Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ..

η αληθεια ειναι οτι σκέφτηκα οτι φταίνε τα βίστα μου.. αλλα το θεμα ειναι πως αναγνωριζει την καρτα και την ανοιγει απλά δεν με αφηνει να βάλω τιποτα μεσα... αυριο θα το δοκιμάσω στο γραφείο για να δω... μακάρι να φταινε τα βίστα... γιατί γενικά είναι πολύ συμπαθητικό τηλεφωνάκι και τέλεια κάμερα και δεν θελω να το δώσω... ακόμα δεν το πήρα δηλαδη...:ninja:

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ..

η αληθεια ειναι οτι σκέφτηκα οτι φταίνε τα βίστα μου.. αλλα το θεμα ειναι πως αναγνωριζει την καρτα και την ανοιγει απλά δεν με αφηνει να βάλω τιποτα μεσα... αυριο θα το δοκιμάσω στο γραφείο για να δω... μακάρι να φταινε τα βίστα... γιατί γενικά είναι πολύ συμπαθητικό τηλεφωνάκι και τέλεια κάμερα και δεν θελω να το δώσω... ακόμα δεν το πήρα δηλαδη...:ninja:

pantws b_iki dokimase to k pes mou!!! An k polu to fobamai pws einai ta vista, giati sto 1 pc exw k gw vista k kamia fora xazomarizontai teleiws!!

Perimenw apotelesmata!!

Ζήσε τις στιγμές της ζωής, πριν γίνουν αναμνήσεις!!!

 

100 αύριο δε συγκρίνονται με ένα χθές!

:D

Link to comment
Share on other sites

Mia lusi einai na bgaleis ta vista!!i na xrisimopoiseis xp na deis an douleuei ekei... ta vista einai kamia fora xaza gia pragmata pouu den paei o nous..an thes dokimase to k allou!

 

Pera apo auta ta problimata pou diabasa gia to handsfree k to parapanw uparxei kapoio pio sobaro problima, giati auta mporei k na min ofilontai sto kinito aplws stis periferiakes suskeues.

Me endiaferei na to parw k apo kapoio magazi mou eipan skepsou to kala,giati bgazei polla problimata, px. an to piaseis me brgmena xeria mporei leei na parei ugrasia, i an pesei katw mporei na paei papala... K twra eimai se dilima den kserw an tha kanw kala na to parw i na min to parw!!????

Opoios to exei kapoioooo diastima an mporei as mou pei an tou ebgale problimata kai pia!!!???

Kathws episis k an kollaei i oxi me 2Gb mnimi,den eida parapanw apantisi.

euxaristw

 

Εδώ και 4 μήνες περίπου του έχω βάλει μια κάρτα μνήμης 2GB San Disk και δουλεύει μια χαρά, χωρίς κολλήματα σε σύγκριση με την προηγούμενη 1 GB που του είχα Twin Moss όπου έκανε διάφορα παλαβά με τις φωτογραφίες. Πιστεύω πως η San Disk σαν μάρκα είναι συμβατή με την συσκευή και δεν θα σου βγάλει προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ήθελα απ το κινητό είναι να είναι όμορφο και να μην έχει προβλήματα. Το μόνο που μου έχει παρουσιάσει είναι πρόβλημα με τα handsfree που με δυσκολία ακούω..

 

:D- αγαπητη φιλη πας σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ κινητων και παιρνεις ενα HF για Motorola οπου στο βυσμα εχει 2 "μαυρακια" ,το βαζεις στο 7390 σου και ξεκουφαινεσαι απο την δυνατη ενταση με κοστος μονο 3 Ε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:D- αγαπητη φιλη πας σε ενα μαγαζι με αξεσουαρ κινητων και παιρνεις ενα HF για Motorola οπου στο βυσμα εχει 2 "μαυρακια" ,το βαζεις στο 7390 σου και ξεκουφαινεσαι απο την δυνατη ενταση με κοστος μονο 3 Ε (!)

