Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πως ενεργοποιείται η αναμονη κλήσεων όταν είμαι κατηλειμενος η ακόμη καλύτερα το να έρχεται sms? Ακόμη και όταν το έχω κλειστό?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχεις frog;

Το έκανα frog εδώ και ένα/ενάμιση μήνα από cosmokarta.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έφτιαξε πριν από λίγο και η εφαρμογή! μπαίνει πλέον και από Wi-Fi και από δεδομένα και είσοδο με κωδικούς και είσοδο με σιμ που λέει. αι σιχτίρ πια μας έπρηξαν!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έφτιαξε πριν από λίγο και η εφαρμογή! μπαίνει πλέον και από Wi-Fi και από δεδομένα και είσοδο με κωδικούς και είσοδο με σιμ που λέει. αι σιχτίρ πια μας έπρηξαν!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου δείχνει υπόλοιπο λεπτών ομιλίας προς Φρογκ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αγοράσω σήμερα ένα πακέτο σύνδεσης frog, θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την προσφορά με τα GB άμεσα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν αγοράσω σήμερα ένα πακέτο σύνδεσης frog, θα μπορέσω να ενεργοποιήσω την προσφορά με τα GB άμεσα;

 

Εαν εννοείς τα 4 γιγα με 4,44€ για 1 μηνα, ναι.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα προχθές σε λίγα λεπτά

βάζεις κάρτα

καλείς έναν αριθμό για ενεργοποίηση

στέλνεις ΜΙ στο 1333 για myinternet

αν έχεις πάρει κάρτα με 20 ευρώ μέσα τοτε πας στο επόμενο βήμα

αλλιώς βάζεις κάρτα/paypal και

μπαίνεις απο 3G/4G στο myinternet.cosmote.gr

επιλέγεις την προσφορά που θες και έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

το έκανα προχθές σε λίγα λεπτά

βάζεις κάρτα

καλείς έναν αριθμό για ενεργοποίηση

στέλνεις ΜΙ στο 1333 για myinternet

αν έχεις πάρει κάρτα με 20 ευρώ μέσα τοτε πας στο επόμενο βήμα

αλλιώς βάζεις κάρτα/paypal και

μπαίνεις απο 3G/4G στο myinternet.cosmote.gr

επιλέγεις την προσφορά που θες και έτοιμος

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Ναι αυτήν την προσφορά εννοώ. Με τα 5€ που έχει μέσα το πακέτο σύνδεσης δεν μπορώ να κάνω δουλειά, πρέπει να ξεκινήσω με 20€;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει 5 μεσα,τα δινει συνολικά μέσα σε μερικούς μήνες. Για να βάλεις το πακέτο των 4.4 αρκεί και μιά ανανέωση των 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα 10€ τότε είναι πολύ καλό deal! Να είσαι καλά για την βοήθεια! :D
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ και δεν είχαν διαθέσιμο πακέτο σύνδεσης frog. Μου πρότειναν να μου δώσουν πακέτο σύνδεσης What's up και έπειτα να το μετατρέψουν σε frog. Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά από αυτήν την διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ και δεν είχαν διαθέσιμο πακέτο σύνδεσης frog. Μου πρότειναν να μου δώσουν πακέτο σύνδεσης What's up και έπειτα να το μετατρέψουν σε frog. Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετά από αυτήν την διαδικασία;

 

Απλα θα χρεωθεις 3 ευρω για τη μετατροπη

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα χρεωθεις 3 ευρω για τη μετατροπη

 

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν από όσο ξέρω

Μετά στις επόμενες χρεώνεται 3€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου είπαν για την χρέωση των 3€. Απλά μην προκύπτει κάποιο άλλο πρόβλημα από την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

όχι κανένα,απλά μη πάρεις πακέτα πρίν γιατί θα τα χάσεις,το υπόλοιπο θα μείνει κανονικά στην κάρτα σου Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας! :rolleyes:

 

Η διαδικασία στο κατάστημα του ΟΤΕ διήρκεσε κοντά 3 ώρες μέχρι να μου κάνουν την μετάβαση από What's up σε frog. Αν το ήξερα από την αρχή θα πήγαινα σε άλλο κατάστημα cosmote που μπορεί να είχε έτοιμα πακέτα σύνδεσης frog.

