Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:confused: - με ΒΤ μπορει αλλος με το ιδιο κινητο να σου περασει τα εργοστασιακα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,αν σβήσω κάτι από τη μνήμη του τηλεφώνου π.χ ένα βίντεο ή μια εικόνα υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω όπως μπορούμε με τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης με διάφορα προγράμματα???
Link to comment
Share on other sites

:confused: - δεν νομιζω να ειναι οπως γινεται στον σκληρο στο pc αλλα αν γινει πρεπει απο hi-tech τυπο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αν σβήσω κάτι από τη μνήμη του τηλεφώνου π.χ ένα βίντεο ή μια εικόνα υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω όπως μπορούμε με τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης με διάφορα προγράμματα???

Όχι, δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ούτε και εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:mad:- εκει βαριουνται που ζουν εκει κι αν δεν στο κανουν αλλα ετσι για να σου φυγει η απορια φιλε μου κανε μια ερωτηση σε μαγαζια που λενε οτι "ξεκλειδωνουν συσκευες" κλπ μηπως [λεω μηπως] εχουν καμια "ακρη" και γινει κατι (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχει ακιβος το ιδιο προβλημα η κοπελα μου. τελικα τι εκανες.εμας δεν συνδεεται καν με το pc suit.να το παω νοκια η να ο ψαξω κιαλλο;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω τα νεύρα μου! Έχω το πανέμορφο ροζ 7390 από αρχές Αυγούστου 2007 και σήμερα τά'παιξε. Δηλαδή ήδη ήταν πολύ αργό, συχνά μου χαλούσε τις αποθηκευμένες φωτογραφίες (ξαφνικά η φωτογραφία άλλαζε χρώμα σε διάφορα σημεία και ήταν σαν να την κόβεις και να τη ράβεις αλλιώς-άμα σας έχει τύχει θα καταλάβετε), ξαφνικές επανεκκινήσεις, και άλλα διάφορα, αλλά σήμερα το έκλεισα για λίγο και όταν το ξανάνοιξα...Καλα κρασιά. Δεν ανοίγει. Αφού βάλω το PIN δε γίνεται τίποτα, οι οθόνες μένουν σβηστές. Δοκίμασα να βγάλω την microSD κάρτα (128 ΜΒ) και τότε ανοίγει αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δεν ανοίγουν οι φάκελοι μηνυμάτων, δεν ανοίγουν οι επαφές, δεν μπαίνει στην Έκθεση...

 

Δεν έχω ξαναπάει κινητό για επισκευή γιατί πιστεύω ότι δεν κάνουν και τίποτα... Αναγκαστικά θα το πάω αλλά δεν μπορώ να το αφήσω με τίποτα χωρίς να είμαι κι εγώ μπροστά γιατί έχω μέσα υλικό που δε θέλω να δουν!!!! No way!!! Θα γίνω ρεζίλι!

 

Ακόμα, ερώτηση: Υπάρχει τρόπος να μου το κάνουν αναβάθμιση, επισκευή, κλπ, και να κρατήσουν κάπου τα sms γιατί δε θα αντέξω να τα χάσω?? (είναι κάποια του μωρού μου...) Τί σας λέω τώρα, εεε?

 

Heeeelp!!!

 

εχει ακιβος το ιδιο προβλημα η κοπελα μου. τελικα τι εκανες.εμας δεν συνδεεται καν με το pc suit.να το παω νοκια η να ο ψαξω κιαλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλημέρα. Θα ήθελα να αναφέρω ένα προβληματάκι που μου παρουσιάζει αυτές τις ημέρες το 7390 μου, το οποίο παρεμπιπτόντως από το 2007 που το έχω δεν εμφάνισε ποτέ κανένα ελάττωμα... τις τελευταίες ημέρες όποτε στέλνω sms, ο παραλήπτης το λαμβάνει μπερδεμένο, δηλαδή "ανακατεύονται" ασυνάρτητοι ελληνικοί και λατινικοί χαρακτήρες, σύμβολα, πολλές φορές μάλιστα το κινητό "εισάγει" και προτάσεις από παλαιότερα μηνύματα, ενώ τα παλιά σταλθέντα sms πάντα τα σβήνω, δηλαδή δεν έχει από κάπου να "τραβήξει" προτάσεις για να τις βάλει σε ένα άσχετο νέο sms... ένας μύλος γίνεται δηλαδή και ο παραλήπτης δεν βγάζει νόημα.

Πρώτη φορά κινητό μου εμφανίζει τέτοιο πράγμα, έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ?

Υπάρχει περίπτωση να φταίει και το κινητό του παραλήπτη, διότι αυτό συμβαίνει μόνο σε ανταλλαγή sms με ένα Iphone 3G ??

