Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα παμε....

 

εμενα δεν μου παιζει απο firefox η σελιδα τους, ενω και απο internet explorer οταν μπαινω δεν βλεπω πως μπορω να βρω ποτε ληγει η καρτα μου,

συμπερασμα; χωρις reminder(s) δεν επιβιωνεις, μην περιμενεις τιποτα απο τις εταιρειες

 

Καλά, εννοείται. Αλλά ήταν στο άκυρο τελείως..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μόλις έφτασε στα χέρια μου μια καινούρια συσκευή που πήρα η οποία δέχεται micro-sim ενώ εγώ έχω την κανονική σιμ την παλιά! Αν θυμάμαι καλά πλέον στον βάτραχο κάνουν αντικατάσταση κάρτας σε multi-sim με κόστος 5€ σωστά? Τώρα το ερώτημα είναι το εξής : 1) τα λεφτά που έχει μέσα η κάρτα διατηρούνται, έτσι? 2) Οι προσφορές που έχει ήδη η κάρτα διατηρούνται?? (Ρωτάω γιατί έχω διπλασιασμό και δε θέλω να τον χάσω) και 3) τα πακέτα που έχεις ήδη ενεργοποιημένα πχ ομιλίας και ίντερνετ διατηρούνται επίσης, ή ακυρώνονται με την αντικατάσταση της σιμ? Παρακαλώ μόνο αν είστε 100% σίγουροι (δλδ το έχετε κάνει) να απαντήσετε! Ευχαριστώ πολύ! :)
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μόλις έφτασε στα χέρια μου μια καινούρια συσκευή που πήρα η οποία δέχεται micro-sim ενώ εγώ έχω την κανονική σιμ την παλιά! Αν θυμάμαι καλά πλέον στον βάτραχο κάνουν αντικατάσταση κάρτας σε multi-sim με κόστος 5€ σωστά? Τώρα το ερώτημα είναι το εξής : 1) τα λεφτά που έχει μέσα η κάρτα διατηρούνται, έτσι? 2) Οι προσφορές που έχει ήδη η κάρτα διατηρούνται?? (Ρωτάω γιατί έχω διπλασιασμό και δε θέλω να τον χάσω) και 3) τα πακέτα που έχεις ήδη ενεργοποιημένα πχ ομιλίας και ίντερνετ διατηρούνται επίσης, ή ακυρώνονται με την αντικατάσταση της σιμ? Παρακαλώ μόνο αν είστε 100% σίγουροι (δλδ το έχετε κάνει) να απαντήσετε! Ευχαριστώ πολύ! :)

 

Όλα διατηρούνται κανονικά.... δεν αλλάζει κάτι από τον αριθμό σου....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας SMS με το "Υ" στο 1330, μαθαίνεις όλα τα υπόλοιπα που έχεις και την ημερομηνία λήξης τους. Με "Λήξη" στο 1298 μαθαίνεις πότε λήγει η κάρτα σου. Δεν είναι δύσκολο να το παρακολουθείς ;)
Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας SMS με το "Υ" στο 1330, μαθαίνεις όλα τα υπόλοιπα που έχεις και την ημερομηνία λήξης τους. Με "Λήξη" στο 1298 μαθαίνεις πότε λήγει η κάρτα σου. Δεν είναι δύσκολο να το παρακολουθείς ;)

 

Επειδή, φαντάζομαι, σε 'μένα πηγαίνει αυτό, θεωρείς σωστό να μη στέλνει καν πια η εταιρεία το μήνυμα ειδοποίησης, για τη λήξη του χρηματικού υπολοίπου; Που είναι στο 3μηνο πλέον... Και η απάντησή τους, τόσο στην εξ. πελ., όσο και στο facebook ήταν: "το frog στέλνει πάντα μήνυμα ειδοποίησης λήξης του χρηματικού υπολοίπου". Σοβαρές εταιρείες.... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