 

Από οικονομικής πλευράς δεν πλήρωσα τίποτα για το πακέτο σύνδεσης What's up. Έβαλα όμως χρόνο ομιλίας 10€ στο frog και μου αφαίρεσε αμέσως τα 3€ για την μετάβαση.

Ενεργοποίησα έπειτα και το πακέτο των 4GB με 4,44€ που με τα bonus της σύνδεσης ξεπέρασα τα 5GB συνολικά data για χρήση. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν από όσο ξέρω

Μετά στις επόμενες χρεώνεται 3€

 

Όχι προς frog

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά παιδιά! Σας ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας! :rolleyes:

 

Η διαδικασία στο κατάστημα του ΟΤΕ διήρκεσε κοντά 3 ώρες μέχρι να μου κάνουν την μετάβαση από What's up σε frog. Αν το ήξερα από την αρχή θα πήγαινα σε άλλο κατάστημα cosmote που μπορεί να είχε έτοιμα πακέτα σύνδεσης frog.

 

Από οικονομικής πλευράς δεν πλήρωσα τίποτα για το πακέτο σύνδεσης What's up. Έβαλα όμως χρόνο ομιλίας 10€ στο frog και μου αφαίρεσε αμέσως τα 3€ για την μετάβαση.

Ενεργοποίησα έπειτα και το πακέτο των 4GB με 4,44€ που με τα bonus της σύνδεσης ξεπέρασα τα 5GB συνολικά data για χρήση. :lol:

 

3 ΩΡΕΣ για αλλαγή πακέτου ;;

Σε πυρηνικό φυσικό θα έπεσες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι προς frog

Εμενα πριν ένα χρόνο δεν μου αφαίρεσαν 3 ευρω, έλεγε όντως η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν!

Μπορεί όμως να άλλαξε αυτό.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πριν ένα χρόνο δεν μου αφαίρεσαν 3 ευρω, έλεγε όντως η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν!

Μπορεί όμως να άλλαξε αυτό.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει λιγότερο από χρόνο η χρέωση ,μόλις άρχιζε να μαζέυει κόσμο με το data πακέτο βάλαν και την χρέωση,και όπως για την φορητότητα ήταν δωρεάν μέσω τηλ. και 5e από κατάστημα τώρα είναι 25e (σε γερμανό σίγουρα που ρώτησα) και τα 20e μένουν στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

3 ΩΡΕΣ για αλλαγή πακέτου ;;

Σε πυρηνικό φυσικό θα έπεσες!!!!!

 

Άσε, άσε :mad:

 

Πήγα, έφυγα, ξαναπήγα και μου ήρθε να ξαναφύγω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:lol: τζιμάνι ο υπάλληλος..Ενω μπορουσες πολύ απλά να το κάνεις απο το σπίτι σου με 2 sms μετά την αρχική ενεργοποίηση του whatsup..
Link to comment
Share on other sites

Άσε, άσε :mad:

 

Πήγα, έφυγα, ξαναπήγα και μου ήρθε να ξαναφύγω :wacko:

 

Τζαμπα ταλεπωρια... επρεπε να παρεις την καρτα και να ρωτησεις στο forum πως γινεται η αλλαγη, θα σου επερνε ενα λεπτο η αλλαγη απο wahts up σε frog.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ταυτοποίηση, το πολύ 10 λεπτά, πίστωση 5 ευρω για να τραβήξει το 3αρι, άλλα 3 λεπτά, ένα sms χρειάζεται, άλλα 2 λεπτά, σύνολο 15 λεπτά, αντε 20 να το στρογγυλοποιήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Έγραφε και Tech Expert το μπλουζάκι του ;;; :)

Ρε παιδια ΕΛΕΟΣ σε 3 ωρες εχω φτάσει Λάρισα απο Αθήνα ή Λονδίνο με το αεροπλάνο !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...