Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Είχα κάνει μέσα Ιουλίου ηλεκτρονικά την αίτηση για καινούργια νούμερα frog για τα παιδιά μου μέσω wifi Greece με vouchers των 10 ευρώ. Η διαδικασία αποστολής και ενεργοποίησης των καρτών, κράτησε λιγότερο από βδομάδακαι η αποστολή  ήταν δωρεάν.Έκανα και για την γυναίκα  μου αίτηση φορητότητας μέσω του frog site  2 φορές και δεν είχα καμία ειδοποίηση ενώ είχαν περάσει 2+ βδομάδες. Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη frog με παραπέμπουν συνολικά σε 4 διαφορετικούς υπεύθυνους και συνολική αναμονή 1ωρα χωρίς αποτέλεσμα αφού στο τέλος έπεσε η γραμμή. Ξαναπαίρνει τηλέφωνο την επόμενη ημέρα η γυναίκα μου και επιλέγει  στο αυτοματοποιημένο σύστημα να την  καλέσουν αυτοί. Έκανε την αίτηση τηλεφωνικά και φυσικά ζήτησε φορητότητα από q σε frog. Της είπαν θα σταλθούν με courier και χρέωση!!! 5 ευρώ(καινούργια τακτική; Όταν έκανα πριν μισό χρόνο την ίδια διαδικασία για μένα ήταν δωρεάν ). Σήμερα που ήρθε το πακέτο περιέχει κάρτα cosmote όχι frog. Τι γίνεται λάθος έκαναν ή έτσι τα στέλνουν και όταν ενεργοποιηθεί η φορητότητα θα φαίνεται σαν frog; Πριν κάνω την ηλεκτρονική αίτηση να πω πως είχα πάει σε δύο καταστήματα Γερμανός και ένα cosmote και κανένα δεν είχε πακέτο Sim frog. 

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα. Είχα κάνει μέσα Ιουλίου ηλεκτρονικά την αίτηση για καινούργια νούμερα frog για τα παιδιά μου μέσω wifi Greece με vouchers των 10 ευρώ. Η διαδικασία αποστολής και ενεργοποίησης των καρτών, κράτησε λιγότερο από βδομάδακαι η αποστολή  ήταν δωρεάν.Έκανα και για την γυναίκα  μου αίτηση φορητότητας μέσω του frog site  2 φορές και δεν είχα καμία ειδοποίηση ενώ είχαν περάσει 2+ βδομάδες. Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη frog με παραπέμπουν συνολικά σε 4 διαφορετικούς υπεύθυνους και συνολική αναμονή 1ωρα χωρίς αποτέλεσμα αφού στο τέλος έπεσε η γραμμή. Ξαναπαίρνει τηλέφωνο την επόμενη ημέρα η γυναίκα μου και επιλέγει  στο αυτοματοποιημένο σύστημα να την  καλέσουν αυτοί. Έκανε την αίτηση τηλεφωνικά και φυσικά ζήτησε φορητότητα από q σε frog. Της είπαν θα σταλθούν με courier και χρέωση!!! 5 ευρώ(καινούργια τακτική; Όταν έκανα πριν μισό χρόνο την ίδια διαδικασία για μένα ήταν δωρεάν ). Σήμερα που ήρθε το πακέτο περιέχει κάρτα cosmote όχι frog. Τι γίνεται λάθος έκαναν ή έτσι τα στέλνουν και όταν ενεργοποιηθεί η φορητότητα θα φαίνεται σαν frog; Πριν κάνω την ηλεκτρονική αίτηση να πω πως είχα πάει σε δύο καταστήματα Γερμανός και ένα cosmote και κανένα δεν είχε πακέτο Sim frog. 


Έκανα 3 νούμερα από q σε frog πριν 1 μήνα. Χρειάστηκε 1 εβδομάδα και κάτι από την ημέρα της αίτησης μέχρι να ενεργοποιηθεί. Χρειάστηκε να τους πάρω τηλέφωνο στο 2108006300 2 μέρες μετά για να επισπευσω λίγο την διαδικασία για να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο.

Πληρώνεις μόνο την ανανέωση στον κουριερ, η οποία σου μένει σαν υπόλοιπο στην κάρτα, αναλόγως το ποσό που θα επιλέξεις στην αίτηση. Οι κάρτες είναι όλες comsote, άσχετα αν εχεις κάνει αίτηση για frog.

