Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση για τα GB ...

Μπορώ να ενεργοποιήσω και το GIGA SK και το 4GB μαζί ;;

Πως καταναλώνονται ;;

Ναι, καταναλώνει τα 3gb του σ/κ πακέτου πρώτα... Είτε έως την λήξη του πακέτου (Κυριακή 23:59) είτε έως ότου εξαντληθούν τα 3gb.

Και με το 1gb του gigaday το ίδιο ισχύει, προηγείται του μηνιαίου 4gb/4,40€ πακέτου

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δίνεται την 1η και την 3η Δευτέρα του μήνα. Την προηγούμενη δεν δώθηκε γιατί ήταν η 5η Δευτέρα του μήνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι παντα, μπορει να ειναι πεσει και ανα 21 ημερες οπως την τωρινη. Απλα ειναι πιο σπανιο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν βάλω πριν τη λήξη του πακέτου με τα 4gb απλά ανανέωση με 10ε απο κάρτα που δίνει δώρο το 1gb και τα 120 προς όλους, μεταφέρονται κανονικά τα άλλα Gb που έχω η πρέπει να ενεργοποιηθεί εκ νέου το πακέτο με τα 4Gb που ήδη έχω 3Gb που έχω καβάντζα;

 

Απαντάω μόνος στην ερώτηση μου μιας και σήμερα έβαλα 10 ευρώ και μου έδωσε 500mb για 15 μέρες και 1gb για ένα μήνα τα οποία προσθεθηκαν σε αυτά που ήδη είχα και τα μετέφερε για ένα μήνα έως 7/7 μαζί με τα υπόλοιπα που είχα χωρίς να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 4gb :D

 

Ps:Αύριο έληγαν τα gb και έβαλα την κάρτα από σήμερα να είμαι κομπλέ αλλά δεν χρειάζονται τελικά τα κρατάω καβάντζα μιας και έδωσε και 100' και 60' με τριλεπτη χρέωση μέχρι τις 7/7 δώρο και έχω μέχρι τις 21/6 110' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο που μου είναι υπεραρκετά.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

d29b2a16c5b6a04a0ae8ad827960d6d4.jpg

 

παιδια αν στειλω το wk στο 1330 και κανω και την κληση στο 1317 (για τα 600λεπτα προς frog σε καθε ανανεωση) , υπαρχει περίπτωση να ''χασω'' κάτι αλλο?

οπως πχ το 1Giga+100' προς ολους σε καθε ανανεωση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν στειλω το wk στο 1330 και κανω και την κληση στο 1317 (για τα 600λεπτα προς frog σε καθε ανανεωση) , υπαρχει περίπτωση να ''χασω'' κάτι αλλο?

οπως πχ το 1Giga+100' προς ολους σε καθε ανανεωση?

 

 

To ίδιο θα ρωτούσα και εγώ για τα sms κάθε SK...

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο θα ρωτούσα και εγώ για τα sms κάθε SK...

 

οπα με μπερδεψες τωρα.

τα sms καθε σκ γιατι να τα χασεις? αφου μολις θα εχεις στειλει μηνυμα για να τα εχεις...

Το θεμα ειναι αν θα χασεις κατι απο τις default παροχες

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν στειλω το wk στο 1330 και κανω και την κληση στο 1317 (για τα 600λεπτα προς frog σε καθε ανανεωση) , υπαρχει περίπτωση να ''χασω'' κάτι αλλο?

οπως πχ το 1Giga+100' προς ολους σε καθε ανανεωση?

 

Χάνουν οι παλιοί συνδρομητές,που έχουν το διπλασιασμό χρόνου ομιλίας ή τα 300' με ανανέωση από 10 ευρώ. Αυτά που αναφέρεις δεν χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Χάνουν οι παλιοί συνδρομητές,που έχουν το διπλασιασμό χρόνου ομιλίας ή τα 300' με ανανέωση από 10 ευρώ. Αυτά που αναφέρεις δεν χάνονται.

