Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασες? Και εάν ναι ποιο πακέτο από τα δύο δίνει με το τρόπο που βάζαμε τα 4GB

 

Tα 2GB η τα 5GB δεν ξέρω εάν το πρόσεξες μιλάμε για τα 5GB

 

 

Όσο για το σκεπτικό είναι απλό εάν βάζεις το παραπάνω πακέτο συνέχεια 2 ανανέωσης επιπλέον το χρόνο

 

ΚΑΛΗΜΈΡΑ

 

Το αναφέρει μέσα στην σελίδα τι να δοκιμάσω;

Έχω ίντερνετ προς το παρών

Τα 2 gb σου ανέφερα πως ενεργοποιειται

Το ίδιο με παλαιότερα είναι. Το ίδιο πακέτο είναι απλά πριν μας έδινα αλλά 2gb δώρο

Τώρα έκοψαν το δώρο και έγινε και με διάρκεια 25 ημέρες

Για τα πακέτα 5gb στέλνεις διαφορετικό μήνυμα

Υπαρχει στην σελίδα της εταιρείας. Εάν θέλεις το αντιγράφω εδώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει μέσα στην σελίδα τι να δοκιμάσω;

Έχω ίντερνετ προς το παρών

Τα 2 gb σου ανέφερα πως ενεργοποιειται

Το ίδιο με παλαιότερα είναι. Το ίδιο πακέτο είναι απλά πριν μας έδινα αλλά 2gb δώρο

Τώρα έκοψαν το δώρο και έγινε και με διάρκεια 25 ημέρες

Για τα πακέτα 5gb στέλνεις διαφορετικό μήνυμα

Υπαρχει στην σελίδα της εταιρείας. Εάν θέλεις το αντιγράφω εδώ

Το έβαλε το παιδί παραπάνω

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια:

-2γιγα με 4,44ε για 25 ημέρες

-5γίγα με 8,50ε για 25 ημέρες

Να πάρουμε κ ενα πακετο 3ε για ομιλια, αμέσως αμέσως μηνιαίο παγιο 15 ευρώ! Μάζεψε πελάτες κ τώρα γκαζωνει. Η Κιού πόσα € θέλει για 2-4 γιγα;

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Όσα και να θέλει η Q με το σήμα που έχει είναι no go.

Μεγάλη αλήθεια, αλλά το τίμημα είναι μεγάλο. Καλό το GTi , αλλά και με το απλό γίνεται δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Όσα και να θέλει η Q με το σήμα που έχει είναι no go.
αυτό είναι αλήθεια εν μέρη στην Πελοποννήσο που μένω (Καλαμάτα) και όπου έχω βρεθεί στην Πελοποννήσο .θέμα με το σήμα της wind για ομιλία δεν είχα ποτέ

 

Όμως επειδή της έχω και της δυο wind - cosmote της ταχύτηταες που έχει η cosmote είναι πολύ μπροστά πάντα όπου έχω κάνει μέτρηση είναι από 20 ως 70mbit παραπάνω

Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων

 

Βέβαια την δουλειά σου την κάνεις και με της δυο τουλάχιστον μιλώντας για Πελοποννήσο.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια:

-2γιγα με 4,44ε για 25 ημέρες

-5γίγα με 8,50ε για 25 ημέρες

Να πάρουμε κ ενα πακετο 3ε για ομιλια, αμέσως αμέσως μηνιαίο παγιο 15 ευρώ! Μάζεψε πελάτες κ τώρα γκαζωνει. Η Κιού πόσα € θέλει για 2-4 γιγα;

 

τα ΜΒ στα δυο αυτα πακετα προσθέτονται ? (αν παρω μια φορα 2GB και στο τελος του 25ημερου παρω το πακετο με τα 5GB το υπόλοιπο απο τα 2GB θα προστεθεί ?)

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

τα ΜΒ στα δυο αυτα πακετα προσθέτονται ? (αν παρω μια φορα 2GB και στο τελος του 25ημερου παρω το πακετο με τα 5GB το υπόλοιπο απο τα 2GB θα προστεθεί ?)

 

ναι προστίθενται και έχουν περιθώριο κατανάλωσης +25ημέρες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα ΜΒ στα δυο αυτα πακετα προσθέτονται ? (αν παρω μια φορα 2GB και στο τελος του 25ημερου παρω το πακετο με τα 5GB το υπόλοιπο απο τα 2GB θα προστεθεί ?)

