Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο εγώ κατάλαβα ότι άλλαξε η ελάχιστη χρέωση από 1'' σε 3 λεπτά;

 

Οχι αυτό ίσχυε ανέκαθεν στο πακέτο με 300' προς frog με 1.01€. Ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Επαναλαμβάνω αυτό ίσχυε και ισχύει για το πακέτο με 300' προς φρογκ. Δεν άλλαξε κάτι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτό ίσχυε ανέκαθεν στο πακέτο με 300' προς frog με 1.01€. Ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Επαναλαμβάνω αυτό ίσχυε και ισχύει για το πακέτο με 300' προς φρογκ. Δεν άλλαξε κάτι.

 

Εχεις δίκιο. Δυστυχώς άβολο το νεο 2πλο πακετο για όσους χρησιμοποιούμε whatsapp, viber, messenger για μηνύματα και δε χρειαζόμαστε τα 300 sms. Τώρα μας επιβάλλει να το αγοράσουμε και να δώσουμε τα 2πλασια λεφτα.

 

ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι, για αυτον τον λόγο το έκανε! Μάζεψε κόσμο η Φρογκ με το σούπερ πακέτο ιντερνετ και τώρα άρχισε να συμπεριφέρεται σαν Πριμαντόνα... Λέτε να μην ανανεώσει το πακέτο των 4gb στο τέλος του μήνα που λήγει; Ας αγοράσω σε 2 Q τα 8μηνα πακέτα με 8€, που επανήλθαν...

Edited by laznokxd
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μην ανανεώσει το πακέτο των 4gb στο τέλος του μήνα που λήγει;

Ποιος το λέει ότι λήγει;;

Θα το κρατήσει τουλάχιστον έως το τέλος του καλοκαιριού.Από φθινόπωρο το ξαναβλεπουμε.

 

Και πέρυσι τέτοια εποχή τα ίδια ξανασυζητουσαμε...

 

ΥΓ: Τώρα που το σκέφτομαι, για αυτον τον λόγο το έκανε! Μάζεψε κόσμο η Φρογκ με το σούπερ πακέτο ιντερνετ

 

Μαζέυει ακόμα φορητότητες (φρέσκους πελάτες), ιδίως αυτό το (προ-καλοκαιρινο) δίμηνο.

Αυτό που λες ίσως γίνει όταν σταματήσει να μαζεύει.

 

Κράχτη (4gb /4,40€) που μαζεύει φρέσκους πελάτες δεν τον απολύεις...

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

με τον παλιό διπλασιασμό που έχω.. με 5ευρω ανανέωση έχω 8gb το μήνα... Οπότε μου βγαίνει περίπου ~0,62€ ανά GB και καλυψη+ταχύτητες Cosmote. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

με τον διπλασιασμό με 5ευρω ανανέωση έχω 8gb το μήνα... Οπότε μου βγαίνει περίπου ~0,62€ ανά gb και καλυψη+ταχύτητες Cosmote.

Εντάξει, δεν το κουνάς από εδώ! Βασιλιάς!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν το κουνάς από εδώ! Βασιλιάς!

Το καλό (σε αντίθεση με τη Q) είναι ότι αθροιζονται/μεταφέρονται τα Gb... που να ήξερες πόσα gb έχω κάνει stock.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το frog θα γίνει όπως και what's up που στα πρώτα βήματα του έδινε δωρεάν χρόνο ομιλίας στα μεταξύ τους και μόλις πήρε τα πάνω του βαρούσε στο κεφάλι :) :)

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το 2007εως σήμερα όμως εχουν αλλάξει πολλά στην αγορά. Η Frog από όταν ξεκίνησε έως και σήμερα είναι κυρίως για να ανταγωνιζεται τις λοιπές "φθηνιαρικες" τύπου q, όσο υπάρχει ανταγωνισμός θα υπάρχει και ανταγωνιστική Frog.

Όμως εμμεσες αυξήσεις όπως αυτό με το συνδυαστικο 2πλο 300+300 πιστεύω θα εξακολουθησουν να γίνονται, όπως αντίστοιχα και στον ανταγωνισμό.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς έχει αλλάξει και η τεχνολογία και όπως φαίνεται πλέον, αναγκαίο είναι το καλύτερο και φθηνότερο πακέτο data αφού όλοι σχεδόν έχουν smartphone !
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε "παλιες" Frog (άνω των 6μηνων) με 10€ online ανανέωση δίνει πλέον τπτ δώρο;

 

600 λεπτά προς frog.(3.5 χρονών frog νούμερο)

Link to comment
Share on other sites

Το καλό (σε αντίθεση με τη Q) είναι ότι αθροιζονται/μεταφέρονται τα Gb... που να ήξερες πόσα gb έχω κάνει stock.

δίνει η q παρόμοιο data πακέτο ?

Link to comment
Share on other sites

"μονιμο" για όλους νομίζω οχι. Για ρωτα και τα παιδια διπλα.

Εβγαλε ενα καλό (για ενεργοποιησεις εντος 3ημερων) 8gb με 8ευρω (1gb ανα μηνα)

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Αυξήσεις δηλαδη και η Frog...μάιστα...

 

Μάλιστα από 22/5 έχει αλλάξει την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης προς διάφορες διεθνείς κλήσεις που ουσιαστικά πρόκειται για αύξηση της χρέωσης των αντίστοιχων κλήσεων. Τις χρεώσεις πακέτων ομιλίας προς εξωτερικό δεν τις έχει μεταβάλλει βέβαια.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τις χρεώσεις πακέτων ομιλίας προς εξωτερικό δεν τις έχει μεταβάλλει βέβαια.

αν δεν τις αυξησει και η q δεν πιστευω να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι κατάλαβα η εφαρμογη τησ κοσμοτε μετα την αναβάθμιση δεν δουλεύει σε φρογκ(τουλάχιστον σε ελενχο υπολ.).εχει αλλαξε κατι???ειμαι φρογκ απο φορητοτητα και σε δικαρτο με δεδομενα απο φρογκ(αν παιζει ρολο αυτο!!)
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλευει όπως και πρώτα, τουλάχιστον στο κομμάτι των ΜΒ και του χρηματικού υπολοίπου που με ενδιαφέρει.

Τα άλλα δεν τα κοιτάω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσεχώς θα ταξιδέψω στην Τουρκία, έχω κάποιες απορίες:

α) ενημέρωση υπολοίπου θα δουλεύει από εκεί με "Υ" στο 1330;

β) δουλεύει η αναγνώριση κλήσεων στο εξωτερικό; Στο τελευταίο μου ταξίδι, σε 3 χώρες, δεν... :(

γ) Υπάρχει κάτι καλύτερο για εισερχόμενες κλήσης από το Travel & Talk, που για 7 ημέρες έχεις 30' με 7,99€, για Τουρκία; Θα βάλω κάποιο VoIP για εξερχόμενες, αλλά θα χρειαστώ και κάποιες εισερχόμενες.

Όποιος γνωρίζει κάποιο από αυτά, ας ενημερώσει. Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Β) η sim σου ήταν από την αρχή Frog ή πχ ήταν cosmokarta και μετά έκανες μετατροπή (αλπακ) σε Frog; Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Β) η sim σου ήταν από την αρχή Frog ή πχ ήταν cosmokarta και μετά έκανες μετατροπή (αλπακ) σε Frog;

 

Από την αρχή ήταν Frog. Κάποια στιγμή πήρα twin sim και είναι και οι δύο οι κλασσικές ενιαίες της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...