Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν νέος πελάτης frog, μου δίνει δώρο καλωσορίσματος, 60+60 λεπτά κάθε μήνα με χρέωση ανά τρίλεπτο. Αν αγοράσω και πακέτο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, ποιο πακέτο θα έχει προτεραιότητα; Πάντα θα καταναλώνει από το δώρο ή από αυτό που λήγει πρώτο;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

MONO TO FROG, ME THN AΓOPA TOY ΠAKETOY 60' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA KAI ΣTAΘEPA EΛΛAΔAΣ AΞIAΣ 3€, ΣOY KANEI ΔΩPO ENA ΠAKETO 60' AKOMA. KAΛEΣE TΩPA ΣTO 1330 MEXPI 22/11.
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα data για 15 ημέρες με 5.90 ευρώ.

 

• Τα απεριόριστα GΒ ισχύουν για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση της προσφοράς.

• Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί έως 30/11/2020 23:59.

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 2,8GB Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,00434/ MB.

 

Η προσφορά ενεργοποιείται από την εφαρμογή του frog. Κλασικά πρέπει να κάνετε Reset cache και δεδομένα και μετά θα εμφανιστεί.

 

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που τα 2,8 βαφτίστηκαν απεριόριστα... Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακόμη frog και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να ανανεώνω το ακριβές ποσό που θέλω σε κάποιο κατάστημα.

Θέλω να βάζω το ποσό που χρειάζεται ακριβώς ώστε όταν περνάει το δίμηνο να μη χάνω χρήματα αλλά να έχω ενεργοποιήσει τα πακέτα που θέλω από πριν και να μου φτάνουν λίγες μέρες ακόμη.

Π.χ. με €13.6 μείον τον φόρο μένουν €11.96. Τον πρώτο μήνα θα έχω τα 600+600MB, τον επόμενο μήνα θα ενεργοποιώ τα 2GB με €4.44 και τα 60' με €3.02. 25 μέρες μετά θα ενεργοποιώ πάλι τα 2GB (€4.44) και 5 μέρες μετά θα λήγουν τα €0.06 αλλά θα παραμένουν για άλλες 20 μέρες τα GB που έχω. Είναι εφικτό ώστε να με €13.6 να έχω τα πακέτα που θέλω για 2 μήνες και 20 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Από Κατάστημα Γερμανός μπορεις να βάλεις οποιοδηποτε ποσό με ακρίβεια λεπτού.

Δηλαδή είναι εφικτό να βάλεις π.χ. 13.62

Προσοχή . Με 13,60 μένουν 12,14

13,60/1,12 = 12,14

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Από Κατάστημα Γερμανός μπορεις να βάλεις οποιοδηποτε ποσό με ακρίβεια λεπτού.

Δηλαδή είναι εφικτό να βάλεις π.χ. 13.62

Προσοχή . Με 13,60 μένουν 12,14

13,60/1,12 = 12,14

 

Το δέχονται στο κατάστημα ή κάνουν τους τζαναμπετηδες;

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήταν πάνω η παλιά σελίδα του Frog ζητούσες άνετα από υπάλληλο καταστήματος να προσθέσει 13,60€ στο υπόλοιπο του λογαριασμού σου. Αν είχε αντίρρηση μπορούσες να επικαλεστείς την ιστοσελίδα .

 

Σήμερα , η δυνατότητα ανανέωσης με οποιοδήποτε ποσό άνω των 10€ δεν αναγράφεται στην ανανέωση υπολοίπου της νέας ιστοσελίδας. Ούτε στους όρους χρήσης ή τους γενικούς όρους καρτοκινητής υπάρχει σχετική αναφορά.

 

Η ανανέωση με μη προκαθορισμένη αξία επαφίεται στην ευχέρεια του υπαλλήλου που θα σε εξυπηρετήσει...

