Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα mb γιατί να μη μεταφέρονται ? Το ίδιο πακέτο θα είναι απλά χωρίς διπλασιασμό που είχε μέχρι τώρα.
Επειδή αλλάζει η διάρκεια

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αλλάζει η διάρκεια

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πάντως μέχρι τους προηγούμενους μήνες μου ανανέωνε τα 4gb μέχρι και με το bonus του 1gb όταν έβαζα 10€ (για τους πρώτους 6 μήνες νέας frog), θα είναι τραβηγμένο να μην ανανεώνουν τώρα τα Gb επειδή άλλαξαν τη διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

Πότε αλλάζει το πακέτο (αυτό των 4.4€ που σου δίνει 4)των megabytes??

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

20/11 λέει η ανακοίνωση, άρα 19/11 τελευταία ημέρα ενεργοποίησης. Μακάρι να μην το αλλάξουν! Εξαιτίας αυτού ο βάτραχος βγήκε από την αφάνεια. Κέρδος είχαν.

Link to comment
Share on other sites

20/11 λέει η ανακοίνωση, άρα 19/11 τελευταία ημέρα ενεργοποίησης. Μακάρι να μην το αλλάξουν! Εξαιτίας αυτού ο βάτραχος βγήκε από την αφάνεια. Κέρδος είχαν.

 

Από παλιά άκουγα "βάτραχος" και "βάτραχος", Ούτε που με απασχόλησε.

 

Όταν είδα το 2 (αρχικά), 4 τελικά GB, πήρα 1 frog πέρσι 2016 την άνοιξη.

Εδώ και 2 μήνες σε φραγή τα πάντα ΟΛΑ: Βαίνει προς κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

Από παλιά άκουγα "βάτραχος" και "βάτραχος", Ούτε που με απασχόλησε.

 

Όταν είδα το 2 (αρχικά), 4 τελικά GB, πήρα 1 frog πέρσι 2016 την άνοιξη.

Εδώ και 2 μήνες σε φραγή τα πάντα ΟΛΑ: Βαίνει προς κατάργηση.

Σοφή η παρέμβαση σου

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μας λετε ομως τι θα χρησιμοποιειτΕ πλεον
Link to comment
Share on other sites

Σοφή η παρέμβαση σου

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Σοφόν (η παρέμβασή σου)....:lol:

 

δεν μας λετε ομως τι θα χρησιμοποιειτΕ πλεον

 

wp_ss_20171117_0002.png..Screenshot_2017_11_17_13_11_00.png

 

Screenshot_2017_11_17_13_13_33.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα giga της wind αλλά τουλάχιστον για μένα σε πολλά σημεία μέχρι και Edge πιάνει δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Ο βάτραχος όντως αφού μείωσε και τα γιγα στο γνωστό πακέτο, δεν έχει λόγο ύπαρξης. Είχα έναν αριθμό στο τάμπλετ και το παράτησα να λήξει.

Η Q με διαφορά είναι η πιο οικονομική πια. Έχει το πακέτο με 4 ευρώ που παίρνεις 150' προς όλους/150' προς Wind/150ΜΒ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο και με ανανέωση 10 ευρώ έχεις 1Gb.

