Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτε Viber out να δείτε πως βάζουν μυαλο. 5.99/μήνα απεριόριστα και τις περισσότερες φορές πολύ καλύτερη ποιότητα στην επικοινωνία
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά από μένα χαμένοι βγαίνουν, έβαζα 5 ευρώ κάθε μήνα για να παίρνω και το bonus προς frog να μιλάω με τη κοπέλα μου αλλά έτσι και αλλιώς η χρήση που κάνω δε καταναλώνει πάνω από ένα πακέτο 120'...

 

Μια απο τα ιδια και εδω. Μεγαλο φαουλ που εκοψαν το 5€. Το επομενο βημα ειναι να το κανουν ανανεωση με το μηνα και στην ουσια να ειναι σαν συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε Viber out να δείτε πως βάζουν μυαλο. 5.99/μήνα απεριόριστα και τις περισσότερες φορές πολύ καλύτερη ποιότητα στην επικοινωνία

και εισερχομενες πως θα εχεις? Συν το οτι για χρηση χωρις wifi παλι πρέπει να εχεις πακετο δεδομενων.Αρα θα πρεπει παλι να τους πληρωνεις. Οι ανανεωσεις ειναι αυτο που τους ενδιαφερει,ετσι παιρνουν λεφτα. Το αν θα ενεργοποιεις πακετο δεν ειναι το πρωτο που κοιτανε. Το πακετο ειναι το μεσο για να ξοδεψεις τα χρηματα ωστε γρηγορα να βαζεις κι αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο frog, ένα το δικό μου και ένα που το κρατάω ζωντανό και με υπόλοιπο για να το δίνω σε φίλους που έρχονται από το εξωτερικό για λίγες μέρες. Το 2ο θα το εγκαταλείψω κατά πώς φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί παλιό νούμερο με διπλασιασμό;

 

Σε τέτοιους καιρούς χρειάζεσαι πολύ τύχη... Πολύ φοβάμαι ότι όποιος διαθέτει τέτοιο νούμερο θα το εγκατέλειπε πολύ δύσκολα. Προσωπικά έχω δύο και επιδιώκω την καλύτερη χρήση και των δύο για αποκόμιση οφέλους.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιους καιρούς χρειάζεσαι πολύ τύχη... Πολύ φοβάμαι ότι όποιος διαθέτει τέτοιο νούμερο θα το εγκατέλειπε πολύ δύσκολα. Προσωπικά έχω δύο και επιδιώκω την καλύτερη χρήση και των δύο για αποκόμιση οφέλους.

 

για ποσο καιρο κραταει ο διπλασιασμος ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά

Εάν δεν έχω κάποιο πακέτο δεδομένων ενεργο και αφήσω ανοιχτό το ίντερνετ θα μου τρώει την κάρτα μέχρι να τελειώσουν τα Ευρώ;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά

Εάν δεν έχω κάποιο πακέτο δεδομένων ενεργο και αφήσω ανοιχτό το ίντερνετ θα μου τρώει την κάρτα μέχρι να τελειώσουν τα Ευρώ;

Αν έχεις ενεργοποιημένο το myinternet Όχι.

83bba1000c5a4ebc28c7fddafccb83c1.jpg

Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

για ποσο καιρο κραταει ο διπλασιασμος ;

 

Καλή ερώτηση. Είναι μάλλον άγνωστο, κρίνοντας από τις κατά καιρούς ενέργειες της εταιρείας. Πιθανολογώ όμως, με βάση τις απόπειρες του παρελθόντος να δελεάσουν με αποδοχή άλλων προσφορών με σκοπό την αντικατάσταση του διπλασιασμού, πως είναι μάλλον δεσμευμένοι απεριόριστα. Φαίνεται πως δεν έχουν λόγο προς το παρόν ή δεν μπορούν να το καταργήσουν.

Στο site της Frog η προσφορά εξακολουθεί να εμφανίζεται ως "ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ" με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

Ίσως κάποιος άλλος εδώ γύρω έχοντας εγκυρότερη γνώση και αντίληψη μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι η frog για κάποιον που ήθελε μονο ομιλία ή ίντερνετ 2gb έφταναν τα 5€ ελάχιστη για να βγει ο μηνας ή έστω για νετ το 25ημερο. Τώρα με το ζορι 10€...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιημένο το myinternet Όχι.

