Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε ειναι τραγικοι, 2017 εχουμε και θα στελνω sms για να δω τι εχω και να ενεργοποιω πακετα?

ακομη και η Q εχει αξιοπρεπεστατη εφαρμογη.

 

2018 έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι κάνουμε και καμία βουτιά, πίνουμε κανένα καφέ, μπύρες, ποτά, βόλτα, κόβουμε χαλβά, δεν καθόμαστε όλη μέρα επάνω από την οθόνη του κινητού

Αν είναι έτσι τότε περνάνε οι μέρες και το μόνο που μένει είναι μερικά mb...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι κάνουμε και καμία βουτιά, πίνουμε κανένα καφέ, μπύρες, ποτά, βόλτα, κόβουμε χαλβά, δεν καθόμαστε όλη μέρα επάνω από την οθόνη του κινητού

Αν είναι έτσι τότε περνάνε οι μέρες και το μόνο που μένει είναι μερικά mb...

Παιδιά έχεις?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν έχω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω
Το φαντάστηκα από την απάντηση, με το καλό να κάνεις.

 

Τελικά ο λόγος που έχει ο καθένας για το τι χρειάζεται τα MB και πόσα χρειάζεται είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με τις προσωπικές του ανάγκες, άρα οποία συζήτηση για το θέμα αυτό δεν οδηγεί πουθενά, ο καθένας όπως βολεύεται με ή χωρίς δώρα, που καλό θα είναι να τα δίνει η εταιρεία ως ανταμοιβή της προτίμησης μας σε αυτή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα από την απάντηση, με το καλό να κάνεις.

 

Τελικά ο λόγος που έχει ο καθένας για το τι χρειάζεται τα MB και πόσα χρειάζεται είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με τις προσωπικές του ανάγκες, άρα οποία συζήτηση για το θέμα αυτό δεν οδηγεί πουθενά, ο καθένας όπως βολεύεται με ή χωρίς δώρα, που καλό θα είναι να τα δίνει η εταιρεία ως ανταμοιβή της προτίμησης μας σε αυτή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά όταν κάποιος μαζεύει 9 μήνες mb για να έχει ίντερνετ το καλοκαίρι για τα παιδιά του είναι λογικο;

Με καλή πρόθεση το λέω

Υπάρχουν κι άλλοι που έχουν μάθει στα παιδιά να μην είναι όλη μέρα με ένα κινητό στο χέρι

 

Δεν είμαι ούτε πολύ μεγάλος ούτε πολύ μικρός

Έζησα την εποχή που δεν υπήρχαν τα κινητά. Πως κάναμε διακοπές τότε;

Είναι μεγάλη κουβέντα όλο αυτό αλλά είμαι της άποψης ότι ειδικά το καλοκαίρι στο εξοχικό, διακοπές Υπάρχουν τόσα πολλά για να περάσει η ώρα που είναι λάθος να ασχολούνται τα παιδιά όλη μέρα με το κινητό και πόσο μάλλον ο γονέας 9 μήνες να μαζεύει mb για να τα ικανοποιήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

μπορει να μου θυμησει καποιος τα 4ψηφία η 5ψηφια που στελνω μυνημα για να ενεργοποιησω πακετο internet καθως και για το να δω το υπολοιπο μου ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

μπορει να μου θυμησει καποιος τα 4ψηφία η 5ψηφια που στελνω μυνημα για να ενεργοποιησω πακετο internet καθως και για το να δω το υπολοιπο μου ?

 

Υπόλοιπο, στέλνεις ΥΠ στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

μπορει να μου θυμησει καποιος τα 4ψηφία η 5ψηφια που στελνω μυνημα για να ενεργοποιησω πακετο internet καθως και για το να δω το υπολοιπο μου ?

 

17317 στο 1330 για το πακέτο τον 4,40€

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα 10€ και προς μεγαλη μου απογοήτευση διαπίστωσα οτι εχουν αλλαξει την προσφορα που ειχαν οταν ειχα παρει το πακετο.

αρχικα να πω οτι αντι να παρω δωρο 500mb για το οτι εβαλα χρηματα, το δωρο ηταν 200mb.

και με την εξυπηρέτηση πελατων που μιλησα μου ειπαν οτι με το ποσο των 4,40€ αντι για τα 4 GB που επερνα, τωρα ειναι 2gb !!!

αρα ψαχνω για καποιο αλλο πακετο γιατι αυτο δεν αξιζει πια....!

Link to comment
Share on other sites

αρα ψαχνω για καποιο αλλο πακετο γιατι αυτο δεν αξιζει πια....!

Πώς συμπέρανες ότι δεν αξίζει πιά?

Βρήκες κάποιο καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99 % θα σου δώσειμ και άλλα 2 GB δώρο.

 

πότε !!!!

μολις ενεργοποιήσω το πακετο ??

το λεω γιατι οταν ρωτησα στην εξυπηρετηση το γιατι το δωρο ηταν 200mb και οχι 500mb οπως παιωτερα, μου ειπε η κοπελα οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα.

εκει ρωτησα και για την ενεργοποιηση πακετου internet και μου ειπε οτι και εκει εχουναλλαξει. αρα με αυτην την λογικη θεωρησα οτι θα μου δωσει 2 και οχι 4 οπως εδινε παλιότερα.

θα το δω απο την τεταρτη που θα παω χωριό.....

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα της φρογκ... Το κινητό μου είναι δικαρτο με την φρογκ και μια βονταφον και οι δύο έχουν δεδομένα όταν πάω να κάνω το κινητό μου hotspot να συνδέσω το λάπτοπ ενώ με την κάρτα της βονταφον έχω κανονικά ιντερνέτ στο λάπτοπ με την κάρτα της φρογκ μου βγάζει το μήνυμα dns server unavailable... Μπορεί να ξέρει κάποιος να δοκιμάσει το δικό του να μου πει αν συνδέεται και έχει ιντερνέτ;;; Τι μπορεί να φταίει;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα της φρογκ... Το κινητό μου είναι δικαρτο με την φρογκ και μια βονταφον και οι δύο έχουν δεδομένα όταν πάω να κάνω το κινητό μου hotspot να συνδέσω το λάπτοπ ενώ με την κάρτα της βονταφον έχω κανονικά ιντερνέτ στο λάπτοπ με την κάρτα της φρογκ μου βγάζει το μήνυμα dns server unavailable... Μπορεί να ξέρει κάποιος να δοκιμάσει το δικό του να μου πει αν συνδέεται και έχει ιντερνέτ;;; Τι μπορεί να φταίει;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του APN της Cosmote και βάλε APN protocol: IPv4/IPv6

 

Λογικά σου σερβίρει τον IPv6 DNS ο PPP και τα παίζει το tethering.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις μια βοήθεια πως το βρίσκω αυτό;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις μια βοήθεια πως το βρίσκω αυτό;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδώ για πληροφορίες https://www.androidcentral.com/what-apn-and-how-do-i-change-it

Σιγουρέψου ότι θα αλλάξεις μόνο το APN type και θα κάνεις save.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα αυτό που μου είπες αλλά τίποτα δυστυχώς... Ορίστε και μερικές φώτο αν μπορούν να βοηθήσουν...55d167d900d7d4855863aeb3b6dcd838.jpgd5d219c9425f8149f4bdcc2d16fcad37.jpg653465c723e8ef78ae2422219f8e4f88.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να ρωτήσω ο διπλασιασμός, για το πακέτο , πότε είναι ποια βδομάδα? Ευχαριστώ πολύ.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...