Sent from my 22101316G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, angelos06 said:


 

 


Έκανα 3 νούμερα από q σε frog πριν 1 μήνα. Χρειάστηκε 1 εβδομάδα και κάτι από την ημέρα της αίτησης μέχρι να ενεργοποιηθεί. Χρειάστηκε να τους πάρω τηλέφωνο στο 2108006300 2 μέρες μετά για να επισπευσω λίγο την διαδικασία για να μην μείνω χωρίς τηλέφωνο.

Πληρώνεις μόνο την ανανέωση στον κουριερ, η οποία σου μένει σαν υπόλοιπο στην κάρτα, αναλόγως το ποσό που θα επιλέξεις στην αίτηση. Οι κάρτες είναι όλες comsote, άσχετα αν εχεις κάνει αίτηση για frog.

Sent from my 22101316G using Tapatalk
 

 

όπως τα λέει ο angelos. δωρεάν ο courier, πληρώνεις μόνο την κάρτα αναέωσης και η sim είναι μία γενική κάρτα της cosmote με το λόγκο της αλλά ενεργοποιημένη κατ'ευθείαν σε frog. Τώρα για το πότε σε παίρνουν τηλ και αν σε παίρνουν τηλεφωνο. έμενα με πήραν μετά από 2 ημέρες και η παραλαβή της με την ενεργποίηση όπως έγραψα πιο πάνω πήρε κοντά 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tsigpan said:

Καλημέρα. Είχα κάνει μέσα Ιουλίου ηλεκτρονικά την αίτηση για καινούργια νούμερα frog για τα παιδιά μου μέσω wifi Greece με vouchers των 10 ευρώ. Η διαδικασία αποστολής και ενεργοποίησης των καρτών, κράτησε λιγότερο από βδομάδακαι η αποστολή  ήταν δωρεάν.Έκανα και για την γυναίκα  μου αίτηση φορητότητας μέσω του frog site  2 φορές και δεν είχα καμία ειδοποίηση ενώ είχαν περάσει 2+ βδομάδες. Παίρνω τηλέφωνο στην υποστήριξη frog με παραπέμπουν συνολικά σε 4 διαφορετικούς υπεύθυνους και συνολική αναμονή 1ωρα χωρίς αποτέλεσμα αφού στο τέλος έπεσε η γραμμή. Ξαναπαίρνει τηλέφωνο την επόμενη ημέρα η γυναίκα μου και επιλέγει  στο αυτοματοποιημένο σύστημα να την  καλέσουν αυτοί. Έκανε την αίτηση τηλεφωνικά και φυσικά ζήτησε φορητότητα από q σε frog. Της είπαν θα σταλθούν με courier και χρέωση!!! 5 ευρώ(καινούργια τακτική; Όταν έκανα πριν μισό χρόνο την ίδια διαδικασία για μένα ήταν δωρεάν ). Σήμερα που ήρθε το πακέτο περιέχει κάρτα cosmote όχι frog. Τι γίνεται λάθος έκαναν ή έτσι τα στέλνουν και όταν ενεργοποιηθεί η φορητότητα θα φαίνεται σαν frog; Πριν κάνω την ηλεκτρονική αίτηση να πω πως είχα πάει σε δύο καταστήματα Γερμανός και ένα cosmote και κανένα δεν είχε πακέτο Sim frog. 

Εαν δεν ειναι φρογκ, στειλε σμσ ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου ερθει σμσ με οδηγιες.

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν δεν ειναι φρογκ, στειλε σμσ ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου ερθει σμσ με οδηγιες.