83bba1000c5a4ebc28c7fddafccb83c1.jpg

 

Πως ενεργοποιείτε; Στέλνω κάπου μήνυμα;

Στον άλλο αριθμό frog που έχω όντως μου εμφανίζει κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ΜΙ στο 1333

 

Ωραία θα κάνω μια δοκιμή για να δω τι γίνεται

 

Τελικά εντάξει δούλεψε και φαίνεται να μην με χρεώνει

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. Είναι μάλλον άγνωστο, κρίνοντας από τις κατά καιρούς ενέργειες της εταιρείας. Πιθανολογώ όμως, με βάση τις απόπειρες του παρελθόντος να δελεάσουν με αποδοχή άλλων προσφορών με σκοπό την αντικατάσταση του διπλασιασμού, πως είναι μάλλον δεσμευμένοι απεριόριστα. Φαίνεται πως δεν έχουν λόγο προς το παρόν ή δεν μπορούν να το καταργήσουν.

Στο site της Frog η προσφορά εξακολουθεί να εμφανίζεται ως "ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ" με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

Ίσως κάποιος άλλος εδώ γύρω έχοντας εγκυρότερη γνώση και αντίληψη μπορεί να μας διαφωτίσει καλύτερα.

 

Θυμάμαι όταν ήμουν cosmokarta που έλαβα μήνυμα από τη cosmote το 2015 για τη κατάργηση μιας προσφοράς που έδινε 200' λεπτά δεν θυμάμαι πόσο χρέωση είχε ή αν είχε χρέωση - την έπαιρνες βάζοντας κάρτα - αλλά ήταν καλό πακέτο από παλιά που το είχα ενεργοποιήσει. Δε θυμάμαι ακριβώς πως το έγραφε το μήνυμα, αλλά ήταν αρκετά παραπλανητικό να σε καθοδηγήσει να μεταπηδήσεις αλλού όπως και το έκανα απογοητευμένος που σταματάνε την υπάρχουσα προσφορά. Το ίδιο πακέτο είχε και η γυναίκα μου στη δική της cosmokarta, ποτέ δεν ασχολήθηκε με το μήνυμα (δε ξέρω αν της ήρθε να πω την αλήθεια) αλλά 3 χρόνια μετά το ίδιο πακέτο συνεχίζει να προσφέρεται (με τις αντίστοιχες προσαυξήσεις/τροποποιήσεις - το 450'/6 ευρώ που θα γίνει συντόμως) για όσους δε το σταμάτησαν. Περιττό να πω πόσο σιχαμένο ήταν αυτό το παραπλανητικό μήνυμα αλλά δεν ήξερα τότε να κάνω καταγγελία για παραπληροφόρηση. Από τότε κοιτάω όλες τις εταιρίες με μισό μάτι και η cosmote έχασε για μένα το μεγάλο πλεονέκτημα που είχε στα μάτια μου, την αξιοπιστία.

Για να καταφεύγουν σε τέτοια τεχνιάσματα, φαίνεται ότι νομικά δε μπορούν να καταργήσουν μονομερώς ή να τροποποιήσουν αρκετά μια εγγεγραμμένη προσφορά χωρίς να φάνε μήνυση ή να έχουν θέματα με το νόμο, οπότε μένει το τρικ του δελεασμού ή παραπλάνησης με κάποιο τρόπο για να διαγραφείς να πας σε ακριβότερα πακέτα που προσφέρουν λιγότερα. Πάντως το μήνυμα που είχα λάβει τότε, ήταν σκέτη παραπλάνηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Frog με τον διπλασιασμό και το χρησιμοποιώ μόνο για data λόγω καλύτερου σήματος εκεί που κινούμαι. Τώρα θα πρέπει να κάνω ανανέωση 12 ευρώ για να μείνει ενεργή η σύνδεσή μου για 3 μήνες ακόμα. Και θα αγοράσω μόνο 3 φορές το πακετο 120GB με 3,02€ καθώς έχω μαζεμένα πολλά GB από τα πακέτα των 4GB και παρατείνω τη διάρκειά τους. Θα έχω περίσσευμα 12€, δηλαδή, στο τρίμηνο. Να δω τι θα τα κάνω αυτά τα ευρώ που θα αρχίσουν να συσσωρεύονται. Θα πρέπει να επανασχεδιάσω όλον τον τηλεφωνικό μου σχεδιασμό.
Link to comment
Share on other sites

. Από τότε κοιτάω όλες τις εταιρίες με μισό μάτι και η cosmote έχασε για μένα το μεγάλο πλεονέκτημα που είχε στα μάτια μου, την αξιοπιστία..

 

Να δεις πόσο τους νοιάζει........