Επίσης εξαιρετικό είναι και το πακέτο smart combo στο F2G που με 8,50 έχεις 350' προς όλους / 350' προς Wind / 750MB / 35 sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι αυτό που βρήκα σε σουπερμάρκετ στο χωριό μου. Πακέτο σύνδεσης whatsup με 1500+1500 με 8,5 ευρώ. Η κάρτα κοστίζει 5 ευρώ, δεν ξέρω αν έχει χρόνο ομιλίας μέσα. Αν και έχω την προσφορά αυτή με τα 1500+1500 με 8 ευρώ κάθε μήνα στο δικό μου νούμερο κιου(την ζήτησα μέσω φόρμας επικοινωνίας wind), και επίσης έχει αναβαθμιστεί η περιοχή μου πέρυσι τον Μάρτιο από την wind( 40 mbps ταχύτητες ιντερνέτ), θα πάρω ένα πακέτο σύνδεσης whatsup προνομιακό, μια και το whatsup δίνει περισσότερα δεδομένα ιντερνετ δώρο (reload,παρέδωσε, δώρο ανανέωσης).
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλό είναι αυτό που βρήκα σε σουπερμάρκετ στο χωριό μου. Πακέτο σύνδεσης whatsup με 1500+1500 με 8,5 ευρώ. Η κάρτα κοστίζει 5 ευρώ, δεν ξέρω αν έχει χρόνο ομιλίας μέσα. Αν και έχω την προσφορά αυτή με τα 1500+1500 με 8 ευρώ κάθε μήνα στο δικό μου νούμερο κιου(την ζήτησα μέσω φόρμας επικοινωνίας wind), και επίσης έχει αναβαθμιστεί η περιοχή μου πέρυσι τον Μάρτιο από την wind( 40 mbps ταχύτητες ιντερνέτ), θα πάρω ένα πακέτο σύνδεσης whatsup προνομιακό, μια και το whatsup δίνει περισσότερα δεδομένα ιντερνετ δώρο (reload,παρέδωσε, δώρο ανανέωσης).

 

"Στο χωριό σου" ?

 

Πρώτα φορά είδα πακέτο frog σε ξενοδοχείο στην Εύβοια και παρακινήθηκα να το πάρω (Δωρεάν στο ξενοδοχείο).

 

Ίσως στο μέλλον (και ανάλογα...) τα promo9 του WU "εμφανιστούν" και σε διάφορους χώρους (ξενοδοχεία κλπ τουριστικά μέρη) με 0€ μέσα και Δωρεάν....Λέεεωωω, τώρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα giga της wind αλλά τουλάχιστον για μένα σε πολλά σημεία μέχρι και Edge πιάνει δυστυχώς.

 

Μαζι σου,δεν μπορουμε να τα ξοδεψουμε.Η κοσμοτε γι αυτο ακομα κραταει κοντα στο 50% της κινητης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το μενού υπηρεσιών του 1330 είναι προσβάσιμο με κάποιο τρόπο από χώρα της ΕΕ;

Σε κάθε περίπτωση, καθώς το 1330 δεν είναι προσβάσιμο από χώρες ΕΕ μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν υπάρχει τώρα διπλασιασμός ή πότε αναμένεται;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το μενού υπηρεσιών του 1330 είναι προσβάσιμο με κάποιο τρόπο από χώρα της ΕΕ;

Σε κάθε περίπτωση, καθώς το 1330 δεν είναι προσβάσιμο από χώρες ΕΕ μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν υπάρχει τώρα διπλασιασμός ή πότε αναμένεται;

Ευχαριστώ.

 

Η ενεργοποίηση γίνεται κ με sms πάντως. Το λεκτικό 60m στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Ποιό χωριό; Εαν δε θέλεις εδω, σε π.μ. Θέλω κ γω 1500+1500!

 

Τεφέλι Ηρακλείου Κρήτης, είναι το χωριό μου. Εάν στην περιοχή σου, έχει σούπερ μάρκετ, τα οποία έχουν πακέτα σύνδεσης, ρώτα μήπως έχουν και το promo 1500 του whatsup.Αν δεν ξέρουν τι είναι αυτό, ζήτα τους να σου δείξουν όλα τα πακέτα whatsup που έχουν, να δεις αν γράφουν από μπροστά promo 1500.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Τεφέλι Ηρακλείου Κρήτης, είναι το χωριό μου. Εάν στην περιοχή σου, έχει σούπερ μάρκετ, τα οποία έχουν πακέτα σύνδεσης, ρώτα μήπως έχουν και το promo 1500 του whatsup.Αν δεν ξέρουν τι είναι αυτό, ζήτα τους να σου δείξουν όλα τα πακέτα whatsup που έχουν, να δεις αν γράφουν από μπροστά promo 1500.

