Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο απορίες:

1. Μπορώ από κοσμοκάρτα να πάω σε frog και αν ναι πώς;

2. Πόσο πρέπει να πληρώνω το μήνα για 300' προς όλους και 500ΜΒ internet(ιδανικά 1GB) με τη frog; (υπάρχουν δωράκια... έχω free2go αλλά και θέμα με το σήμα)

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

1=Εάν θέλεις να αλλάξεις πακέτο*, στείλε το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι χωρίς χρέωση, οι επόμενες χρεώνονται 3€.

2 = εχει τα 60 λεπτα με 3 ευρω αλλα εξαρτατε τι κλησεις κανεις αν κανεις πολλες και μικροτερες απο 3 λεπτα ..συμφερει γιατι εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο..απο το 1ο δευτερολεπτο..επισης δινει και διπλασιασμο 60+60 λ με 3 ευρω περιπου ανα 2 εβδομαδες..γενικα συμφερει αν μιλας με μικρης διαρκειας τηλεφνηματα..οσο για το ιντρνετ το γενικο που εχουν ολα με τα 5 ευρω 500 μβ..τωρα τρεχει μια προσφορα μεχρι 29/.2 με 4,4 =2γιγα ιντερνετ..και καταδιαστηματα κανει κατι προσφορες συμφερουσες.

..εξαρτατε λεω και παλι την χρηση που κανεις ..επισης αν εχεις φιλους που σε καλουν με δωρεαν χρονο προς κοσμοτε..δεν χρεωνονται οταν σε καλουν..

 

ΥΓ= ΑΝ το αλλαξεις τελικα για 6 μηνες θα παιρνεις δωρο 100λ προς ολους με καθε ανανεωση που θα κανεις. απο 10 ευρω ...οποτε για 6 μηνες θα εχεις

με 10 ε ανανεωση 100λ προς ολους και με το ποσο που μενει θα αγοραζεις 2 φορες απο 3 ευρω το πακετο των 60 λεπτων=συνολο 220 λ προς ολους.. αν εχεις και τον διπλασιασμο 60+60 με 3 ευρω θα κερδιζεις ακομα περισσοτερο..

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η προσφορα με τα 2GB=4,4Ε..εγω το ενεργοποιησα σε εναν αριθμο που το χρησιμοποιω κυριως και μονο για ιντρνετ και κανω χρηση και των 60+60 με 3ε...τωρα..εχω μεσα υπολοιπο γυρω στα 45.ευρω απο ανανεωσεις 10ρες τοτε που εδινε και το 1 gb δωρο..τωρα σκεφτομαι.. αν εκμεταλευτω την προσφορα 10 φορες απο 4,4=44 αρα 20 γιγα.. γιατι αν υποθεσω οτι 29/2 σταματησει η προσφορα μετα παλι θα δινω τα 5 ευρω για 500 μβ να ανανεωνω και να προσθετω τα GB.. και ειμαι σε σκεψη τι να κανω ..συμφερει να παρω την προσφορα με ολο το ποσο [44ε] και μετα αν τελειωσει ανα μηνα να βαζω 5 ευρω =500μβ για να επεκτεινω την διαρκεια τους.. ..η σκεψη μου ειναι λογικη;; υποψη το δουλευω για το 4G..

Πιστεύω συμφαίρει .......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά νανο-σιμ διαθέσιμες για τον βάτραχο υπάρχουν?

 

Έχει απαντηθεί ποιο πάνω.

Εγώ έχω κάνει αλλαγή στο κατάστημα Cosmote της Αχαρνών και έχω πάρει την multi. Δηλαδη nano micro και κανονική.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια για μας τα 2gb ειναι 4,40 ενω για το whatsup ειναι free;

δεν ξερω αν ειδατε αλλα στο whatsup εδωσαν 2gb ιντερνετ free!!!

μας δουλεουν;

Link to comment
Share on other sites

Στο whatsup φαινεται να ειναι για 5 μερες, οχι για 1 μηνα.

 

Διορθωση μεχρι τις 31/1 να μπορεις να τα αξιοποιησεις.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

α, οκ, sorry, ακυρο, και σιγα μην μεταφερονται κιολας, ενω τα δικα μας μεταφερονται βεβαια
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η προσφορα με τα 2GB=4,4Ε..εγω το ενεργοποιησα σε εναν αριθμο που το χρησιμοποιω κυριως και μονο για ιντρνετ και κανω χρηση και των 60+60 με 3ε...τωρα..εχω μεσα υπολοιπο γυρω στα 45.ευρω απο ανανεωσεις 10ρες τοτε που εδινε και το 1 gb δωρο..τωρα σκεφτομαι.. αν εκμεταλευτω την προσφορα 10 φορες απο 4,4=44 αρα 20 γιγα.. γιατι αν υποθεσω οτι 29/2 σταματησει η προσφορα μετα παλι θα δινω τα 5 ευρω για 500 μβ να ανανεωνω και να προσθετω τα GB.. και ειμαι σε σκεψη τι να κανω ..συμφερει να παρω την προσφορα με ολο το ποσο [44ε] και μετα αν τελειωσει ανα μηνα να βαζω 5 ευρω =500μβ για να επεκτεινω την διαρκεια τους.. ..η σκεψη μου ειναι λογικη;; υποψη το δουλευω για το 4G..