Δυστυχώς φίλε μου είμαστε στο έλεός τους και το ξέρουν αυτό.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Frog με τον διπλασιασμό και το χρησιμοποιώ μόνο για data λόγω καλύτερου σήματος εκεί που κινούμαι. Τώρα θα πρέπει να κάνω ανανέωση 12 ευρώ για να μείνει ενεργή η σύνδεσή μου για 3 μήνες ακόμα. Και θα αγοράσω μόνο 3 φορές το πακετο 120GB με 3,02€ καθώς έχω μαζεμένα πολλά GB από τα πακέτα των 4GB και παρατείνω τη διάρκειά τους. Θα έχω περίσσευμα 12€, δηλαδή, στο τρίμηνο. Να δω τι θα τα κάνω αυτά τα ευρώ που θα αρχίσουν να συσσωρεύονται. Θα πρέπει να επανασχεδιάσω όλον τον τηλεφωνικό μου σχεδιασμό.

 

Αν αφαιρέσεις το φόρο συνδρομητή κινητής τηλεφωνίας (12%) μένουν: 12/1.12=~10,71€

Μείον x3 πακέτα των 120ΜΒ: 10.71-3*3.03=1.62€/ τρίμηνο..

Το χρόνο δηλαδή 4*1.62=~6.50€ Λίγο παρακάτω από την καλοκαιρινή προσφορά των 7GB :p

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσεις το φόρο συνδρομητή κινητής τηλεφωνίας (12%) μένουν: 12/1.12=~10,71€

Μείον x3 πακέτα των 120ΜΒ: 10.71-3*3.03=1.62€/ τρίμηνο..

Το χρόνο δηλαδή 4*1.62=~6.50€ Λίγο παρακάτω από την καλοκαιρινή προσφορά των 7GB :p

Στους υπολογισμούς σου βάλε 10,71€ Χ 2 .

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάπου σε χάνω.

Μία ανανέωση το τρίμηνο δε θα γίνει; (των 12€)

Οι άλλες από πού προκύπτουν.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από το "Έχω το Frog με τον διπλασιασμό "
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, είναι κι ο διπλασιασμός.. :O

Έχω την εντύπωση όμως ότι στη frog, επιτρέπεται ανανέωση από 6€..

Μάλιστα κάποιο μέλος είχε ανεβάσει φωτογραφία από απόδειξη νομίζω.

Δεν το βρίσκω τώρα.

 

Επίσης, μπορεί κάποιος να βρει την τελευταία ανακοίνωση για το cosmote easy transfer;

Τελευταία ανακοίνωση που βλέπω, στις 16/05/2015, αναφέρει ότι: Τα χρηματικά ποσά που είναι διαθέσιμα για μεταφορά από συνδρομητές Καρτοκινητής (WHAT’SUP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG) είναι 2€, 5€ και 10€

 

Βγήκε κάποια ανακοίνωση αργότερα που απέκλειε τους συνδρομητές frog?

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καταργήθηκε σιωπηλώς στις 30/11/2016

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6993908#post6993908

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από το "Έχω το Frog με τον διπλασιασμό "

 

Υπάρχει ΚΑΙ ανανέωση 6 ευρω/3 )μήνες βρίσκεις φιλο/συγγενή με συμβόλαιο και σου στέλνει 6ευρω με SMS (του δίνεις 7 για Να καλύψεις έξοδα).

 

Τα περισσεύματα των ανανεώσιμων του τριμήνου θα σου πρότεινα να τα στείλεις με SMS 4x2.48 ευρώ στο χαμόγελο του παιδιού. Δεδομένου ο ΟΤΕ εχει παρει απο 10.71 ευρώ και στέλνεις 10 στο χαμόγελο ο οτε παιρνει απο εσενα και 71c.

 

Μαζική κίνηση των κατόχων frog διπλασιασμού ενδέχεται να επαναφέρει το 5ευρω ανανέωση σε frog, καθώς τα 4.47 ευρω έσοδα ανα 2/3 μήνες ειμαι σαφώς προτιμοτερα από τα 1.5 ανά 4 μήνες

 

Υπό αυτό το πρίσμα πιστεύω ότι θα σου έρθει πιο εύκολο δίνεις 1.5euro στον ΚΟΤΕ για 4 μήνες και στο χαμόγελο 9.2euro. Εμένα με ικανοποιεί πάντως συναισθηματικά.

 

Μαζική κίνηση των κατόχων frog διπλασιασμού ενδέχεται να επαναφέρει το 5ευρω ανανέωση σε frog, καθώς τα 4.47 ευρω έσοδα ανα 2/3 μήνες ειμαι σαφώς προτιμοτερα από τα 1.5 ανά 4 μήνες.

 

(Υπάρχει και η κιβωτός κανό στο 19828)

Στείλτε μήνυμα στο 19810 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ

2.48/SMS και τα δύο

Edited by XP130TD
Εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...