Μου είχαν πει  σε κατάστημα cosmote που όπως είχα πει πήγα να πάρω πακέτα frog  για τα παιδιά και λόγω ελλείψης frog, να το κάνω what's  up και να κάνω  την αλλαγή πακέτου μέσω  SMS αλλά η  χρέωση πλέον για αλλαγή πακέτου είναι 10 ευρώ απο την πρώτη αλλαγή και όχι δωρεάν η πρώτη  και 3 ευρώ η επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας ΑΛΠΑΚ σε ενημερώνει για τις χρεώσεις. Δωρεάν ήταν η πρώτη αλλαγή από κοσμοκάρτα σε what's up και αντίστροφα. Αλλαγή σε frog κοστίζει 3 ευρώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tsigpan said:

Μου είχαν πει  σε κατάστημα cosmote που όπως είχα πει πήγα να πάρω πακέτα frog  για τα παιδιά και λόγω ελλείψης frog, να το κάνω what's  up και να κάνω  την αλλαγή πακέτου μέσω  SMS αλλά η  χρέωση πλέον για αλλαγή πακέτου είναι 10 ευρώ απο την πρώτη αλλαγή και όχι δωρεάν η πρώτη  και 3 ευρώ η επόμενη.

Στειλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 (είναι δωρεάν) και θα σου ερθει (δωρεάν) σμσ που θα σου λεει τι κοστος θα υπάρξει και θα σου λέει τον τρόπο που θα πρέπει να ακολουθήσεις για να κάνεις την αλλαγή. 

Σιγουρα ΔΕΝ ειναι 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

διαβάζοντας στο φόρουμ βρήκα αυτό το θέμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω, ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να "βάλω κάρτα" στην φρογκ; και επίσης αν δεν έχω κάρτα/ή κάνει κλήσεις πότε κάνουν φραγή κλήσεων και διαγράφουν τον αριθμό;

Η γενική μου σκέψη είναι η εξής: θέλω να συντηρήσω έναν ελληνικό αριθμό με όσο το δυνατόν ελάχιστη χρέωση, καθώς έχω ήδη έναν αριθμό από την χώρα που βρίσκομαι στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα σας,
διαβάζοντας στο φόρουμ βρήκα αυτό το θέμα.
Θα ήθελα να ρωτήσω, ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να "βάλω κάρτα" στην φρογκ; και επίσης αν δεν έχω κάρτα/ή κάνει κλήσεις πότε κάνουν φραγή κλήσεων και διαγράφουν τον αριθμό;
Η γενική μου σκέψη είναι η εξής: θέλω να συντηρήσω έναν ελληνικό αριθμό με όσο το δυνατόν ελάχιστη χρέωση, καθώς έχω ήδη έναν αριθμό από την χώρα που βρίσκομαι στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ,


Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 8€. Το υπόλοιπο αυτό λήγει στους 2 μήνες, ενώ η φραγή γίνεται στους 3 μήνες χωρίς ανανέωση. Ο αριθμός διαγράφεται στον χρόνο.

Sent from my 22101316G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, damian007 said:

Καλησπέρα σας,

διαβάζοντας στο φόρουμ βρήκα αυτό το θέμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω, ποιο είναι το ελάχιστο ποσό που μπορώ να "βάλω κάρτα" στην φρογκ; και επίσης αν δεν έχω κάρτα/ή κάνει κλήσεις πότε κάνουν φραγή κλήσεων και διαγράφουν τον αριθμό;

Η γενική μου σκέψη είναι η εξής: θέλω να συντηρήσω έναν ελληνικό αριθμό με όσο το δυνατόν ελάχιστη χρέωση, καθώς έχω ήδη έναν αριθμό από την χώρα που βρίσκομαι στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ,

Σου ταιριάζει περισσότερο το f2g που έχει ανανέωση απο 1 ευρω.

Τσέκαρε το σχετικό θεμα: https://myphone.gr/forum/topic/29857/

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, angelos06 said:


 

 


Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης είναι 8€. Το υπόλοιπο αυτό λήγει στους 2 μήνες, ενώ η φραγή γίνεται στους 3 μήνες χωρίς ανανέωση. Ο αριθμός διαγράφεται στον χρόνο.

Sent from my 22101316G using Tapatalk
 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

8 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σου ταιριάζει περισσότερο το f2g που έχει ανανέωση απο 1 ευρω.

Τσέκαρε το σχετικό θεμα: https://myphone.gr/forum/topic/29857/

Ευχαριστώ, νομίζω οτι αυτό ταιριάζει καλύτερα για συντήρηση αριθμού με μερικά ευρώ ανα κάποιους μήνες! Θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σου ταιριάζει περισσότερο το f2g που έχει ανανέωση απο 1 ευρω.

