Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλο το σκεπτικό είναι να είναι έγγραφο, πας στην επικοινωνία κάθε εταιρείας και βλέπεις τη διεύθυνσή της που είναι υποχρεωμένη να έχει διαθέσιμη και στέλνεις κανονικά γράμμα όπως και το ίδιο γράμμα στέλνεις και στην ΕΕΤΤ.

Μην το δυσκολεύεις γιατι δεν θα το κάνει κανένας. Και με mail το ίδιο είναι, δεν μπορούν να αρνηθούν οτι το έλαβαν, πόσο μάλλον οταν θα φαίνεται στο cc οτι εχει κοινοποιηθεί και στην ΕΕΤ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μην το δυσκολεύεις γιατι δεν θα το κάνει κανένας. Και με mail το ίδιο είναι, δεν μπορούν να αρνηθούν οτι το έλαβαν, πόσο μάλλον οταν θα φαίνεται στο cc οτι εχει κοινοποιηθεί και στην ΕΕΤ. :cool:

 

Στη cosmote δεν υπάρχει κάπου δημόσιο e-mail επικοινωνίας. Μόνο η φόρμα τους είναι διαθέσιμη και cc δεν έχει εκεί πέρα, εξού και ο λόγος για αυτή τη προσέγγιση που πρότεινα - πιο μπλελαλίδικη σίγουρα αλλά σίγουρη. Άντε να αποδείξεις ότι το έλαβαν μέσω αυτής της φόρμας. Προφανώς αν έχεις e-mail με cc γίνεται αλλά δεν έχουν (δε ξέρω η Voda k Wind τι κάνουν).

Link to comment
Share on other sites

Στη cosmote δεν υπάρχει κάπου δημόσιο e-mail επικοινωνίας. Μόνο η φόρμα τους είναι διαθέσιμη και cc δεν έχει εκεί πέρα, εξού και ο λόγος για αυτή τη προσέγγιση που πρότεινα - πιο μπλελαλίδικη σίγουρα αλλά σίγουρη. Άντε να αποδείξεις ότι το έλαβαν μέσω αυτής της φόρμας. Προφανώς αν έχεις e-mail με cc γίνεται αλλά δεν έχουν (δε ξέρω η Voda k Wind τι κάνουν).

 

Δοκίμασε το customercare@cosmote.gr.

Εγώ εκεί στέλνω...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να υπενθυμίσει τί ισχύει τώρα ως προς φραγή-ακύρωση του αριθμού φρογκ; στους πόσους μήνες γίνεται

 

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος τις ρυθμησεις της frog για ιντερνετ;δεν εχω καλη ταχυτητα αργουν αρκετα οι σελιδες να ανοιξουν,η συσκευη ειναι 3g
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να ρωτήσω αν ξέρετε, αν έχει κάποιος whatsup και θέλει να το κάνει frog, και έχει ενεργοποιήσει κάποιες υπηρεσίες όπως φραγή 5ψηφιων,μητρωο,εκτος καταλόγου κτλ, αυτά πρέπει να τα ξανακάνει ή όχι,μιας και παραμένει σε περιβάλλον cosmote; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να υπενθυμίσει τί ισχύει τώρα ως προς φραγή-ακύρωση του αριθμού φρογκ; στους πόσους μήνες γίνεται

 

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φραγή εισ-εξ sms data σε 3 μήνες (με εξαίρεση ανανεώσεις >=12€ έως και 18/3/19 που γίνεται σε 4 μήνες)

Ακύρωση σε 12+1=13 μήνες.

