Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν συγχρονιζω τις επαφες σχεδον σε ολες μου βγαζει αναμεσα μερικους χαρακτηρες τετραγωνακια.Καταστροφη! δεν μπορω να τις μεταφερω στο καινοθριο μου κινητο.Ξερει κανενασ γιατι το κανει αυτο?

 

Και νόμιζα πως ήμουν ο μοναδικός με αυτό το πρόβλημα...

Προσπαθούσα να τις περάσω το WM ppc και πάω να τις συγχρονίσω με το outlook 2007 και έβγαζε αυτά τα τετραγωνάκια.

 

Τις έφτιαξα όλες μία μία...πφφφ και τις πέρασα τελικά.

 

Πρόσεχε γιατί σε μερικές επαφές δεν περνάει μερικούς αριθμούς,

δλδ αν έχεις σε μία επαφή 2 αριθμούς ίσως περάσει μόνο τον έναν.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:cry:- που να πηγαινες στον Γερμανο να στις περασει μεσω Η/Υ να εβλεπες μεγαλυτερο καζο (!) αναγκαστικα χειροκινητα για τι η Nokia δεν δεχεται καλα τις επαφες απο Ericsson και τις βγαζει με τα κουλα που ειπες

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και 7 μήνες, το τηλέφωνο έχει φάει τις τούμπες του (3-4) δοθλεύει σχεδόν απροβλημάτιστα (2 crashes) η φωτογραφίες του οι νυχτερινές μέ η χωρίς φλας είναι αθλιες και σε σχέση με άλλα κινητά που είχα, όχι Νοκια, είναι πάρα μα πάρα πολύ αργό. Πατάς ένα πλήκτρο, ανταποκρίνεται μετά απο 1 δευτερόλεπτο σχεδόν .... Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα; Είστε ικανοποιημένοι απο την ανταπόκριση του; Όσο για αυτονομία ....ας γελάσω καλύτερα...Αν το θέλει κάποιος ... ας μου το ζητήσει...

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

:cool: - ειναι 3,2 Mpxl φιλε μου οχι 5 ή 8 και απο θεμα αποκρισης δεν εχω κανενα παραπονο ουτε απο αυτονομια μπαταριας αν και το τελευταιο ειναι και θεμα χρηστη ,αν ειχες K700/700i θα εβλεπες τι εστι αυτονομια με το να κρατα 1,5-2 μερες (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:cool: - ειναι 3,2 Mpxl φιλε μου οχι 5 ή 8 και απο θεμα αποκρισης δεν εχω κανενα παραπονο ουτε απο αυτονομια μπαταριας αν και το τελευταιο ειναι και θεμα χρηστη ,αν ειχες K700/700i θα εβλεπες τι εστι αυτονομια με το να κρατα 1,5-2 μερες (!)

 

Φίλε μου αν είχες SE W810i θα απογοητευόσουν με την αυτονομία του. Ακόμα και οι φωτογραφίες στο W810i με 2 mp cam ήταν καλύτερες απο του Νοκια.Όσο για ταχύτητα δεν το συζητάω καν...και μιλάμε για ένα μοντέλο με σαφώς κατώτερες δυνατότητες του Νοκια (υποτίθεται).

Ίσως το δικο μου να είναι αργό....αλλα 4 μηνών τηλέφωνο και σχεδόν άδειο μου κάνει εντύπωση πόσο αργό έχει γίνει.

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Οντως αργει λιγο το μενου γενικα,ειτε ειχα την καρτα μνημης γεματη ειτε αδεια το ιδιο πραγμα ηταν:mad:
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν είχες SE W810i θα απογοητευόσουν με την αυτονομία του. Ακόμα και οι φωτογραφίες στο W810i με 2 mp cam ήταν καλύτερες απο του Νοκια.Όσο για ταχύτητα δεν το συζητάω καν...και μιλάμε για ένα μοντέλο με σαφώς κατώτερες δυνατότητες του Νοκια (υποτίθεται).