Τσέκαρε το σχετικό θεμα: https://myphone.gr/forum/topic/29857/

Από 8€ δεν έχει και το f2go; Το διαφημίζει και στην ιστοσελίδα του.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, yyyy said:

Από 8€ δεν έχει και το f2go; Το διαφημίζει και στην ιστοσελίδα του.

Δες την 3η παράγραφο στο τέλος. Όμως δεν το πολυδιαφημίζουν.

f2g recharge .jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να μεταφερω- δωρισω υπολοιπο σε χρονο ομιλιας ή δεδομενων σε αλλο συνδρομητη  γινεται; Αυτό εδώ ισχύει σε frog;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tsigpan said:

Καλημερα. Να μεταφερω- δωρισω υπολοιπο σε χρονο ομιλιας ή δεδομενων σε αλλο συνδρομητη  γινεται; Αυτό εδώ ισχύει σε frog;

Όχι δεν γίνεται. Αυτό ισχύει μόνο για kosmokarta και what's up. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις κουπόνια deals for you.

Εάν μιλάμε για μεγάλο ποσό νομίζω μπορείτε να τους πεις να το καταθέσουν σε τραπεζικό λογαριασμό. Δεν είμαι βέβαιος.

Link to comment
Share on other sites

Κατάθεση γίνεται μόνο αν υπάρξει διακοπή της σύνδεσης λόγω τιμολογιακών αλλαγών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, διαβάζω για 10€ το τρίμηνο (οπότε για λιγα λεπτά ομιλίας συμφέρει 3x National Pack), και επειδή το σάιτ της frog είναι περίεργο, μπορειτε να μου πείτε γιατί ανά τρίμηνο; Η ανανέωση του υπολοίπου ισχύει για 3 μήνες, όχι για 2 όπως συνήθως στα καρτοκινητά; 

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία μέρα π.χ. του διμήνου, ακριβώς πριν λήξει το υπόλοιπο μπορείς να ενεργοποιήσεις εκ νέου πακέτο. Ότι μείνει στο χρηματικό υπόλοιπο θα διαγραφεί την επόμενη μέρα αλλά τις παροχές του πακέτου θα τις έχεις μέχρι τη λήξη του. Επί της ουσίας δηλαδή μέχρι την ημέρα πριν τη φραγή. Ετσι βγαίνουν 3 μήνες (παρά μια ημέρα για την ακρίβεια)

Απλα μετά τον 2ο μήνα θα έχεις τις παροχές του πακέτου με μηδενικό χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει ρολόβερ αν αγοράσεις το πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει μετά τον μηδενισμό του υπολοίπου και την νέα ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Επίσης υπάρχει ρολόβερ αν αγοράσεις το πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει μετά τον μηδενισμό του υπολοίπου και την νέα ανανέωση.

Το κάνω συνέχεια και δεν χανονται τα μαζεμένα λεπτά ομιλιας. 

Link to comment
Share on other sites

Μα να ρωτήσω κάτι; Στο wifigreece λέει "**Η χρήση της συγκεκριμένης κάρτας επιτρέπεται μετά την 1η ανανέωση". Αυτό σημαίνει ότι πρώτα πρέπει να βάλουμε κάρτα και μετά να ενεργοποιήσουμε το bundle; Αν ισχύει αυτό, τότε δεν μπορούμε να αγοράζουμε το 6ευρο bundle μόνο και μόνο για επέκταση υπολοίπου. Αν είναι έτσι αγοράζεις κατευθείαν κάρτα ανανέωσης και την κάνεις ό,τι θες.

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-6/

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι στην κάρτα μετά την αγορά θα κάνεις μία κανονική ανανέωση. 

Αν είσαι παλιός πελάτης μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα των 6 ευρώ. 

Αν είσαι πελάτης με νέα sim κάρτα δεν μπορείς να κάνεις την πρώτη ανανέωση μόνο με τα 6 ευρώ.

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια χαζη ερωτηση καταλαθος εβαλα 30 ευρω καρτα αντι για 12 για να βαλω τα απεριοριστα. υπαρχει τροπος να επιστραφει το υπολοιπο ποσο; δεν επιθυμω να τα αφησω γτ κανω ανανεωση απο wifi και δεν βαζω τα πακετα της φρογκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...