Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σας καλησπεριζω ξανα!

Απο οτι φαινεται, αυτο το τηλεφωνακι, εχει βαλθει να με ταλαιπωρησει μπολικο!

Εδω και δυο μερες μου παρουζιασει κολλημα κατα τη διαρκεια εισερχομενης κλησης. Ενω λοιπον με καλουν και παω να ανοιξω το πορτακι για να απαντησω, μεμιας ολα νεκρωνουν. Αλλες φορες, παροτι η οθονη δειχνει κενη, καταφερνω να μιλησω, αλλες παλι οχι. Συνηθως κανει επανεκινηση μονο του!!!!

Μηπως φταινε τα θεματα που μανιωδως κατεβαζω? Προσπαθω να βρω μια ακρη. Ολα τα θεματα τα αποθηκευω στη μνημη του τηλεφωνου και τα κατεβαζω απο αξιοπιστες σελιδες (πολλες απο τις οποιες τις προτεινετε και εσεις εδω μεσα).

Ευχαριστω ξανα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι θέμα έχω βάλει το έχω βάλει στην κάρτα και παίζει μια χαρά

από εκεί.

Απορώ πως σας παρουσιάζει προβλήματα εμένα από την 1η μέρα

κανένα απολύτως πρόβλημα απόλυτα ευχαριστημένος είναι από

τα λίγα μοντέλα που κρατάω παραπάνω από 1 χρόνο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

:confused:- το μονο "κολλημα" που μου εχει βγαλει ειναι σε 2-3 sms που δειχνει συνεχως το τοξακι οτι στελνεται μα αργει πολυ να τελειωσει η διαδικασια ,νευριασα και το εσβησα το τοξακι ειχε φυγει μα ηταν στα αποθηκευμενα μαλλον καθαρα θεμα δικτυου γιατι κατα τα αλλα σκιζει (!)

 

LUCIDA τι τα θελεις τοσα θεματα ? δεν μπορω να αλλαζω συνεχως παρα μονο φωτο προσοψης ,εχω βρει ενα θεμα με λιγο animation αρα σκουρο για να κανει αντιθεση οταν χειριζομαι μενου σε ηλιο

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ειναι πολυ καλο σε ολους τους τομεις,το χω ξετιναξει στα θεματα,παιχνιδια,τραγουδια,εφαρμογες κ δουλευει αψογα,κ το μενου στην εξωτερικη οθονη πολυ βολικο.Το μονο παραπονο ειναι οτι θα πρεπε να εχει περισσοτερες λειτουργιες απο την εξωτερικη οθονη οπως αναγνωση sms και κλησεων...
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Το μονο παραπονο ειναι οτι θα πρεπε να εχει περισσοτερες λειτουργιες απο την εξωτερικη οθονη οπως αναγνωση sms και κλησεων...

 

:O- ετσι ετσι

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Mια κλειδαρια που μου εμφανιζει καμια φορα πανω αριστερα, διπλα απο την ενδειξη της μπαταριας τι σημαινει ; Στο βιβλιαρακι των οδηγιων δεν την αναφερει πουθενα αυτη την ενδειξη.. Και απο οτι θυμαμαι μου την ειχε βγαλει καποτε και το 6280 που ειχα πριν...
Link to comment
Share on other sites

Mια κλειδαρια που μου εμφανιζει καμια φορα πανω αριστερα, διπλα απο την ενδειξη της μπαταριας τι σημαινει ; Στο βιβλιαρακι των οδηγιων δεν την αναφερει πουθενα αυτη την ενδειξη.. Και απο οτι θυμαμαι μου την ειχε βγαλει καποτε και το 6280 που ειχα πριν...

 

το ανοικτο λουκετακι ενημερωνει για ελλειψη κρυπτογραφισης..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:worry:- δεν εννοεις ενα κλειδακι ετσι ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Δηλαδη?

Τι σημαινει αυτο πρακτικα ;

 

πρακτικα τιποτε ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

re pedia mipos tha borouse kapios me 7390 agorasmeno apo ellada na kitaksei kato apo ti battaria kai na mou dosei to product code gia elliniki glossa.

se ena simeio apo kato leei CODExxxxxxxx. To product code me eliniki glossa einai to einai to idio gia ola ta kinita.

 

Parakalo as voithisei kapios...:)

 

ο κωδικος που εχει ηδη το τιλεφωνο ειναι 0543189. αλλα οπως ειπα και πριν δεν ειπαρχει επιλογη για ελληνικο μενου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο, το δοκιμασα αλλα οταν δοκιμαζω να κανο το reflash δεν μου δινει option για να κανο reflash με την ιδια εκδοση ετσι ωστε να περαστει η αντιστιχη εκδοση με ελληνικα.

 

μαλλον για καπιο λογο το NSU δεν με αφηνει να κανο reflash με την ιδια εκδοση. εχει κανεις καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kalimera

 

8a i8ela tin voi8eia sas...

