Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον Ν. 3783/2009

 

Τα κατάστημα στην πόλη σου προβαίνει σε αυθαίρετη ενεργοποίηση καρτοκινητών, προφανώς με χρήση στοιχείων υφιστάμενων πελατών (συνήθως αλλοδαπών) και προφανώς χωρίς τη συγκατάθεσή τους.

Στην συνέχεια πουλά αυτά τα καρτοκινητά εκτός καταστήματος προκειμένου να αποφύγει οποιαδήποτε εμπλοκή νομικής φύσεως.

Δεν είναι πολιτική... αποτελεί παράνομη χρήση προσωπικών δεδομένων και έκθεση πελατών σε κίνδυνο.

 

Πρακτικά δεν γινεται απο καταστήματα αυτό. Διάφορα άτομα έρχονται στις καφετέριες και στις ταβέρνες και ανάμεσα στα γυαλιά και τις ομπρέλες δινουν και κάρτες sim. Όταν πήρα της FROG είπα να πάω να ρωτήσω σε κατάστημα cosmote σε τι όνομα είναι αλλά μετά ειπα να μην μπλεξω στο τέλος και δεν πήγα. Δίνουν και κάρτες sim από Βουλγαρία νομίζω (μπορει να ειναι και απο άλλες χώρες, δεν το έψαξα το θέμα) και ειναι πολύ καλή λύση για internet μέσω περιαγωγής λόγο χαμηλού κόστους των πακέτων. Εαν τους πεις σου βάζουν και χρήματα σε τέτοιες κάρτες (ακόμα και εαν την έχεις πάρει στο παρελθόν απο άλλο πλανόδιο) και σου ενεργοποιούν και πακέτα internet. Απλά σου ζητάνε 0,50€ πιο πάνω απο το κόστος του πακέτου να πληρώσεις. Απο οτι κατάλαβα καλούν κάποιον στο εξωτερικό και βάζει αυτός τα χρήματα ηλεκτρονικά και μετά οι πλανοδιοι του τα στέλνουν τα χρήματα. Πάντα ρωτάνε, πριν σου βάλουν κάρτα, πόσο καιρό έχεις την κάρτα με roaming στην Ελλάδα και εαν την εχει αρκετους μήνες σου λενε να τους την δώσεις και θα σου δώσουν άλλη δωρεάν. Αυτό δεν κατάλβα γιατι το κανουν αλλα ακουσα να λένε οτι θα λήξει η κάρτα εαν ειναι διαρκώς μονάχα σε raoming και οτι πρεπει να την στειλουν για καποιο διάστημα πισω στην χώρα της κάθε κάρτας.

.
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά δεν γινεται απο καταστήματα αυτό. Διάφορα άτομα έρχονται στις καφετέριες και στις ταβέρνες και ανάμεσα στα γυαλιά και τις ομπρέλες δινουν και κάρτες sim. Όταν πήρα της FROG είπα να πάω να ρωτήσω σε κατάστημα cosmote σε τι όνομα είναι αλλά μετά ειπα να μην μπλεξω στο τέλος και δεν πήγα. Δίνουν και κάρτες sim από Βουλγαρία νομίζω (μπορει να ειναι και απο άλλες χώρες, δεν το έψαξα το θέμα) και ειναι πολύ καλή λύση για internet μέσω περιαγωγής λόγο χαμηλού κόστους των πακέτων. Εαν τους πεις σου βάζουν και χρήματα σε τέτοιες κάρτες (ακόμα και εαν την έχεις πάρει στο παρελθόν απο άλλο πλανόδιο) και σου ενεργοποιούν και πακέτα internet. Απλά σου ζητάνε 0,50€ πιο πάνω απο το κόστος του πακέτου να πληρώσεις. Απο οτι κατάλαβα καλούν κάποιον στο εξωτερικό και βάζει αυτός τα χρήματα ηλεκτρονικά και μετά οι πλανοδιοι του τα στέλνουν τα χρήματα. Πάντα ρωτάνε, πριν σου βάλουν κάρτα, πόσο καιρό έχεις την κάρτα με roaming στην Ελλάδα και εαν την εχει αρκετους μήνες σου λενε να τους την δώσεις και θα σου δώσουν άλλη δωρεάν. Αυτό δεν κατάλβα γιατι το κανουν αλλα ακουσα να λένε οτι θα λήξει η κάρτα εαν ειναι διαρκώς μονάχα σε raoming και οτι πρεπει να την στειλουν για καποιο διάστημα πισω στην χώρα της κάθε κάρτας.