 

Super market μεγάλο (στο χωριό σου); Όπως Βασιλόπουλος, Σκλαβενίτης κλπ ή τοπικό Synka κλπ;

ΑΝ πέσει στην αντίληψή σου να το έχουν και ξενοδοχεία στο γκισέ τους (δωρεάν, ελεύθερα για πελάτες), ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

Super market μεγάλο (στο χωριό σου); Όπως Βασιλόπουλος, Σκλαβενίτης κλπ ή τοπικό Synka κλπ;

ΑΝ πέσει στην αντίληψή σου να το έχουν και ξενοδοχεία στο γκισέ τους (δωρεάν, ελεύθερα για πελάτες), ενημέρωσέ μας.

 

Όχι είναι τοπικό σούπερ μάρκετ Φαιστός( με το Συνκα νομίζω ίδια εταιρεία), μέλος του ομίλου Ελομάς. Το οποίο έχει και πακέτα σύνδεσης, και αν θες να πάρεις, έχεις και την ταυτότητα μαζί σου για ταυτοποίηση. Λογικά σε όλη την Ελλάδα, θα υπάρχουν σούπερ μάρκετ μικρά ή μεγάλα, που θα έχουν πακέτα σύνδεσης. Δεν είναι κακό οποίος ενδιαφέρεται για προνομιακά πακέτα, και δεν μπορεί να βρει, να ρωτήσει σε σουπερμάρκετ τα οποία έχουν πακέτα σύνδεσης, αν υπάρχουν. Εγώ ψωνίζω συνέχεια από άλλο σούπερ μάρκετ στο χωριό μου (Αριάδνη). Χθες πήγα στο σούπερ Φαιστός, γιατί κάτι ήθελα, και το πουλούν μόνο εκεί. Μου μπήκε σκέψη, να ρωτήσω μήπως έχει και προνομιακά πακέτα( είναι αρκετά χρόνια, που πουλά πακέτα σύνδεσης καρτοκινητής). Έχει πολλά παλιά πακέτα. Μου είπε ότι πριν λίγες μέρες του έφεραν καινούρια πακέτα. Του λέω για να τα δω, τι είναι. Τα καινούρια είναι μόνο whatsup. Μπροστά έγραφαν promo 1500. Στην ερώτηση που του έκανα, για τα 1500(προνομιακά), δεν ήξερε καν τι είναι αυτά. Μετά του είπα δείξε μου τα καινούρια, αλλά και τα παλιά που έχεις. Ότι πακέτο πάρεις, οποιασδήποτε εταιρείας, το πληρώνεις 5 ευρώ. Το προνομιακό whatsup που πήρα έχει 0,25 ευρώ μέσα. Ενώ έχω ήδη την προσφορά αυτήν στο υπάρχον νούμερο μου κιου με 8 ευρώ (την ζήτησα στην φόρμα επικοινωνίας wind), στο whatsup θα έχω πολύ παραπάνω ιντερνέτ, και γι αυτό τσίμπησα ένα πακέτο σύνδεσης. Σε ερώτηση που έκανα στην εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι μεταφέρονται και τα λεπτά και τα δεδομένα, αν βάζω τα 1500+1500 λίγο πριν λήξουν τα προηγούμενα. Ειδομεν.

Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση γίνεται κ με sms πάντως. Το λεκτικό 60m στο 1330

