγαίνει στα 20€ με το επιπλέον 10ρικο να πηγαίνει μόνο για χρόνο ομιλίας. Ξεθωριάζει η προσφορά λίγο και είναι για ειδικές περιπτώσεις που κάποιος χρειάζεται μεγάλους όγκους δεδομένων.

 

Edit

Δεν ισχύει τελικά η υποχρεωτική ανανέωση.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία της πίσω όψης της κάρτας που μου έστειλαν γράφει αυτήν την προϋπόθεση όχι στο site.
Μόλις πήρα τηλέφωνο και στο voucher δεν γράφει κάτι τέτοιο. Μίλησα και μου διάβασαν το τι γράφει πίσω το voucher και με διαβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχει προϋπόθεση ανανέωσης 10€. Μου μίλησαν για voucher που καλείς 4ψηφιο νομίζω και βάζεις τον αριθμό, όχι για κάρτα.

Έχεις το τηλέφωνο που βάζεις την κάρτα?

Όσοι την έχουν χρησιμοποιήσει είχαν βάλει 10€ τον τελευταίο μήνα??, Γιατί 2 φίλοι δεν είχαν βάλει και μάλιστα ο ένας ενεργοποίησε σιμ και έβαλε την προσφορά κατευθείαν.

 

 

 

Ανανεωση πως κανατε (χρηματικα ενωω;) δεν εχουν paypal αλλα πιστωτική και φοβαμε λιγο

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Είναι εταιρεία παλιά και μάλιστα μοίραζε φοιτητικά της γουίντ πριν χρόνια, χωρίς κανένα θέμα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Την προσφορά των 10€ (απεριόριστα δεδομένα και 200' προς ολους), την ενεργοποίησα 2 μήνες ακριβώς μετά την τελευταία ανανέωση. Οπότε δεν υπάρχει προϋπόθεση ανανέωσης τις τελευταίες 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στην 6ευρη το γράφει. Προφανώς για να μην ανανεώνεται το υπόλοιπο με μόνο 6 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

10€ πλήρωσα και στο τηλέφωνο unlimited μου ανέφεραν. Δε πιστεύω να έχει γίνει λάθος αλλά πριν το ενεργοποιήσω θελω να μάθω αν χάνεται ο διπλασιασμός ( παλιά προσφορά) ενώ έχω ήδη ενεργό πακέτο της καλοκαιρινής προσφοράς με τα απεριόριστα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς θα στο πει μόνο η εξυπηρέτηση πελατών.

Ελάχιστα είναι πλέον τα FROG διπλασιασμού και δύσκολα θα το δοκιμάσει κάπιος.

Πάντως δεν υπάρχει πλέον τίποτα που να καταργει τον διπλασιασμό, ενώ κάποτε το πακέτο των 60 λεπτών τον απενεργοποιούσε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με μηδενικό υπόλοιπο και την κάρτα frog να κλειδώνει την επόμενη ημέρα έβαλα την 10€ κάρτα μπήκαν όλα τα πακέτα ήτοι το απεριόριστο στο internet τα 200 λεπτά προς όλους και τα 400 λεπτά προς Frog , όλα για ένα μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με μηδενικό υπόλοιπο και την κάρτα frog να κλειδώνει την επόμενη ημέρα έβαλα την 10€ κάρτα μπήκαν όλα τα πακέτα ήτοι το απεριόριστο στο internet τα 200 λεπτά προς όλους και τα 400 λεπτά προς Frog , όλα για ένα μήνα.
Τι εννοείς να κλειδώνει; Παρέλευση των 2 μηνών ή του τρίμηνου που μπαίνει φραγή. Σου έδωσε παράταση της φραγής;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να κλειδώνει; Παρέλευση των 2 μηνών ή του τρίμηνου που μπαίνει φραγή. Σου έδωσε παράταση της φραγής;

 

Μιλάω για φραγή λόγω τριμήνου. Έγινε κανονικά η παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις κάρτες τις πουλάνε τα πακιστανικά μαγαζιά από πέρσι.

Υπάρχει αντίστοιχο στην ταζα.

Είναι επίσημα πακέτα. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν αυτές οι κάρτες που πουλάνε οι πακιστανοί απαιτούν ανανέωση 10€ τις τελευταίες 30 ημέρες(αν και χλωμό το βλέπω). Ενώ στην κάρτα που δίνει η συγκεκριμένη εταιρεία σίγουρα δεν απαιτεί.

Μαγαζιά τέτοια υπάρχουν Αθήνα, Καλλιθέα κλπ. Υπάρχουν διευθύνσεις αν κάποιος φοβάται την πιστωτική.

Πας, αγοράζεις σιμ και κάρτα και είσαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα λογικά είναι η ίδια όμως όπως αναφέρεται mobile Internet card των 10ευρω. Δεν πρέπει να παίζει ρόλο πως και από που θα την αποκτήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα λογικά είναι η ίδια όμως όπως αναφέρεται mobile Internet card των 10ευρω. Δεν πρέπει να παίζει ρόλο πως και από που θα την αποκτήσεις!
Μάλλον παίζει ρόλο γιατί και φοιτητικά η προνομιακά δεν τα δίνουν όλοι και κάνουν και φορητότητα. Μία αυτοψία θα δείξει. Θα πάω μόλις τελειώσει η κοσμοτε να πάρω μία τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παίζει ρόλο γιατί και φοιτητικά η προνομιακά δεν τα δίνουν όλοι και κάνουν και φορητότητα. Μία αυτοψία θα δείξει. Θα πάω μόλις τελειώσει η κοσμοτε να πάρω μία τέτοια.

 

Και εγώ σε αναμονή από cu σε frog είμαι από την προηγούμενη εβδομάδα και θα δοκιμάσω!!! Θα πάρω κάρτα από μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παίζει ρόλο γιατί και φοιτητικά η προνομιακά δεν τα δίνουν όλοι και κάνουν και φορητότητα. Μία αυτοψία θα δείξει. Θα πάω μόλις τελειώσει η κοσμοτε να πάρω μία τέτοια.

Υπάρχουν φοιτητικά ή προνομιακά νούμερα Frog? Αν ναι, πού μπορώ να βρω?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους, αυτο με την καρτα ακουγεται ωραιο..

.εγω εχω φτασει να εχω υπολοιπο ανανεωσεων απο data 180+ γιγα, αν το χρησιμοποισω θα παρω τα απεριοριστα , αλλα μετα τις 30 μερες φανταζομαι θα χαθουν ολα και τα 180 γιγα.... επισης τα 200 λ λογικα επισης ειναι αρχικα 3λ και μετα ανα 1 λ ;;;;

..οπως και ναχει σιγουρα συμφερει για πολλους ειδικα στα δεδομενα..

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους, αυτο με την καρτα ακουγεται ωραιο..

 

.εγω εχω φτασει να εχω υπολοιπο ανανεωσεων απο data 180+ γιγα, αν το χρησιμοποισω θα παρω τα απεριοριστα , αλλα μετα τις 30 μερες φανταζομαι θα χαθουν ολα και τα 180 γιγα.... επισης τα 200 λ λογικα επισης ειναι αρχικα 3λ και μετα ανα 1 λ ;;;;

 

..οπως και ναχει σιγουρα συμφερει για πολλους ειδικα στα δεδομενα..

Αφού δεν τα χαλάς δεν τα χρειάζεσαι αλλά γενικά 10€ για απεριόριστα είναι τρομερή τιμή για Ελλάδα. Χρόνος ομιλίας δεν είναι σημαντικός αλλά μία χαρά είναι. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...