σε αριθμο του πατερα μου που εχει φρογκ χτες ηρθε μηνυμα κανονικα οπως ερχετε παντα δηλ..οτι σε 7 μερες ληγει το υπολοιπο και να βαλω καρτα κλπ κλπ..οτι λεει συνηθως.. και εγω που εγω φρογκ στελνω μηνυμα ΥΠ και κραταω τα μηνυματα που με αφορουν..δηλ.ποτε ληγει το υπολοιπο τα δωρεαν λεπτα και τα μβ.. και κατα διαστηματα οταν δεν θυμαμαι ποτε εκανα ανανεωση..ριχνω μια ματια ..στα μηνυματα που εχω.. και μαλιστα δεν περιμενωτην τελευταια μερα να βαλω καρτα η ανανεωσω την προσφορα ...παντα 3-4 μερες νωριτερα που αν κατι δεν παει καλα να εχω χρονο να αντιδρασω..[μηνυματα η τηλ σε εξυπηρετηση πελατων ]..τοσο απλα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή, φαντάζομαι, σε 'μένα πηγαίνει αυτό, θεωρείς σωστό να μη στέλνει καν πια η εταιρεία το μήνυμα ειδοποίησης, για τη λήξη του χρηματικού υπολοίπου; Που είναι στο 3μηνο πλέον... Και η απάντησή τους, τόσο στην εξ. πελ., όσο και στο facebook ήταν: "το frog στέλνει πάντα μήνυμα ειδοποίησης λήξης του χρηματικού υπολοίπου". Σοβαρές εταιρείες.... :down:

 

Οχι αλλα μπορεις να βαλει μια υπενθυμιση στο κινητο ταδε του μηνα να κανεις ανανεωση. Μην κανουμε και τα ευκολα, δυσκολα. ;)

Link to comment
Share on other sites

σε αριθμο του πατερα μου που εχει φρογκ χτες ηρθε μηνυμα κανονικα οπως ερχετε παντα δηλ..οτι σε 7 μερες ληγει το υπολοιπο και να βαλω καρτα κλπ κλπ..οτι λεει συνηθως.. και εγω που εγω φρογκ στελνω μηνυμα ΥΠ και κραταω τα μηνυματα που με αφορουν..δηλ.ποτε ληγει το υπολοιπο τα δωρεαν λεπτα και τα μβ.. και κατα διαστηματα οταν δεν θυμαμαι ποτε εκανα ανανεωση..ριχνω μια ματια ..στα μηνυματα που εχω.. και μαλιστα δεν περιμενωτην τελευταια μερα να βαλω καρτα η ανανεωσω την προσφορα ...παντα 3-4 μερες νωριτερα που αν κατι δεν παει καλα να εχω χρονο να αντιδρασω..[μηνυματα η τηλ σε εξυπηρετηση πελατων ]..τοσο απλα

 

Ούτε μήνυμα για τις 7 μέρες ήρθε, ούτε αργότερα. Δεν είναι μικρής ηλικίας το άτομο που γράφω (ούτε μεγάλης) κι έχει πολλές δουλειές στο κεφάλι του. Τώρα, αν η frog θέλει να βγάζει "εξτραδάκια", μην κάνοντας τη δουλειά της, δε θα κάτσω να την "αθωώσω". Θα φύγουν μερικοί αριθμοί από frog. Τόσο απλά.

 

Εγώ σημειώνω στην ατζέντα μου 1 εβδομάδα πριν λήξει. Απλά και χωρις άγχος και νεύρα.

 

Προειδοποιητικό μήνυμα σου στέλνει ή επειδή βάζεις σημείωση δε χρειάζεται να κάνει τη δουλειά της η frog/cosmote;

 

Οχι αλλα μπορεις να βαλει μια υπενθυμιση στο κινητο ταδε του μηνα να κανεις ανανεωση. Μην κανουμε και τα ευκολα, δυσκολα. ;)

 

Ότι να κάνει τη δουλειά της μια εταιρεία τηλεπικοινωνιών είναι το δύσκολο και να τρέχουμε να βρίσκουμε "μπακαλίστικους" τρόπους, για να καλύπτουμε την ανικανότητα της (των) είναι το σωστό... Τι να πω....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

αν σε καλυπτει να φυγεις απο την φρογκ πολυ καλα θα κανεις..εγω εχω βασικα νουμερα φρογκ και WIND σε δικαρτο τηλ για κλησεις και αλλο 1 φρογκ για ιντερνετ [ταμπλετ..] .δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με τις ειδοποιησεις ..εχω και ενα CU σε αλλο τηλ που καθεται απλα υπαρχει και σε αυτο ερχεται μηνυμα.. ο καθενας οπως το κρινει καθεται η αλλαζει εταιρια.. το φρογκ το δικο μου και 2 αριθμους παρακαλω το 2ο ειπαμε για ταμπλετ λογω ιντερνετ.4g.. ηταν κοσμοκαρτα τα εκανα γουατς απ και τωρα φρογκ.. απλα γιατι για την χρηση που θελω αυτο με συμφερει..

