Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποιος απο την παρέα που να έγινε Frog το τελευταίο 2μηνο;

Και αν ναι, τι λαμβάνει καθε μήνα με ή χωρίς ανανέωση;

Ρωτάω γιατι εγω όπως ειχα αναφέρει και παλαιοτερα έγινα φρογκ μετα τις 15/10, και λαμβάνω τα 120 (60 + 60) προς όλους χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης και βάζοντας και «κάρτα» λαμβάνω 1200 (600 + 600) προς φραγκ και 1,5gb(για 30 μέρες απο την online ανανέωση).

Ωστόσο δε λαμβάνω τα 500 + 500 mb όπως ανεφερει και στο σάιτ τους.

 

Με την κοσμοτε άκρη δε βρίσκω, ο ένας υπάλληλος μου λέει έχει καταργηθεί αυτη η προσφορά (άρα κακώς είναι στο σάιτ ακόμα), αλλος ότι ισχύει αλλα δε το έλαβα γιατι ειχα κάνει ανανέωση εκείνον τον μήνα και ως κοσμοκαρτα Οποτε στην επόμενη ανανέωση θα τα λάβω..... Και ο τρίτος (γιατι απ ότι καταλαβατε δε τα έλαβα ούτε την επόμενη φορα) ότι δεν ισχύει το 500+500 και μπορεί να έκανε λάθος ο προηγούμενος, και ότι το 500+500 έχει αντικατασταθεί απο το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση.

 

Ωστόσο το το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση δεν είναι για όλους;;

 

Συγγνώμη για το μακρυναρι αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ αλλο μαζι τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Υπάρχει κάποιος απο την παρέα που να έγινε Frog το τελευταίο 2μηνο;

 

Και αν ναι, τι λαμβάνει καθε μήνα με ή χωρίς ανανέωση;

 

Ρωτάω γιατι εγω όπως ειχα αναφέρει και παλαιοτερα έγινα φρογκ μετα τις 15/10, και λαμβάνω τα 120 (60 + 60) προς όλους χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης και βάζοντας και «κάρτα» λαμβάνω 1200 (600 + 600) προς φραγκ και 1,5gb(για 30 μέρες απο την online ανανέωση).

 

Ωστόσο δε λαμβάνω τα 500 + 500 mb όπως ανεφερει και στο σάιτ τους.

 

 

 

Με την κοσμοτε άκρη δε βρίσκω, ο ένας υπάλληλος μου λέει έχει καταργηθεί αυτη η προσφορά (άρα κακώς είναι στο σάιτ ακόμα), αλλος ότι ισχύει αλλα δε το έλαβα γιατι ειχα κάνει ανανέωση εκείνον τον μήνα και ως κοσμοκαρτα Οποτε στην επόμενη ανανέωση θα τα λάβω..... Και ο τρίτος (γιατι απ ότι καταλαβατε δε τα έλαβα ούτε την επόμενη φορα) ότι δεν ισχύει το 500+500 και μπορεί να έκανε λάθος ο προηγούμενος, και ότι το 500+500 έχει αντικατασταθεί απο το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση.

 

 

 

Ωστόσο το το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση δεν είναι για όλους;;

 

 

 

Συγγνώμη για το μακρυναρι αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ αλλο μαζι τους...

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Δεν παίρνω τα 500+500mb
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Δεν παίρνω τα 500+500mb

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

'Αρα το έχουν στο site ως bonus αλλά ΔΕΝ...

 

Οπότε στην ουσία το μόνο επιπλέον που λαμβάνει κάποιος ως νέος Frog είναι τα 120 (60+60), ενώ όλοι (παλαιότεροι και νέοι) λαμβάνουν με την πρώτη ανανέωση του μήνα και 1200 (600 +600) και σε κάθε ανανέωση το 1,5 για 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποιος απο την παρέα που να έγινε Frog το τελευταίο 2μηνο;

Και αν ναι, τι λαμβάνει καθε μήνα με ή χωρίς ανανέωση;

Ρωτάω γιατι εγω όπως ειχα αναφέρει και παλαιοτερα έγινα φρογκ μετα τις 15/10, και λαμβάνω τα 120 (60 + 60) προς όλους χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης και βάζοντας και «κάρτα» λαμβάνω 1200 (600 + 600) προς φραγκ και 1,5gb(για 30 μέρες απο την online ανανέωση).

Ωστόσο δε λαμβάνω τα 500 + 500 mb όπως ανεφερει και στο σάιτ τους.