 

Φίλε μου δεν γνωρίζω καν την πόλη σου... πόσο μάλλον τα καταστήματά της. Η απάντησή μου βασίστηκε στη φράση "Ήταν θέμα πολιτικής του καταστήματος" με την οποία ξεκίνησες το αρχικό σχόλιο. Για το όποιο κατάστημα αφορούσε το σχόλιο σου έγραψα κι εγώ προκειμένου να καταστήσω σαφές ότι δεν πρόκειται περί πολιτικής...

Link to comment
Share on other sites

Την φράση την είπε σε μένα για το ποστ πιο πάνω που έγραψα πως μου ζήτησαν 20 ευρώ για την ενεργοποίηση νέας κάρτας.
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα εχτές αυτό το sms

ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY MEXPI 16/02/2019KAI ΠAPE ΔΩPO 200' ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB ΓIA 1 MHNA! TOP UP UNTIL16/02/2019& GET FREE 200' TO ALL & 1GB FOR 1 MONTH!

 

Έκανα ανανέωση και δεν μου πιστώθηκαν αυτά που γράφει αντίθετα πιστώθηκαν κανονικά τα 100 λεπτά και το 1 γκ που είναι από την προσφορά της πρώτης ανανεώσεις του μήνα που είναι 100 λεπτά και 1 γκ από αυτό το sms που είχε έρθει τη Τρίτη που μας πέρασε

TO FROG ΣOY YΠENΘYMIZEI! KANE ANANEΩΣH ME 10€ EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB & 100' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA & ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA

 

Κανονικά θα έπρεπε να λάβω 300 λεπτά και 2 γκ

Αντίθετα έλαβα 100 λεπτά και 1 γκ

 

Έκανα τσατ εχτές και μου είπαν ότι όντως τρέχει τέτοια προσφορά και ότι εντός της ημέρας θα πιστωθούν έχουν περάσει σχεδόν 24 ώρες και τίποτα ξαναέκανα τσατ σήμερα και έκαναν τον κινέζο μια μου έλεγε ότι πιστώθηκαν αλλά της απόδειξα ότι δεν πιστώθηκαν μια μου έλεγε το ένα μια το άλλο τελικά μετά από πίεση μου προώθησε αίτημα για τεχνικό ελενχο και θα με ενημερώσουν

 

Είναι κανείς που να πήρε αυτή την προσφορά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα ανανέωση 15εύρη και μου έδωσε 1GB και 100 λεπτά προς όλους έτσι. Πολύ θετικό που μου ανανέωσε τα μαζεμένα μου GB αλλά έχω την εξής ερώτηση

Τα λεπτά ισχύουν για χρήση στο εξωτερικό ή πρέπει να ενεργοποιήσω πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αμα καποιος μεταφερθει στο φρογκ με την ανανεωση του τι κερδιζει μονο ομιλια προς φρογκ;

επισης μεταφερεται ο χρονος ομιλιας πχ στο πακετο με τα 60 λεπτα εαν αγορασεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του;

ισχυει κανονικα οτι καταναλωσεις χρεωνεσαι; πχ αμα μιλησεις 1 δευτερολεπτο αφαιρει ενα δευτερολεπτο; .

 

το μοναδικο πακετο ομιλιας στο φρογκ ειναι τα 60 λεπτα; υπαρχει περιπτωση να ακριβυνουνε; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κανένα δωρεάν πακέτο ομιλίας δεν παίζει στην Ε.Ε.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα δωρεάν πακέτο ομιλίας δεν παίζει στην Ε.Ε.

 

Σε ευχαριστώ

Αρα με το πακέτο 60+60, θα ειμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Αρα με το πακέτο 60+60, θα ειμαι κομπλε

Ναι, πρέπει να το ενεργοποιήσεις σήμερα όμως. Από αύριο, θα δίνει πάλι 60', χωρίς διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα εχτές αυτό το sms

ANANEΩΣE TON XPONO OMIΛIAΣ ΣOY MEXPI 16/02/2019KAI ΠAPE ΔΩPO 200' ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB ΓIA 1 MHNA! TOP UP UNTIL16/02/2019& GET FREE 200' TO ALL & 1GB FOR 1 MONTH!

