Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, sou_d said:

Ή με εφαρμογή κλωνοποίησης

Έχει αναφέρει ήδη ότι δε δουλεύει.

Τώρα, άσχετο, μου ήρθε στο μυαλό ένα μήνυμα που μου είχε πετάξει πριν μερικές εβδομάδες η εφαρμογή της φρογκ. Ότι η εφαρμογή δε θα λειτουργεί από μια ημερομηνία και έπειτα σε συσκευές που έχουν εγκαταστήσει εφαρμογές εκτός Google Play για λόγους ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Έχει αναφέρει ήδη ότι δε δουλεύει.

Ε, πως δεν δουλεύει; 3 εφαρμογές frog έχω αυτή τη στιγμή στο κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, sou_d said:

Ε, πως δεν δουλεύει; 3 εφαρμογές frog έχω αυτή τη στιγμή στο κινητό μου

Ποια εφαρμογή κλωνοποίησης χρησιμοποιείς? parallel space+dual space τζιφος. Τι συσκευή έχεις?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, sou_d said:

Ε, πως δεν δουλεύει; 3 εφαρμογές frog έχω αυτή τη στιγμή στο κινητό μου

Γιατί επιλέγεις να έχεις 3 εφαρμογές frog και όχι μία frog και όλα τα υπόλοιπα νούμερα φορτωμένα στην Cosmote app;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Ότι η εφαρμογή δε θα λειτουργεί από μια ημερομηνία και έπειτα σε συσκευές που έχουν εγκαταστήσει εφαρμογές εκτός Google Play για λόγους ασφαλείας.

Έχω ρουταρισμενη συσκευή όπου λειτουργεί κανονικά, σε κλωνοποίηση τζίφος. Το app cosmote, όπως και η βονταφον πλέον χρειάζονται ενεργό το πλέι στορ για να δουλέψουν. Τι νόημα έχει βέβαια αυτή η εξυπνάδα δεν καταλαβαίνω.

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Γιατί επιλέγεις να έχεις 3 εφαρμογές frog και όχι μία frog και όλα τα υπόλοιπα νούμερα φορτωμένα στην Cosmote app;

Γιατί έχει πιο πολλές δυνατότητες η εφαρμογή φρόγκ.

Screenshot_20240522-173457_Parallel Space Pro.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω τα αλλα νούμερα σε cosmote app με βολεύει να τα εχω και μια φορα το δίμηνο που θελω να ενεργοποιησω να επιπλέον 500mb & 600 προς frog ποθ γίνεται μόνο απο το app της φρογκ, κάνω αποσυνδεση το δικό μου στη δίκη μου συσκευή και συνδέομαι με τον δίκη τοθς αριθμό με τον κωδικό επιβεβαιωσης που μου λενε απο το σμς που τους έρχεται.

Τώρα που λέμε για cosmote app…είναι 2 μέρες που με έχει αποσυνδέσει και όταν πάω να συνδεθώ μου λέει πως δεν βρίσκει cosmote Id με αυτά τα στοιχεία (και κινητό και με μέιλ προσπάθησα) 

Edited by Natbic
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Ποια εφαρμογή κλωνοποίησης χρησιμοποιείς? parallel space+dual space τζιφος. Τι συσκευή έχεις?

app cloner (γιατί έχω το τζάμπα και επιτρέπει μέχρι 1) και για την δεύτερη το 2 accounts.

3 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Γιατί επιλέγεις να έχεις 3 εφαρμογές frog και όχι μία frog και όλα τα υπόλοιπα νούμερα φορτωμένα στην Cosmote app;

Τα έχω και εκεί, αλλά με της frog παίρνω τα τζάμπα +60 λεπτά

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

app cloner (γιατί έχω το τζάμπα και επιτρέπει μέχρι 1) και για την δεύτερη το 2 accounts.

Τζίφος. Ποιά έκδοση έχεις? Δοκίμασα τα πάντα. Όχι ότι είναι σημαντικό, έτσι για να μαθαίνω.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dimitroula10 said:

Τζίφος. Ποιά έκδοση έχεις? Δοκίμασα τα πάντα. Όχι ότι είναι σημαντικό, έτσι για να μαθαίνω.

Γιατί ρε συ; Έχω κάνει και του what's up και της cu. Έκδοση 2.7.16 λέει. Έκανε και update πρόσφατα

Screenshot_2024-05-22-23-58-54-03_9656e0088a36220ae4bac19ec90595ce.jpg

Screenshot_2024-05-23-00-00-17-63_9656e0088a36220ae4bac19ec90595ce.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sou_d said:

app cloner (γιατί έχω το τζάμπα και επιτρέπει μέχρι 1) και για την δεύτερη το 2 accounts.

