Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, Pppe said:

Ας το κοιτάξει ΞΑΝΑ εάν μεταφέρθηκε η χρονική διάρκεια ισχύος υπολοίπου των ευρώ του για τον αριθμό ΑΠΟ τον οποίο μετέφερε Easy Transfer, και δε μπερδεύτηκε με κάποιον στον οποίο μετέφερε. Πχ μπορεί να πήρε (μες στα #4# Easy Transfer απανωτά) ο αναφερόμενος αριθμός και να μπερδεύτηκε.

Στο δικό μου post αναφέρεσαι; αν ναι, τότε επιβεβαιώνω ότι η χρονική διάρκεια ισχύος χρηματικού υπολοίπου του αριθμού ΑΠΟ τον οποίο μετέφερα Easy Transfer έμεινε αμετάβλητη στις 19/5. (20/3 είχα κάνει την τελευταία ανανέωση ως frog.)

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά € παρατείνει τη διάρκεια σύνδεσης μόνο του λήπτη. Δεν θεωρείται ανανέωση και δεν μπορεί να πάρει τα μπόνους τα οποία αντιστοιχούν στο ποσό στο οποίο δέχεται π.χ. reloadit (πλεον βέβαια δεν δίνει κατι ουτως ή αλλως). Την ημερομηνία λήξης όμως αν η μεταφορά είναι 5 ή 10€ την παρατείνει κανονικά. Δοκιμασμενο χρόνια και δεν έχει αλλάξει τίποτα.

Επίσης αν κάποιος δέχεται μεταφορά δεν μπορεί να μεταφέρει ο ίδιος αλλού € αν δεν ανανεώσει πρώτα.

Ολα αυτά μεταξύ κοσμοκάρτας και what's up ή από συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο σε καρτοκινητό  πλην frog, για να μην ξεχνιόμαστε, γιατί είμαστε στο νήμα της frog.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tolisfar said:

Σε νέους συνδρομητές ισχύουν τα 120' κάθε μήνα για ένα χρόνο ακόμη;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Μέχρι στιγμής ναι όπως φαίνεται. Μόλις συνδέθηκα μου ήρθε μήνυμα ”MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO 60' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ AΠO TO WELCOME BONUS ΠOY ΛAMBANEIΣ KAΘE MHNA. ΘEΛEIΣ NA TA ΔIΠΛAΣIAΣEIΣ; ΠAPE EΠIΠΛEON 60' ΔΩPEAN MEΣA AΠO TO FROG APP"

Μόνο να επιμείνεις στο κατάστημα που θα παραλάβεις την κάρτα, να μην σου βάλουν πακέτο και να σου βάλουν τα χρήματα στην κάρτα, γιατί πολλές φορές βάζουν πακέτο από μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

 
Μέχρι στιγμής ναι όπως φαίνεται. Μόλις συνδέθηκα μου ήρθε μήνυμα ”MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO 60' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ AΠO TO WELCOME BONUS ΠOY ΛAMBANEIΣ KAΘE MHNA. ΘEΛEIΣ NA TA ΔIΠΛAΣIAΣEIΣ; ΠAPE EΠIΠΛEON 60' ΔΩPEAN MEΣA AΠO TO FROG APP"
Μόνο να επιμείνεις στο κατάστημα που θα παραλάβεις την κάρτα, να μην σου βάλουν πακέτο και να σου βάλουν τα χρήματα στην κάρτα, γιατί πολλές φορές βάζουν πακέτο από μόνοι τους.
Δεν ήταν για εμένα. Του έβαλαν το πακέτο με τα 7.20 ευρώ. Πάντως 60' δεν πήρε φαντάζομαι κάποια στιγμή θα τα πάρει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Pppe said:

Ας το κοιτάξει ΞΑΝΑ εάν μεταφέρθηκε η χρονική διάρκεια ισχύος υπολοίπου των ευρώ του για τον αριθμό ΑΠΟ τον οποίο μετέφερε Easy Transfer, και δε μπερδεύτηκε με κάποιον στον οποίο μετέφερε. Πχ μπορεί να πήρε (μες στα #4# Easy Transfer απανωτά) ο αναφερόμενος αριθμός και να μπερδεύτηκε.