Από την τελευταία ανανέωση όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατήγγειλα την Vodafone στην EETT, χρησιμοποίησα την απάντηση που μου είχαν δώσει μέσω της επίσημης σελίδας τους στο Facebook. Έγινε δεκτή και η Vodafone έπαυσε να με ενοχλεί.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

μα πόσο στοκοι είναι εκεί στην κοσμοτε;;;; πάλι εξαφάνισαν το στάδιο στην ανανέωση χρόνου ομιλίας με PayPal την σελίδα που Δ Ι Α ΛΈΓΕΙ Σ με ΠΟΙΑ καρτα που έχεις συνδέσει στο PayPal να κάνει την ανανέωση! πόσο να πόσο ******* ρε φουστη μου;;;;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 12άρα και εκτός τα 600MB μου έδωσε άλλα 5GB για 15 μέρες. Χωρίς προσφορά, ενημερωτικό sms κλπ.

+ 500 λεπτά προς όλους.

Ευχάριστη έκπληξη

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Και σου έχουν απαντήσει;

Εννοείται!!!Αν ανεβάσω τα emails που έχω ανταλλάξει με την cosmote τα τελευταια 2 χρόνια θα ζαλιστεί το φορουμ (wu,frog και σταθερή!!!).

Με έχουν χρεώσει πολλάκις στα κρυφά, αλλαγές στη γραμμή μου χωρις να τις έχω ζητήσει...,τροποποιήσεις του account μου στο cosmote.gr !!!Αστα απιστευτα πραγματα!!!Και μετα ακολουθουν τα emails...και φυσικά οι συγγνώμες τους,τηλεφωνα και sms τους.."έτυχε","λυπούμαστε""θα επανορθώσουμε" κτλ κτλ.

Φαντάσου τί κάνουν σε ανθρώπους μεγαλυτερης ηλικιας ή που δεν ασχολούνται και τόσο ή δεν ειναι τόσο ψαγμένοι!!!

Αλλα ΟΛΟΙ είναι ένα ΚΑΡΤΕΛ (μετα και τις τελευταιες αλλαγες, ιδιαίτερα τις "σιωπηλες"-μή ανακοινώσιμες) όπως τους αποκαλεσα και τηλεφωνικως και η κυρια απο την αλλη γραμμη (προισταμένη παρακαλω) δεν ειπε τίποτα.

Βεβαια ξερουμε γιατι γινονται ολα αυτα αλλα φτανει, αρκετα κουρασα.

Καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Και σου έχουν απαντήσει;

 

H σελίδα της εξυπηρέτησης πελατών είναι https://www.cosmotecare.gr

 

Το σκρολάρισμα της σελίδας δεν επιτρέπεται βάση σχεδίασης

Πρέπει να πατήσετε στο SCROLL DOWN το οποίο εμφανίζεται στο μέσο της κάτω πλευράς και εν συνεχεία να επιλέξετε καταστήματα

Στο κατώτερο αριστερό άκρο της πλέον βλέπετε το link "Όροι χρήσης site"

Θα σας οδηγήσει στη σελίδα https://www.cosmotecare.gr/terms/ όπου στην παράγραφο "8. Επικοινωνία" θα βρείτε το επιμελώς κρυμμένο e-mail της εξυπηρέτησης πελατών

 

Πάλι κάλα που δεν ελέγχουν οτι δεν είμαστε robot με απαίτηση επίλυσης διαφορικής εξίσωσης και τριπλού ολοκληρώματος

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανίζεται και στα αποτελέσματα αναζήτησης για όσους ψάχνουν, το e-mail της εξυπηρέτησης πελατών του Cosmote είναι το customercare@cosmote.gr

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ΜΟΝΟ SMS προς όλους για συσκευή τρακερ. (gps) ΤΙΠΟΤΑ άλλο δεν με ενδιαφέρει .

Είναι αυτή η λύση η πιο οικονομική;;;;:!::!:

Υπάρχει τίποτα άλλο πιο οικονομικό; Πακέτο;; παροχο;;;

Μιλάμε για καρτοκινητό σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ΜΟΝΟ SMS προς όλους για συσκευή τρακερ. (gps) ΤΙΠΟΤΑ άλλο δεν με ενδιαφέρει .