 

:worry: - δεν ηξερα για τετοιο μοντελο οταν το πηρα μα επειδη ειχα σπαστει ιδιως απο το 750i δεν ξαναηθελα 3ο SE κινητο αν και δεν ακουω mp3 και γενικα δεν ειμαι να το εχω σαν ραδιο/φωτογραφικη μηχανη το κινητο μου - η προτεραιοτητα ειναι αλλη πχ ευκολια μενου/γραφη sms/μπαταρια κλπ και υστερα τα αλλα που στην τελικη υπαρχουν αλλες εξειδικευμενες συσκευες ,οπως και να εχει μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανοιωσει ουτε μια μερα για το 7390 σε αντιθεση με το SE Κ750i ασε δε εκεινη την τραγωδια το U-600 (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - δεν ηξερα για τετοιο μοντελο οταν το πηρα μα επειδη ειχα σπαστει ιδιως απο το 750i δεν ξαναηθελα 3ο SE κινητο αν και δεν ακουω mp3 και γενικα δεν ειμαι να το εχω σαν ραδιο/φωτογραφικη μηχανη το κινητο μου - η προτεραιοτητα ειναι αλλη πχ ευκολια μενου/γραφη sms/μπαταρια κλπ και υστερα τα αλλα που στην τελικη υπαρχουν αλλες εξειδικευμενες συσκευες ,οπως και να εχει μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανοιωσει ουτε μια μερα για το 7390 σε αντιθεση με το SE Κ750i ασε δε εκεινη την τραγωδια το U-600 (!)

 

Φίλε μου αν σε ενδιαφέρει η μπαταρία τότε καλά θα κάνεις να πάρεις ενα 810ι. Τα μηνύματα είναι πολύ εύκολα, όσο για τον κατάλογο κρατάς το πλήκτρο προς τα κάτω και τα ονόματα κατεβαίνουν σφαίρα και όχι με κάθε κλικ.Άσε που στις επαφές πρώτο τηλέφωνο είναι το κινητό οπότε επιλέγεις την επαφή και πατάς κλήση ... Στο νοκια όταν το κάνω καλεί το σταθερό.....ήμαρτον, είναι πολύ σπαστικό.

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να αντιγράψω τις επαφές απο το 7390 σε ένα SE? H πώς μπορώ να τις μεταφέρω στο pc? Το Νοκια pc suite μου δείχνει τις επαφές αλλά δεν μπορώ να τις μεταφέρω.

Ο συγχρονισμός με outlook χαλάει τα ελληνικά γράμματα

IR kai bluetooth δεν κανει αποστολή επαφών

Ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή utility που να δουλεύει σωστά με τα ελληνικά και να κάνει καλό export σε διάφορες μορφές αρχείων ; έχω δοκιμάσει 2-3 αλλα δεν είδα προκοπή.

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

:worry: - αστα να πανε ειναι μανουρα ,χειροκινητα φιλε μου εγω ουτε μεσω Γερμανου εβγαλα ακρη τοτε που ειχα το ιδιο προβλημα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - αστα να πανε ειναι μανουρα ,χειροκινητα φιλε μου εγω ουτε μεσω Γερμανου εβγαλα ακρη τοτε που ειχα το ιδιο προβλημα (!)

 

Απαράδεκτο για τηλέφωνο με τετοιες δυνατότητες....χαίρομαι που το πουλησα και το ξεφορτώθηκα,ελπίζω στο iphone που θα πάρω να τις περάσω με copy paste απο το pc μια και κατάφερα να πάρω τον κατάλογο σε excel με κινέζικα τα ελληνικά γράμματα αλλά ευτυχώς σε word μου έβγαλε σωστά τα ελληνικά ονόματα ...

Περαστικά εύχομαι σε όλους τους κατόχους αυτού του κινητού....να δώ τι θα κάνετε όταν αποφασίσετε να το αλάξετε....:ninja:

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

:D - μετα απο αυτο το Χαος αρα η επιλογη θα ειναι μακραν δυσκολη αλλα και συναισθηματικα ακρως φορτισμενη ,μα ακομη κι αν το αλλαξουμε παλι Nokia θα παρουμε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ανταλλαξα κ πηρα το ν80 κ παρολο που ειναι s60 κ ελεγα θα γινεται χαλασμος κυριου ειναι πολυ πιο στρωτο απο το 7390 κ κυριως δεν κανει ωρα να σωσει τις φωτογραφιες κ δεν πεφτει η αναλυση με το ζουμ
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

:D - μετα απο αυτο το Χαος αρα η επιλογη θα ειναι μακραν δυσκολη αλλα και συναισθηματικα ακρως φορτισμενη ,μα ακομη κι αν το αλλαξουμε παλι Nokia θα παρουμε (!)