 

Έκανα ανανέωση και δεν μου πιστώθηκαν αυτά που γράφει αντίθετα πιστώθηκαν κανονικά τα 100 λεπτά και το 1 γκ που είναι από την προσφορά της πρώτης ανανεώσεις του μήνα που είναι 100 λεπτά και 1 γκ από αυτό το sms που είχε έρθει τη Τρίτη που μας πέρασε

TO FROG ΣOY YΠENΘYMIZEI! KANE ANANEΩΣH ME 10€ EΩΣ TO TEΛOΣ TOY MHNA ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB & 100' ΠPOΣ OΛA TA KINHTA & ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA

 

Κανονικά θα έπρεπε να λάβω 300 λεπτά και 2 γκ

Αντίθετα έλαβα 100 λεπτά και 1 γκ

 

Έκανα τσατ εχτές και μου είπαν ότι όντως τρέχει τέτοια προσφορά και ότι εντός της ημέρας θα πιστωθούν έχουν περάσει σχεδόν 24 ώρες και τίποτα ξαναέκανα τσατ σήμερα και έκαναν τον κινέζο μια μου έλεγε ότι πιστώθηκαν αλλά της απόδειξα ότι δεν πιστώθηκαν μια μου έλεγε το ένα μια το άλλο τελικά μετά από πίεση μου προώθησε αίτημα για τεχνικό ελενχο και θα με ενημερώσουν

 

Είναι κανείς που να πήρε αυτή την προσφορά ;

 

Εφόσον έγινε προώθηση στο τεχνικό τμήμα και τα δικαιούσαι θα τα λάβεις σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Από cosmokarta σε frog, χρειάζεται φορητότητα ? Και πώς γίνεται ?

 

στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αφορά από cosmokarta σε watc up και αντίστροφα ? Αφορά και frog ???

 

Αφορά και Frog, μάλιστα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για να έρθω στο frog, κρατάω τη sim η παίρνω νέα και πληρώνω μόνο τα 10€ η προκύπτουν και άλλα πχ ενεργοποίηση sim κτλ ?

 

κρατας την ιδια σημ!

στελνοντας το μυνημα απλα αλλαξεις πακετο οπως εισαι δεν αλλαζεις καρτα σημ.

το πακετο με 60 λεπτα προς ολους με 3,02 ευρω ειναι ανα δευτερολεπτο η καταναλωση και οχι ανα 3 λεπτα και μετα ανα δευτερολεπτο οπως ειναι τα πακετα του whats up .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γεια & χαρά!.

Στο τοπικό καταστημα Γερμανος στην πόλη μου ζήτησα κάρτα Αριθμό-Καρτα FROG

και μου είπε οτι δεν εχει και θα πρέπει να πάρω what's Up με 12€ κόστος (τα χρήματα θα τα βρω σε χρόνο με την ενεργοποιηση) και μετα να το γυρίσω σε FROG με 2 μυνηματα στο 1314.

Ισχυει; αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια & χαρά!.

Στο τοπικό καταστημα Γερμανος στην πόλη μου ζήτησα κάρτα Αριθμό-Καρτα FROG

και μου είπε οτι δεν εχει και θα πρέπει να πάρω what's Up με 12€ κόστος (τα χρήματα θα τα βρω σε χρόνο με την ενεργοποιηση) και μετα να το γυρίσω σε FROG με 2 μυνηματα στο 1314.

Ισχυει; αξίζει;

 

Κόσμο κάρτα δεν μπορείς;

Μετά απλά στέλνεις ένα μήνυμα και γίνεται frog

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με αγορά & αρχική ενεργοποίηση what's up και αλλαγή πακέτου σε frog.

Για να δούμε, καθώς ειναι του γιού μου αφού εγώ & η γυναίκα μου ειμαστε χρόνια στην Q

αλλά δεν ειμαι και πολύ ευχαριστημένος γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έκανες άμεσα μετά την ενεργοποίηση; Και τα 12 ευρώ συνεχίζεις να τα έχεις μετά στη frog;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...