Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα αν σου αρέσει να το πάρεις είναι καλό τηλέφωνο.Το μειονέκτημα του είναι ότι λόγω ανοικτού λογισμικού(μάλλον) δεν είναι απόλυτα σταθερό.

 

Να πάρεις το Music edition.Πίστεψε με,τα λεφτά για την κάρτα μνήμης και το καλό hands free θα τα δώσεις έτσι και αλλιώς αν θέλεις να εκμεταλευτείς τις δυνατότηες του κινητού,γιατί αυτό που έχει μέσα το απλό είναι μούφα.

Οπότε αξίζει να τα πάρεις μες στο πακέτο με την μία απο το να τα αγοράζεις ένα ένα μετά...

 

Eyxaristo!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθές πήρα και εγώ το Ν73. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν περνάω τραγούδια στο κινητό με διάφορους τρόπους όπως με copy-paste ή με την εφαρμογή της Nokia και πάω να κάνω ενημέρωση των αρχείων από τον media player δεν βάζει μέσα στην βιβλιοθήκη όλα τα τραγούδια αλλά ορισμένα. Το παράδοξο είναι πως όταν αυτά που δεν αναγνωρίζει τα επιλέγω μέσα από την Έκθεση μου τα παίζει κανονικά αφού καλεί τον media player.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήρα και εγώ το Ν73. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές αλλά έχω ένα πρόβλημα. Όταν περνάω τραγούδια στο κινητό με διάφορους τρόπους όπως με copy-paste ή με την εφαρμογή της Nokia και πάω να κάνω ενημέρωση των αρχείων από τον media player δεν βάζει μέσα στην βιβλιοθήκη όλα τα τραγούδια αλλά ορισμένα. Το παράδοξο είναι πως όταν αυτά που δεν αναγνωρίζει τα επιλέγω μέσα από την Έκθεση μου τα παίζει κανονικά αφού καλεί τον media player.

 

αφού περάσεις τα τραγούδια που θέλεις μετα κάνε ενημέρωση βιβλιοθήκης και τότε θα δείς να τα φορτώνει κανονικά

frastgr
Link to comment
Share on other sites

αφού περάσεις τα τραγούδια που θέλεις μετα κάνε ενημέρωση βιβλιοθήκης και τότε θα δείς να τα φορτώνει κανονικά

 

Κάνω ενημέρωση βιβλιοθήκης αφού περάσω τα τραγούδια αλλά δείχνει ότι προσθέτει στην βιβλιοθήκη ορισμένα τραγούδια και όχι όλα όσα βλέπω στην Έκθεση...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera thelo na rotiso oson afora gia to N73 M.E....Mporo na kano anavathmisi to N73 M.E.??To leo giati mporei na ennoei mono gia aplo N73 apo to site Nokia Software...oste na min kano to latho na to anavatmiso sto N73 M.E. pou vgike prosfata..Aksizei na to anavathmiso i oxi akoma oson afora gia to N73 M.E.???Sas euxaristo
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

ekana update se nokia shop, logo provlimatos. pws vlepw tin ekdosi logismikoy ?

 

telika exo to v3.0638.0.0.1 30-10-2006 , uparxei kati pio kainourio h otidipote 8a ekane to n73 kalutero ? :)

Link to comment
Share on other sites

ekana update se nokia shop, logo provlimatos. pws vlepw tin ekdosi logismikoy ?

 

*#0000# :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανω playlist τα τραγουδια που βαζω στο κινητο μεσω pc?Προσπαθησα να το κανω μεσω winamp αλλα τιποτα.Δεν αναγνωριζονταν.Γιατι ειναι πολυ κουραστικο να φτιαχνεις λιστες μεσα απο το κινητο.Να διλεγω ενα ενα αναμεσα σε 450 κομματια.Ελεος!:blink:
Link to comment
Share on other sites

και όμως μπορεί να το κάνει μέσω pheonix.Το έκανα εγώ απο ΜΕ σε απλό.Αλλα θέλει λίγο πέδεμα πληροφορίες στο gsmhosting για το πως γίνεται downgrade

 

3.0638.0.0.1

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (7) 3.0638.0.0.30

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (7) Δεν χρειαζεται πεδεμα και ουτε γινεται downgrade.Ειναι ιδια εκδοση.Δοκιμασμενο απο κατοχο που περασε πρωτα την ME και μετα την απλη.Μονο που επειδη ειναι ιδια εκδοση δεν μπορει να γινει ταυτοχρονη εγκατασταση στον υπολογιστη και των δυο εκδοσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μονο που επειδη ειναι ιδια εκδοση δεν μπορει να γινει ταυτοχρονη εγκατασταση στον υπολογιστη και των δυο εκδοσεων.

 

Mπορεις να το πεις λιγο πιο απλα για να μπορεσω να το καταλαβω? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να το πεις λιγο πιο απλα για να μπορεσω να το καταλαβω? :)

 

Εννοω οτι στα nokia club που χρησιμοποιουν το pheonix για αναβαθμισεις καθε εκδοση γινεται εγκατασταση στον υπολογιστη και επειδη ειναι ιδια εκδοση η απλη με την ME δεν μπορει να υπαρχει ταυτοχρονα στον ιδιο υπολογιστη τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

pou tha bro to 3d gia ton ixo pou exei to kinito apo mono tou giati nomizo oti to exesa

 

Για Ν73 μιλας?, Πως το εχασες? ,δεν σβηνεται :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με το lifeblog θα το βρεις μεσα σε ενα cd στο κουτι του Ν73! :O[/QUOTΕ

 

δεν συνδέεται δυστυχώς το pc me to 6260

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι δεν θα μπορεσεις να μεταφερεις τα μηνυματα σου απο το ενα κινητο στο αλλο! :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ρώτησα στην Cosmote μου είπε οτι γίνεται αλλά δεν θα έχω 3G.

