Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα έχει, πήρα για την σύζυγό την Δευτέρα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως έχει μόλις το ενεργοποιήσα. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για την ώρα τουλάχιστον λειτουργεί το sms. "60MB" στο 1330
Ευχαριστώ, μου έδωσε 120ΜΒ με 3 ευρώ, απλά ήθελα να ανανεώσω τα 9000 και κάτι που έχω.

Τα καλά του φόρουμ !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λάθος δικό μου, τα λεπτά που είχα ήταν από τα 100 λεπτά της ανανέωσης, το θυμήθηκα λίγο πριν μπω στο τσατ

 

Πάλι καλά γιατί θα ήταν άσχημο νέο.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κανονικά 60+60 χωρίς να μου έχει έρθει ειδοποίηση με sms ή να αναφέρεται στην εφαρμογή. Πήρα το 1330 και το έλεγε στο μενού. Edited by ThanosPh
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κανονικά 60+60 χωρίς να μου έχει έρθει ειδοποίηση με sms ή να αναφέρεται στην εφαρμογή. Πήρα το 1330 και το έλεγε στο μενού.

 

Δεν έρχεται πάντα μήνυμα

Κι εγώ από εδώ μέσα μαθαίνω για πιο έγκυρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι η προσφορά για την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα η οποία ισχύει για 6 μήνες από την ενεργοποίηση του Frog.

Ο χρόνος ομιλίας του Bonus είναι με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το πακέτο που έχει τώρα καλοκαιρινή προσφορά με 8GB με ποιό πακέτο θα πρέπει να ανανεωθεί για να κρατήσω το υπόλοιπο; Είναι το πακέτο giga month; Ρωτάω γιατί αν είναι αυτό δεν συμφέρει 8,5 ευρώ για ένα γίγα
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 2 Σεπτεμβρίου αν δεν κάνω λάθος βάζεις το ίδιο αν σε συμφέρει .

Αλλιώς βάζεις τα 120 ΜΒ στέλνοντας 60 στο 1330. Πληρώνεις 3,02 ευρώ και ανανεώνεις για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 2 Σεπτεμβρίου αν δεν κάνω λάθος βάζεις το ίδιο αν σε συμφέρει .

Αλλιώς βάζεις τα 120 ΜΒ στέλνοντας 60 στο 1330. Πληρώνεις 3,02 ευρώ και ανανεώνεις για 30 ημέρες.

Το ίδιο πακέτο δεν θα καταναλώσω τα δεδομένα. Καλύτερα αυτό που μου πρότεινες

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ τη συμβαίνει

 

Επειδή τυγχάνει να κάνω κι εγώ hotspot από μια συσκευή στην άλλη...

 

 

 

Όταν είσαι με δεδομένα κάποιες υπηρεσίες, συγχρονισμοι, backup, ενημερώσεις και λοιπά δεν τρέχουν

 

Όταν μπει η συσκευή αυτή σε wifi(έτσι κι αλλιώς WiFi αναγνωρίζει το δίκτυο σου από την δίκη σου συσκευή) τότε όλα αυτά τρέχουν παρασκήνιο

 

 

 

Μου έχει φάει εμένα πολλά mb έτσι ειδικά το Netflix που κατέβασε αυτόματα τα επόμενα επεισόδια μόλις η συσκευή μπήκε στο wifi(hotspot)

 

Έτσι λοιπόν πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες στα κινητά των παιδιών σου μπορεί να καταναλώνουν αφού βλέπουν ότι συνδέθηκαν WiFi

 

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις να δεις τι υλικό καταναλώθηκε μέσο WiFi και μετά χειροκίνητα σε κάθε εφαρμογή-υπηρεσία να κόψεις πρόσβαση είτε δεδομένα είτε WiFi

 

Κλείσε ενημερώσεις google play, ενημερώσεις λογισμικού συσκευής και όλα αυτά

Να ενημερώσω, πως για το ζήτημα κατανάλωσης δεδομένων στο tethering με το play unlimited ενεργό, επικοινώνησα με το chat υποστήριξης μέσω της εφαρμογής και μετά από λίγες μέρες επικοινώνησαν στον αριθμό για να ζητήσουν συγγνώμη και πίστωσαν 10 GB (έναντι του πακέτου των 8GB).

