Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..................

 

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

 

Άρα πάμε πάλι με τα 2GB/4,44 και ανεξάρτητα τα 120 λεπτά/€3,02 όποτε χρειαστούν ή κοντεύουν να λήξουν τα προηγούμενα.

Τα GB ανανεώνονται κανονικα.Το έβαλα σήμερα και μου τα πήγε όλα 8/8.Τα λεπτά προς όλους έχουν δική τους ληξη το καθένα
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

 

Άρα πάμε πάλι με τα 2GB/4,44 και ανεξάρτητα τα 120 λεπτά/€3,02 όποτε χρειαστούν ή κοντεύουν να λήξουν τα προηγούμενα.

Δεν ισχύει αυτό που λες για τα 2GB. Μόλις τώρα έβαλα το πακέτο, περισσότερο για να το δοκιμάσω, καθώς δε χρειαζόμουν άμεσα data. Μου μετέφερε κανονικά τα 25GB που είχα συλλέξει από άλλα πακέτα και προσφορές (bonus ανανέωσης 6 πρώτων μηνών, πακέτο 2GB κτλ). Καθόλου άνθρακες ο θησαυρός, εννοείται πως συμφέρει καλύτερα από το σκέτο 2GB. Με extra 0,86€, σου δίνει 60' προς όλους (έστω και με τρίλεπτο)+300' προς Frog. Τσάμπα με φόβησες και έφαγα τα 5,3€ μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να ανανεώσει κανείς με 11 ευρώ.....

Ή 10 online ή 12 σε κατάστημα ή περίπτερο.

 

Eχω μεινει μαλλον πισω λιγο. Δεν μπορω να βαλω σε frog απο καταστημα οποιο ποσο θελω απο 10 ευρω και επανω;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Πλέον η ελάχιστη ανανέωση σε κατάστημα έχει γίνει 12 ευρώ σε όλες τις εταιρείες.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

Την προηγουμενη φορα που εβαλα οnline 10 ευρω μου εδωσε δωρο λεπτα ομιλιας. Αρα ξεκιναω με 8,93 και με λεπτα δωρεαν. Και μετα βαζω στις 30 μερες τα 60 με 3,02 και λιγο πριν το διμηνο αλλα 60 λεπτα με 3,02. Και μου μενει υπολοιπο 2,89 το οποιο θα το προσθεσω με την 10αρα που θα βαλω μετα και ουτε καθεξης.

 

Το λεω σωστα ή το χανω καπου;

 

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος στο Frog και θελω μονο το 60αρι και ψαχνω πως θα γινει να βαζω οσο το συνατο λιγοτερα καθε διμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλά τα λές.

Τα δωρεάν λεπτά θα πάψουν να σου δίνονται μετά τους 6 μήνες.

Και τότε θα ανεβάσεις την κατανάλωση σου.

Το ζητούμενο από την άλλη είναι πως δεν θα δημιουργούνται υπόλοιπα.

Η πολιτική όμως των εταιριών μας βάζει να πληρώνουμε 10άρικο κάθε δίμηνο ....

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Too good to be true

Τα GB ανανεώνονται κανονικα.Το έβαλα σήμερα και μου τα πήγε όλα 8/8.Τα λεπτά προς όλους έχουν δική τους ληξη το καθένα

 

Δεν ισχύει αυτό που λες για τα 2GB. Μόλις τώρα έβαλα το πακέτο, περισσότερο για να το δοκιμάσω, καθώς δε χρειαζόμουν άμεσα data. Μου μετέφερε κανονικά τα 25GB που είχα συλλέξει από άλλα πακέτα και προσφορές (bonus ανανέωσης 6 πρώτων μηνών, πακέτο 2GB κτλ). Καθόλου άνθρακες ο θησαυρός, εννοείται πως συμφέρει καλύτερα από το σκέτο 2GB. Με extra 0,86€, σου δίνει 60' προς όλους (έστω και με τρίλεπτο)+300' προς Frog. Τσάμπα με φόβησες και έφαγα τα 5,3€ μου!

 

Ρε συ αγορι (ja1) γινε λιγο πιο προσεκτικος οταν ενημερωνεις για κάτι. Και την προηγουμενη φορα παλι τα ιδια εγιναν. Δεν σε σταυρωνω, αλλα αφου θες να βοηθησεις την κοινοτητα, κανε το σωστα γιατι περισσότερο μπερδευουν τετοιες ενημερώσεις.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Διπλασιασμός από σήμερα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για το πακέτο PAK1: το έβαλα στου γιου το τηλέφωνο. Τα διαθέσιμα GB πήραν κανονικά παράταση για 25 μέρες από την προσθήκη του PAK1, τα λεπτά ομιλίας χωριστά.