Δηλαδή απο τα hf της Motorola θα βγάλω αυτά τα 2 "μαυράκια"(είναι ξεχωριστό εξάρτημα?) και θα τα βάλω στα hf της Nokia και δεν θα έχω πρόβλημα? Ωραίο, θα το δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

:worry:- θα βρεις HF της Motorola που στο βυσμα του δεν εχει 3 μαυρα σημαδακια {επαφες] αλλα 2 ,δεν εχει 2 ακουστικα σαν το εργοστασιακο της Nokia αλλα 1 πλην ομως ο ηχος ειναι καμπανα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το 7390 από vodafone μεταχειρισμένο. Μια χαρά το τηλ. είναι ολοκαίνουργιο ούτε μία γρατζουνίτσα. Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα καλώδιο usb από card reader και έχει το ίδιο βύσμα με το κινητό, θα κάνει δουλεία ή θα χρειαστώ κάποιο Νοκια; Και μία ακόμη ερώτηση. Το προηγούμενο κινητό μου είναι το EL71 και προσπαθώ να στείλω όλες τις επαφές μου στο 7390 μέσω bt και έχει πάρει μόνο τις 6 πρώτες. Προσπαθώ ξανά αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το 7390 από vodafone μεταχειρισμένο. Μια χαρά το τηλ. είναι ολοκαίνουργιο ούτε μία γρατζουνίτσα. Θα ήθελα να ρωτήσω έχω ένα καλώδιο usb από card reader και έχει το ίδιο βύσμα με το κινητό, θα κάνει δουλεία ή θα χρειαστώ κάποιο Νοκια; Και μία ακόμη ερώτηση. Το προηγούμενο κινητό μου είναι το EL71 και προσπαθώ να στείλω όλες τις επαφές μου στο 7390 μέσω bt και έχει πάρει μόνο τις 6 πρώτες. Προσπαθώ ξανά αλλά τίποτα.

Αν το καλωδιο ειναι mini usb κανει μια χαρα,τωρα για τις επαφες σου δεν ξερω τι παιζει με το EL71.Παντως αν δεν κανεις δουλεια περνα ολες τις επαφες σου στην καρτα sim απο το EL71 και μετα απο την καρτα sim περνα στο 7390;)

Link to comment
Share on other sites

;) - αυτο με την sim που ειπε ο φιλος εκανα και εγω απο το 750i στο 7390 και ειμαι μια χαρα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry:- θα βρεις HF της Motorola που στο βυσμα του δεν εχει 3 μαυρα σημαδακια {επαφες] αλλα 2 ,δεν εχει 2 ακουστικα σαν το εργοστασιακο της Nokia αλλα 1 πλην ομως ο ηχος ειναι καμπανα (!)

 

Δηλαδη φιλε μου θα ακους απο ενα ακουστικο;Ετσι δεν λεει:(

 

Αν εχεις καποια φωτογραφια απο το handsfree που λες καλα θα ηταν

Link to comment
Share on other sites

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ρε φιλαρακι αλλα αυτο ειναι μονο:(

Link to comment
Share on other sites

:worry:- το εχω ηδη πει 3 φορες οτι ειναι μονο ,εμενα δεν με βολευει με τιποτα το διπλο χανω την αισθηση του περιβαλλοντος αρα και "καμπανα" να ηταν το μαμισιο που ειναι διπλο θα το εκοβα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
phra to 7390 edw kai mia vdomada,to eksoplisa me mia microSD 2gb thn exw fortwsei arketa k omws to kinhto exei grhgora prosvash sta arxeia k den kollaei,o fwtismos pou ekanan polloi parapona doulevei poly kala(eixe ekdosh 4.51 apo thn arxh pou to phra),oti peftei h analysh oso anevazeis to zoom symvainei mono sth kamera tou 7390 h einai genikotero xarakthristiko twn nokia?synolika to kinhto einai para poly kalo:D:D:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