 

Ναι εφόσον ανανεώσεις πριν λήξει το πακέτο

 

Το σκεπτικό μου

Βάζω κάρτα πχ σήμερα.

Έχω δώρο τουλάχιστον 500mb

Ενεργοποιώ δύο φορές τα 120'

Σε 5 μέρες από τώρα ενεργοποιώ και το πακέτο με τα 2gb

 

Οποτε σε 30 μέρες θα έχω 240' (6,04€)και 2,5gb Internet (4,44€). Σύνολο 10.5€

Όλα αυτά με 12€ κάρτα. Ακόμα και τώρα με τις αλλαγές ή frog είναι μονόδρομος για την χρήση που κάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον ανανεώσεις πριν λήξει το πακέτο

 

Το σκεπτικό μου

Βάζω κάρτα πχ σήμερα.

Έχω δώρο τουλάχιστον 500mb

Ενεργοποιώ δύο φορές τα 120'

Σε 5 μέρες από τώρα ενεργοποιώ και το πακέτο με τα 2gb

 

Οποτε σε 30 μέρες θα έχω 240' (6,04€)και 2,5gb Internet (4,44€). Σύνολο 10.5€

Όλα αυτά με 12€ κάρτα. Ακόμα και τώρα με τις αλλαγές ή frog είναι μονόδρομος για την χρήση που κάνω

Βασική προυπόθεση είναι όπως αναφέρουν όλα τα παιδιά είναι το σήμα (ανάλογα με το που είσαι) και τα πακέτα που χρειάζεται ο καθένας (οικονομικός δλδ).Σαν βασικό νούμερο που είναι το δικό μου (γιατί δεν αναφέρει κανένας ότι με κάθε ανανέωση έχεις και 600' προς φρογκ) και τους οικείους που έχουν φρογκ (μειώνεται η κατανάλωση κλήσεων προς όλους) πιστέυω ότι και πάλι είναι νούμερο 1 στα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι αλήθεια εν μέρη στην Πελοποννήσο που μένω (Καλαμάτα) και όπου έχω βρεθεί στην Πελοποννήσο .θέμα με το σήμα της wind για ομιλία δεν είχα ποτέ

 

Όμως επειδή της έχω και της δυο wind - cosmote της ταχύτηταες που έχει η cosmote είναι πολύ μπροστά πάντα όπου έχω κάνει μέτρηση είναι από 20 ως 70mbit παραπάνω

Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων

 

Βέβαια την δουλειά σου την κάνεις και με της δυο τουλάχιστον μιλώντας για Πελοποννήσο.

 

Συμφωνώ για την Πελοπόννησο, βλέπω ότι έχει αρκετά καλό δίκτυο στην Αχαΐα που μένω. Δυστυχώς όμως ταξιδεύω προς Λαμία και Θεσσαλονίκη και δεν βλέπεται σε αρκετά μέρη αυτών των περιοχών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον ανανεώσεις πριν λήξει το πακέτο

 

Το σκεπτικό μου

Βάζω κάρτα πχ σήμερα.

Έχω δώρο τουλάχιστον 500mb

Ενεργοποιώ δύο φορές τα 120'

Σε 5 μέρες από τώρα ενεργοποιώ και το πακέτο με τα 2gb

 

Οποτε σε 30 μέρες θα έχω 240' (6,04€)και 2,5gb Internet (4,44€). Σύνολο 10.5€

Όλα αυτά με 12€ κάρτα. Ακόμα και τώρα με τις αλλαγές ή frog είναι μονόδρομος για την χρήση που κάνω

 

Είσαι σίγουρος? Από ότι ξέρω προστίθενται μόνο τα ίδια πακέτα, το 2gb με το 5gb είναι διαφορετικά

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Από ότι ξέρω προστίθενται μόνο τα ίδια πακέτα, το 2gb με το 5gb είναι διαφορετικά
Ο όγκος δεδομένων (ΜΒ) που δεν καταναλώνεται εντός της διάρκειας ισχύος του, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου 5GB ή πακέτου 2GB ή πακέτου MOBILE INTERNET 200MB ή της υπηρεσίας NATIONAL SMS 100 PLUS 250MB ή της υπηρεσίας INTERNATIONAL SMS 100 PLUS 250MB ή του πακέτου MOBILE INTERNET 60MB, οπότε ο συνολικός όγκος δεδομένων που προκύπτει μπορεί να καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου όγκου δεδομένων με τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης

 

 

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Από ότι ξέρω προστίθενται μόνο τα ίδια πακέτα, το 2gb με το 5gb είναι διαφορετικά

 

Είχα βάλει αυτό το μήνα 2 πακέτα των 4gb.