Προχτές, έβαλα στο ίδιο κινητό και δεύτερο ίδιο πακέτο. Τόσο τα GB όσο και τα λεπτά ομιλίας φάνηκαν στην εφαρμογή χωριστά, χωρίς να παρατείνουν τα παλιότερα υπάρχοντα. Σήμερα τα βλέπω ακόμα χωριστά. Στο ένα κυκλάκι στην εφαρμογή έχει ό,τι έχει μείνει από τα υπόλοιπά του + τα 2 GB του πρώτου πακέτου με ημερομηνία 25 μέρες μετά το πρώτο πακέτο. Στο δεύτερο κυκλάκι έχει μόνο τα 2GB του 2ου πακέτου PAK1 με τη δική τους ημερομηνία λήξης.

Δεν ξέρω πώς να το γράψω πιο ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα ξεκιναω με 8,93 και με λεπτα δωρεαν. Και μετα βαζω στις 30 μερες τα 60 με 3,02 και λιγο πριν το διμηνο αλλα 60 λεπτα με 3,02. Και μου μενει υπολοιπο 2,89 το οποιο θα το προσθεσω με την 10αρα που θα βαλω μετα και ουτε καθεξης.

Το λεω σωστα ή το χανω καπου; .

Όπως τα λές θα πρέπει να βάλεις την δεύτερη 10αρα ΠΡΙΝ λήξει το δίμηνο, αλλιώς τα 2,89 θα χαθούν στη λήξη του. Τα λεπτά ομιλίας δεν χάνονται στο δίμηνο, αλλά τα χρήματα χάνονται.

Αυτό που σου πρότειναν είναι οτι αν ΔΕΝ θέλεις να ανανεώνεις πριν το δίμηνο, να φροντίζεις να εξαντλείς οσο μπορείς το υπόλοιπο σου την παραμονή της λήξης του αγοράζοντας χρόνο ομιλίας, για να μην χάσεις τα χρήματα. Γι αυτό και το παράδειγμα με τα 12ε ανανέωση. Πρακτικά είναι δύσκολο να το κάνεις εσύ αν χρειάζεσαι μόνο 120 λεπτα ομιλίας το μήνα (με 3,02) και έχεις και 100 λεπτά μπόνους. Θα σου περισσεύουν χρήματα, άρα πρέπει να ανανεώνεις για να μην τα χάσεις.

(ελπίζω να μην σε μπέρδεψα, δεν φταίω εγω, φταίει η παράνοια του καρτέλ και η ΕΕΤ που κοιμάται! Και πάλι καλά, στην wind χάνεται κι ο χρόνος ομιλίας στο δίμηνο :) )

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λές θα πρέπει να βάλεις την δεύτερη 10αρα ΠΡΙΝ λήξει το δίμηνο, αλλιώς τα 2,89 θα χαθούν στη λήξη του. Τα λεπτά ομιλίας δεν χάνονται στο δίμηνο, αλλά τα χρήματα χάνονται.

Αυτό που σου πρότειναν είναι οτι αν ΔΕΝ θέλεις να ανανεώνεις πριν το δίμηνο, να φροντίζεις να εξαντλείς οσο μπορείς το υπόλοιπο σου την παραμονή της λήξης του αγοράζοντας χρόνο ομιλίας, για να μην χάσεις τα χρήματα. Γι αυτό και το παράδειγμα με τα 12ε ανανέωση. Πρακτικά είναι δύσκολο να το κάνεις εσύ αν χρειάζεσαι μόνο 120 λεπτα ομιλίας το μήνα (με 3,02) και έχεις και 100 λεπτά μπόνους. Θα σου περισσεύουν χρήματα, άρα πρέπει να ανανεώνεις για να μην τα χάσεις.

(ελπίζω να μην σε μπέρδεψα, δεν φταίω εγω, φταίει η παράνοια του καρτέλ και η ΕΕΤ που κοιμάται! Και πάλι καλά, στην wind χάνεται κι ο χρόνος ομιλίας στο δίμηνο :) )

Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης φίλε μου, εδώ που τα λέμε, δεν το λες και καρτέλ το Frog. Ποια άλλη καρτοκινητή στην Ελλάδα έχει μηνιαίο πακέτο με λεπτά προς όλους ανά δευτερόλεπτο μόνο με 3€ και σχεδόν μηνιαίο πακέτο με πολλά MB μόνο με 4,44€? Σίγουρα καμία.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει εάν το πακέτο 8GB με 8,50 ευρώ συμψηφίζεται με τα "κλασσικά" πακέτα των 4,44€ ;

 

Γεια σε όλους

επανέρχομαι στο παραπάνω θέμα γιατί δεν βρίσκω κάποια απάντηση και σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω αγορά πακέτου

γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

επανέρχομαι στο παραπάνω θέμα γιατί δεν βρίσκω κάποια απάντηση και σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω αγορά πακέτου

γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει;

ναι, μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά μετά τους πρώτους 6 μήνες της προσφοράς, μετά από ανανέωση, δίνει κάτι σε Mb bonus ανανέωσης ή μόνο τα λεπτά προς frog? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά μετά τους πρώτους 6 μήνες της προσφοράς, μετά από ανανέωση, δίνει κάτι σε Mb bonus ανανέωσης ή μόνο τα λεπτά προς frog? Ευχαριστώ.