 

Με την κοσμοτε άκρη δε βρίσκω, ο ένας υπάλληλος μου λέει έχει καταργηθεί αυτη η προσφορά (άρα κακώς είναι στο σάιτ ακόμα), αλλος ότι ισχύει αλλα δε το έλαβα γιατι ειχα κάνει ανανέωση εκείνον τον μήνα και ως κοσμοκαρτα Οποτε στην επόμενη ανανέωση θα τα λάβω..... Και ο τρίτος (γιατι απ ότι καταλαβατε δε τα έλαβα ούτε την επόμενη φορα) ότι δεν ισχύει το 500+500 και μπορεί να έκανε λάθος ο προηγούμενος, και ότι το 500+500 έχει αντικατασταθεί απο το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση.

 

Ωστόσο το το 1,5gb για 30 μερες με την ανανέωση δεν είναι για όλους;;

 

Συγγνώμη για το μακρυναρι αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ αλλο μαζι τους...

 

Κι εγώ τα ίδια παίρνω. Δεν παίρνω τα 500+500mb

 

Έγινα και γω frog με φορητότητα από Vodafone. Ενώ μου είχαν πει πως θα στείλουν απευθείας κάρτα frog τελικά ήταν cosmokarta. Τους πήρα τηλ και μου πίστωσαν €10 για να στείλω το ΑΛΠΑΚ.

Μου μεταφέρθηκαν 120' προς όλους που μου έδωσε αρχικά η cosmokarta και δεν έκανα ακόμη ανανέωση για να δω τι μου δίνει δώρο. Στην τηλ εξυπηρέτηση μου είπαν όμως πως τα 60'+60' για 12 μήνες τα παίρνουν μόνο οι νέοι αριθμοί και όχι όσοι είναι με φορητότητα. Στο site λέει "Με κάθε αγορά νέου αριθμού frog κερδίζεις μοναδικά δώρα". Τελικά τι ισχύει; Εσείς γίνατε frog με καινούριο αριθμό;

 

Επίσης αν κάποιος με what's up που έχει ενεργοποιημένο combo και χρηματικό υπόλοιπο στείλει ΑΛΠΑΚ για frog θα χάσει τα χρήματα ή τα υπολειπόμενα λεπτά; Θα μεταφερθούν τα λεπτά προς όλους τα MB και τα SMS στο frog;

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και γω frog με φορητότητα από Vodafone. Ενώ μου είχαν πει πως θα στείλουν απευθείας κάρτα frog τελικά ήταν cosmokarta. Τους πήρα τηλ και μου πίστωσαν €10 για να στείλω το ΑΛΠΑΚ.

Μου μεταφέρθηκαν 120' προς όλους που μου έδωσε αρχικά η cosmokarta και δεν έκανα ακόμη ανανέωση για να δω τι μου δίνει δώρο. Στην τηλ εξυπηρέτηση μου είπαν όμως πως τα 60'+60' για 12 μήνες τα παίρνουν μόνο οι νέοι αριθμοί και όχι όσοι είναι με φορητότητα. Στο site λέει "Με κάθε αγορά νέου αριθμού frog κερδίζεις μοναδικά δώρα". Τελικά τι ισχύει; Εσείς γίνατε frog με καινούριο αριθμό;

 

Επίσης αν κάποιος με what's up που έχει ενεργοποιημένο combo και χρηματικό υπόλοιπο στείλει ΑΛΠΑΚ για frog θα χάσει τα χρήματα ή τα υπολειπόμενα λεπτά; Θα μεταφερθούν τα λεπτά προς όλους τα MB και τα SMS στο frog;

 

Όχι δεν πήρα καινούριο αριθμό για να γίνω frog, τον δικό μου κράτησα

Τα χρηματικά υπόλοιπα ξέρω ότι δε χάνονται με τις αλλαγές, αλλα για ομιλία και δεδομένα δε το γνωρίζω οποτε μην πω κάτι που δεν ισχύει και την πατήσει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποια data που μου έχουν περισσέψει από το δώρο που δίνει μετά από κάθε ανανέωση των 10 ευρώ. Αν δεν κάνω ανανέωση, αλλά αγοράσω το πακέτο με τα 2gb που κοστίζει 4,40€, θα μεταφερθούν και τα δεδομένα εκείνα ή θα χαθούν;
Link to comment
Share on other sites

Εχω κάποια data που μου έχουν περισσέψει από το δώρο που δίνει μετά από κάθε ανανέωση των 10 ευρώ. Αν δεν κάνω ανανέωση, αλλά αγοράσω το πακέτο με τα 2gb που κοστίζει 4,40€, θα μεταφερθούν και τα δεδομένα εκείνα ή θα χαθούν;
Όχι. Πρέπει να είναι από το ίδιο πακέτο για να μεταφερθούν
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι εβδομάδα διπλασιασμού;