 

οκ εγω ειμαι νεος συνδρομητης, αλλα επωφελουμαι απο τον διπλασιασμο οταν στελνω το 60Μ στο 1330(το οποίο προφανώς και δεν θελω να το χάσω). Ουτε αυτο επηρεαζεται σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το χάνεις,ο παλιός είναι διπλασιασμός χρημάτων που χάνεται καμμία σχεση με το πακέτο 60+60.
Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί συνδρομητές, δηλαδή αυτοί με διπλασιασμό του ποσού της πρώτης ανανέωσης κάθε μήνα (όπως εγώ) ή του δώρου των 300' προς όλους με ανανέωση >10€/μήνα, χάνουν τις προσφορές αυτές με κλήση στο 1317 ώστε στη συνέχεια να μπορούν να εγγράφονται στις νέες προσφορές, συνεπώς δεν υπάρχει κανένας λόγος παλιός συνδρομητής να καλέσει στο 1317. Η προσφορά του free weekend δεν είναι διαθέσιμη για τους παλιούς συνδρομητές (δεν είμαι σίγουρος εάν η αποστολή wk στο 1330 είναι εφικτή δίχως προηγούμενη κλήση στο 1317, ώστε να χαθούν οι προηγούμενες προσφορές). Όλα τα υπόλοιπα πακέτα(4gb, 60' (+60'), giga day, giga weekend κτλ) είναι διαθέσιμα προς αγορά/ενεργοποίηση τόσο από παλιούς όσο και από νέους συνδρομητές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχασα τον διπλασιασμό όταν Ενεργοποίησα το free weekend

 

εγώ δεν το επιχείρησα γιατί στο site γράφει πως το free weekend δεν είναι διαθέσιμο για τους παλιούς..ίσως το άλλαξαν αυτό λοιπόν αλλά δεν ενημέρωσαν την σελίδα φαντάζομαι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν το επιχείρησα γιατί στο site γράφει πως το free weekend δεν είναι διαθέσιμο για τους παλιούς..ίσως το άλλαξαν αυτό λοιπόν αλλά δεν ενημέρωσαν την σελίδα φαντάζομαι.

Πάντα έτσι έγραφε.

Bug της προσφοράς πρέπει να ειναι

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από χθες

 

Καλημέρα. Ποια είναι η τελευταία μέρα/ώρα που μπορεί να αγοραστεί το 60+60; Αν κατάλαβα καλά ξεκινάει Δευτέρα κάποια στιγμή οπότε, Κυριακή βράδυ;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Απαντάω μόνος στην ερώτηση μου μιας και σήμερα έβαλα 10 ευρώ και μου έδωσε 500mb για 15 μέρες και 1gb για ένα μήνα τα οποία προσθεθηκαν σε αυτά που ήδη είχα και τα μετέφερε για ένα μήνα έως 7/7 μαζί με τα υπόλοιπα που είχα χωρίς να ενεργοποιήσω το πακέτο με τα 4gb :D

 

Ps:Αύριο έληγαν τα gb και έβαλα την κάρτα από σήμερα να είμαι κομπλέ αλλά δεν χρειάζονται τελικά τα κρατάω καβάντζα μιας και έδωσε και 100' και 60' με τριλεπτη χρέωση μέχρι τις 7/7 δώρο και έχω μέχρι τις 21/6 110' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο που μου είναι υπεραρκετά.

Συμπληρώνω ότι αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τους πρώτους έξι μήνες που είσαι στη Frog.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται η από 28/06/2017 εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου 300΄ & 300SMS

προς προορισμούς FROG για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής FROG. Τα

χαρακτηριστικά του νέου πακέτου αναφέρονται στον ακόλουθο πίνακα:

Κόστος Χρόνος Ομιλίας

Προς FROG αριθμούς

Δωρεάν SMS Προς

FROG αριθμούς Διάρκεια

2,02€ 300΄ 300 31 ημέρες

 Η χρέωση για τις κλήσεις προς αριθμούς FROG γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστο

χρόνο χρέωσης τα τρία (3) λεπτά. Η αγορά του πακέτου πραγματοποιείται:

a. Με δωρεάν κλήση στο 1330 ή

b. Με αποστολή μηνύματος, δωρεάν, με το λεκτικό ‘300Μ’ στο 1312

 Οι συνδρομητές μπορούν να αγοράζουν μέχρι 10 πακέτα εντός ενός ημερολογιακού

μήνα.

 Σε περίπτωση που κάποιος συνδρομητής έχει στο υπόλοιπό του διαθέσιμα λεπτά ή SMS

προς FROG από άλλο πακέτο, τότε θα καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά/ SMS του

πακέτου που λήγει νωρίτερα.

 Τα δωρεάν λεπτά & SMS του πακέτου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κατάσταση

περιαγωγής.

 Ο συνδρομητής μπορεί να ενημερώνεται για τα διαθέσιμα λεπτά & SMS του πακέτου

του στέλνοντας Υ στο 1330.

