Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, VIPdriver said:

Γιατί; 2 συνεχόμενες εβδομάδες χωρίς 2πλασιασμο;

Yeap , ειναι 1 με 2 max φορες το χρονο που θα σκασει τετοια περιπτωση. Αυτη θα ειναι η 2η του ετους. Πρεπει να ξεκιναει η χρονια με διπλασιασμο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, runner70 said:

Yeap , ειναι 1 με 2 max φορες το χρονο που θα σκασει τετοια περιπτωση. Αυτη θα ειναι η 2η του ετους. Πρεπει να ξεκιναει η χρονια με διπλασιασμο.

Βάτραχος με ψυχαναγκασμούς... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Βάτραχος με ψυχαναγκασμούς... 

:classic_laugh: Νταξει το 24 δεν θα εχουμε τετοιο σεναριο.:classic_tongue:

46 minutes ago, GREGORYMO said:

11 25 και μετά πάμε 08 Ιανουαρίου, αν δεν αλλάξει κάτι.

Αντιθετως, αν δεν αλλαξει κατι στο pattern που δουλευουν, δεν θα εχουμε στις 25 και στις 8/1.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παλιό frog, στο οποίο ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός του ποσού ανανέωσης στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά τις κάρτες από το wifigreece; Αλλάζει κάτι λόγω διπλασιασμού; Πχ διπλασιάζει κάτι; Το έχετε δοκιμάσει;

Επίσης, η κάρτα των 12 ευρώ, πάλι από wifigreece, φαντάζομαι ότι θα ανανεώνει κανονικά στο συγκεκριμένο ως 12x2 = 24 ευρώ (ή 21,82 ευρώ αφού αφαιρεθεί το 10% φόρου). Σωστά;

Απλά, λόγω διπλασιασμού του ποσού, μια χαρά μου έφτανε η ανανέωση με 8 ευρώ για 2 μήνες!!! Τώρα ψάχνω την πιο οικονομική λύση online, μπας και αποφεύγω την επίσκεψη σε κατάστημα!

Ευχαριστώ!

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, yyyy said:

Τώρα ψάχνω την πιο οικονομική λύση online, μπας και αποφεύγω την επίσκεψη σε κατάστημα!

Εάν δεν θέλεις να πηγαινεις σε κατάστημα, στο F2G μπορείς ονλαιν ανανέωση από 1€ και υπάρχει πακετο που με ανανέωση 8€ ενεργοποιείται αυτόματα κ δίνει 400' (ανά δευτερόλεπτο) 400mb (+400 bonus) και 40 σμσ.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, yyyy said:

Έχω παλιό frog, στο οποίο ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός του ποσού ανανέωσης στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά τις κάρτες από το wifigreece; Αλλάζει κάτι λόγω διπλασιασμού; Πχ διπλασιάζει κάτι; Το έχετε δοκιμάσει;

Επίσης, η κάρτα των 12 ευρώ, πάλι από wifigreece, φαντάζομαι ότι θα ανανεώνει κανονικά στο συγκεκριμένο ως 12x2 = 24 ευρώ (ή 21,82 ευρώ αφού αφαιρεθεί το 10% φόρου). Σωστά;

Απλά, λόγω διπλασιασμού του ποσού, μια χαρά μου έφτανε η ανανέωση με 8 ευρώ για 2 μήνες!!! Τώρα ψάχνω την πιο οικονομική λύση online, μπας και αποφεύγω την επίσκεψη σε κατάστημα!

Ευχαριστώ!

εντελώς άκυρες σκέψεις...
οι κάρτες του wifigrece προσθέτουν υπηρεσία και όχι χρηματικό υπόλοιπο
άρα... διπλασιασμός γιοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, yyyy said:

Έχω παλιό frog, στο οποίο ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός του ποσού ανανέωσης στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικά τις κάρτες από το wifigreece; Αλλάζει κάτι λόγω διπλασιασμού; Πχ διπλασιάζει κάτι; Το έχετε δοκιμάσει;

Επίσης, η κάρτα των 12 ευρώ, πάλι από wifigreece, φαντάζομαι ότι θα ανανεώνει κανονικά στο συγκεκριμένο ως 12x2 = 24 ευρώ (ή 21,82 ευρώ αφού αφαιρεθεί το 10% φόρου). Σωστά;

Απλά, λόγω διπλασιασμού του ποσού, μια χαρά μου έφτανε η ανανέωση με 8 ευρώ για 2 μήνες!!! Τώρα ψάχνω την πιο οικονομική λύση online, μπας και αποφεύγω την επίσκεψη σε κατάστημα!

Ευχαριστώ!

Άμα είσαι ευχαριστημένος από το Frog,μια χαρά είσαι. Θα έβαζα 13€ κάθε δυο μήνες στη θέση σου ή 10€.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εάν δεν θέλεις να πηγαινεις σε κατάστημα, στο F2G μπορείς ονλαιν ανανέωση από 1€ και υπάρχει πακετο που με ανανέωση 8€ ενεργοποιείται αυτόματα κ δίνει 400' (ανά δευτερόλεπτο) 400mb (+400 bonus) και 40 σμσ.