οποτε διαλεξε σωστα τι σε συμφερει και αλλαξε δικτυο..τοσο απλο πλεον ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας SMS με το "Υ" στο 1330, μαθαίνεις όλα τα υπόλοιπα που έχεις και την ημερομηνία λήξης τους. Με "Λήξη" στο 1298 μαθαίνεις πότε λήγει η κάρτα σου. Δεν είναι δύσκολο να το παρακολουθείς ;)

 

ομολογω πως τοσα χρονια χρηστης της cosmote δεν ηξερα το 2ο, ευχαριστω

 

edit: μολις εστειλα και μου απαντησε οτι ληγει 31/01/2017 :O ειναι δυνατον; 3μηνο δεν ειπαμε;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

αλλο λήξη σύνδεσης

αλλο λήξη υπολοιπου....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αν σε καλυπτει να φυγεις απο την φρογκ πολυ καλα θα κανεις..εγω εχω βασικα νουμερα φρογκ και WIND σε δικαρτο τηλ για κλησεις και αλλο 1 φρογκ για ιντερνετ [ταμπλετ..] .δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα με τις ειδοποιησεις ..εχω και ενα CU σε αλλο τηλ που καθεται απλα υπαρχει και σε αυτο ερχεται μηνυμα.. ο καθενας οπως το κρινει καθεται η αλλαζει εταιρια.. το φρογκ το δικο μου και 2 αριθμους παρακαλω το 2ο ειπαμε για ταμπλετ λογω ιντερνετ.4g.. ηταν κοσμοκαρτα τα εκανα γουατς απ και τωρα φρογκ.. απλα γιατι για την χρηση που θελω αυτο με συμφερει..

οποτε διαλεξε σωστα τι σε συμφερει και αλλαξε δικτυο..τοσο απλο πλεον ειναι.

 

Κι εγώ έτσι "δουλεύω". Τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Δίκαρτο κινητό, f2g, λεπτά και δεδομένα, frog για κλήσεις γενικότερα. Όμως, με τη μηδενική ειδοποίηση από πλευράς της frog και την απάντηση της εξ. υπ., που ήταν καθαρό ψέμα, αφού ποτέ δεν ήρθε το μήνυμα, δε μπορώ να πω ότι με αφήνουν ικανοποιημένο.

 

Τέλος, δες αν θες τι έχω γράψει και στο f2g και θα καταλάβεις για ποιο λόγο γράφω έτσι κι εδώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

οκ πως/που βλέπουμε το άλλο; και τι εννοεί θα λήξει 31/1;

καλείς 1314 και πατάς ένα για το πρώτο και 2 για το άλλο.

Είναι σαφές, το ένα λέει "έχετε τόσα ευρώ που λήγουν " , ενώ το άλλο λέει " η σύνδεση σου λήγει στις "

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ένα frog με διπλασιασμό και έχω 2 απορίες.

1) Αν ανανεώσω μέσω της εφαρμογής της cosmote από smartphone με χρεωστική θα πάρω τον διπλασιασμό;

2) Αν αγοράσω το πακέτο με τα 2 GB με 4,40€ και πριν τη λήξη του αγοράσω το πακέτο με τα 120 MB με 3€ θα έχω 4G γιατί σ' αυτό το πακέτο των 3€ στο site της frog δεν έχει την ένδειξη 4G όπως έχουν τα άλλα πακέτα data.

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να δω απο που συμφερει να κανω κληση προς Γερμανια και βλεπω 0,0500 ανα λεπτο στο frog :blink:

πιο φτηνο και απο το σταθερο;;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το νέα Πακέτα μπορείς να μιλάς ξέγνοιαστα και οικονομικά προς Διεθνείς Προορισμούς:

 

http://i67.tinypic.com/2cs7xir.jpg

 

 

Ο χρόνος ομιλίας των πακέτων καταναλώνεται για κλήσεις από Ελλάδα προς κινητά & σταθερά δίκτυα των επιλεγμένων προορισμών.

