Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

επειδη ενδιαφερομαι να εχω 2ο νουμερο (λιγος χρονος ομιλιας για ολους και sms για ολους) και οσο λιγοτερο κοστοβορο, ειναι το frog η λυση μου;

Αν ναι, πουλανε νουμερο σε cosmote; Πρεπει να κανω ανανεωση αναγκαστικα καθε 2μηνο με 10 ευρω;

Ευχαριστω.

 

Μονοδρομος η Q για την χρηση που ζητας.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μετά την κίνηση ματ που έκανε με την παράταση υπολοιπου χρηματων, ο μόνος λογος να εχει καποιος φρογκ ειναι εαν δεν έχει καλυψη Q.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη, επειδή έρχομαι από Q, θα πρότεινα frog.

 

Στα συν να προσθέσουμε:

• το σήμα της cosmote

• Η μεταφορά υπολειπόμενων λεπτών που δεν καταναλώθηκαν

• VoLTE & VoWiFi

• Deals for you

 

Βασικά από τα deals for you και μόνο, θα γλιτώνεις περισσότερα χρήματα

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.

 

Ανανεωση απο 6ευρω. Και καρτα να μη βαλεις στο τριμηνο δε μπαινει καμια φραγη, σε καλουν κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από την άλλη, επειδή έρχομαι από Q, θα πρότεινα frog.

 

Στα συν να προσθέσουμε:

• το σήμα της cosmote

• Η μεταφορά υπολοιπόμενων λεπτών που δεν καταναλώθηκαν

• VoLTE & VoWiFi

• Deals for you

 

Βασικά από τα deals for you και μόνο, θα γλιτώνεις περισσότερα χρήματα

 

Ο φιλος λεει για δευτερο νουμερο με συγκεκριμενα κριτηρια.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος λεει για δευτερο νουμερο με συγκεκριμενα κριτηρια.

 

Συμφωνώ, ζήτησε λίγο χρόνο ομιλίας προς όλους. Δε ζήτησε 2ο νούμερο για εισερχόμενες κλήσεις.

Η Frog, δίνει 120' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο (και μεταφορά αυτών που δεν κατανάλωσες στον επόμενο μήνα) με κόστος 3,03€ κάθε 28 ημέρες (4 εβδομάδες)

Στην Q, δεν μπορείς να πάρεις κάτι οικονομικότερο. Τα φθηνότερα countdown με χρόνο ομιλίας προς όλους, έχουν 3€.

Μπορείς να πάρεις περισσότερα λεπτά όχι μικρότερο κόστος.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, ζήτησε λίγο χρόνο ομιλίας προς όλους. Δε ζήτησε 2ο νούμερο για εισερχόμενες κλήσεις.

Η Frog, δίνει 120' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο (και μεταφορά αυτών που δεν κατανάλωσες στον επόμενο μήνα) με κόστος 3,03€ κάθε 28 ημέρες (4 εβδομάδες)

Στην Q, δεν μπορείς να πάρεις κάτι οικονομικότερο. Τα φθηνότερα countdown με χρόνο ομιλίας προς όλους, έχουν 3€.

Μπορείς να πάρεις περισσότερα λεπτά όχι μικρότερο κόστος.

 

Ποιο ειναι λιγοτερο κοστοβορο που ζητησε ο φιλος να βαζει καρτα καθε 2μηνο 10ευρω υποχρεωτικα η μια φορα το χρονο απο 6ευρω; η 10ευρω και να ενργοποιει φθηνα πακετα και να παρατεινονται τα ευρω;

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μετά την κίνηση ματ που έκανε με την παράταση υπολοιπου χρηματων, ο μόνος λογος να εχει καποιος φρογκ ειναι εαν δεν έχει καλυψη Q.

 

εγω που μιλαω εξηντα λεπτα τον μηνα, για ποιο λογο να εχω Q?

Link to comment
Share on other sites

εγω που μιλαω εξηντα λεπτα τον μηνα, για ποιο λογο να εχω Q?

 

Για τετοιου ειδους αναγκες, προτιμάς φρογκ λογω καλυτερης καλυψης και λόγω wificall.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή πακέτου από cosmoκάρτα σε Frog μπορεί να μου θυμήσει κάποιος εαν εξακολουθεί να είναι 3€ ή έχει αλλάξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

@Bayern4:

Απλα για πακετο 3€/μηνα θα πρεπει να βαζεις καθε 2 μηνες 10ρικο στο φρογκ, ενω στο κιου 12€/3μηνο, αφού αγοραζοντας πακετο στη ληξη των χρηματων, παιρνουν παραταση 1 μηνα, αρα βαζεις χρηματα καθε 3 μηνες και οχι καθε 2 μηνες για το ιδιο πακετο, αρα λιγο πιο οικονομικο το κιου.

Link to comment
Share on other sites

@Bayern4:

Απλα για πακετο 3€/μηνα θα πρεπει να βαζεις καθε 2 μηνες 10ρικο στο φρογκ, ενω στο κιου 12€/3μηνο, αφού αγοραζοντας πακετο στη ληξη των χρηματων, παιρνουν παραταση 1 μηνα, αρα βαζεις χρηματα καθε 3 μηνες και οχι καθε 2 μηνες για το ιδιο πακετο, αρα λιγο πιο οικονομικο το κιου.