 

600ΜB για 15 ημέρες με ανανέωση έως 12€ και 900MB με ανανέωση 15€

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

επανέρχομαι στο παραπάνω θέμα γιατί δεν βρίσκω κάποια απάντηση και σε λίγες μέρες πρέπει να κάνω αγορά πακέτου

γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει;

 

γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει μέχρι πότε ισχύει το 8 gb με 8,50 ευρώ;

ενδιαφέρομε για αγορά πακέτου για να ανανεώσω τα gb που έχω μαζέψει από τα πακέτα τα κλασσικά με 4,44/2GB

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Στο γουατσαπ μεχρι 1/9 λεει.

ΥΓ: ποιά η διαδικασία φορητότητας από κιου σε φρογκ; Δε θελω καμμία επικοινωνία απο τηλεφωνο ή κατάστημα. Ονλαιν αιτηση και κουριερ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος να μας ενημερώσει μέχρι πότε ισχύει το 8 gb με 8,50 ευρώ;

ενδιαφέρομε για αγορά πακέτου για να ανανεώσω τα gb που έχω μαζέψει από τα πακέτα τα κλασσικά με 4,44/2GB

Ευχαριστώ πολύ

 

1η Σεπτ 2019

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: ποιά η διαδικασία φορητότητας από κιου σε φρογκ; Δε θελω καμμία επικοινωνία απο τηλεφωνο ή κατάστημα. Ονλαιν αιτηση και κουριερ μόνο.

 

Το θέμα δεν είναι με ποιον τρόπο θα την κάνεις, είναι να προσπεράσεις το θέμα με τις ανύπαρκτες SIM σε καταστήματα. Online μόνο η wind/Q δέχεται από ό,τι ξέρω. Επιτυχή φορητότητα έκανα πριν μερικούς μήνες από κατάστημα αφού μπήκα πρώτα σε λίστα αναμονής και καλά. Μου την έκαναν σε 10 μέρες περίπου, κατ' εξαίρεση και καλά επειδή είχαν μια SIM από άλλον πελάτη που άλλαξε γνώμη. Μετά δοκίμασα για άλλο μέλος της οικογένειας, μας ακύρωσαν 2 φορές την αίτηση γιατί μετά από παρέλευση 1 μήνα δεν είχαν βρει ακόμα SIM. Τελικά την έκανα μέσω 13888 (αφού διαμαρτυρήθηκα ότι δεν μου το έκαναν από το κατάστημα) και courier, η όλη διαδικασία (πήγαινε-έλα του courier με τις SIM και μετά τα υπογεγραμμένα χαρτιά ταυτοποίησης) πήρε περίπου 1 εβδομάδα, κόστος €5 για τη SIM. Τέλος Μαΐου-αρχές Ιουνίου έγινε όλο αυτό, με κάθε επιφύλαξη γιατί αλλάζουν συνεχώς τις διαδικασίες.

 

Να ξέρεις δεν γίνεται απευθείας σε frog. Θα σου δώσουν cosmoκάρτα και θα πρέπει να το αλλάξεις με τη διαδικασία που αναφέρεται πιο πάνω (ΑΛΠΑΚ, πρώτα σε whatsup με 0 κόστος και μετά σε frog με €3 κόστος, γιατί απευθείας σε frog χρεώνει €10).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, απλά ειμαι σε φάση που έχω κουραστεί να ασχολούμαι με υπαλλήλους ενός κλάδου που το 95% προσπαθεί να με κοροιδέψει. Θα παω σε ενα Γερμανος (που στανταρ θα πουν οτι δεν εχουν καρτα) και μετά θα πάρω στο τηλ που πήρες διαμαρτυρόμενος μηπως και γίνει η δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η καρτοκινητη frog δεν συμμετέχει στην μεταφορά υπολοίπου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η καρτοκινητη frog δεν συμμετέχει στην μεταφορά υπολοίπου;

 

Δέχεται μόνο από συμβόλαια. Δεν μπορείς να στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω μία κάρτα Frog αποκλειστικά για χρήση ίντερνετ. Ισχύει κανονικά αυτό που βλέπω στο site για το rollover αν ανανεώσεις πριν την λήξη των 25 ημερών; Υπάρχει και άλλο εταιρία που προσφέρει κάτι ανάλογο; Γιατί από την εμπειρία μου από What's UP, Q και Vodafone a la carte δεν το έχω δει κάπου αλλού.

 

Επίσης, αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας κάποια από τα πιο πρόσφατα μηνύματα υπάρχει έλλειψη σε κάρτες σε καταστήματα; Δηλαδή παίζει να πάω σε κάποιον Γερμανό ή σε κάποιο κατάστημα cosmote και να μην βρω;

 

Τέλος, ισχύει αυτό που λέει ο alany; Δεν μπορώ να στείλω πχ από κινητό What's UP υπόλοιπο σε ένα κινητό Frog;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...