 

Από τις χώρες που περιλαμβάνονται στο πακέτο εξαιρούνται οι προορισμοί στην Αγγλία που ξεκινούν από 44 843 έως 845, 44 3, 44 50 & 56, 44 80, 44 70, 44 870 έως 873, στην Αυστραλία που ξεκινούν από 61 145, 61 147, στην Αυστρία που ξεκινούν από 43 71, 43 73 & 74, 43 81 & 82, στο Βέλγιο που ξεκινούν από 32 46, 32 77, στη Βουλγαρία που ξεκινούν από 359 99, στη Γαλλία που ξεκινούν από 33 638, 33 640, 33 8, στη Γερμανία που ξεκινούν από 49 115, στον Καναδά που ξεκινούν από 1 250, 1 867, στην Ιρλανδία που ξεκινούν από 353 70, 353 76, 353 80 ΕΩΣ 82, 35 384, 353 88, 353 89, στην Ισπανία που ξεκινούν από 34 70, 34 902, 34 904, στην Ιταλία που ξεκινούν από 39 30, 39 31, 39 35, 39 371 & 372, 39 374 έως 376, 39 378 & 379, στην Κύπρο που ξεκινούν από 357 94 & 95, 357 121 έως 123, 357 700, 357 777, στη Λετονία που ξεκινούν από 371 2094, 371 2096, 371 2278 & 2279, 371 2285 έως 2287, 371 2360 έως 2362, 371 237, 371 2445 έως 2448, 371 2456 & 2457, 371 2474, 371 2500, 371 2502, 371 2504, 371 2506, 371 2508, 371 258, 371 2769, 371 2791, 371 2793, 371 2795, 371 2797, 371 280, 371 2901, 371 2904 & 2905, 371 622, 371 630, 371 646, 371 654 & 655, 371 662, 371 664, 371 684 & 685, 371 687, 371 689, 371 7 έως 9, στην Λιθουανία που ξεκινούν από 370 3 έως 5, 370 6610, 370 6653, 370 6674, 370 6681, 370 6687, 370 6691, 370 6911 & 6912, 370 6975, 370 6979, 370 7, 370 80, 370 9, 370 6672, στην Νορβηγία που ξεκινούν από 47 00, 47 02 έως 09, 47 1, 47 81 , 47 85, 47 88, στην Ολλανδία που ξεκινούν από 31 660 και στην Πολωνία που ξεκινούν από 48 11, 48 720, 48 728, 48 788, 48 6907, 48 8811.

Οι συνδρομητές θα μπορούν να ενημερωθούν για διαθέσιμο υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας των πακέτων στέλνοντας το δωρεάν μήνυμα «Υ» στο 1330.

 

Τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης ανά κλήση τα 3 λεπτά.

 

Ο χρόνος ομιλίας των πακέτων έχει ισχύ 1 μήνα από την ενεργοποίησή του και η ενσωματωμένη χρήση που δεν καταναλώνεται εντός του μηνός δεν μεταφέρεται σε μεταγενέστερο χρονικό διάστημα.

 

Στη περίπτωση πολλαπλής αγοράς του ίδιου πακέτου, ο χρόνος ομιλίας από κάθε πακέτο καταναλώνεται ανεξάρτητα, και με προτεραιότητα του πακέτου με την πλησιέστερη ημερομηνία λήξης.

 

Κάθε πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 4 φορές μέσα σε ένα ημερολογιακό μήνα.

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος του πακέτου ή την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης, ισχύουν οι χρεώσεις του τιμοκατάλογου.

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%.

 

Το πακέτο ισχύει μέχρι 29/2/2016.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πληροφοριακά σε frog με διπλασιασμό που προέρχεται από cosmocarta ανανέωσα σήμερα μέσω της εφαρμογής και το ποσό διπλασιάστηκε κανονικά. Δεν είχα βρει κάποιον να το αναφέρει γι' αυτό το γράφω.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχει απαντηθει πολλες φορες,αλλα που να την βρω την απαντηση :p οι συνδρομητες συμβολαιου cosmote με δωρεαν χρονο προς κοσμοτε καλυπτονται απο αυτα τα δωρεαν λεπτα και για προορισμους frog? Γιατι νομιζω τον πρωτο καιρο που βγηκε το πακετο χρεωνονταν σαν κληση προς ολους...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχει απαντηθει πολλες φορες,αλλα που να την βρω την απαντηση :p οι συνδρομητες συμβολαιου cosmote με δωρεαν χρονο προς κοσμοτε καλυπτονται απο αυτα τα δωρεαν λεπτα και για προορισμους frog? Γιατι νομιζω τον πρωτο καιρο που βγηκε το πακετο χρεωνονταν σαν κληση προς ολους...

 

Ναι μπορούν να καλούν και frog αριθμούς. Οι φίλοι μου που έχουν cosmote σύνδεση όταν με καλούν χρεώνονται από τα λεπτά προς cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...