:D- ουτε κολλαει ουτε σβηνει ουτε ο φωτισμος εχει προβλημα ,εγω γραφω sms νταλα ηλιο που με τα 2 S.Erricson μου δεν το ειχα δει ουτε στον υπνο μου (!) οταν κανεις τερμα ζοομ λογικο ειναι να πεφτει η αναλυση πλην ομως ακομη και αν στην αποθηκευει μικρη μπες μεσα στο μενου "εικονες" και οταν την βρεις πατα το κουμπι ζοομ που εχει σε 2 σκαλες και θα δεις πως υπερ-γεμιζει την οθονη σου ,εξ'αλλου κινητο ειναι οχι καμερα βγαζε κανονικα τις φωτο σε λογικη αναλυση και αν θες λεπτομερεια πατα στην εμφανιση 2 φορες το ζοομ για να δεις επι μερους λεπρομερειες

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Paidia skeftomai na agorasw to sugkekrimeno kinhto,alla exw kapoies apories kai 8a h8ela an kapoioi to exoun agorasei na apanthsoun..

(Den kserw an exoun diatupw8ei hdh oi erwthseis mou,alla toses selides posts pou na ka8omai na tis diavazw :P )

 

Diavasa genikws ta xarakthristika tou,alla h8ela na rwthsw an exei zoom se fwtografies kai se video kai an to flash ths fwtografikhs anavei kai kata thn diarkeia lhpshs video.auta!!!

Link to comment
Share on other sites

To kinhto to exw edw k dyo evdomades k einai super k se leitourgies k se ola,zoom exei kai sth foto k sto video fws nomizw sto video den exei....
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:- επικυρωνω ,δεν εχει φλας στο βιντεο εχει ζοομ στην φωτο αλλα στην αποθηκευει σε ποιο μικρη διασταση απο οτι μια ανευ ζοομ αλλα μετα αν πας να την εμφανισεις βγαινει επιλογη να την δεις σε 2 κλιμακες ζοομ - τραβας φωτο δεκαδες μετρα μακρια αλλα οπως ειναιο φυσικο θελει πιο σταθερο χερι απο τις συνηθης κοντινες ,επι τη ευκαιρια εχει ζοομ και στο βιντεο καθως και παυση/επανεκκινηση ,κατα τα αλλα Ιs the best (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Tsaki,μια που έχεις το μαύρο (black chrome) μπορείς να μου πεις αν έχεις και ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο του?

Επίσης αν προσπάθησες να το αναβαθμίσεις,θα έχανε τα ελληνικά από το λογισμικό του,υποθέτω ότι είναι παραεισαγωγής,κάτι σαν αυτό εδώ:

http://shop2.o2online.de/nw/produkte/handys/allehandys/details/index.html?manufacturer=Nokia&type=7390&salesChannel=SHOP&tariffCode=O-GEN-H-L-LIGHT

 

Σε αυτή την περίπτωση βέβαια με το Nemesis αλλάζουμε το product code και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Απλώς αν μπορείς ενημέρωσε μας σχετικά γιατί μεταξύ άλλων το σκεφτομαι ως πιθανή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

:worry:- φιλε μου οχι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο στα υπολοιπα μεσα ειναι σαν καθε Νοκια ,το πηρα σφραγισμενο απο Νοκια μαγαζι με βιβλιαρακι μεσα συν τα παρελκομενα - ειναι made in germany και εδω το βρισκεις δυσκολα [και τα αλλα μαγαζια που δεν φερνουν "επισημα" αλλα δικες τους εισαγωγες δεν το εχουν] και αναρωτιεμαι αν μπορω να την ψαξω στο αν ειναι επισημη εισαγωγη ή οχι

απο εκει που το πηρα μου ειπαν εαν και εφ'οσον χρειαστει αναβαθμιση δεν θα εχω προβλημα αλλα δεν ειμαι πολυ ειδικος σε τετοια θεματα για να κανω "παρεμβασεις" ,κατα τα αλλα δεν εχω αντιμετωπισει δοξα τον Θεο κανενα προβλημα και με εξυπηρετει μακραν καλυτερα απο οτι ειχα ως τωρα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry:- φιλε μου οχι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο στα υπολοιπα μεσα ειναι σαν καθε Νοκια ,το πηρα σφραγισμενο απο Νοκια μαγαζι με βιβλιαρακι μεσα συν τα παρελκομενα - ειναι made in germany και εδω το βρισκεις δυσκολα [και τα αλλα μαγαζια που δεν φερνουν "επισημα" αλλα δικες τους εισαγωγες δεν το εχουν] και αναρωτιεμαι αν μπορω να την ψαξω στο αν ειναι επισημη εισαγωγη ή οχι

