Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βλέπω κατι στη σελιδα,τι ακριβώς ειναι ο διπλασιασμός αυτος? Δινει 120' με 3 ευρω?

 

Ναι, ισχύει μέχρι 24/01.

Δε ξέρω αν υπάρχει στη σελίδα, στέλνουν sms όποτε βγαίνει η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά αυτή με τα 2GB internet! Μακάρι να διατηρηθεί και μετά τις 29/02!

 

 

την ιδια προσφορα αλλα δωρεαν και χωρις κοστος εδωσε και το vodafone cu.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

την ιδια προσφορα αλλα δωρεαν και χωρις κοστος εδωσε και το vodafone cu.

 

Ναι! Μόνο που είναι από 11/1 έως και 24/1 και δεν κρατάνε για ένα μήνα... Τι να σου πω αν θες να κατεβάσεις καμιά ταινία από το κινητό σου, αξίζει!! :lol: :lol: :p

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει και εδώ τον περιορισμό για 400mb ημερησίως στα πλαίσια της ορθής πολιτικής χρήσης οπότε ταινία δεν μπορεί να κατεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Πιάνετε κανονικά 4G με τη Frog; Έχω βάλει το πακέτο των 5€, έστειλα και "4G" στο 1333, έλαβα απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε η 4G πρόσβαση, αλλά 4G δεν έχω δει. Στο ίδιο κινητό, με wind όλα καλά. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Χρειάζεται μήπως να αλλαχθεί η κάρτα SIM; Στη wind ήταν απαραίτητο, αλλά ευτυχώς και η αντικατάσταση δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλαχθεί η SIM . Υπάρχει 4G στην περιοχή σου;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αλλαχθεί η SIM . Υπάρχει 4G στην περιοχή σου;

 

Γύρισα όλον τον Πειραιά σήμερα και δεν έπιασε πουθενά! Σίγουρα έχει... :)

Link to comment
Share on other sites

Πιάνετε κανονικά 4G με τη Frog; Έχω βάλει το πακέτο των 5€, έστειλα και "4G" στο 1333, έλαβα απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε η 4G πρόσβαση, αλλά 4G δεν έχω δει. Στο ίδιο κινητό, με wind όλα καλά. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Χρειάζεται μήπως να αλλαχθεί η κάρτα SIM; Στη wind ήταν απαραίτητο, αλλά ευτυχώς και η αντικατάσταση δωρεάν.

Αν είναι πολύ παλια η sim θέλει αλλαγή. .Δεν το υποστηρίζει!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει και εδώ τον περιορισμό για 400mb ημερησίως στα πλαίσια της ορθής πολιτικής χρήσης οπότε ταινία δεν μπορεί να κατεβάσει.

 

Από πότε έβαλε η Frog περιορισμό στον ημερήσιο όγκο κατανάλωσης δεδομένων?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πολύ παλια η sim θέλει αλλαγή. .Δεν το υποστηρίζει!

 

Είναι αρκετά παλιά. 6-7 χρόνια τουλάχιστον. Η αλλαγή έχει κάποιο κόστος; Ξέρετε αν υπάρχει nano SIM; Υποθέτω σε κατάστημα cosmote/Γερμανός θα γίνει...

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

Από πότε έβαλε η Frog περιορισμό στον ημερήσιο όγκο κατανάλωσης δεδομένων?

Δες το πιο πάνω μήνυμα,στηv Vodafone αναφέρεται ο φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα όλον τον Πειραιά σήμερα και δεν έπιασε πουθενά! Σίγουρα έχει... :)

O Πειραιάς φίλε δεν είναι από τα δυνατά σημεια της cosmote-frog. Να φανταστείς ότι έχω δίκαρτο (frog-f2g) κ πλέον βάζω ιντερνετ με το f2g.

4G πολύ καλό στα περισσότερα σημεία η f2g k πολύ καλό voip σε αντίθεση με την frog.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στην υποστήριξη πελατών και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται σε κατάστημα, με την ταυτότητά μου, με κόστος 5€. Αλλά δυστυχώς, δεν υπάρχει nano SIM σε Frog! Πολύ κακό αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα σε ενα Γερμανό καλού κακού γιατί εγώ άλλαξα πρόσφατα με απλή κάρτα Cosmote.

