Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Πάω χθες να ανανεώσω σε κατάστημα Γερμανός. Πάντα βάζω 9,06€ για μου βγάλει 3 μήνες με το national pack.

Δίνω αριθμό, έρχεται otp με sms και ακολουθεί ο εξής διάλογος με την ταμία

-"Είναι 13€, μετρητά ή κάρτα;".

-"Γιατι, σας είπα ποσό ανανέωσης; 9,06 θα βάλουμε"

-"Θα το πάρει (το σύστημα);"

-"Τις 3 τελευταίες φορές που ανανέωσα στο κατάστημα μας το πήρε "

Φυσικά 13€. Σιγά μη σου πουν ξεκινάει από 8€. Σε λίγο καιρό βέβαια θα σταματήσει κ αυτό.

Μια συνηθισμένη εργάσιμη σε κατάστημα.

Θεούλης

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2023 at 5:45 ΜΜ, gpapas640 said:

Πάω χθες να ανανεώσω σε κατάστημα Γερμανός. Πάντα βάζω 9,06€ για μου βγάλει 3 μήνες με το national pack.

Δίνω αριθμό, έρχεται otp με sms και ακολουθεί ο εξής διάλογος με την ταμία

-"Είναι 13€, μετρητά ή κάρτα;".

-"Γιατι, σας είπα ποσό ανανέωσης; 9,06 θα βάλουμε"

-"Θα το πάρει (το σύστημα);"

-"Τις 3 τελευταίες φορές που ανανέωσα στο κατάστημα μας το πήρε "

Φυσικά 13€. Σιγά μη σου πουν ξεκινάει από 8€. Σε λίγο καιρό βέβαια θα σταματήσει κ αυτό.

Μια συνηθισμένη εργάσιμη σε κατάστημα.

Κάπου τα μπέρδεψες λιγάκι. Το ποσό ανανέωσης χρόνου από κατάστημα, είναι 10€ και μένουν καθαρά 9,09€ που φτάνουν για να περάσεις 3 μήνες κα περισσεύουν και 0,03€.  Δεν υπάρχει πακέτο αγοράς με 9,06€   Αν υπήρχε αγορά με 9,06€ θα σου έμενε καθαρό μετά τους φόρους 8,23€ οπότε δεν φτάνει για να βάζεις τρείς μήνες το national pack. .

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Κάπου τα μπέρδεψες λιγάκι. Το ποσό ανανέωσης χρόνου από κατάστημα, είναι 10€ και μένουν καθαρά 9,09€ που φτάνουν για να περάσεις 3 μήνες κα περισσεύουν και 0,03€.  Δεν υπάρχει πακέτο αγοράς με 9,06€   Αν υπήρχε αγορά με 9,06€ θα σου έμενε καθαρό μετά τους φόρους 8,23€ οπότε δεν φτάνει για να βάζεις τρείς μήνες το national pack. .

Αν δεν πληρώνει φόρο λόγω ηλικίας, γίνεται αυτό που είπε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτή τη στιγμή είμαι ήδη 44:15 λεπτά στην αναμονή της εξυπηρέτησης, στηρίζομαι σε σας. 

Προσπαθώ να κανω Frog το what's up της μανας μου, στέλνει την εντολη F στο 1314, αλλά της επιστρέφει απάντηση η cote "wrong keyboard input" 

Εχει κάνεις ιδέα; 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ParafronGR said:

Επειδή αυτή τη στιγμή είμαι ήδη 44:15 λεπτά στην αναμονή της εξυπηρέτησης, στηρίζομαι σε σας. 

Προσπαθώ να κανω Frog το what's up της μανας μου, στέλνει την εντολη F στο 1314, αλλά της επιστρέφει απάντηση η cote "wrong keyboard input" 

Εχει κάνεις ιδέα; 

Πρώτα ΑΛΠΑΚ και μετά F

Link to comment
Share on other sites

Just now, leo06 said:

Πρώτα ΑΛΠΑΚ και μετά F

Αυτό κάνουμε στέλνουμε ΑΛΠΑΚ και μετά F

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ParafronGR said:

Αυτό κάνουμε στέλνουμε ΑΛΠΑΚ και μετά F

Έρχεται απάντηση μετά το ΑΛΠΑΚ?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, ParafronGR said:

Επειδή αυτή τη στιγμή είμαι ήδη 44:15 λεπτά στην αναμονή της εξυπηρέτησης, στηρίζομαι σε σας. 

https://youtube.com/watch?v=c6XJNgCLntY&t=26

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, ParafronGR said:

Αυτό κάνουμε στέλνουμε ΑΛΠΑΚ και μετά F

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο αλλά και εγώ που το έκανα πριν λίγες μερες, 2-3 φορες μου ηρθε το μήνυμα "ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ". Τελικά ξαναπροσπαθώντας το πήρε.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνετε ΑΛΠΑΚ (ή ALPAK), περιμένετε να σας έρθει σμσ που να λέει τις επιλογές και μετά στέλνετε την επιλογή σας. Μήπως δεν είχατε αρκετό χρηματικό υπόλοιπο για την χρέωση της αλλαγής;

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Να πω ένα μεγάλο μπράβο στην COSMOTE που μετά από 50+ λεπτά αναμονή,ς απλά μου το έκλεισαν. 