 

Φίλε μου οι προτιμήσεις ενοείται πως είναι σεβαστές ... και πάλι ομως θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα να περάσεις απο το 7390 τις επαφές στο νέο σου Νοκια....good luck :O

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

:worry: - τις επαφες τις εχω στην καρτα αλλα μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος? Nokia uber alles bewegliches telefon

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να ρυθμίσω το 7390 έτσι ώστε να είναι δυνατή η αποστολή μηνυμάτων 160 χαρακτήρων;

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη αυτό, αλλά το thread έχει τόσες πολλές σελίδες που πραγματικά δεν έχω κουράγιο να ψάξω άλλο!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:D - πατας: μηνυματα-ρυθμισεις μηνυματων-μηνυματα κειμενου-υποστηριξη χαρακτηρων οπου βαζεις "πληρης" και εισαι ΟΚ φιλε μου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να ρυθμίσω το 7390 έτσι ώστε να είναι δυνατή η αποστολή μηνυμάτων 160 χαρακτήρων;

 

Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη αυτό, αλλά το thread έχει τόσες πολλές σελίδες που πραγματικά δεν έχω κουράγιο να ψάξω άλλο!

 

Ευχαριστώ

 

Μια διορθωση : ΔΕΝ βαζεις "πληρης" ,αλλα "περιορισμενη" υποστηριξη

χαρακτηρων ,για 160...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:blink: - εχει μετρητη .../... ξεκινα απο το 1000 και στο 840 αλλαζει το νουμερακι και σου δειχνει οτι πας σε 2ο δεν ειναι οπως σε μερικα Nokia που στο εκοβαν στα 3 το sms πχ στο 2760 πατας το περιορισμενη γιατι αν πατησεις πληρης ανα 70 χαρακτηρες σου μετραει 1 μηνυμα αρα στον αποστολεα φτανει σε 3 συνεχεις κομμενο - με το 7390 δεν εχεις κανενα προβλημα απλα να ξερεις οτι απο το 1000 που ξεκιναει στο 840 τελειωνει το 1 sms κι αν θες συνεχιζεις αλλα να ξερεις θα σταλει μετα σε 2 συνεχειες (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - εχει μετρητη .../... ξεκινα απο το 1000 και στο 840 αλλαζει το νουμερακι και σου δειχνει οτι πας σε 2ο δεν ειναι οπως σε μερικα Nokia που στο εκοβαν στα 3 το sms πχ στο 2760 πατας το περιορισμενη γιατι αν πατησεις πληρης ανα 70 χαρακτηρες σου μετραει 1 μηνυμα αρα στον αποστολεα φτανει σε 3 συνεχεις κομμενο - με το 7390 δεν εχεις κανενα προβλημα απλα να ξερεις οτι απο το 1000 που ξεκιναει στο 840 τελειωνει το 1 sms κι αν θες συνεχιζεις αλλα να ξερεις θα σταλει μετα σε 2 συνεχειες (!)

 

δεν νομίζω να είναι έτσι όπως λες. μια χαρά στέλνει σε ένα μνμ ακόμα και αν έχεις ξεπεράσει τους 160 χαρακτήρες, χωρίς να πηγαίνει στον παραλήπτη σαν 2,3,.. δεν ξέρω και γω πόσα μνμτα. σου το λέω γιατί έχω επιλεγμένη την επιλογή περιορισμένη και όσα μνμτα στέλνω πηγαίνουν σαν ένα.

μπορεί βέβαια να παίζει ρόλο και το κινητό του παραλήπτη. τι να σου πω...:confused:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

:worry: - ο μετρητης δεν ειναι τυχαια εκει ,αναλογα το κινητο του αλλου μπορει να πηγαινει σαν 1 αλλα εσενα ποσο σου κοστιζει ? για κοιτα μετα στον μετρητη να δεις (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

για κάθε 160 χαρακτήρες μου χρεώνει ένα μνμ, αν τους ξεπεράσω θα χρεώσει τα ανάλογα μνμτα.στον παραλήπτη όμως πάει σαν ένα, όσα και να έχω στείλει!
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...