Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to provlima me to kounima kalwdiou to exw KAI ego ... :) Ara kati dn paei kala ... opws eipe kai o filos to hand free leitourgei mia xara, opws kai h keraia tou Radio... to kalwdio omws 8elei ligo paixnidi ews POLY kai katantaei akrws ekneuristiko...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας σε ποιο site της ΝΟΚΙΑ κανω την αναβαθμιση για το Ν73??Εχω το Ν73 Music Edition !Αν γνωριζετε πειτε μου σας ευχαριστω πολυ
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας σε ποιο site της ΝΟΚΙΑ κανω την αναβαθμιση για το Ν73??Εχω το Ν73 Music Edition !Αν γνωριζετε πειτε μου σας ευχαριστω πολυ

Nokia Software Update

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οσοι εχετε κανει την αναβαθμιση...σας εβγαλε καποιο μηνυμα οτι "action failed due to network problems"?

 

Αν ναι πως το λυσατε...?

 

Μετα εχει ελληνικα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

χμ,με το καλώδιο....

Υπάρχει κανείς που είχε το ιδιο πρόβλημα και το έλυσε;

Δυστυχώς μου το κάνει και με την νέα κάρτα των 2GB κάτι που δε μπορώ να ανεκτώ γιατί δε μπορώ να ρισκάρω πότε θα αποφάσισει να μου χαθεί η σύνδεση όταν μεταφέρω δεδομένα....

 

Κάτι άλλο..

Γιατί η κάρτα λέγετε 2GB όταν έχει 1952 MB χώρο;Δε θα έπρεπε να έχει 2048 κανονικά;Η αποφάσισαν να μας κλέψουν προς τα κάτω;

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Παιδιά έχει κανείς το Vodafone together (2 αριθμοί σε μία sim) στο Ν73; Έχω ρωτήσει σε 2 vodafone shops και στην εξυπηρέτηση πελατών και δηλώνουν άγνοια. :!: :!:
Link to comment
Share on other sites

Mερικες φορες οταν μπενω στης επαφες μου διαβαζω αυτο το μηνυμα >

Αντιγραφη ολων τον νεων επαφων απο την sim!

μηπος φταιη η καρτα sim η το κινητο? ανηξα το κινητο και ειδα οτι η sim δεν εφαρμοζη ακρηβος και εχει μερικα κενα :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια προλημα με το καλωδιο εχω και εγω.......

χαιρομαι που διαβαζω τα posts σας γιατι για μια φαση νομιζα οτι ειχε προβλημα το κινητο....

ενω τα hands free "μπαινουν" με την μια το καλωδιο με παιδευει παρα πολυ.....

 

Επισης σημερα σε νοκια κλαμπ στην θεσσαλονικη μου ειπαν ότι ο δείκτης σαρ είναι μεγαλος ΜΟΝΟ όταν το κινητό είναι σε 3g σημα και μονο όταν ψαχνει για 3g και δεν το βρισκει…..

Σε απλο σημα δεν υπαρχει κανενα προβλημα…και μπορεις να μιλας κανονικα……

Να τους πιστεψω…..???

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πιο κατάλληλο thread για να το ανφέρω...

Το κακό είναι οτι δεν λύθηκε μετά την αναβάθμιση με την τελευταία fw version το πρόβλημα που αντιμετωπίζω μετά από οποιαδήποτε επανεκκίνηση (π.χ. αλλαγή γλώσσας, αλλαγή mode λειτουργίας σε 3G και αντίστροφα, κλπ).

Το κινητό είναι σαν να "κολλάει" στην οθόνη αναμονής όπου δεν φαίνονται οι λειτουργίες των function keys ή δεν μπορεί καν να παραμείνει σε αυτή και με βγάζει συνέχεια στο βασικό μενού στο οποίο και μπορώ να δουλέψω :blink: να μπώ στα μηνύματα κλπ αρκεί να μην κάνω exit στην αρχική οθόνη! :wacko: Το πρόβλημα λύνεται με σβήσιμο και ξανά άνοιγμα του τηλεφώνου από το πλήκτρο on/off. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

προς κατόχους του Ν73ΜΕ. Η εσωτερική καμερα σας είναι οκ??