 

Περιέργως δεν είναι εβδομαδα διπλασιασμου οπως θα έπρεπε. Από τον Μάιο πήγαινε σταθερα ανα 2 εβδομαδες. Τωρα πρώτη φορά μετά από τοσο μεγαλο χρονικό διάστημα που πάει ανά 3. Αναμένουμε για 4/1 τώρα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, από το λίγο που είμαι στο Frog, εβδομάδες διπλασιασμού είναι η 1η και η 3η εβδομάδα του μήνα. Ισχύει όντως αυτό; Αν ισχύει, τότε καλώς δεν είναι εβδομάδα διπλασιασμού αυτή που διανύουμε
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, από το λίγο που είμαι στο Frog, εβδομάδες διπλασιασμού είναι η 1η και η 3η εβδομάδα του μήνα. Ισχύει όντως αυτό; Αν ισχύει, τότε καλώς δεν είναι εβδομάδα διπλασιασμού αυτή που διανύουμε

 

Οχι δεν ισχυει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω ΑΛΠΑΚ απο WU σε FROG και ζητάει 10 ευρώ. Ενώ στην επιλογή για Cosmokarta ζητάει 3 ευρώ.

Γιατί τέτοια διαφορά;:(

Αν το κάνω με κάποιον άλλο τρόπο παίζει να το γλυτώσω το 10άρικο και να δώσω μόνο 3;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω ΑΛΠΑΚ απο WU σε FROG και ζητάει 10 ευρώ. Ενώ στην επιλογή για Cosmokarta ζητάει 3 ευρώ.

Γιατί τέτοια διαφορά;:(

Αν το κάνω με κάποιον άλλο τρόπο παίζει να το γλυτώσω το 10άρικο και να δώσω μόνο 3;

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Εδω και πολύ καιρό ζητάει 10€ για μετατροπή σε FROG

.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Εδω και πολύ καιρό ζητάει 10€ για μετατροπή σε FROG

 

Ευχαριστώ.

Μια ακόμη ερώτηση.

Όσα λεπτά και GB έχω απο αγορές πακέτων στο WU θα μεταφερθούν ή τα χάνω;

Το υπόλοιπο που έχω σε χρήματα το χάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εμαθε κανείς αν υπάρχουν πουθενά αυτές οι κάρτες Frog με 6 ευρώ-6GB και μς 10 ευρώ 10GB + 200' προς όλους, που είχε ανεβάσει φωτόαφίσας από κολώνα ένας συμφορουμίτης;
Link to comment
Share on other sites

Εμαθε κανείς αν υπάρχουν πουθενά αυτές οι κάρτες Frog με 6 ευρώ-6GB και μς 10 ευρώ 10GB + 200' προς όλους, που είχε ανεβάσει φωτόαφίσας από κολώνα ένας συμφορουμίτης;

 

Στα περίπτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μια ακόμη ερώτηση.

Όσα λεπτά και GB έχω απο αγορές πακέτων στο WU θα μεταφερθούν ή τα χάνω;

Το υπόλοιπο που έχω σε χρήματα το χάνω;

 

Το υπόλοιπο δεν θα χαθεί αλλά τα πακέτα νομίζω χάνονται. Καλύτερα να τα εξαντλήσετε τα πακέτα εάν δεν θέλετε να τα χάσετε.

.
Link to comment
Share on other sites

Άρα ισχύει κανονικά. Ευχαριστώ πολύ, γυρνάω άμεσα σε Frog. Καλή χρονιά σε όλους σας!

 

Αναενωνεται ομως ο χρονος με τα 6 ευρώ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάση το ερώτημα του lefkaditis.

Κάρτα είναι αυτή που πουλάνε, η οποία με τη σειρά της ενεργοποιεί πακέτο.

Αυτά τα μαθαίνεις όμως στην πράξη. Ο περιπτεράς απλά πουλάει το προϊόν. Στα site , app κλπ της cosmote δε γράφει τπτ, ούτε και η διαφήμιση.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει δύο φορές ότι πρόκειται για κάρτα με διπλασιασμό της αξίας για 3 μήνες. Οπότε με 10 ευρώ αγοράζεις 5+5 GB για 25 ημέρες σύνολο 10GB για 50 ημέρες.

Με αλλαγή πακέτου από whatsUp προφανώς δεν θα έχετε την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...