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι, το AVT επαιρνε μόνο ακέραιες τιμές. Αξίζει όμως πραγματικά με αυτή τη κατάσταση να τρέχετε σε καταστήματα για 1,40€;

+ το bonus ανανέωσης ηλεκτρονικά, που δεν ξέρω αν δίνεται και σε ανανεώσεις από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στο πακέτο 5GB για 25 μέρες με 8,44€ (αν θυμάμαι σωστα την τιμή του; ) και μάλλον το πακέτο σύνδεσης που δίνουν έχει διπλασιασμό για κάποιο διάστημα, αρα με 10€ ανανέωση μπορείς να αγοράσεις το πακέτο 2 φορές (25+25 μέρες)

 

 

[/color]

γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιώ τα πακέτα αυτά? cwJqjGT

Έχω δει την αφίσα αυτή σε πολλά περίπτερα, αλλά κανείς δεν γνωρίζει πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα πακέτα αυτά στο frog που έχω. Μ' ενδιαφέρει αυτό με τα 10GB για 50μέρες με 10€

 

Με ανανέωση στο 1319 αλλά θέλει 12ψηφιο κωδικό ανανέωσης. Και όλοι είναι 16 ψηφία. Ίσως με κάρτα frog? Αν υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο ήταν πάνω η παλιά σελίδα του Frog ζητούσες άνετα από υπάλληλο καταστήματος να προσθέσει 13,60€ στο υπόλοιπο του λογαριασμού σου. Αν είχε αντίρρηση μπορούσες να επικαλεστείς την ιστοσελίδα .

 

Σήμερα , η δυνατότητα ανανέωσης με οποιοδήποτε ποσό άνω των 10€ δεν αναγράφεται στην ανανέωση υπολοίπου της νέας ιστοσελίδας. Ούτε στους όρους χρήσης ή τους γενικούς όρους καρτοκινητής υπάρχει σχετική αναφορά.

 

Η ανανέωση με μη προκαθορισμένη αξία επαφίεται στην ευχέρεια του υπαλλήλου που θα σε εξυπηρετήσει...

 

Έχεις δίκιο, ωστόσο υπάρχει και το messenger. Εγώ είχα ρωτήσει παλαιότερα για να επιβεβαιώσω ότι όντως ανανεώνεις με οποιοδήποτε ποσό απο 10ε και άνω στα καταστήματα. Οπότε δείχνεις την απάντηση αν σου κάνουν τους δύσκολους.

Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση στο 1319 αλλά θέλει 12ψηφιο κωδικό ανανέωσης. Και όλοι είναι 16 ψηφία. Ίσως με κάρτα frog? Αν υπάρχει ακόμα.

Τα 12ψηφια είναι voucher, οχι κάρτες ανανέωσης, και υπάρχουν μέσα σε προωθητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται μεταφορα δεδομενων απο αυτα που δινονται στην ανανεωση των 10 ευρω σε αλλο χρηστη?

Όχι δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα λάθος στον υπολογισμό του φπα πιο πάνω από βιασύνη. Οπότε τα 10 μου φτάνουν ίσα ίσα για 2 ενεργοποιήσεις των 2GB.

 

Αν δεν κάνουμε ανανέωση κάρτας για 2 μήνες χάνουμε μαζί με τα χρήματα και τα υπόλοιπα λεπτά και MB; Διάβασα κάπου πως στη Wind τα χάνεις όλα. Στη frog τι ισχύει;

 

Επίσης ξέρετε αν έχει κόστος η φορητότητα σε cosmote/frog;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα άλλο εκτός από το χρηματικό υπόλοιπο.

Η φορητότητά είναι δωρεάν σε cosmokarta στην συνέχεια θα πληρώσεις 10 ευρώ για να γίνεις Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα 12ψηφια είναι voucher, οχι κάρτες ανανέωσης, και υπάρχουν μέσα σε προωθητικά πακέτα.

 

Ποια η διαφορά; Τα voucher δεν ανανεώνουν τη διαρκεια ληξης του υπολοίπου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είδους Voucher είναι αυτο για το frog, στο whatsup είχε τέτοια με 1GB δώρο. Στο frog ίσως να ενεργοποιεί το διπλασιασμό στο νούμερο;
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να ενεργοποιησουμε καποιο πακετο απομακρυσμενα ? χωρις να εχουμε το κινητο δλδ ?

δεν μιλαω για ανανεωση υπολοιπου αλλα για αγορα πακετου

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να ενεργοποιησουμε καποιο πακετο απομακρυσμενα ? χωρις να εχουμε το κινητο δλδ ?

δεν μιλαω για ανανεωση υπολοιπου αλλα για αγορα πακετου

 

Αν εχεις εγκατεστημενη την εφαμοργη της frog από το κινητό που θέλεις να κάνεις την ενεργοποιηση πακέτου , ναι μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...