 

εχεις δικιο φιλε μου η καρτα μου ειναι 3g γι' αυτο δεν γινοταν. Συγνωμη το ειχα ξεχασει

Link to comment
Share on other sites

paides meta apo 3 meres entatikou "petagmatos matiwn " diapistwsa oti to tilefwno exei arketa problimatakia!

Tragika argo! mou thimise pocket pc sta oria tou ! mesa se 3 meres exei kanei toulaxiston 10 restart! polles fores otan kapoios me pairnei tilefwno kai to kleisw efoswn olokliroso tin sinomilia to kinito kolaei se mia screen opou leei : xristis X apenergopoiimenos ( i kati tetoio) kai gia 10-12 second den mporeis na kaneis tpt! to xipnititi an kleiseis tin syskevi den doulevei ! resize ta wallpapers den kanei (oxi kalO).screensaver ?exei dokimasei kaneis tpt kalo?to logo (voda px) den mporeis na to allaxeis.mou kanei diarkws restart otan paw na prosthesw sinantisi sto imerologio!to auto focus stin camera kanei oti thelei opote thelei !

 

em...mallon den ta thimamai ola ! alla anywayz ...elpizw na bgei update soon ! xerei kaneis an mporeis na flashareis monos sou ta nokia ? eixa na agorasw apo ton kairo tou 6210 :rolleyes:

γεια,μετα απο τοσο καιρο ποια ειναι γνωμη σου για το Ν73;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.Ενα φιλαρακι εχει το Ν73 και εχει εγκατασταστησει το route66(*****ed).Βρηκε gps receiver στο ebay.Παιρνοντας ενα τετοιο ειναι οκ?Τι προτεινετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

kalispera! akoute ti epa8a. evala to route66 kai agorasa to GPS Receiver BT-74s. Arxika to kinito vlepei to receiver. otan anoigo to route66 vlepei tin syskeyi ostoso den sindeetai!!! xerei kaneis ti paizei??? sto manual leei kati gia bluetooth that supports SPP. einai kako neo auto?? euxaristo!
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι στα nokia club που χρησιμοποιουν το pheonix για αναβαθμισεις καθε εκδοση γινεται εγκατασταση στον υπολογιστη και επειδη ειναι ιδια εκδοση η απλη με την ME δεν μπορει να υπαρχει ταυτοχρονα στον ιδιο υπολογιστη τους.[/QU

 

Πρώτον δεν είναι η ίδια έκδοση.Άσε που για να περάσεις την ΜΕ πρέπει να αλλάξεις τον κωδικό του τηλ. άρα και τις δυο εκδόσεις μπορείς να έχεις στον Η/Υ

και ανάλογα με τον κωδικό διαλέγει ποιά θα πάρει-αλλα και να μην τις έχεις και τις δυο δεν είναι πρόβλημα να εγκαταστείς ποιά θέλεις κάθε φορά.Εγώ έχω και τις δυο στον Η/Υ.

Δευτερον όταν είπα πέδεμα, εννόεισα ότι για να περάσεις όλα τα απαραίτητα προγράμματα (για κάποιον που δεν ξέρει) στον Η/Υ και να κάνεις σωστά τη διαδικασία χρειάζεται χρόνος και προσοχή μη νεκρώσεις το κινητό.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. sto site tou plaisiou leei : "Μπορεί να συνδεθεί με όλα τα PDA, smartphone και notebook που υποστηρίζουν την τεχνολογία Bluetooth, ανεξαρτήτου μάρκας σε απόσταση μέχρι και 10 μέτρα." smartphone den einai to n73???? pane ta 99 eurakia???

 

la8os synagermos paidia! douleuei mia xara telika!! hmoun mesa sto spiti kai den epiane i saxlamara. thanks anyway. pao volta na to do! kalinyxta!

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο αργά θα κάνω μια ερώτηση :) . Στο Ν73 ΜΕ πως είναι η ποιότητα τις μαύρης πρόσοψης? Είναι εντελώς γυαλιστερή η είναι όπως το πίσω μέρος τις κανονικής έκδοσης (silver/plum)που είναι κάπως ματ?

 

Ρωτάω γιατί είχα παραγγείλει μια μαύρη πρόσοψη από Κίνα και ήταν πολύ γυαλιστερή και το N73 έδειχνε πολύ φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις κι από εμένα:

 

  1. Πως μπορώ να κάνω άμεση εναλλαγή σε play-pause όταν παίζω video σε full screen στον Real Player; Έχω βέβαια την εντύπωση ότι δεν γίνεται... Εναλλακτικά υπάρχει τρίτη εφαρμογή που υποστηρίζει τέτοια λειτουργία;
  2. Όταν γράφουμε ένα SMS και θέλουμε να επιλέξουμε παραλήπτη, υπάρχει επιλογή χρήσης αριθμού πχ από τους 10 τελευταίους που χρησιμοποιήσαμε; (recent list). Αυτή η επιλογή υπάρχει στα Series40-v3

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...