Τα έχω και εκεί, αλλά με της frog παίρνω τα τζάμπα +60 λεπτά

Και με τα update των frog εφαρμογων τι κάνεις; Καθε φορα που κανεις update πρεπει να ξανατρεξεις την διαδικασια; Να φανταστω κανει μονο στο ενα app update ;

Αν μιλας για το 60+60 του πακετου, δεν παιζει ρολο απο που τα ενεργοποιηεις απο οσο θυμαμαι.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gpapas640 said:

Έχει αναφέρει ήδη ότι δε δουλεύει.

Τώρα, άσχετο, μου ήρθε στο μυαλό ένα μήνυμα που μου είχε πετάξει πριν μερικές εβδομάδες η εφαρμογή της φρογκ. Ότι η εφαρμογή δε θα λειτουργεί από μια ημερομηνία και έπειτα σε συσκευές που έχουν εγκαταστήσει εφαρμογές εκτός Google Play για λόγους ασφαλείας.

Σε ένα android box που πήρα από το αλί, μόλις κατέβασα την εφαρμογή από το playstore μου έβγαλε αυτό που είπες. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Γιατί ρε συ; Έχω κάνει και του what's up και της cu. Έκδοση 2.7.16 λέει. Έκανε και update πρόσφατα

Έβαλα περίπου 8 εφαρμογές τύπου dual space, app cloner, 2 accounts, αποτυχία. Έφαγα μιάμιση ώρα, δοκίμασα με Λάκι Πάτσερ, magisk για να κρύψω το root. Μια τρύπα στο νερό. Η πρώτη εφαρμογή δουλεύει κανονικά. Οτιδήποτε άλλο τρώω πόρτα. Μυστήριο γιατί στο τηλέφωνο δουλεύει ακόμα και το Google wallet και όλα που ψάχνουν για ρουτ.

Θα ρωτήσω τον αδελφό μου που τα ξέρει αυτά να βρει το κλείδωμα. Εγώ τέλος. Έχω 2 συσκευές θα βολευτω έτσι.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, runner70 said:

Και με τα update των frog εφαρμογων τι κάνεις; Καθε φορα που κανεις update πρεπει να ξανατρεξεις την διαδικασια; Να φανταστω κανει μονο στο ενα app update ;

Αν μιλας για το 60+60 του πακετου, δεν παιζει ρολο απο που τα ενεργοποιηεις απο οσο θυμαμαι.

Μιλάω για αυτά που δίνει δώρο τα 60+60

19 minutes ago, sou_d said:

Μιλάω για αυτά που δίνει δώρο τα 60+60

Παίδες πρέπει να έχει απαντηθεί ξανά, δεν το θυμάμαι όμως. Αν αγοράσουμε ίδια κάρτα από wifigreece, κάνουν roll over παροχές;

On 11/4/2024 at 3:24 ΜΜ, loki21 said:

Τα δεδομένα και τα λεπτά που μένουν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα αν γίνει ανανέωση πριν λήξουν;

Τον προηγούμενο μήνα έβαλα ένα πακέτο μέσω wifigreece και σήμερα που θα έληγαν μπήκα το πρωί και έβαλα ένα νέο πακέτο. Βλέπω πως ότι είχε μείνει συν αυτά που προστέθηκαν φαίνονται σαν σύνολο με ημερομηνία λήξης τον επόμενο μήνα.

Δεν το περίμενα και αν ισχύει, όπως φαίνεται, θα είναι πολύ καλό νέο.

Βρήκα αυτό

On 11/4/2024 at 3:41 ΜΜ, VIPdriver said:

Οταν ειχα βατραχο, αγοραζα καθε μηνα το ιδιο πακετο των 3€ και τα πρόσθετε. 

Κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

την σπαστικη επιβεβαιωση με sms που απαιτει καθε τρεις και λιγο το frog app, υπαρχει τροπος να την γλιτωνουμε; (εκτος του να βαλω cosmote app)

Ημαρτον... Σιγα τα κρυφα αρχεια του κρατους, που πρεπει συνεχεια να γινεται αυτη η ανοησια.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, petrost8 said:

την σπαστικη επιβεβαιωση με sms που απαιτει καθε τρεις και λιγο το frog app, υπαρχει τροπος να την γλιτωνουμε; (εκτος του να βαλω cosmote app)

Ημαρτον... Σιγα τα κρυφα αρχεια του κρατους, που πρεπει συνεχεια να γινεται αυτη η ανοησια.