Παράλληλα από την ίδια ημερομηνία σταματά η εμπορική διάθεση των πακέτων:

 300΄ προς FROG αριθμούς, με κόστος 1,01€ &

 300 SMS προς FROG αριθμούς, με κόστος 1,01€

Όσοι συνδρομητές ενεργοποιήσουν κάποιο από τα παραπάνω πακέτα έως και 27/06/2017,

θα μπορούν να κάνουν χρήση των διαθέσιμων λεπτών & SMS των πακέτων μέχρι τη

κατανάλωση ή τη λήξη τους, όποιο εκ των ανωτέρω συμβεί πρώτο.

Κατά τα λοιπά ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε τιμοκαταλόγου FROG.

Στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.

Η καρτοκινητή FROG είναι προϊόν COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πινακακι δεν φαινεται σωστα καλο ειναι να μας δωσεις το αρχικο λινκ καθως και να το υποβαλλεις και στο tip us μηπως μπει και σαν ειδηση στην αρχικη σελιδα.
Link to comment
Share on other sites

επειδη το πινακακι δεν φαινεται σωστα καλο ειναι να μας δωσεις το αρχικο λινκ καθως και να το υποβαλλεις και στο tip us μηπως μπει και σαν ειδηση στην αρχικη σελιδα.

Frogmobile.gr κάτω αριστερά στις ανακοινώσεις, ημερομηνία 26/5

Link to comment
Share on other sites

Άρα ενοποιεί τα προϋπάρχοντα δυο πακέτα σε ένα νέο πακέτο και καταργεί τα παλιά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται η από 28/06/2017 εμπορική διάθεση ενός νέου πακέτου 300΄ & 300SMS

προς προορισμούς FROG για όλους τους συνδρομητές καρτοκινητής FROG. Τα

χαρακτηριστικά του νέου πακέτου αναφέρονται στον ακόλουθο πίνακα:

Κόστος Χρόνος Ομιλίας

Προς FROG αριθμούς

Δωρεάν SMS Προς

FROG αριθμούς Διάρκεια

2,02€ 300΄ 300 31 ημέρες

 Η χρέωση για τις κλήσεις προς αριθμούς FROG γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστο

χρόνο χρέωσης τα τρία (3) λεπτά. Η αγορά του πακέτου πραγματοποιείται:

a. Με δωρεάν κλήση στο 1330 ή

b. Με αποστολή μηνύματος, δωρεάν, με το λεκτικό ‘300Μ’ στο 1312

 Οι συνδρομητές μπορούν να αγοράζουν μέχρι 10 πακέτα εντός ενός ημερολογιακού

μήνα.

 Σε περίπτωση που κάποιος συνδρομητής έχει στο υπόλοιπό του διαθέσιμα λεπτά ή SMS

προς FROG από άλλο πακέτο, τότε θα καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά/ SMS του

πακέτου που λήγει νωρίτερα.

 Τα δωρεάν λεπτά & SMS του πακέτου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε κατάσταση

περιαγωγής.

 Ο συνδρομητής μπορεί να ενημερώνεται για τα διαθέσιμα λεπτά & SMS του πακέτου

του στέλνοντας Υ στο 1330.

Παράλληλα από την ίδια ημερομηνία σταματά η εμπορική διάθεση των πακέτων:

 300΄ προς FROG αριθμούς, με κόστος 1,01€ &

 300 SMS προς FROG αριθμούς, με κόστος 1,01€

Όσοι συνδρομητές ενεργοποιήσουν κάποιο από τα παραπάνω πακέτα έως και 27/06/2017,

θα μπορούν να κάνουν χρήση των διαθέσιμων λεπτών & SMS των πακέτων μέχρι τη

κατανάλωση ή τη λήξη τους, όποιο εκ των ανωτέρω συμβεί πρώτο.

Κατά τα λοιπά ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε τιμοκαταλόγου FROG.

Στις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 24%.

Η καρτοκινητή FROG είναι προϊόν COSMOTE.

 

Καλο ακουγεται.Γενικως η φρογκ συμφερει αλλα θα ηθελα να μεταφερνω λεπτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άρα ενοποιεί τα προϋπάρχοντα δυο πακέτα σε ένα νέο πακέτο και καταργεί τα παλιά.

 

επειδη ντρεπεσαι να το πεις, σε αναγκαζει σε εμμεση αυξημένη χρηματικη καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...