απο εκει που το πηρα μου ειπαν εαν και εφ'οσον χρειαστει αναβαθμιση δεν θα εχω προβλημα αλλα δεν ειμαι πολυ ειδικος σε τετοια θεματα για να κανω "παρεμβασεις" ,κατα τα αλλα δεν εχω αντιμετωπισει δοξα τον Θεο κανενα προβλημα και με εξυπηρετει μακραν καλυτερα απο οτι ειχα ως τωρα (!)

 

Μάλιστα,όπως το περίμενα,το κινητό που έχεις είναι ανεξάρτητη εισαγωγή από Γερμανία και νομίζω ότι πρέπει να είναι πιο ποιοτικό από το 7390 που είχα εγώ προ μηνών,όσο για τις αναβαθμίσεις από το σπίτι είναι σχεδόν σίγουρο ότι χάνεις τα ελληνικά αν δεν επεμβείς πρώτα με το Nemesis για αλλαγή του product code βάζοντας τον κωδικό για το ελληνικό.Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου:)

Link to comment
Share on other sites

:worry:- φιλε μου εσυ τα ξερεις καλυτερα ,εγω ειχα κουραστει πολυ απο τα δυο S.E που ειχα εφαγα και μια ηττα απο το Samsung U-600 και ηθελα παλι Nokia αλλα ομολογω αν δεν το εβρισκα σε αυτο το μαυρο δεν θα το επαιρνα σε καφε παρα μονο σε εσχατη αναγκη ενω φυσικα αποκλειω εκεινο το ροζ (!) μετα απο 11 χρονια που αγοραζω κινητα εχω βρει "την υγεια μου" με αυτο ,7390 Uber Alles

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry:- φιλε μου εσυ τα ξερεις καλυτερα ,εγω ειχα κουραστει πολυ απο τα δυο S.E που ειχα εφαγα και μια ηττα απο το Samsung U-600 και ηθελα παλι Nokia αλλα ομολογω αν δεν το εβρισκα σε αυτο το μαυρο δεν θα το επαιρνα σε καφε παρα μονο σε εσχατη αναγκη ενω φυσικα αποκλειω εκεινο το ροζ (!) μετα απο 11 χρονια που αγοραζω κινητα εχω βρει "την υγεια μου" με αυτο ,7390 Uber Alles

 

Πολύ σωστά τα λες,μην ξεχνάς επίσης ότι το 7390 έχει Series40 3rd edition Feature pack 1 on board,άρα είναι ήδη εξελιγμένο κατά τι περισσότερο από λοιπά S40(6270,6280,6288,6233,....) και έχοντας αρκετά από τα specs των επερχόμενων S40 5th ed.(5610,6500c & slide,..):);)

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:- δεν ειναι τοσο απο θεμα τεχνολογιας οσο φιλικοτητας μενου,χειρισμου σε φωτο/βιντεο,γραφη/αναγνωση sms υπο ηλιο και τετοια απλα πραγματα που ομως απο το K 750i και το U-600 ειχα στερηθει και με ειχαν ταλαιπωρησει αφανταστα (!) ουτε με το 6290 της συζηγου δεν θα το αλλαζα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:- δεν ειναι τοσο απο θεμα τεχνολογιας οσο φιλικοτητας μενου,χειρισμου σε φωτο/βιντεο,γραφη/αναγνωση sms υπο ηλιο και τετοια απλα πραγματα που ομως απο το K 750i και το U-600 ειχα στερηθει και με ειχαν ταλαιπωρησει αφανταστα (!) ουτε με το 6290 της συζηγου δεν θα το αλλαζα

 

Ξερεις αν εχει βγει καποιο ανταπτορακι που να μπορεις να βαλεις οτι handsfree θελεις;Με προβληματιζει η χαμηλη ενταση που εχει στο ραδιο και το μονο handsfree του motorola δεν μου κανει θελω διπλο:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...