Πιστεύω συμφαίρει .......

Αρκεί να είμαστε σίγουροι ότι τα 500ΜΒ με 5€ θα προστίθενται στα παλιότερα ΜΒ, θα μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης του συνόλου των ΜΒ και δεν θ' αλλάξει κάτι σε αυτό.

Και, μήπως υπάρχει περιορισμός στο πόσες φορές μπορείς να αγοράσεις τα 2GB;

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η προσφορα με τα 2GB=4,4Ε..εγω το ενεργοποιησα σε εναν αριθμο που το χρησιμοποιω κυριως και μονο για ιντρνετ και κανω χρηση και των 60+60 με 3ε...τωρα..εχω μεσα υπολοιπο γυρω στα 45.ευρω απο ανανεωσεις 10ρες τοτε που εδινε και το 1 gb δωρο..τωρα σκεφτομαι.. αν εκμεταλευτω την προσφορα 10 φορες απο 4,4=44 αρα 20 γιγα.. γιατι αν υποθεσω οτι 29/2 σταματησει η προσφορα μετα παλι θα δινω τα 5 ευρω για 500 μβ να ανανεωνω και να προσθετω τα GB.. και ειμαι σε σκεψη τι να κανω ..συμφερει να παρω την προσφορα με ολο το ποσο [44ε] και μετα αν τελειωσει ανα μηνα να βαζω 5 ευρω =500μβ για να επεκτεινω την διαρκεια τους.. ..η σκεψη μου ειναι λογικη;; υποψη το δουλευω για το 4G..

Αν είναι να δώσεις τόσα για internet καλύτερα κάνε το COSMOTE Mobile Internet AnyWay 20GB που το έχουν στα 35 ευρώ μέσα από το site τους.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσεις τόσα για internet καλύτερα κάνε το COSMOTE Mobile Internet AnyWay 20GB που το έχουν στα 35 ευρώ μέσα από το site τους.

 

η διαφορα ειναι βεβαια οτι (και) αυτο ληγει ενω αν κανει αυτο που λεει μεταφερει καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσεις τόσα για internet καλύτερα κάνε το COSMOTE Mobile Internet AnyWay 20GB που το έχουν στα 35 ευρώ μέσα από το site τους.

αυτο μπορεις να το παρεις μονο αν εχεις και καποιο συμβολαιο φωνης η κανω λαθος;;; εκτος αυτου τα 20 μεταφερονται;; και επισης εχεις παγιο καθε μηνα 35 ευρω αρα δεν μας κανει..οπως και να ειναι .. θα το μελετησω ακομα και θα αποφασισω ,, μα εχουμε χρονο ακομα..

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Η Q έγραψε πάλι. Το frog μας έγραψε...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γμτ και μπηκα σε διλλημμα... Μαλλον θα τη κρατησω την Q για την προσφορα που δινει και τελη Μαρτιου ισως παρω το 2GB με 4,4€
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Ειχα εναν αριθμο για αρκετά χρονια μέχρι που έχασα τη σιμ κάπου το 2012.Ρώτησα πριν λίγο καιρό στο Facebook την Κοσμοτε και μου είπε να πάω σε ένα κατάστημα και θα με εξυπηρετήσουν.Και ήθελα να σας ρωτήσω αν γινεται μετα απο τόσα χρόνια.να βαζω τα 2GB οσο κρατήσει η προσφορά αν είναι...να πω τέλος οτι όταν καλω τον αριθμο αυτο λέει δεν χρησιμοποιείται (λογικό).
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις τον αριθμό πίσω , αλλά θα σου δώσουν μία καινούρια SIM με 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρεις τον αριθμό πίσω , αλλά θα σου δώσουν μία καινούρια SIM με 5 ευρώ.

 

Ευχαριστώ Βασιλη,δεν μπόρεσα να παω ακομα...δεν υπάρχει η δυνατότητα να αιτηθω και να μου δώσουν με 5€ τον συγκεκριμένο αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Είχες αυτό το δικαίωμα για 6 μήνες από την μέρα που ακυρώθηκε ο αριθμός σου .

Αλλά αν υπάρχει καλή θέληση ίσως να μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν τον έχουν δώσει πουθενά αλλού.

 

Προχθές βλέπω στο κινητό του πατέρα μου ειδοποίηση πως ο αδερφός μου συνδέθηκε στο viber. Λέω τι στο καλό, αφού πάντα ήταν. Και όπως αποδείχτηκε στο τέλος, ο πατέρας μου δεν σβήνει ποτέ νούμερα από τον κατάλογό του, τον οποίο είχαμε περάσει αυτούσιο στο smartphone του. Είχε τον αριθμό που χρησιμοποιούσε ο αδερφός μου προ 15ετίας,με ίδιο όνομα επαφής, που έχει πάει σε κάποιον άλλον ο οποίος έβαλε viber... :lol:

Link to comment
Share on other sites

να πω τέλος οτι όταν καλω τον αριθμο αυτο λέει δεν χρησιμοποιείται (λογικό).

 

Aν δεν τον έχουν δώσει πουθενά αλλού.

 

προφανώς δεν τον έχουν δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, θα πάω με την 1η ευκαιρία και αν είναι θα ρωτησω για τον ίδιο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...