Δε θέλω να φύγω από το frog, κυρίως λόγω του διπλασιασμού της πρώτης ανανέωσης του μήνα, που έχω από παλιά.

6 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Άμα είσαι ευχαριστημένος από το Frog,μια χαρά είσαι. Θα έβαζα 13€ κάθε δυο μήνες στη θέση σου ή 10€.

Για τη χρήση που κάνω, με κάλυπτε η ανανέωση με 8€ για 2 μήνες. Τώρα ή θα πηγαίνω σε κατάστημα να ανανεώνω με 8€ ή online με 12€, είτε από winbank είτε από wifigreece. Πάντα κάθε 2 μήνες. Απλά με τα 12€ διπλασιασμένα, θα περισσεύουν κάποια χρήματα, και θα μαζεύεται χρηματικό υπόλοιπο, που δεν το θέλω.

Τέλος αν κάποιος που έχει παλιό αριθμό frog, με το διπλασιασμό της πρώτης ανανέωσης και το έχει δοκιμάσει, ας γράψει και γι' αυτό:

"Επίσης, η κάρτα των 12 ευρώ, πάλι από wifigreece, φαντάζομαι ότι θα ανανεώνει κανονικά στο συγκεκριμένο ως 12x2 = 24 ευρώ (ή 21,82 ευρώ αφού αφαιρεθεί το 10% φόρου). Σωστά;"

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, yyyy said:

Τέλος αν κάποιος που έχει παλιό αριθμό frog, με το διπλασιασμό της πρώτης ανανέωσης ...

έχω frog με διπλασιασμό

22 minutes ago, yyyy said:

... και το έχει δοκιμάσει ...

έχω κάνει εκτεταμένη χρήση της κάρτας των 20€ σε περιόδους αυξημένης ανάγκης data (καλοκαιρινούς μήνες)

22 minutes ago, yyyy said:

... ας γράψει και γι' αυτό ...

λυπάμαι, δεν διπλασιάζεται η αξία των καρτών wifigreece.

δεν υπάρχει αξία... υπάρχουν μόνο οι αντίστοιχες παροχές

22 minutes ago, yyyy said:

"Επίσης, η κάρτα των 12 ευρώ, πάλι από wifigreece, φαντάζομαι ότι θα ανανεώνει κανονικά στο συγκεκριμένο ως 12x2 = 24 ευρώ (ή 21,82 ευρώ αφού αφαιρεθεί το 10% φόρου). Σωστά;"

εφόσον δεν προστίθεται αξία δεν σε ενδιαφέρουν φόροι.

αγοράζεις κάρτα... την περνάς στη σύνδεσή σου και έχεις τις αντίστοιχες παροχές.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, arjuna said:

εφόσον δεν προστίθεται αξία δεν σε ενδιαφέρουν φόροι.

αγοράζεις κάρτα... την περνάς στη σύνδεσή σου και έχεις τις αντίστοιχες παροχές.

Αναφερόμουν στην παρακάτω κάρτα ανανέωσης από wifigreece:

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananewsis-cosmote-12/

Λογικά αυτή θα διπλασιάζεται.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, yyyy said:

Αναφερόμουν στην παρακάτω κάρτα ανανέωσης από wifigreece:

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananewsis-cosmote-12/

Λογικά αυτή θα διπλασιάζεται.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις και να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, yyyy said:

Για τη χρήση που κάνω, με κάλυπτε η ανανέωση με 8€ για 2 μήνες. Τώρα ή θα πηγαίνω σε κατάστημα να ανανεώνω με 8€ ή online με 12€, είτε από winbank είτε από wifigreece. Πάντα κάθε 2 μήνες. Απλά με τα 12€ διπλασιασμένα, θα περισσεύουν κάποια χρήματα, και θα μαζεύεται χρηματικό υπόλοιπο, που δεν το θέλω.

Και γιατι οχι 12/13€ ανα 3 μηνες;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Bas said:

Και γιατι οχι 12/13€ ανα 3 μηνες;

Είναι κι αυτό μια σκέψη. Απλά αρχίζει να γίνεται πολύ μπερδεμένο, να υπολογίζεις τις μέρες. Αλλά πρώτα πρέπει να ξοδέψω το χρηματικό υπόλοιπο που ούτως ή άλλως έχει μαζευτεί. Γι' αυτό έβαζα και μόνο 8€, για να μειώνεται σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε με λίγο σχετικά με τι επιλογές έχω για να κάνω τη 2μηνη ανανέωση υπολοίπου :

1. Σε κατάστημα cosmote ή Γερμανό μπορώ να πάω και να πάρω κάρτα των 8€ ή των 10€ ή τους λέω τον αριθμό του κινητού και μου βάζουν 8€ ή 10€ ;

2. Στο wifigreece είδα οτι υπάρχει κάρτα ανανέωσης frog 10€ με 10GB internet , 200 λεπτά προς όλους και 400 λεπτά προς frog. Ερώτηση : Αυτή η κάρτα ανανεώνει το 2μηνο ώστε να μην χάσω τα χρήματα που έχω ήδη μέσα ή απλά αγοράζεις πακέτα ομιλίας και data; Επίσης αν πάρω αυτή την κάρτα τα λεπτά ομιλίας που ήδη έχω (800+ λεπτά) από ανανεώσεις 60+60 μεταφέρονται και στον επόμενο ή τα χάνω;

Προσπαθώ να δω τι με συμφέρει ώστε να δίνω όσο πιο μικρό ποσό γίνεται.Μέχρι τώρα έκανα topup με 10άρες κάρτες από το site της cosmote.

