Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, kmpatra said:

Η προσφορά από γνωστό που πήγε και πήρε από όσο ξέρω ισχύει συνεχώς με 120€. Προ καιρού βέβαια έτρεξε επιπλέον προσφορά με 60€ για λίγους...

Ηταν προσφορα Black Friday και ήταν για όλους.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kmpatra said:

Η προσφορά από γνωστό που πήγε και πήρε από όσο ξέρω ισχύει συνεχώς με 120€. Προ καιρού βέβαια έτρεξε επιπλέον προσφορά με 60€ για λίγους...

Η δική μου ενημέρωση είναι ότι η εν λόγω προσφορά ισχύει μέχρι εξαντλήσεως της παρτίδας των sim που έχουν. Το δε πακέτο στη τιμή των 60€ ήταν αποκλειστικά προσφορά Black Friday.

Ένα άλλο ερώτημα είναι, αν το πακέτο αυτό θα μπορεί να επανανεωθεί με τη λήξη του στον χρόνο, αν κάποιος γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, athonas said:

Ένα άλλο ερώτημα είναι, αν το πακέτο αυτό θα μπορεί να επανανεωθεί με τη λήξη του στον χρόνο, αν κάποιος γνωρίζει.

Με βάση την φετινή λογική (μονο σε νεο νουμερο η συγκεκριμένη προσφορά), δεν θα μπορεί. Αλλά κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν δεν επιτρέπουν ανανέωση, εξασφαλίζεις ένα χρόνο με απεριόριστα δεδομένα, λίγο είναι;
Για τους κατοίκους Αθήνας & Θεσσαλονίκης δεν είναι μεγάλος κόπος ένα δρομολόγιο ως το Frog Shop για αγορά νέας SIM μετά από 12 μήνες. Εξαίρεση φυσικά το διάστημα (νομίζω πως ήταν ένα πενθήμερο, ούτε καν βδομάδα) της έκπτωσης 50% όπου γινόταν το αδιαχώρητο.
Και στη κανονική τιμή των €120 θεωρώ πως είναι δυνατή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minus21grams said:

Και στη κανονική τιμή των €120 θεωρώ πως είναι δυνατή προσφορά.

Συμφωνώ. 10ε/μηνα για απεριοριστο ίντερνετ κοσμοτε ειναι πολυ value. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Συμφωνώ. 10ε/μηνα για απεριοριστο ίντερνετ κοσμοτε ειναι πολυ value. 

Καλά, αν τρέξει και πάλι προσφορά τον Νοέμβριο του 2024 με βλέπω σε αντίσκηνο με θερμός + καφέ έξω από τη Σταδίου να περιμένω καρτερικά τα θυρανοίξια όπως τα Apple fanboys* το νέο iPhone.
€60; Εκκλησία κλέβεις!

*Δεν ξέρω αν συνεχίζονται αυτά τα φαινόμενα, δεν παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, minus21grams said:

Καλά, αν τρέξει και πάλι προσφορά τον Νοέμβριο του 2024 με βλέπω σε αντίσκηνο με θερμός + καφέ έξω από τη Σταδίου να περιμένω καρτερικά τα θυρανοίξια όπως τα Apple fanboys* το νέο iPhone.
€60; Εκκλησία κλέβεις!

*Δεν ξέρω αν συνεχίζονται αυτά τα φαινόμενα, δεν παρακολουθώ.

Εγω το μετανοιωσα που δεν πηγα να πάρω. Ας ελπισουμε να το ξαναδωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα _____ TA GB της προσφοράς μπορούν να καταναλωθούν στην Ε.Ε. με όριο 9GB. Η απεριόριστη χρήση αφορά την κατανάλωση εντός Ελλάδας. Σε ποια χώρα θα μεταβείς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Ηταν προσφορα Black Friday και ήταν για όλους.

ειπα "για λίγους" με την εννοια οτι εξυπηρετουσαν λιγα ατομα καθε μερα. Κανονικά ναι,ηταν για ολους

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

ειπα "για λίγους" με την εννοια οτι εξυπηρετουσαν λιγα ατομα καθε μερα. Κανονικά ναι,ηταν για ολους

Απλα το εγραψα επειδη μερικοι εδω μεσα (οχι εσυ) το αφησαν να εννοηθει οτι ηταν μόνο για αλλοδαπούς. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athonas said:

9GB το χρόνο, τον μήνα ή τη μέρα; Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος για το γειτονικό forum όπου το διάβασες;

Μέχρι χθες, όπως ανέφερα παραπάνω ίσχυε κανονικά στο κατάστημα Θεσσαλονίκης

Ευχαριστώ

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Η προσφορά από γνωστό που πήγε και πήρε από όσο ξέρω ισχύει συνεχώς με 120€. Προ καιρού βέβαια έτρεξε επιπλέον προσφορά με 60€ για λίγους...