εμένα μου βγαζει κάτι μπλε βλακείες σαν χιόνια καθώς βγάζω φωτό. ειτε όταν έχει φως είτε οχι. ΝΑ το παώ στο πλαισιο να μου δώσουν αλλό?

Dj Tiesto ruleezzzz
Link to comment
Share on other sites

Επισης σημερα σε νοκια κλαμπ στην θεσσαλονικη μου ειπαν ότι ο δείκτης σαρ είναι μεγαλος ΜΟΝΟ όταν το κινητό είναι σε 3g σημα και μονο όταν ψαχνει για 3g και δεν το βρισκει…..

Σε απλο σημα δεν υπαρχει κανενα προβλημα…και μπορεις να μιλας κανονικα……

Να τους πιστεψω…..???

Αν και θελω να το πιστεψω μου φαινετε απιθανο! :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προς κατόχους του Ν73ΜΕ. Η εσωτερική καμερα σας είναι οκ??

εμένα μου βγαζει κάτι μπλε βλακείες σαν χιόνια καθώς βγάζω φωτό. ειτε όταν έχει φως είτε οχι. ΝΑ τον παώ στο πλαισιο να μου δώσουν αλλό?

 

Η μπροστινή κάμερα δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Μόνο σε άπλετο φωτισμό (ημέρας) δε βγάζει μπλε κόκους.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

κάτι τετοιο εννοώ

(δεν μπορώ να ανεβάσω και φωτό να σου δείξω)

αυτο που σου ειπε ο @leftezi δεν μπορεις να κανεις κατιο για αυτο ετσι ειναι! :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Επισης σημερα σε νοκια κλαμπ στην θεσσαλονικη μου ειπαν ότι ο δείκτης σαρ είναι μεγαλος ΜΟΝΟ όταν το κινητό είναι σε 3g σημα και μονο όταν ψαχνει για 3g και δεν το βρισκει…..

Σε απλο σημα δεν υπαρχει κανενα προβλημα…και μπορεις να μιλας κανονικα……

Να τους πιστεψω…..???

 

Μα το SAR ειναι το μεγιστο νουμερο ακτινοβολιας που μπορεσαν να μετρησουν στο εργαστηριο, το τηλεφωνο ανεβαζει και κατεβαζει την ακτινοβολια αναλογα με το ποσο καλο ειναι το σημα απο την πιο κοντινη κεραια, αυτο ειναι γνωστο, ολα τα κινητα λειτουργουν ετσι.

 

Που σημαινει οτι οσο πιο λιγες κεραιες τοσο πιο πολυ ακτινοβολια δεχομαστε απο τα κινητα μας.

Link to comment
Share on other sites

Μα το SAR ειναι το μεγιστο νουμερο ακτινοβολιας που μπορεσαν να μετρησουν στο εργαστηριο, το τηλεφωνο ανεβαζει και κατεβαζει την ακτινοβολια αναλογα με το ποσο καλο ειναι το σημα απο την πιο κοντινη κεραια, αυτο ειναι γνωστο, ολα τα κινητα λειτουργουν ετσι.

 

Που σημαινει οτι οσο πιο λιγες κεραιες τοσο πιο πολυ ακτινοβολια δεχομαστε απο τα κινητα μας.

Εντάξει αλλά αυτό δεν διαφέρει από τα εργαστηριακά τεστ. Εκεί δημιουργούν συνθήκες δυνατού αλλά και χαμηλού σήματος και μετράνε το SAR. Το ζητούμενο είναι το να μετρηθεί το κινητό σε συνθήκες διαφόρων επιπέδων σήματος και αυτό όντως γίνεται στα εργαστήρια.
Link to comment
Share on other sites

προς κατόχους του Ν73ΜΕ. Η εσωτερική καμερα σας είναι οκ??

εμένα μου βγαζει κάτι μπλε βλακείες σαν χιόνια καθώς βγάζω φωτό. ειτε όταν έχει φως είτε οχι. ΝΑ το παώ στο πλαισιο να μου δώσουν αλλό?