 

prin 3 meres to kinito mou efage ena kolima.....

to pliktro 3 fainetai na einai patimeno sinexos kai etsi den mporousa oute na valo to pin stin karta mou....den ksero pos to epa8e eilikrina...

to piga stin nokia kai arxisan na mou lene oti epese pano poto kai kati tetoia kai oti den kaliptetai stin eggiisi kai oti prepei na parageiloun antalaktiko apo a8ina i eksoteriko kai 8a kastisei poly kai kati tetoia.....to kinito den to exo oute ena xrono kai i eggiisi tou itan gia 2 xronia....

 

exei kanenas na mou proteinei tipota sto ti na kano???nomizo oti einai krima na pliroso lefta epipleon exontas xrysoplirosei idi stin arxi tin siskeui kai xoris na exo kanei kammia mamakia.....

 

euxaristo prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ήθελα την βοήθεια σας...

 

πριν 3 μέρες το κινητό μου έφαγε ένα κώλυμα.....

το πλήκτρο 3 φαίνεται να είναι πατημένο συνεχώς και έτσι δεν μπορούσα ούτε να βάλω το pin στην κάρτα μου....δεν ξέρω πως το έπαθε ειλικρινά...

το πήγα στην νόκια και άρχισαν να μου λένε ότι έπεσε πάνω ποτό και κάτι τέτοια και ότι δεν καλύπτεται στην εγγύηση και ότι πρέπει να παραγγείλουν ανταλλακτικό από αθηνα η εξωτερικό και θα "καστισει" πολύ και κάτι τέτοια.....το κινητό δεν το έχω ούτε ένα χρόνο και η εγγύηση του ήταν για 2 χρονια....

 

έχει κανένας να μου προτείνει τίποτα στο τι να κάνω???νομίζω ότι είναι κρίμα να πληρώσω λεφτά επιπλέον έχοντας χρυσοπληρώσει ήδη στην αρχή την συσκευή και χωρίς να έχω κάνει καμια "μαμακια".....

 

ευχάριστο προκαταβολικά

 

:blink:- στο μετεφρασα μπας και βγει ακρη: λοιπον παλι καλα που δεν σου ειπαν να το βαλουν σε μηχανημα επειδη πιεσες υπερβολικα το πληκτρο απο την αλλη σκεψου μηπως οντως επεσε τιποτα και το εμποδιζει να πατησει πχ χυμος γιατι η ζαχαρη δημιουργει οντως ενα ειδος κρουστας ή μηπως το εδωσες πουθενα και στο "ζουληξαν" ή οντως εσυ σε κατα λαθος ? ε οχι και ανταλλακτικο απο το εξωτερικο (!) παντου βρισκεις Νοκια ανταλλακτικα και εγω στην θεση σου θα πηγαινα σε Γερμανο και μετα σε Νοκια-center οχι ομως στα κεντρικα

- αναλογο προβλημα ειχαμε με κατι 8210/8310 αλλα ηταν θεμα καθαρα πληκτρολογιου,το ανοιγαν εκαναν μια αλλαγη στο λαστιχακι που εχει για πατουρα και ΟΚ ,μην στεναχωριεσαι κατι αναλογο θα γινεται και στο δικο σου ειναι κριμα μια τετοια Κινηταρα να σε εχει 'αφησει' για αυτο το πταισμα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω τα νεύρα μου! Έχω το πανέμορφο ροζ 7390 από αρχές Αυγούστου 2007 και σήμερα τά'παιξε. Δηλαδή ήδη ήταν πολύ αργό, συχνά μου χαλούσε τις αποθηκευμένες φωτογραφίες (ξαφνικά η φωτογραφία άλλαζε χρώμα σε διάφορα σημεία και ήταν σαν να την κόβεις και να τη ράβεις αλλιώς-άμα σας έχει τύχει θα καταλάβετε), ξαφνικές επανεκκινήσεις, και άλλα διάφορα, αλλά σήμερα το έκλεισα για λίγο και όταν το ξανάνοιξα...Καλα κρασιά. Δεν ανοίγει. Αφού βάλω το PIN δε γίνεται τίποτα, οι οθόνες μένουν σβηστές. Δοκίμασα να βγάλω την microSD κάρτα (128 ΜΒ) και τότε ανοίγει αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δεν ανοίγουν οι φάκελοι μηνυμάτων, δεν ανοίγουν οι επαφές, δεν μπαίνει στην Έκθεση...

 

Δεν έχω ξαναπάει κινητό για επισκευή γιατί πιστεύω ότι δεν κάνουν και τίποτα... Αναγκαστικά θα το πάω αλλά δεν μπορώ να το αφήσω με τίποτα χωρίς να είμαι κι εγώ μπροστά γιατί έχω μέσα υλικό που δε θέλω να δουν!!!! No way!!! Θα γίνω ρεζίλι!

 

Ακόμα, ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να μου το κάνουν αναβάθμιση, επισκευή, κλπ, και να κρατήσουν κάπου τα sms γιατί δε θα αντέξω να τα χάσω?? (είναι κάποια του μωρού μου...) Τί σας λέω τώρα, εεε?