Βέβαια το αρχικό μου πακέτο ήταν συμβόλαιο και το'χω γυρίσει σε Frog,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στην υποστήριξη πελατών και μου είπαν ότι η αλλαγή γίνεται σε κατάστημα, με την ταυτότητά μου, με κόστος 5€. Αλλά δυστυχώς, δεν υπάρχει nano SIM σε Frog! Πολύ κακό αυτό...

 

Προσωπικά πήγα σε κατάστημα Cosmote συγκεκριμένα στο κατάστημά της Αχαρνών και έκανα αντικατάσταση κάρτας sim από νούμερο frog, ζήτησα και πήρα κάρτα multi. Κόστος 5€

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πήγα σε κατάστημα Cosmote συγκεκριμένα στο κατάστημά της Αχαρνών και έκανα αντικατάσταση κάρτας sim από νούμερο frog, ζήτησα και πήρα κάρτα multi. Κόστος 5€

 

Αν έχει multi SIM η frog, θα είναι η ιδανική λύση. Θα περάσω από ένα κατάστημα να ρωτήσω λοιπόν.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κανε αλλαγη σε Cosmokarta η Whatsapp. Μετα με 1sms αλαζεισ πακετο σε Frog (χορισ χρεωση)
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Κανε αλλαγη σε Cosmokarta η Whatsapp. Μετα με 1sms αλαζεισ πακετο σε Frog (χορισ χρεωση)

 

Δε θέλω να το κάνω αυτό, γιατί έχω την προσφορά του 2πλασιασμού κάθε ανανέωσης κάρτας και με τη μεταφορά θα χαθεί! Ευχαριστώ πάντως για την ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δωρεαν 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανε αλλαγη σε Cosmokarta η Whatsapp. Μετα με 1sms αλαζεισ πακετο σε Frog (χορισ χρεωση)

 

 

Δεν ειναι δωρεαν (7€)+(3€) αν δεν ειναι η πρωτη αλλαγη
;-)
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να το κάνω αυτό, γιατί έχω την προσφορά του 2πλασιασμού κάθε ανανέωσης κάρτας και με τη μεταφορά θα χαθεί! Ευχαριστώ πάντως για την ιδέα!

 

Εισχει αυτη προσφορα ακομα. Νομιζω οτι εχει σταματηση. Πολη καλη προσφορα.

 

Δεν ειναι δωρεαν (7€)+(3€) αν δεν ειναι η πρωτη αλλαγη

Σωστα. Μηπωσ δεν εχει κανει αλλαγη πριν.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Εισχει αυτη προσφορα ακομα. Νομιζω οτι εχει σταματηση. Πολη καλη προσφορα.

 

Ισχύει για όσους την έχουν ενεργοποιημένη....οχι για νέους. Να ρωτήσω. Μπορούμε να στείλουμε λεφτά από frog σε cosmokarta (easy transfer)?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όσους την έχουν ενεργοποιημένη....οχι για νέους. Να ρωτήσω. Μπορούμε να στείλουμε λεφτά από frog σε cosmokarta (easy transfer)?

Ναι, εφόσον το Frog δεν είναι εγγεγραμμένο στην προσφορά του διπλασιασμού, ή σ'αυτή των 300' προς όλους με την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια η προσφορα με τα 2GB=4,4Ε..εγω το ενεργοποιησα σε εναν αριθμο που το χρησιμοποιω κυριως και μονο για ιντρνετ και κανω χρηση και των 60+60 με 3ε...τωρα..εχω μεσα υπολοιπο γυρω στα 45.ευρω απο ανανεωσεις 10ρες τοτε που εδινε και το 1 gb δωρο..τωρα σκεφτομαι.. αν εκμεταλευτω την προσφορα 10 φορες απο 4,4=44 αρα 20 γιγα.. γιατι αν υποθεσω οτι 29/2 σταματησει η προσφορα μετα παλι θα δινω τα 5 ευρω για 500 μβ να ανανεωνω και να προσθετω τα GB.. και ειμαι σε σκεψη τι να κανω ..συμφερει να παρω την προσφορα με ολο το ποσο [44ε] και μετα αν τελειωσει ανα μηνα να βαζω 5 ευρω =500μβ για να επεκτεινω την διαρκεια τους.. ..η σκεψη μου ειναι λογικη;; υποψη το δουλευω για το 4G..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...