Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βάση τον αλγόριθμο που είχαμε βρει για τον διπλασιασμό, κανονικά αυτή τη βδομάδα ΔΕΝ έχει διπλασιασμό, όπως δεν είχε και την προηγούμενη αφού είχε δώσει στις 14-20/1. Αν δεν έχει στις 4 Φεβρουαρίου, τότε ναι υπάρχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον αλγόριθμο που είχαμε βρει για τον διπλασιασμό, κανονικά αυτή τη βδομάδα ΔΕΝ έχει διπλασιασμό, όπως δεν είχε και την προηγούμενη αφού είχε δώσει στις 14-20/1. Αν δεν έχει στις 4 Φεβρουαρίου, τότε ναι υπάρχει θέμα.

Σε ποιο post βρίσκεται ο αλγόριθμος? Έχω πάει αρκετές σελίδες πίσω, αλλά δεν έχω βρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αλγόριθμος διπλασιασμού .

 

Επίσης, σκεφτείτε ότι αν καταργήσει το διπλασιασμό, τα 60'/3.02 ευρώ είναι πιο ακριβό από όλα τα πακέτα της Q μετά και τις αυξήσεις! Δε παίζει να το έχουν καταργήσει. Αντίθετα αντιλαμβάνομαι ότι είχαν δοκιμάσει 4 σερί βδομάδες να δουν πως θα πάει αν μονιμοποιούσαν τα 120/3.02 ευρώ, ίσως το δούμε μόνιμα με μια μικρή αύξηση στο κόστος φέτος (δε το θέλω) αλλά 60'/3.02 μόνιμα δε το βλέπω να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αν ισχύει δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να έχει κάποιος FROG. Υπάρχει ενημέρωση πότε θα κάνουν αυτή την αλλαγή; Βασικά δε στέκει σε σχέση με τις τιμές που υπάρχουν στη Q. Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομη το 4,44€/2gb/25μερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά δε στέκει σε σχέση με τις τιμές που υπάρχουν στη Q.

 

Μόνο εαν η κοσμοτε σκοπευει να το "τελειωσει" το φρογκ θα το κανει. Δεν είναι τυχαίο που το σαιτ του φρογκ ειναι παρατημένο...

Link to comment
Share on other sites

Για τηλέφωνο λέμε, όχι MB. Τι να το κάνω αν δε μπορώ να βάλω ένα οικονομικό πακέτο να μιλήσω; Μόνο όσοι κρατάτε τη frog για data ισως το κρατήσετε αλλά σε αυτά τα ποσά πλέον νομίζω το whatsup συμφέρει και σε αυτό το κομμάτι με τα διάφορα bonus. Βασικά θα πεθάνουν το frog αν κάνουν τέτοια χαοτική αύξηση. Θα κάνει το Q από πανάκριβο που είναι τώρα πολύ ελκυστικό τρομάρα τους. Και τι σημαίνει που είναι παρατημένο δηλαδή; Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Σας κάνει ανανεωση υπολοίπου μέσω ιστοσελιδας/mycosmote? Σε μενα ενω ειχε επιτυχει την προηγουμενη φορα, εχοντας αποθηκευσει και χρεωστικη καρτα τωρα αποτυγχανει. Ολη μερα χθες εβγαζε ενα σκετο αποτυχια συναλλαγης...σημερα βγαζει λαθος αριθμος κινητου! Λεφτουδακια φυσικα εχει η καρτουλα. Λετε να απεπεμψαν το βατραχακι απο την mycosmote διαχερισιση? Εμφανιζει παντως υπολοιπο λεπτα ομιλιας και MB.

Με το ζορι θελουν να με βαλουν δηλαδη να παω στο περιπτερο για καρτα να πληρωνω και τα παραπανω που ζητανε.