Αν αναφέρεσαι σε μένα, τότε και γω μιλάω για τον αποδέκτη του ποσού. Απλά μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το αναφέρει πουθενά η cosmote και ήθελα να σιγουρευτώ για να μη χάσω το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tolisfar said:

Δεν ήταν για εμένα. Του έβαλαν το πακέτο με τα 7.20 ευρώ. Πάντως 60' δεν πήρε φαντάζομαι κάποια στιγμή θα τα πάρει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συνδέθηκε κανονικά? Εκανε επανεκκίνηση? Εγώ έβαλα και την εφαρμογή, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.  Στην σελίδα της frog τα έχει "στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα".   https://www.frogmobile.gr/el

Αν δεν μπουν ας μιλήσει με το κατάστημα μήπως επειδή του έβαλαν πακέτο δεν θεωρείται ανανέωση, αλλά το θεωρώ μάλλον απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ηρθε sms, μπηκαν τα 60' προς όλους (απο το μπονους πρωτου χρόνου) και μπορω να παρω άλλα 60' μεσω της εφαρμογης.

 

Το γραφω γιατι εγινε χωρις να κανω καποια ανανεωση ή καταθεση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bebes said:

Σήμερα μου ηρθε sms, μπηκαν τα 60' προς όλους (απο το μπονους πρωτου χρόνου) και μπορω να παρω άλλα 60' μεσω της εφαρμογης.

 

Το γραφω γιατι εγινε χωρις να κανω καποια ανανεωση ή καταθεση

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια ανανέωση, θα μπαίνουν κάθε μήνα. Η ελάχιστη κλήση είναι 3΄

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα πριν λίγες μέρες στην Frog, αν ήξερα ότι δεν μπορώ να κάνω συνδιάσκεψη θα το ξανασκεφτόμουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, soleman said:

Ηρθα πριν λίγες μέρες στην Frog, αν ήξερα ότι δεν μπορώ να κάνω συνδιάσκεψη θα το ξανασκεφτόμουν

Τι εννοείς με τον όρο συνδιάσκεψη;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με τον όρο συνδιάσκεψη;
Όταν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο παραπάνω από ένα άτομα ταυτόχρονα και να μιλάτε όλοι μαζί Δυστυχώς ναι αυτό είναι κάτι το οποίο παρέχεται μόνο σε συμβόλαια στις άλλες εταιρείες και το Free to Go είναι το μόνο καρτοκινητό που παρέχει αυτή τη δυνατότητα
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:
6 minutes ago, opmgls said:
Τι εννοείς με τον όρο συνδιάσκεψη;

Όταν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο παραπάνω από ένα άτομα ταυτόχρονα και να μιλάτε όλοι μαζί Δυστυχώς ναι αυτό είναι κάτι το οποίο παρέχεται μόνο σε συμβόλαια στις άλλες εταιρείες και το Free to Go είναι το μόνο καρτοκινητό που παρέχει αυτή τη δυνατότητα

Ευχαριστώ.
Αυτό είχα καταλάβει ότι σημαίνει η λέξη αλλά δεν το χωρούσε ο νούς μου ότι στα καρτοκινητά δεν επιτρέπεται αυτή η λειτουργία. Πέφτω από τα σύννεφα. Το θεωρώ αυτονόητο πια ότι τέτοιες "απλες" ψηφιακές ευκολίες παρέχονται χωρίς διαπραγμάτευση. Έδώ και χρόνια έχω κύρια σύνδεση καρτοκινητό (Q) αλλά είναι μια λειτουργία που δεν χρησιμοποιώ ποτέ και δεν μου αρέσει σαν ιδέα. Καταλαβαίνω ότι για κάποιους είναι χρήσιμη κατά περίπτωση. Πάντως αν ήθελα να κάνω συνδιάσκεψη θα προτιμούσα καποια εφαρμογή τύπου viber.
Καλά αν θελω εγώ να ξεκινήσω μια 3πλη συνομιλά, αλλά ούτε και αν κάποιος άλλος θέλει να με προσθέσει σε μια τέτοια συνομιλία δεν άφήνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, soleman said:

Ηρθα πριν λίγες μέρες στην Frog, αν ήξερα ότι δεν μπορώ να κάνω συνδιάσκεψη θα το ξανασκεφτόμουν

Εγω πριν έρθω εδώ ήμουν στην Q. Δεν ξέρω αν μπορούσα να κάνω συνδιάσκεψη,  αλλά δεν το έψαξα και ποτέ. Αν όλα τα άλλα σε εξυπηρετούν (σήμα, πακέτα κλπ) δεν νομίζω ότι είναι και μεγάλο πρόβλημα, μιας και υπάρχουν τόσες άλλες εφαρμογές που μπορείς να κάνεις συνδιάσκεψη, μεταξύ κινητών εννοείται. Εκτός αν θέλεις συνδιάσκεψη και με σταθερό.