Ναι, επιβεβαιώνω και εγώ ότι το 1330 δουλεύει για κάθε sms. Αυτό που δεν δουλεύει είναι να το καλέσεις για το ακουστικό μενού, γι' αυτό ρώτησα αν κάποιος ήξερε εναλλακτικό τρόπο πρόσβασης για το μενού υπηρεσιών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι τοπικό σούπερ μάρκετ Φαιστός( με το Συνκα νομίζω ίδια εταιρεία), μέλος του ομίλου Ελομάς. Το οποίο έχει και πακέτα σύνδεσης, και αν θες να πάρεις, έχεις και την ταυτότητα μαζί σου για ταυτοποίηση. Λογικά σε όλη την Ελλάδα, θα υπάρχουν σούπερ μάρκετ μικρά ή μεγάλα, που θα έχουν πακέτα σύνδεσης. Δεν είναι κακό οποίος ενδιαφέρεται για προνομιακά πακέτα, και δεν μπορεί να βρει, να ρωτήσει σε σουπερμάρκετ τα οποία έχουν πακέτα σύνδεσης, αν υπάρχουν. Εγώ ψωνίζω συνέχεια από άλλο σούπερ μάρκετ στο χωριό μου (Αριάδνη). Χθες πήγα στο σούπερ Φαιστός, γιατί κάτι ήθελα, και το πουλούν μόνο εκεί. Μου μπήκε σκέψη, να ρωτήσω μήπως έχει και προνομιακά πακέτα( είναι αρκετά χρόνια, που πουλά πακέτα σύνδεσης καρτοκινητής). Έχει πολλά παλιά πακέτα. Μου είπε ότι πριν λίγες μέρες του έφεραν καινούρια πακέτα. Του λέω για να τα δω, τι είναι. Τα καινούρια είναι μόνο whatsup. Μπροστά έγραφαν promo 1500. Στην ερώτηση που του έκανα, για τα 1500(προνομιακά), δεν ήξερε καν τι είναι αυτά. Μετά του είπα δείξε μου τα καινούρια, αλλά και τα παλιά που έχεις. Ότι πακέτο πάρεις, οποιασδήποτε εταιρείας, το πληρώνεις 5 ευρώ. Το προνομιακό whatsup που πήρα έχει 0,25 ευρώ μέσα. Ενώ έχω ήδη την προσφορά αυτήν στο υπάρχον νούμερο μου κιου με 8 ευρώ (την ζήτησα στην φόρμα επικοινωνίας wind), στο whatsup θα έχω πολύ παραπάνω ιντερνέτ, και γι αυτό τσίμπησα ένα πακέτο σύνδεσης. Σε ερώτηση που έκανα στην εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι μεταφέρονται και τα λεπτά και τα δεδομένα, αν βάζω τα 1500+1500 λίγο πριν λήξουν τα προηγούμενα. Ειδομεν.

 

Ενδιαφέροντα αυτά που μας λες....ΑΝ κ υποψιάζομαι ότι αφορά τουριστικά μέρη όπως η Κρήτη. Θα ρωτήσω κι εγώ στο τοπικό "Αριάδνη" supermarket του χωριού μου στα Χανιά (όταν κατέβω Κρήτη στις γιορτές), ΟΧΙ ότι ενδιαφέρομαι για το promo9: Έχω ήδη #3# τέτοια ανενεργοποίητα.

 

Προφανές ότι οι υπάλληλοι στα supermarkets την δουλειά τους κάνουν κ δεν κατέουν από "τέτοια", οπότε πρέπει να ρωτήσει κανείς: "Τί έχετε για κινητό;" και να του δείξουν να διαλέξει: ΜΗΝ περιμένει κανείς , ακόμα κι ΑΝ έχουν, να τα δει πρώτη φάτσα μούρη που θα μπει. Μπορεί να χρειαστεί να ψάξουν στα ντουλάπια τους. Κάποιος τους τα πήγε και αυτοί τα έχουν....Τα πουλούν όπως και πολλά απλά περίπτερα τοπικά σε τουριστικά μέρη στην Κρήτη.

Σε ξενοδοχεία εκεί ΜΠΟΡΕΙ κ δωρεάν: Για κοίτα το όταν ευκαιρίσεις.

 

Ναι, επιβεβαιώνω και εγώ ότι το 1330 δουλεύει για κάθε sms. Αυτό που δεν δουλεύει είναι να το καλέσεις για το ακουστικό μενού, γι' αυτό ρώτησα αν κάποιος ήξερε εναλλακτικό τρόπο πρόσβασης για το μενού υπηρεσιών.

 

Άρα σε περιαγωγή:

α) Τηλεφωνικά 1330: Δε λειτουργεί.

β) Με sms: Όλα κανονικά.

Έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...