Τελικά ή ήταν θέμα συστημικό ή θέμα πληκτρολογίου. Ενώ στέλναμε κανονικά την εντολή "ΑΛΠΑΚ" με το F παίρναμε την παραπάνω απάντηση. Δοκίμασε 3-4 φορές, τα ίδια. Μόλις της είπα και κατέβασε το Swiftkey, αμέσως της ήρθε μήνυμα "το πακέτο σας άλλαξε σε FROG".

Για την ιστορία, είχε με rollover από το καλοκαίρι το Combo 10.90 του Whats Up και είχε μαζέψει γύρω στα 1500 λεπτά προς όλους και 1800sms. Τα λεπτά προς όλους χάθηκαν στη μεταφορά, ενώ τα sms λήγουν αύριο (που θα έληγε κανονικά το combo).

Τα GB από προσφορές (box, πληρωμή μέσω του COSMOTE app) καθώς και από το Reload it που της πήρα πριν την αλλαγή, μεταφέρθηκαν όλα κανονικά και μετά την ενεργοποίηση και του national combo (8.9) του FROG έχει 25GB .. 

Ξέρετε αν τώρα την πιάνει σα νέο συνδρομητή FROG ? Έχει τίποτα δώρα για να της ενεργοποιήσω όπως πχ αυτό το 60+60 που γράφετε συχνά πυχνά εδω μέσα? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Αν δεν πληρώνει φόρο λόγω ηλικίας, γίνεται αυτό που είπε.

Έχεις δίκιο σ' αυτό που λές, αλλά δεν το αναφέρει στην ανάρτηση του, γι' αυτό και η δική μου παράθεση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

Ξέρετε αν τώρα την πιάνει σα νέο συνδρομητή FROG ? Έχει τίποτα δώρα για να της ενεργοποιήσω όπως πχ αυτό το 60+60 που γράφετε συχνά πυχνά εδω μέσα? 

Χρήσιμες οι πληροφορίες που παραθέτεις!
Κανονικά πρέπει να την πιάσει την μητέρα σου σα νεο συνδρομητή και να της δώσει 60+60 λεπτά ομιλίας δώρο κάθε μήνα ΑΦΟΥ κάνει την πρώτη ανανέωση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, opmgls said:


Κανονικά πρέπει να την πιάσει την μητέρα σου σα νεο συνδρομητή και να της δώσει 60+60 λεπτά ομιλίας δώρο κάθε μήνα ΑΦΟΥ κάνει την πρώτη ανανέωση υπολοίπου.

Επίσης θα πρέπει να μην έχει ξανακάνει ΑΛΠΑΚ. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Δευτέρα ξεκινά?

Λογικά ναι (11 Δεκ). Είχε 2πλασιασμο από Δευτέρα 27/11 έως Κυριακή (3 Δεκ).

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Να πω ένα μεγάλο μπράβο στην COSMOTE που μετά από 50+ λεπτά αναμονή,ς απλά μου το έκλεισαν. 

Τελικά ή ήταν θέμα συστημικό ή θέμα πληκτρολογίου. Ενώ στέλναμε κανονικά την εντολή "ΑΛΠΑΚ" με το F παίρναμε την παραπάνω απάντηση. Δοκίμασε 3-4 φορές, τα ίδια. Μόλις της είπα και κατέβασε το Swiftkey, αμέσως της ήρθε μήνυμα "το πακέτο σας άλλαξε σε FROG".

Για την ιστορία, είχε με rollover από το καλοκαίρι το Combo 10.90 του Whats Up και είχε μαζέψει γύρω στα 1500 λεπτά προς όλους και 1800sms. Τα λεπτά προς όλους χάθηκαν στη μεταφορά, ενώ τα sms λήγουν αύριο (που θα έληγε κανονικά το combo).

Τα GB από προσφορές (box, πληρωμή μέσω του COSMOTE app) καθώς και από το Reload it που της πήρα πριν την αλλαγή, μεταφέρθηκαν όλα κανονικά και μετά την ενεργοποίηση και του national combo (8.9) του FROG έχει 25GB .. 

Ξέρετε αν τώρα την πιάνει σα νέο συνδρομητή FROG ? Έχει τίποτα δώρα για να της ενεργοποιήσω όπως πχ αυτό το 60+60 που γράφετε συχνά πυχνά εδω μέσα? 

Το θυμαμαι και εγω το ιδιο προβλημα πριν 10+ χρονια που το προσπαθουσα. Μου ειχε σπασει τα νευρα. Καποιο θεμα με το encoding των keyboards μαλλον θα παιζει που δεν τα αναγνωριζει η frog

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Λογικά ναι (11 Δεκ). Είχε 2πλασιασμο από Δευτέρα 27/11 έως Κυριακή (3 Δεκ).

Ναι 11 Δεκ ξανα και θεωρώ θα ειναι η τελευταια βδομαδα διπλασιασμου του ετους.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, runner70 said:

Ναι 11 Δεκ ξανα και θεωρώ θα ειναι η τελευταια βδομαδα διπλασιασμου του ετους.

Λογικά και 25

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Λογικά και 25

Τσου :classic_tongue:, μετα η επομενη 1/1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...