Link to comment
Share on other sites

Θα καταργηθεί το πακέτο 60 λεπτών θα βγει πακέτο με 8.5 ευρώ με 150 λεπτά

3,02 € δια 60 λεπτά = 0,0503 €

8,5 € δια 150 λεπτά = 0,0566 €

0,0566 - 0,0503 = 0,00636 € αύξηση το λεπτό

Το βασικό για εμένα είναι να παραμείνει η χρέωση ανα

δευτερόλεπτο και να μην γίνει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά

Ουσιαστικά καταργεί τον διπλασιασμό αν τον καταργήσει

Link to comment
Share on other sites

3,02 € δια 60 λεπτά = 0,0503 €

 

8,5 € δια 150 λεπτά = 0,0566 €

 

0,0566 - 0,0503 = 0,00636 € αύξηση το λεπτό

 

Το βασικό για εμένα είναι να παραμείνει η χρέωση ανα

 

δευτερόλεπτο και να μην γίνει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά

 

Ουσιαστικά καταργεί τον διπλασιασμό αν τον καταργήσει

Όλη η μαγεία στο 60'+60' 3.02€ είναι,όλα τ άλλα παρηγοριά στον άρρωστο :)

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3,02 € δια 60 λεπτά = 0,0503 €

8,5 € δια 150 λεπτά = 0,0566 €

0,0566 - 0,0503 = 0,00636 € αύξηση το λεπτό

Το βασικό για εμένα είναι να παραμείνει η χρέωση ανα

δευτερόλεπτο και να μην γίνει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά

Ουσιαστικά καταργεί τον διπλασιασμό αν τον καταργήσει

 

Δεν τα υπολόγισες σωστά

3,02€ για 120'

9,06€ για 360'

 

Τώρα θα γίνει ίσως 8,5€ 150';

Διπλασιασμός χρημάτων για αυτούς είναι και τίποτα άλλο

Τραγικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα με 150'/8.5€ δεν έχει νόημα, θα είναι το πιο ακριβό πακέτο που υπάρχει μεταξύ όλων των πακέτων όλων των εταιριών για αυτό που δίνει. Δε στέκει, ακόμα και αν μιλάμε για χρέωση από 1ο δευτερόλεπτο. Αν το κάνουν, απλά τελείωσε το frog. Η Q πχ μετά όλες τις τραγικές αυξήσεις που έκανε δίνει 160'/5.9€ στο φθηνότερο πακέτο της, εδώ θα έχουμε 150'/8.5€?!!! Και ναι μιλάμε πάντα σε σχέση με το αρχικό πακέτο 60'+60' που έπαιρναν όλοι, μόνο από άμεση ανάγκη θα έβαζε κάποιος 60'/3.02€, πανάκριβο ήταν αυτό εξαρχής. Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Στον δεύτερο αριθμό μου δεν έβαλα κάρτα 3 μήνες και έγινε φραγή

Γίνεται να μου κάνει κάποιος άλλος μεταφορά υπόλοιπου πχ 2€ και να γίνει ανανέωση της κάρτας μου;

Η γενικότερα τι μπορώ να κάνω για να μην βάλω 12€ από PayPal

Δεν το χρησιμοποιώ ούτε για κλήσεις ούτε για δεδομένα όποτε δεν έχω ανάγκη μέσα να έχει κάρτα.

Απλά να δουλεύει η γραμμή θέλω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους παίρνει και κανένας άλλος να το επιβεβαιώσουμε; Εγώ τους πήρα στο 1290 είναι χωρίς χρέωση
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους παίρνει και κανένας άλλος να το επιβεβαιώσουμε; Εγώ τους πήρα στο 1290 είναι χωρίς χρέωση

 

Όταν είναι να γίνει θα το μάθουμε

Δεν αλλάζει κάτι αν το μάθουμε μια μέρα πριν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στον δεύτερο αριθμό μου δεν έβαλα κάρτα 3 μήνες και έγινε φραγή

 

Γίνεται να μου κάνει κάποιος άλλος μεταφορά υπόλοιπου πχ 2€ και να γίνει ανανέωση της κάρτας μου;

 

Η γενικότερα τι μπορώ να κάνω για να μην βάλω 12€ από PayPal

 

Δεν το χρησιμοποιώ ούτε για κλήσεις ούτε για δεδομένα όποτε δεν έχω ανάγκη μέσα να έχει κάρτα.