Γιατί όμως δεν βάζεις το app δεν σε βολεύει;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petrost8 said:

την σπαστικη επιβεβαιωση με sms που απαιτει καθε τρεις και λιγο το frog app, υπαρχει τροπος να την γλιτωνουμε; (εκτος του να βαλω cosmote app)

Ημαρτον... Σιγα τα κρυφα αρχεια του κρατους, που πρεπει συνεχεια να γινεται αυτη η ανοησια.

Κάποιος βλάκας προγραμματιστής σκέφτηκε αυτή την βλακεία και παίρνει και λεφτά για αυτό. Και είναι κουραστικό να παίρνεις τηλέφωνο να σου δώσουν κωδικό αν χειρίζεσαι τηλέφωνο άλλου, να σου πει τον κωδικό. Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος αποφυγής.

Και στο κατάστημα όλοι βρίζουν για πειραγμενο λογισμικό.

58 minutes ago, ANAGNPANA said:

Γιατί όμως δεν βάζεις το app δεν σε βολεύει;

Το έχουμε πει. Ζητάει να είναι συνεχώς ανοικτό το κατάστημα για να δουλεύει που σημαίνει ότι σου τρώει μνήμη και δεδομένα σκαλίζοντας το τηλέφωνο μπας και βρει τρόπο για διαφημίσεις. Απαράδεκτη εφαρμογή.

Και μην αρχίσετε οι φανς τα περί ασφαλείας κλπ αηδιες και καλά κάνει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα τους εστειλα μηνυμα (το βρηκα στην περιγραφη τoυ app) περιγραφοντας τους το απαραδεκτο του θεματος. Αν τους στειλουμε αρκετοι σχετικο μηνυμα, μηπως και το κοψουν...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, petrost8 said:

την σπαστικη επιβεβαιωση με sms που απαιτει καθε τρεις και λιγο το frog app, υπαρχει τροπος να την γλιτωνουμε; (εκτος του να βαλω cosmote app)

Ημαρτον... Σιγα τα κρυφα αρχεια του κρατους, που πρεπει συνεχεια να γινεται αυτη η ανοησια.

Δεν το κρίνεις με τα δικά του κριτήρια.

Υπάρχουν τα προσωπικά δεδομένα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, petrost8 said:

την σπαστικη επιβεβαιωση με sms που απαιτει καθε τρεις και λιγο το frog app, υπαρχει τροπος να την γλιτωνουμε; (εκτος του να βαλω cosmote app)

Ημαρτον... Σιγα τα κρυφα αρχεια του κρατους, που πρεπει συνεχεια να γινεται αυτη η ανοησια.

αν βαλεις παλιοτερη εφαρμογη μπορει να μην ζηταει συνεχεια επιβεβαιωση

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

αν βαλεις παλιοτερη εφαρμογη μπορει να μην ζηταει συνεχεια επιβεβαιωση

Δεν ανοίγει καν. 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τις πολλαπλές εγκαταστάσεις του φρόγκ.

Χρησιμοποίησα μία έκδοση app cloner και έκρυψα το ρουτ στην εφαρμογή και στο φρόγκ Νο2 .

Και δούλεψε. Στα dual space κλπ τίποτα, είτε ρουτ είτε ξερούτ.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δεν ανοίγει καν. 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με τις πολλαπλές εγκαταστάσεις του φρόγκ.

Χρησιμοποίησα μία έκδοση app cloner και έκρυψα το ρουτ στην εφαρμογή και στο φρόγκ Νο2 .

Και δούλεψε. Στα dual space κλπ τίποτα, είτε ρουτ είτε ξερούτ.

Θα μας πεις πως το κατάφερες.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές....

https://frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_neoy_paketoy_.pdf

Στα θετικά, δεν πειράξανε το πακέτο των 3 ευρώ, δεν πειράξανε το 8,90 και δεν πείραξαν και την ανανέωση.

----

Ακόμα....

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Αλλαγές....

https://frogmobile.gr/sites/default/files/anakoinosi_neoy_paketoy_.pdf

Στα θετικά, δεν πειράξανε το πακέτο των 3 ευρώ, δεν πειράξανε το 8,90 και δεν πείραξαν και την ανανέωση.

----

Ακόμα....

Ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kokalo said:

Θα μας πεις πως το κατάφερες.....?

Όπως περιέγραψα. Appcloner apk και δουλεύει. Απλώς επειδή η συσκευή μου είναι ρουταρισμενη είχα ξεχάσει να κρύψω το ρουτ από το δεύτερο φρόγκ. Το έκρυψα και δεν έβλεπε πειραγμένο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...