 

Heeeelp!!!

Link to comment
Share on other sites

:shifty:- ο μπεμπης στελνει sms μεσα απο την κουνια ? δεν θελω να σε πικρανω αλλα στην αναβαθμιση θα χαθει οτιδηποτε εχει μεσα η μνημη του κινητου ,θα ειναι "κενο" οπως οταν το πηρες καινουργιο για αυτο λεμε ο-λ-α στην καρτα μνημης (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δε γίνεται με κάποιον τρόπο να μου κρατησουν κάπου τα sms πριν του αλλάξουν τα φώτα?... Και μετά να τα ξαναβάλουν μέσα? Αν μπορούσα να βάλω sms στην κάρτα μνήμης εννοείται θα το έκανα! Αλλά δε μεταφέρονται! Ουάαααααααα.......
Link to comment
Share on other sites

exw to 7390 peripou 4 mhnes. tin prwth bdomada ola htan mia xara. meta apo liges meres arxisan na emfanizontai kamena pixel stin o8onh. ekleine apo mono tou kai 3ana anoige kai esbhneh o8oni. to phga sti nokia na to ftia3oun kai otan to phra meta apo kamia bdomada,mou eipan oti ta pixel den uparxei periptwsh na ta ftia3oun epeidh einai ergostasiako to problhma. gia ligo kairo den parousiase kanena problhma alla twra pali mou kleinei sta kala ka8oumena kai kollaei. an stous 4 mhnes 8elei 2o servis ti 8a kanei se ena xrono??

genika exw akousei polla parapona gia to sigekrimeno montelo :(

(shmeiwsh: to prosexw san ta matia mou kai den exei pesei oute mia fora katw.)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται τελικα δεν παιζει ρολο τελικα ποσο το προσεχεις αλλα τι λαχειο θα σου τυχει απο κατασκευης,εμενα μου χει σκασει 6 φορες κατω ψιλογερες,καρτα 2gb γεματη κ δεν κολλαει,κ το χρησιμοποιω παρα πολυ,6 μηνες μια επανεκκινηση εχει κανει μονο
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

exw to 7390 peripou 4 mhnes. tin prwth bdomada ola htan mia xara. meta apo liges meres arxisan na emfanizontai kamena pixel stin o8onh. ekleine apo mono tou kai 3ana anoige kai esbhneh o8oni. to phga sti nokia na to ftia3oun kai otan to phra meta apo kamia bdomada,mou eipan oti ta pixel den uparxei periptwsh na ta ftia3oun epeidh einai ergostasiako to problhma. gia ligo kairo den parousiase kanena problhma alla twra pali mou kleinei sta kala ka8oumena kai kollaei. an stous 4 mhnes 8elei 2o servis ti 8a kanei se ena xrono??

genika exw akousei polla parapona gia to sigekrimeno montelo :(

(shmeiwsh: to prosexw san ta matia mou kai den exei pesei oute mia fora katw.)

 

Καλαά, και δε σου έδωσαν άλλο??? Συγγνώμη, τα εργοστασιακά προβλήματα δεν τα καλύπτει η εγγύηση??? Τς τς τς... Εγώ σήμερα θα το πάω για να το δουν και θα απαιτήσω να είμαι μπροστά! Γκρρρρρρρρ!

Link to comment
Share on other sites

genika exw akousei polla parapona gia to sigekrimeno montelo

 

(shmeiwsh: to prosexw san ta matia mou kai den exei pesei oute mia fora katw.)

 

:mad:- μην ακους ειναι κακες φημες ανταγωνιστων μια χαρα ειναι το κινητο (!) οπως προειπωθηκε ισως ησουν ατυχη και επρεπε να το "κυνηγησεις" το θεμα απο εκει που το πηρες για αυτο εγω δεν παιρνω απο e-μαγαζια απλα για να μπορω μετα να πιεσω τον υπαλληλο επι προσωπικου

αξιοπεριεργο πως εργοστασιακο προβλημα και δεν το δεχθηκαν (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

oso gia ta pixel ths o8onhs auto pou mou eipan otan to phra, einai oti den ftiaxnontai epeidh einai ergostasiako problhma kai oti me ton kairo 8a dior8w8oun. oso pernaei o kairos bebaia xeirotera ginontai para kalutera.
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exo problima me to 7390 mou ta video den mou pezoun kolane sinexia mpori na mou peksoun mia sto toso kaigia mia olokliri mera kai meta ka8olou ti metatropes sta video exo kani ti epanakinisis format format kartas boi8isteme ti na kano:cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Οταν συγχρονιζω τις επαφες σχεδον σε ολες μου βγαζει αναμεσα μερικους χαρακτηρες τετραγωνακια.Καταστροφη! δεν μπορω να τις μεταφερω στο καινοθριο μου κινητο.Ξερει κανενασ γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...