Ευχαριστώ

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εγω το μετανοιωσα που δεν πηγα να πάρω. Ας ελπισουμε να το ξαναδωσουν.

Εγώ δεν το μετάνοιωσα. Πήγα (Αθήνα), αλλά δεν μπορείς να καθίσεις σε ουρά 100 μέτρων και οι πιθανότητες να είναι 99,9% να μην φτάσεις ποτέ στο ταμείο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costastro said:

Εγώ δεν το μετάνοιωσα. Πήγα (Αθήνα), αλλά δεν μπορείς να καθίσεις σε ουρά 100 μέτρων και οι πιθανότητες να είναι 99,9% να μην φτάσεις ποτέ στο ταμείο.

Έστειλα γνωστό να στηθεί στην ουρά 1 ώρα πριν ανοίξει το κατάστημα και ήδη περίμεναν 50 άτομα. Νόμισα ότι αν πάει πιο νωρίς θα μπορούσε να εξυπηρετηθεί γρήγορα.

Με εξυπηρέτηση το πολύ 8 ατόμων την ώρα, δεν προλάβαιναν όλοι να εξυπηρετηθούν μέχρι να κλείσει το κατάστημα. Τελικά ελάχιστοι ήταν οι τυχεροί.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, alexpef said:

Ανανεωση 8 ευρω σε καταστημα συνεχίζει και γινετε κανονικά .

Ναι. Ανανέωσα την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κρυφό ξεχασμένο πακέτο που να δίνει λεπτά προς όλους + ΜΒ;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πιά προσβαση στην εφαρμογή του frog (βάζω πακετα σε άλλους μέσω Cosmote app) ξέρουμε εάν τελικά από σήμερα δινει 60+60;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Αυτή η εβδομάδα δεν είναι?

Κανονικά έπρεπε να είναι αυτήν την εβδομάδα (αφου την προηγουμενη δεν είχε 2πλασιασμο). 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Στην εφαρμογη εμενα δεν μου εμφανιζει διπλασιασμο...

Ούτε εμένα. Αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι πόσο ευκρινής είναι η ένδειξη.
Αναγράφεται με μεγάλους χαρακτήρες ή το έχουν στα ψιλά γράμματα και μπορεί να σου ξεφύγει;
Έχει κρατήσει κανείς screenshot;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, minus21grams said:

Ούτε εμένα. Αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι πόσο ευκρινής είναι η ένδειξη.
Αναγράφεται με μεγάλους χαρακτήρες ή το έχουν στα ψιλά γράμματα και μπορεί να σου ξεφύγει;
Έχει κρατήσει κανείς screenshot;

Εάν καλέσεις στο 1330 τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος δύο γραμμών whats up την οποία δεύτερη βάζω κάρτα για να μην χάσω το νούμερο γιατί εκεί απλά δέχομαι κλήσεις. Πιστεύετε ότι συμφέρει να αλλάξω σε frog η είναι ακριβώς το ίδιο? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, macattack said:

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος δύο γραμμών whats up την οποία δεύτερη βάζω κάρτα για να μην χάσω το νούμερο γιατί εκεί απλά δέχομαι κλήσεις. Πιστεύετε ότι συμφέρει να αλλάξω σε frog η είναι ακριβώς το ίδιο? 

Κοίταξε να δεις.. είτε είσαι στο Whats up είτε στο Frog, η ανανέωση ηλεκτρονικά είναι στα 13€ και λήγει σε 2 μήνες. Εκτός κι αν πας σε κατάστημα που μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8.

Άρα το ίδιο είναι αν το έχεις μόνο για να σε καλούν όπως λες.

Αν θες να έχεις λίγο χρόνο ομιλίας, συμφέρει το Frog. Όμως δεν μπορείς να στείλεις τυχόν μαζεμένα χρήματα του ενός αριθμού στον άλλο εκτός αν αλλάξεις πακέτο και πας Whats up αλλά υπάρχει χρέωση.

Κατά τα άλλα η φθηνότερη λύση όσον αφορά απλή διατήρηση αριθμού είναι το liquid του CU. Λεπτομέρειες στο αντίστοιχο νήμα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...