 

Απλά να δουλεύει η γραμμή θέλω

Αυτή στη στιγμή στα frog μεταφορά υπολοίπου από άλλο αριθμό δεν υπάρχει. Ο πιο οικονομικός τρόπος για να διατηρήσεις τον αριθμό σου είναι να τον κάνεις what's up και να μεταφέρεις κάθε δίμηνο 5 ευρώ μιας και τα 2 ευρώ δεν επεκτείνουν την χρονική λήξη του υπολοίπου. Προσοχή όμως αν είναι από τα frog με το διπλασιασμό της πρώτης κάρτας του μήνα η προσφορά θα χαθεί. Οπότε σε αυτή την περίπτωση μονόδρομος είναι τα 12 ευρώ το τρίμηνο με μια επιφύλαξη αν υπάρχει η δυνατότητα να σου μεταφέρουν 6 ευρώ το διμηνο από συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή στη στιγμή στα frog μεταφορά υπολοίπου από άλλο αριθμό δεν υπάρχει. Ο πιο οικονομικός τρόπος για να διατηρήσεις τον αριθμό σου είναι να τον κάνεις what's up και να μεταφέρεις κάθε δίμηνο 5 ευρώ μιας και τα 2 ευρώ δεν επεκτείνουν την χρονική λήξη του υπολοίπου. Προσοχή όμως αν είναι από τα frog με το διπλασιασμό της πρώτης κάρτας του μήνα η προσφορά θα χαθεί. Οπότε σε αυτή την περίπτωση μονόδρομος είναι τα 12 ευρώ το τρίμηνο με μια επιφύλαξη αν υπάρχει η δυνατότητα να σου μεταφέρουν 6 ευρώ το διμηνο από συμβόλαιο.

 

Μου έχουν μεταφέρει χρόνο ομιλίας τελευταία φορά τον Σεπτέμβριο νομίζω

Καταργήθηκε η μεταφορά σε frog;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν μεταφέρει χρόνο ομιλίας τελευταία φορά τον Σεπτέμβριο νομίζω

 

Καταργήθηκε η μεταφορά σε frog;

Η μεταφορά στην frog από άλλο καρτοκινητό έχει καταργηθεί εδώ και καιρό. Μήπως ήταν από συμβόλαιο ;
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά στην frog από άλλο καρτοκινητό έχει καταργηθεί εδώ και καιρό. Μήπως ήταν από συμβόλαιο ;

 

Δεν γνωρίζω πάντως μου μετέφεραν

Το θέμα είναι εάν μπορεί κάποιος να μου μεταφέρει

Θα βρω μετά από ποιόν

Και επίσης τα ποσά

Στον Γερμανό κάποιοι είπαν ανανεώνεις με 6€. Ισχύει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πάντως μου μετέφεραν

 

Το θέμα είναι εάν μπορεί κάποιος να μου μεταφέρει

 

Θα βρω μετά από ποιόν

 

Και επίσης τα ποσά

 

Στον Γερμανό κάποιοι είπαν ανανεώνεις με 6€. Ισχύει;

Από καρτοκινητό όχι. Η 6 ευρώ ανανέωση έχει καταργηθεί πλέον. Επίσης εφόσον είσαι σε φραγή έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να σου μεταφέρουν χρήματα . Μονόδρομος η ανανέωση στην περίπτωση σου. Το λιγότερο 10 ευρώ online
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως εάν κοπεί το πακέτο 60', υπάρχουμε και εμείς που δεν μιλάμε, προσωπικά βάζω ένα τον μήνα φροντίζοντας να είναι σε εβδομάδα 60 +60 και έχω μαζεμένα 637' αυτή την στιγμή. Και 1000 λεπτά να μου δώσει με 5 ευρώ άχρηστα θα μου είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος χθες ρώτησε στο φβ εαν ισχυουν οι φήμες και δεν το αρνήθηκαν. Ουτε το επιβεβαίωσαν, αλλά εαν δεν ίσχυε θα το αρνούνταν πιστεύω. Ό'τι και να γίνει θα προσαρμοστουμε και θα παμε σε άλλες παραλίες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...