Είναι αυτή η λύση η πιο οικονομική;;;;:!::!:

Υπάρχει τίποτα άλλο πιο οικονομικό; Πακέτο;; παροχο;;;

Μιλάμε για καρτοκινητό σύνδεση.

Υπάρχουν ΑΛΛΕΣ λύσεις (από εσωτερικό ή εξωτερικό) για IoT (internet of things) δλδ κάρτες με 10€ αγορά (σου έρχεται ταχυδρομικά) μερικά gb δυνατότητα αποστολής sms (και να μιλήσεις μπορείς με κάποιες) και διάρκεια 12 μήνες.

 

Δλδ ΟΧΙ, με την καμία, ούτε καν κοντά δεν είναι φτηνότερη η frog ή άλλες ελληνικές. :cool:

 

Εδώ είναι το thread της frog όχι versus. Δεν μπορούμε να γράφουμε ποιες.. Ψάξε λίγο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ΜΟΝΟ SMS προς όλους για συσκευή τρακερ. (gps) ΤΙΠΟΤΑ άλλο δεν με ενδιαφέρει .

Είναι αυτή η λύση η πιο οικονομική;;;;:!::!:

Υπάρχει τίποτα άλλο πιο οικονομικό; Πακέτο;; παροχο;;;

Μιλάμε για καρτοκινητό σύνδεση.

 

Πήγαινε στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475763 εκεί το εξηγώ. Θα βρεις αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω εναν αριθμο κ να τον εχω ως εφαιδρικο κυριως κ στην δουλεια μου κ τετοια με ενδιαφερει κυριως Ιντερνετ κ ομιλια αξιζει?

ψαχνωντας για μερος να αγορασω πετυχα αυτο το μερος τι λετε?

https://www.somon.gr/product/68796/paketo-syndesis-frog.html

Γιατι ακουω κ διαβαζω οτι πολλη δυσκολο ν βρεις αριθμο ειδικα στα μαγαζι ΟΤΕ να πας

κ επισης εαν αγορασω ολα δουλευουν μεσα απο την εφαρμογη του οτε σωστα?

Link to comment
Share on other sites

τρέχει διπλασιασμός 60'+60' έως 24/3

το sms αναφέρει αξία 3€... μας έστειλαν τα 3 και άφησαν τα 2 να εννοούνται ή αποφάσισαν να μας κάνουν σκόντο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tα 3g. Δωρο ΠΣΚ που δινει η frog προστιθενται σε νεο πακετο; Δηλαδη αν παρω τα 120mb με 3€; Λυγουν το βραδυ πρεπει να κανω γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Tα 3g. Δωρο ΠΣΚ που δινει η frog προστιθενται σε νεο πακετο; Δηλαδη αν παρω τα 120mb με 3€; Λυγουν το βραδυ πρεπει να κανω γρηγορα
Όχι δε μεταφέρονται αλλά θα το δώσει και και το άλλο τριήμερο της 25 Μαρτίου. Οποτε μην αγχωνεσαι
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Δεδομένης της αλλαγής στη διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου, ήθελα σήμερα (Δευτέρα) να ανανεώσω όλα μου τα καρτοκινητά με 12€, ώστε να εξασφαλίσω το τρίμηνο. Δυστυχώς, έφτασα το ημερήσιο όριο συναλλαγών (50€), οπότε δε μπόρεσα να ανανεώσω το Frog του πατέρα μου. Έκανα την ανανέωση μόλις πριν από λίγα λεπτά, συγκεκριμένα στις 00:01:47. Επειδή η SIM βρίσκεται σε μία συσκευή που είναι μόνιμα στο χώρο εργασίας του πατέρα μου, δε μπορώ να ελέγξω το υπόλοιπο. Τι λέτε να έχει συμβεί? Υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να έχω γλυτώσει την αλλαγή σε δίμηνο, ή οι αλλαγές αυτού του τύπου εφαρμόζονται αμέσως (στις 00:00:00)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...