Σε ποιά καρτοκινητή ήσουν πριν;

 

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Εγω πριν έρθω εδώ ήμουν στην Q. Δεν ξέρω αν μπορούσα να κάνω συνδιάσκεψη,  αλλά δεν το έψαξα και ποτέ. Αν όλα τα άλλα σε εξυπηρετούν (σήμα, πακέτα κλπ) δεν νομίζω ότι είναι και μεγάλο πρόβλημα, μιας και υπάρχουν τόσες άλλες εφαρμογές που μπορείς να κάνεις συνδιάσκεψη, μεταξύ κινητών εννοείται. Εκτός αν θέλεις συνδιάσκεψη και με σταθερό.

Σε ποιά καρτοκινητή ήσουν πριν;

 

Q Card και την χρησιμοποιούσα καθημερινά την συνδιάσκεψη. Τώρα αναγκαστικά θα βρω άλλους τροπους να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alexandr0s said:

τις μονές εβδομαδες δεν ειναι ο διπλασιασμός;

Συνηθως ναι. Βδομάδα παρά βδομαδα. Εαν η προηγούμενη εβδομαδα ειχε 2πλασιασμο, η τρεχουσα δεν θα εχει.

ΥΓ:

Δωρεαν ίντερνετ για 7 μερες

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί έως 17/04/2023 23:59:59.

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία μόνο φορά.

• Τα MB του πακέτου δεν είναι διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή.

• Για ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να έχεις κάνει τουλάχιστον μια ανανέωση χρόνου ( ή bundle card) από 15/03 και μετά.

• Η προσφορά διατίθεται αποκλειστικά για ατομική χρήση. Σε περίπτωση που παρατηρηθεί κακόβουλη χρήση της προσφοράς ή χρήση με τέτοιο τρόπο ώστε να επηρεάζει την εμπειρία του δικτύου, η COSMOTE διατηρεί το δικαίωμα μείωσης της ταχύτητας λήψης και μεταφόρτωσης ή ακόμα και διακοπής της προσφοράς για τη συγκεκριμένη σύνδεση.

 

απεριόριστο ίντερνετ για 30 μερες με 10.90

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί μία μόνο φορά έως και 01/05 στις 23:59:59.

• Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα απεριόριστα MB της προσφοράς.

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 10GB. Πέρα αυτού του ορίου, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00223/ MB.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φίλος έχει φρογκ φορητοτητα από Q και έχει μόνιμα E και πολύ αργό ίντερνετ με δεδομένα. Κινητό xiaomi mi 11 lite αν αυτό παίζει ρόλο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα

4G στο 1333

για ενεργοποίηση του 4g και αν η συσκευή ειναι 5G , μήνυμα

5G στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο αρχαριος

Εμενα ο κυριος μου αριθμος ειναι wu

Κ εχω κ ενα frog

Μπορω το wu να το κανω frog μετατροπη ?? Η ιδια η καρτα θα αλλαξει? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ιδια κάρτα, αλλαγή πακετου γίνεται άμεσα. Στειλε μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1314 να δεις χρέωση και τρόπο μεταφορας.

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα
4G στο 1333
για ενεργοποίηση του 4g και αν η συσκευή ειναι 5G , μήνυμα
5G στο 1333
Σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης μπορω να στειλω το υπολοιπο που εχω στην μια frog καρτα που δεν θα χρησιμοποιω πια στην αλλη που θα κανω αλλαγη απο wu σε frog ?? Γινεται??

Δλδ αναμεσα σε 2 αριθμους frog πλεον μεταφορα χρηματικου υπολοιπου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμπλήρωσα τη φόρμα του frog για νέο νούμερο πριν 4-5 μέρες αλλά κανένας δεν με έχει πάρει τηλέφωνο. Αν πάρω ένα what' up νούμερο και το γυρίσω σε frog θα πάρω όλα τα προνόμια που θα έπαιρνα αν μου στέλνανε απευθείας frog νούμερο;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...