 

Σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου στην κυρια καμερα βαζει ενα μπλε φιλτρο μροστα ασχετα αν η φωτογραφια βγαινει καθαρη.Ειναι οντως προβλημα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να καθαρογράψεις μνμ σου γιατί δεν καταλαβαίνω τιποτα

 

Σου λέει ότι ισχύει αυτό που σου είπα και εγώ. Έτσι είναι το κινητό (η μπροστινή του κάμερα) και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Paidia sygnomi ean xanarotao gia kati pou exei apantithei alla einai apeires oi selides kai oses eida den elegan kati sxetiko.

Loipon, xeretai poia taxitita exei o diaylos SD sto n73? Yparxoun kartes me 80x 133x kai 150x. tha do diafora ean paro tin 150x i to idio tha einai??

Epipleon exei valei kaneis GPS ???? Eiste ikanopoiimeni? Proti fora asxoloumai me GPS opote den exo treles apaitiseis. apla na kanei tin douleia tou.

Eyxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ πήρα μια 80Χ και κάνω την δουλεία μου μια χαρά....όσο το έψαξα στα κινητά δεν κάνει διαφορά...

 

 

Άλλη ερώτηση.

Έχω πρόβλημα όταν με καλούν και έχω το hands free.Το κινητό κάνει restart!

Μου το'χει κανει καμια δυο φορές.Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχω την έκδοση V 2.0628.0.0.1 10-7-2006.

Να το πάω απευθείας για update;

 

Άρχισα να τα παίρνω,και το'χω μολις 6 μέρες το τηλέφωνο...

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ένα μικρό προβληματάκι αλλά όχι με το κινητό, με την κάρτα.

Κάποια στιγμή ενώ δούλευε κανονικά το κινητό, πάω να βάλω ένα τραγούδι που ήταν αποθηκευμένο στην κάρτα και δεν ακουγόταν τιποτα... τελός πάντων βρισκω πως το πρόβλημα είναι η κάρτα μνήμης. Την βγάζω και την ξαναβάζω και μου πετάει μήνυμα που λέει:

"Η μνήμη είναι κατεστραμένη" "Να τροποιπηθει η μνήμη? Θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα"

Πατόντας ναι δεν γίνεται τίποτα. Συνδέοντας το κινητό με το PC δεν την βλεπει καν.. το μόνο που σκέφτομαι να την περάσω σε κάποια συσκευή για να την φορμάρω από το PC.Αλλίως μπορώ να την πάω στη ΝΟΚΙΑ και να μου δώσουν άλλη?? Το κινητό το πήρα το Σάββατο από το πλαίσιο. Η κάρτα είναι η 2γβ που δίνουν με το κινητό.

Dj Tiesto ruleezzzz
Link to comment
Share on other sites

Paidia sygnomi ean xanarotao gia kati pou exei apantithei alla einai apeires oi selides kai oses eida den elegan kati sxetiko.

Loipon, xeretai poia taxitita exei o diaylos SD sto n73? Yparxoun kartes me 80x 133x kai 150x. tha do diafora ean paro tin 150x i to idio tha einai??

Epipleon exei valei kaneis GPS ???? Eiste ikanopoiimeni? Proti fora asxoloumai me GPS opote den exo treles apaitiseis. apla na kanei tin douleia tou.

Eyxaristo!

1)Ειτε βαλεις στο κινητο σου καρτα 80x ειτε με 150x θα ειναι το ειδιο αυτη ειναι ταχητητα αντηγραφης δεδομενων μην περιμενεις να γεινη το κινητο σου πιο γρηγορο! ;)

2)Οσο για το GPS διαβασε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση V 2.0628.0.0.1 10-7-2006.

Να το πάω απευθείας για update;

 

Η Νοκια σου παρεχει τη δυνατοτητα να το κανεις μονος σου.

http://europe.nokia.com/A4176089

Link to comment
Share on other sites

Αν και βγαίνω λίγο off topic, μπορεί κάποιος να μας πει λίγα πράγματα για τις ταχύτητες στις κάρτες MiniSD και ποιές είναι οι διαφορές-πλεονεκτήματα των υψηλότερων ταχυτήτων;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...