Δηλαδή ήταν δυσλειτουργία της σύνδεσής μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 5 νούμερα Q και κοιτάω μήπως τα φέρω frog γιατί η Q έχει αρχίσει περίεργα συστήματα....

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή στο κινητό για να ελέγχω το υπόλοιπο, τα πακέτα που έχω ενεργοποιήσει, το χρόνο που λήγει το υπόλοιπο και τα πακέτα, να ανανεώνω μέσα απο την εφαρμογή κλπ;

 

επίσης θυμάμαι παλιά που ήμουν στην frog είχα διπλασιασμό των 60' προς όλους στην 1η ανανέωση που έκανα κάθε μήνα, ισχύει ακόμη αυτό;

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 2 Σεπτεμβρίου αν δεν κάνω λάθος βάζεις το ίδιο αν σε συμφέρει .

Αλλιώς βάζεις τα 120 ΜΒ στέλνοντας 60 στο 1330. Πληρώνεις 3,02 ευρώ και ανανεώνεις για 30 ημέρες.

Νομίζω πως κάπου διάβασα πως ανανεώνεται και με τα πακέτα 2GB και 4GB για 25 ημέρες. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου διάβασα πως ανανεώνεται και με τα πακέτα 2GB και 4GB για 25 ημέρες. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει. Δέκα χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω 5 νούμερα Q και κοιτάω μήπως τα φέρω frog γιατί η Q έχει αρχίσει περίεργα συστήματα....

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή στο κινητό για να ελέγχω το υπόλοιπο, τα πακέτα που έχω ενεργοποιήσει, το χρόνο που λήγει το υπόλοιπο και τα πακέτα, να ανανεώνω μέσα απο την εφαρμογή κλπ;

 

επίσης θυμάμαι παλιά που ήμουν στην frog είχα διπλασιασμό των 60' προς όλους στην 1η ανανέωση που έκανα κάθε μήνα, ισχύει ακόμη αυτό;

Βεβαίως…είχες σαφώς ανώτερη παροχή· 2πλασιασμός 1ης κάρτας ανανέωσης του μηνός —2×3,6×10³" σχεδόν βδομάδα παρά βδομάδα, ισχύει καθολικώς:frog:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κατανόησης της λειτουργίας του frog : Την εβδομάδα διπλασιασμού μπορώ να ενεργοποιήσω και άρα να διπλασιάσω 4 πακέτα 60+60;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να ενεργοποιήσεις 4 πακέτα όλα μαζί .
Link to comment
Share on other sites

τελικά τι ισχύει για τον διπλασιασμό των 60' ;

Ο διπλασιασμός μπορεί να γίνει μόνο την 1η εβδομάδα κάθε μήνα;

 

Έχω 5 νούμερα Q και σκέφτομαι να τα φέρω frog. Ποιά είναι η διαδικασία; Με συμφέρει καλύτερα μέσω τηλεφώνου σε επικοινωνία με cosmote ή απο κάποιο κατάστημα; (ρωτάω γιατί με κάποιον τρόπο ίσως υπάρχουν μικρότερα έξοδα, προσφορές κλπ)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι ισχύει για τον διπλασιασμό των 60' ;

Ο διπλασιασμός μπορεί να γίνει μόνο την 1η εβδομάδα κάθε μήνα;

 

Έχω 5 νούμερα Q και σκέφτομαι να τα φέρω frog. Ποιά είναι η διαδικασία; Με συμφέρει καλύτερα μέσω τηλεφώνου σε επικοινωνία με cosmote ή απο κάποιο κατάστημα; (ρωτάω γιατί με κάποιον τρόπο ίσως υπάρχουν μικρότερα έξοδα, προσφορές κλπ)

 

Ακριβώς δεν είναι έτσι

Περίπου κάθε δεύτερη εβδομάδα είναι ο διπλασιασμός

Περίπου όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς δεν είναι έτσι

Περίπου κάθε δεύτερη εβδομάδα είναι ο διπλασιασμός

Περίπου όμως

 

πως το υπολογίζετε; πως ενημερώνεστε;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...