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

:worry: - σχετικως ασχετο: κατι ιδιο ειχα παρατηρησει με εικονες που ειχα στην καρτα μνημης ,απο τα νευρα μου κρατησα οσες ηθελα σε αρχειο στο pc και εκανα μορφοποιηση εκτοτε ηρεμησα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα

Έχω ένα NOKIA 4ετίας.Θέλω να περάσω τα ονόματα στον υπολογιστή αλλα μου τα περνάει με τους μισούς χαρακτήρες σε ερωτηματικά.Ξέρετε αν γίνεται να το φτιάξω αυτό?

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

:rolleyes: - καλησπερα, παιδια ξεθαβω το θεμα μετα απο τοσο καιρο, ηθελε ο αδερφος μου ενα ιδιο με το δικο μου και ετσι απο το ebay βρηκα αυτο:

Original NOKIA 7390 MOBILE Cell Phone GSM

Unlocked Coffee Gift

Made In Finland

 

σε συγκριση με το δικο μου (εχω το μαυρο απο Γερμανια) ειναι πιο ελαφρυ και αυτο γιατι το καλυμμα του ειναι πιο "τζουφιο" θα ελεγα,μπηκα στο μενου στις γλωσσες και ειχε Ελληνικα,δεχθηκε την καρτα sim φτιαξαμε το μενου και αρχισε κανονικα η χρηση αλλα εχουμε 3 δυσαρεστες εκπληξεις: 1) το μεγαφωνο στην ανοιχτη ακροαση βουιζει,ξερετε σαν τον ηχο απο το θυροτηλεφωνο με αποτελεσμα και οι ηχοι του να ειναι λιγο πιο κατω απο το αναμενομενο

2) λειπει απο το μενου η λειτουργια ΡΤΤ (δεν με πολυνοιαζει απλα το αναφερω)

3) του βαλαμε καρτα μνημης micro αλλα δεν την δεχεται,δοκιμασαμε μορφοποιηση μεσω card reader αλλα παλι μας λεει το κινητο δεν ειναι μορφοποιημενη, φαινεται στο μενου του αλλα δεν μπορεις να μεταφερεις τιποτα εκει

Θα ηθελα την γνωμη σας,να το παω σε Nokia καταστημα για ρυθμιση μεγαφωνου ή ειναι κινεζικο και θελει αλλαγη ? Να του κανω αναβαθμιση ? Μηπως γενικως την πατησαμε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν οι φωτογραφίες που φαίνονται στην ιστοσελίδα που έδωσες είναι αληθινές και είναι της συσκευής που αγόρασες, τότε πρόκειται για τηλέφωνο με product code από την Μαλαισία. Να έχει Ελληνικά μέσα από την «μάνα» του αδύνατον όπως επίσης λίγο «μυστήριο» να έχουν «περαστεί» Ελληνικά εκ των υστέρων. Το πιο πιθανό που συμβαίνει είναι να πρόκειται για «μαιμού», κάτι που δικαιολογεί και την διαφορά βάρους που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι φωτογραφίες που φαίνονται στην ιστοσελίδα που έδωσες είναι αληθινές και είναι της συσκευής που αγόρασες, τότε πρόκειται για τηλέφωνο με product code από την Μαλαισία.

 

Να έχει Ελληνικά μέσα από την «μάνα» του αδύνατον όπως επίσης λίγο «μυστήριο» να έχουν «περαστεί» Ελληνικά εκ των υστέρων.

 

Το πιο πιθανό που συμβαίνει είναι να πρόκειται για «μαιμού», κάτι που δικαιολογεί και την διαφορά βάρους που αναφέρεις.

 

:cool: - το τηλεφωνο ειναι οπως το βλεπεις στις φωτο ,πηγα στις γλωσσες και ναι ειχε Ελληνικα γιατι να σας πω ψεμματα ? με παραξενεψε και μενα,εβαλα την sim απο αλλο κινητο και αμεσως την δεχτηκε,το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα δηλαδη κλησεις/sms/φωτογραφιση χωρις να κανω κατι εξτρα

ναι φανηκε απο το υλικο,ειναι πιο 'ψευτικο" πιο κουφιο που λεμε ομως λειτουργει σχεδον οπως και το δικο μου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:O - νεωτερα απο το μετωπο: βγαινω στην γυρα για επισκευη, παω Ομονοια σε πακιστανι και με την μια μου λεει δεν γινεται και πως την εχει πατησει και αυτος,ρωταω τηλεφωνικα στον Γερμανο λεει πρεπει να το παει στην Νοκια και να δουμε αν υπαρχουν ανταλλακτικα και τελος το πηγα σε ενα αλλο Ελληνικο μαγαζι - το παιδι το ανοιξε και μου ειπε δεν φτιαχνεται το μεγαφωνο και μονο αν μου πεσει στα χερια κανενα γνησιο Νοκια σαν αυτο μπορει να γινει πατεντα

το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα οπως το αλλο 7390 που εχω,το μονο μειον ειναι το μεγαφωνο που στην ανοιχτη ακροαση "μικροφωνιζει" ελαχιστα που λεμε ενω δεν ειναι τοσο δυνατο, κατα τα αλλα βγαζω φωτο-βιντεο,κανω κλησεις,στελνω sms/mms και το εχω παντα διπλα μου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...