 

Edited by tarantules999
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tarantules999 said:

Για βοηθήστε με λίγο σχετικά με τι επιλογές έχω για να κάνω τη 2μηνη ανανέωση υπολοίπου :

1. Σε κατάστημα cosmote ή Γερμανό μπορώ να πάω και να πάρω κάρτα των 8€ ή των 10€ ή τους λέω τον αριθμό του κινητού και μου βάζουν 8€ ή 10€ ;

2. Στο wifigreece είδα οτι υπάρχει κάρτα ανανέωσης frog 10€ με 10GB internet , 200 λεπτά προς όλους και 400 λεπτά προς frog. Ερώτηση : Αυτή η κάρτα ανανεώνει το 2μηνο ώστε να μην χάσω τα χρήματα που έχω ήδη μέσα ή απλά αγοράζεις πακέτα ομιλίας και data; Επίσης αν πάρω αυτή την κάρτα τα λεπτά ομιλίας που ήδη έχω (800+ λεπτά) από ανανεώσεις 60+60 μεταφέρονται και στον επόμενο ή τα χάνω;

Προσπαθώ να δω τι με συμφέρει ώστε να δίνω όσο πιο μικρό ποσό γίνεται.Μέχρι τώρα έκανα topup με 10άρες κάρτες από το site της cosmote.

 

Ως προς το 1 πας στο κατάστημα κατευθείαν στο ταμείο λες νούμερο και τους λες να σου βάλουν όποιο πόσο θες από 8€ και πάνω. Για cosmote ξέρω. Γερμανό δεν εμπιστεύομαι και δεν παώ.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, opmgls said:

Ως προς το 1 πας στο κατάστημα κατευθείαν στο ταμείο λες νούμερο και τους λες να σου βάλουν όποιο πόσο θες από 8€ και πάνω. Για cosmote ξέρω. Γερμανό δεν εμπιστεύομαι και δεν παώ.

Ξέρεις εαν στα 8€ σου δίνουν 1,5gb data ή τα δίνουν από 10€ και πάνω;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tarantules999 said:

Ξέρεις εαν στα 8€ σου δίνουν 1,5gb data ή τα δίνουν από 10€ και πάνω;

Στα 8€ δεν παίρνεις τίποτα.

Λογικό είναι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tarantules999 said:

Ξέρεις εαν στα 8€ σου δίνουν 1,5gb data ή τα δίνουν από 10€ και πάνω;

Όταν πας στο κατάστημα και βάλεις τουλάχιστον10€, αμέσως σου ενεργοποιούνται στον αριθμό σου 500Μb. Την ίδια στιγμή μέσα στην εφαρμογή της frog ο αρίθμος σου αποκτά διαθέσιμα άλλα 500 για να τα ενεργοποιήσεις όποτε θέλεις μέσα σε 30 μέρες. Άμα βάλεις 13 από την εφαρμογή μέσω χρεωστικής/πιστωτικής παίρνεις 1.5Gb με τη μία για 30 μέρες. Αν αύτη την συναλλαγή την κάνεις μέσω payze το 1.5 γίνεται 3Gb.

Link to comment
Share on other sites

∞ data

Quote

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 φορά έως και 01/01/23 στις 23:59:59

Οι 15 μέρες της προσφοράς αρχίζουν να μετράνε από τη στιγμή που θα το ενεργοποιήσουμε;
Αν π.χ. το επιλέξουμε την πρωτοχρονιά θα έχουμε απεριόριστα data έως τις 15 Ιανουαρίου; (λογικά ναι, αλλά μια επιβεβαίωση δεν θα έβλαπτε)

Link to comment
Share on other sites

∞ data
Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 φορά έως και 01/01/23 στις 23:59:59
Οι 15 μέρες της προσφοράς αρχίζουν να μετράνε από τη στιγμή που θα το ενεργοποιήσουμε;
Αν π.χ. το επιλέξουμε την πρωτοχρονιά θα έχουμε απεριόριστα data έως τις 15 Ιανουαρίου; (λογικά ναι, αλλά μια επιβεβαίωση δεν θα έβλαπτε)
Σωστά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 5:57 ΜΜ, GREGORYMO said:

Στα 8€ δεν παίρνεις τίποτα.

Λογικό είναι 

Στα 8€ παίρνεις μόνο 600+600 προς frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...