Δεν μπορούσα να κάνω άλλο πακέτο το ίδιο πλέον που προσφέρει 2gb.

Έκανα αυτό το νέο με τα 5gb.

Και προσθεθηκαν στα προηγούμενα gb που είχα με νέα ημερομηνία λήξης σε 30μέρες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει αυτό το μήνα 2 πακέτα των 4gb.

Δεν μπορούσα να κάνω άλλο πακέτο το ίδιο πλέον που προσφέρει 2gb.

Έκανα αυτό το νέο με τα 5gb.

Και προσθεθηκαν στα προηγούμενα gb που είχα με νέα ημερομηνία λήξης σε 30μέρες.

 

30 ή 25 ημέρες;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Από ότι ξέρω προστίθενται μόνο τα ίδια πακέτα, το 2gb με το 5gb είναι διαφορετικά

 

Πολύ εύκολα μπαίνει κάποιος στην σελίδα του frog gr και τα βρίσκει όλα αυτά που λέμε

Δεν τα βγάζουμε από το μυαλό μας.

Κι εγώ εκεί τα διάβασα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

30 τριάντα μέρες.. Μέχρι 21-12

 

Δεν παρατήρησα σωστά.

Για 25 μέρες.

Άλλαξε η εφαρμογή και κάτω γράφει τελευταία ενημέρωση και πάνω με έντονα γράμματα την ημερομηνία λήξης.

Προσεξα την τελευταία ενημέρωση που έγραφε 21-11 και το μυαλό μου και "είδε" 21-12 και το συνδιασα σαν λήξη.

Τέλος πάντων λάθος 0αιδια για 25 μέρες είναι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα σωστά.

Για 25 μέρες.

Άλλαξε η εφαρμογή και κάτω γράφει τελευταία ενημέρωση και πάνω με έντονα γράμματα την ημερομηνία λήξης.

Προσεξα την τελευταία ενημέρωση που έγραφε 21-11 και το μυαλό μου και "είδε" 21-12 και το συνδιασα σαν λήξη.

Τέλος πάντων λάθος 0αιδια για 25 μέρες είναι.

 

Οπότε βαδίζουμε πλέον στα νέα δεδομένα όπως είχαν ανακοινώσει δηλαδή τα πακέτα ίντερνετ έχουν διάρκεια 25 μέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να δείτε που σιγα-σιγα θα το πάνε 15 μέρες. Τότε θα πάω να πάρω μια κάρτα από Βουλγαρία και θα ησυχάσω.

 

Χαχα φίλε επειδή πάω σχεδόν κάθε μηνα για ένα 3 ημερο στη Σόφια λογω δουλειάς, οι προσφορές των εκεί παρόχων είναι απίθανες και το σκεφτόμουν κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ενδιαφέρον το συγκεκριμένο ζήτημα, όποιος μπει στη διαδικασία να μάθει λεπτομέρειες ας κάνει τον κόπο να τις γράψει στο αντίστοιχο θέμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ενδιαφέρον το συγκεκριμένο ζήτημα, όποιος μπει στη διαδικασία να μάθει λεπτομέρειες ας κάνει τον κόπο να τις γράψει στο αντίστοιχο θέμα.

Ένα λινκ αυτού του θέματος please

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ αυτού του θέματος please

 

Η ενότητα για τα δίκτυα εξωτερικού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω το εξης :σε καθε ανανεωση που κανω σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ το FROG μου δινει δωρο λεπτα προς FROG και ΜΒ .Ξερει καποιος αν με καποιο αλλο τροπο ανανεωσης (καρτα απο περιπτερο-web banking) δινει αντιστοιχα δωρα?Το πακετο το εχω περαν του 6μηνου .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...