 

το φτηνο πακετο για ομιλια ειναι 6,90 για 160 λεπτα. Τον αλλον μηνα θα πρεπει να βαλω ακόμα 6,9.

Τα χρηματα παιρνουν παραταση, αλλά τα πακετα θελουν λεφτααααα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τόσο είναι το βασικό της πακέτο. Αλλά βγάζουν και τα countdown που με 3€ μπορείς να πάρεις μηνιαίο πακέτο

Η αλλαγή πακέτου από cosmoκάρτα σε Frog μπορεί να μου θυμήσει κάποιος εαν εξακολουθεί να είναι 3€ ή έχει αλλάξει;
Εδώ και αρκετό καιρό έχει πάει στα 10€ η αλλαγή προς frog
Link to comment
Share on other sites

το φτηνο πακετο για ομιλια ειναι 6,90 για 160 λεπτα. Τον αλλον μηνα θα πρεπει να βαλω ακόμα 6,9.

Τα χρηματα παιρνουν παραταση, αλλά τα πακετα θελουν λεφτααααα.

 

Κάθε εβδομάδα, η 1 από τις 2 προσφορες countdown είναι με 120-200 λεπτά ομιλίας με 3 ή 4 ευρώ. Οπότε δεν ισχυει αυτο που λες οτι χρειάζεσαι 6,9 κάθε μήνα. Με 3€ κάθε μήνα παιρνεις 120-200 λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

επειδη ενδιαφερομαι να εχω 2ο νουμερο (λιγος χρονος ομιλιας για ολους και sms για ολους) και οσο λιγοτερο κοστοβορο, ειναι το frog η λυση μου;

 

Αν ναι, πουλανε νουμερο σε cosmote; Πρεπει να κανω ανανεωση αναγκαστικα καθε 2μηνο με 10 ευρω;

 

Ευχαριστω.

Με το δώρο 12γβ για έναν χρόνο και με την χρήση Voip βγαίνει κόστος 6€ το τετράμηνο με 1€/200' χωρίς ημερομηνία λήξης. Προϋπόθεση πάντα να μην υπάρχει πρόβλημα στο σήμα στην περιοχή και να υπάρχει σμαρτφον.

Οικονομικότερη λύση δεν υπάρχει στον κόσμο.

Ψάξτο στα κατάλληλα νήματα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά από το frog 8 gb και 200 λεπτά προς όλους έως 14-5 δωρεάν, αρκεί να έχεις ανανέωση από 1-4 και μετά

Για πόσο διάστημα είναι τα ΜΒ κι ο χρόνος ομιλίας;

edit: λήγει 14/5.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και στην εφαρμογή και στο site τους: https://www.frogmobile.gr/el/prosfora-8gb-200-pros-ethnikoys-proorismoys-dorean

 

Monae99, σε ευχαριστώ που έγραψες πώς ενεργοποιείται μέσω sms, είναι χρήσιμο. Μου έχει συμβεί να μην μου εμφανίζει προσφορά η εφαρμογή, οπότε έπρεπε να την ενεργοποιήσω μέσω sms. Γενικώς, είναι πιο αξιόπιστος τρόπος.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό έχει πάει στα 10€ η αλλαγή προς frog

Μου έριξες μια μαχαιριά τώρα.....

Ρε τους αγιογδύτες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά από το frog 8 gb και 200 λεπτά προς όλους έως 14-5 δωρεάν, αρκεί να έχεις ανανέωση από 1-4 και μετά
Έως 14/5 πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο και άρα ο μήνας μετράει από εκεί και πέρα ή όλα λήγουν 14/5 άσχετα αν εσύ έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο μια μέρα πριν;

 

Sent from my RMX2111 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έως 14/5 πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο και άρα ο μήνας μετράει από εκεί και πέρα ή όλα λήγουν 14/5 άσχετα αν εσύ έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο μια μέρα πριν;

 

Sent from my RMX2111 using Tapatalk

Μόλις το ενεργοποίησα. Το δώρο λήγη στις 14/5 ασχέτως πότε θα το ενεργοποιήσει κάποιος. Που σημαίνει δεν έχει νόημα να περιμένετε να το ενεργοποιήσετε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα. Το δώρο λήγη στις 14/5 ασχέτως πότε θα το ενεργοποιήσει κάποιος. Που σημαίνει δεν έχει νόημα να περιμένετε να το ενεργοποιήσετε.

 

Ξέρουμε αν το δωρο έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση;; Ή αν το κανονικό μου πακέτο λήγει πρώτο θα τρώει απο αυτο; Γιατι αν τρώει απο το κανονικό να αγορασω ώστε να επεκτείνω την ημερομηνία λήξης του για να καταναλώνει πρώτα απο το δωρο

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει από αυτό που λήγει πρώτο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...