Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ηθελα να σας ρωτησω αν το n73 me περνει ολα τα προγραμματα που εχουν βγει για nokia. ρωταω δυοτι εχτες αγωρασα το n73 me και δοκίμασα να περασω το total ir remote και το power mp3 και μου ελεγε πως δεν υποστηρηριζονται τα αρχεια![/QUOT

 

 

Αυτες οι εφαρμογες ειναι για S60(2rd Edition) γι αυτο δεν ειναι συμβατες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμ,

το Nokia Update μου αναγνωρίζει το κινητό και λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση για το μοντέλο μου.

Έχω την V 2.0628.0.0.1

10-07-2006

 

Είναι σωστό αυτό;

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια παρατηρησα κατι περιεργο..με οσα nokia ειχα που επερναν θεματα τους εβαζα καποια για να αλλαζω το στυλ του εκαστοτε κινητο..ετσι εκανα με το nokia n73 (το απλο)ομως απο οσα θεματα εχω εγκαταστηση καποια δεν μπορω να τα απεγκαταστησω,,φαινονται μονο στη λιστα θεματων..(οχι στη διαχειρηση εφαρμογων οπως επρεπε)και στη λιστα θεματων με πατημενο το πληκτρο c δεν γινετε απεγκατασταση οπως στα παλιοτερα nokia..εχει τιχει σε κανεναν κατι παρομοιο?αν ξερει κανενας πως θα τα απεγκαταστησω ας με μου πει...ευχαριστω

 

 

 

thanks nervous..το εκανα και οντως τα διεγραψα πολυ ευκολα κ γρηγορα..ειναι λιγο δυσκολο μονος σου να τα βρεις..βγαζει πολλους φακελους κ ειδικα αν δεν εχεις κ ελευθερο χρονο...orin2 εσυ τι εκανες?τα διεγραψες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευτεα παρατηρησα κατι περιεργο..με οσα nokia ειχα που επερναν θεματα τους εβαζα καποια για να αλλαζω το στυλ του εκαστοτε κινητο..ετσι εκανα με το nokia n73 (το απλο)ομως απο οσα θεματα εχω εγκαταστηση καποια δεν μπορω να τα απεγκαταστησω,,φαινονται μονο στη λιστα θεματων..(οχι στη διαχειρηση εφαρμογων οπως επρεπε)και στη λιστα θεματων με πατημενο το πληκτρο c δεν γινετε απεγκατασταση οπως στα παλιοτερα nokia..εχει τιχει σε κανεναν κατι παρομοιο?αν ξερει κανενας πως θα τα απεγκαταστησω ας με μου πει...ευχαριστω

 

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω.Αν ξέρει κάποιος...help

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,λοιπον κυριοι χθες μου επεσε για 5φορα κατω (για οσους εχουν παει tgi friday στην κηφισια φευγοντας απο το μπαρ μου φευγει απο τα χερια κανει γκελ στο 2σκαλια και με σαλτο προσγειωνεται στην πορτα του μαγαζιου ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΑ )τις προηγουμενες φορες μου εχει φυγει απο το τσαντακι και εχει πεσει στο πεζοδρομιο με την οθονη χωρις να παθει τιποτα ,εχω μονο δυο μικρες γρατζουνιες στις 2γωνιες τις οθονης απο αναλογα πεσιματα στο δρομο,ΑΡΑ εχουμε το πιο ανθεκτικο κινητο στο κοσμο να μην κολαγε κιολας θα ειμασταν ευτυχισμενοι καλο βραδυ

 

3 φορες μου εχει πεσει τοσο δυνατα που νομισα προς στιγμην οτι κινητο caput, ουτε σημαδακι ουτε καν ελαφρια γραντζουνια δεν εχει. Την τελευταια φορα ειχε ξεκουμπωθει η προσοψη στο πεσιμο, αλλα σαν καινουργιο ειναι το ατιμο!

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευτεα παρατηρησα κατι περιεργο..με οσα nokia ειχα που επερναν θεματα τους εβαζα καποια για να αλλαζω το στυλ του εκαστοτε κινητο..ετσι εκανα με το nokia n73 (το απλο)ομως απο οσα θεματα εχω εγκαταστηση καποια δεν μπορω να τα απεγκαταστησω,,φαινονται μονο στη λιστα θεματων..(οχι στη διαχειρηση εφαρμογων οπως επρεπε)και στη λιστα θεματων με πατημενο το πληκτρο c δεν γινετε απεγκατασταση οπως στα παλιοτερα nokia..εχει τιχει σε κανεναν κατι παρομοιο?αν ξερει κανενας πως θα τα απεγκαταστησω ας με μου πει...ευχαριστω

 

έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω.Αν ξέρει κάποιος...help

 

Δειτε αυτο:

Πως μπορώ να διαγράψω θέματα που έχουν εγκατασταθεί, αλλά δεν εμφανίζονται στη «διαχείριση εφαρμογών»;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τωρα προεκυψε κατι αλλο μετα θεματα στο n73..ενω απεγκατασταστησα οσα δεν ηθελα και καταλαθος εσβησα ενα θεμα που μου αρεσε..το ξαναεστειλα απο το pc sστο κινητο με το bluetooth ομως δεν γινεται εγκατασταση..στο τελος λεει οτι η εγκατασταση ειναι αδυνατη..ενω το ιδιο θεμα το ειχα στο κινητο..nervous γνωριζεις τπτ περι αυτου..η κανενας αλλος φιλος κατοχος n73..thanks
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nervous γνωριζεις τπτ περι αυτου..η κανενας αλλος φιλος κατοχος n73..thanks

 

Δοκιμασες πριν το εγκαταστασεις ξανα, να κανεις κανενα restart στη συσκευη

πρωτα ?

Απο αυτο το directory ,το εσβησες αν υπαρχει κατι ?

sys\install\sisregistry\a0000eb\

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα restart και ομως ξανα δεν κανει εγκατασταση..παλιοτερα μου το ειχε ξανακανει..αν κατεβασω αλλο θεμα (που να μην το ειχα εγκαταστηση αλλη φορα)θα το εγκαταστηση κανονικα.περιεργο..δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι εδω το σωστο μερος για να ρωτησω αλλα δεν ηξερα που αλλου να ρωτουσα.Ποιες ειναι οι καταλληλοτερες ρυθμισεις για μετατροπη ταινιας στο smartmovie(3.25)?Στο Ν70 που ειχα αν εβαζα bitrate 380kbps το παραγομενο video ηταν "κρυσταλλο".Στο Ν73me μετατροπη με bitrate 380kbps και οχι μονο δεν φαινετε καλα αλλα κολλαει και ηεικονα κιολας.Μηπως ξερει κανεις τι γινεται?

 

Φιλαράκο, δοκίμασε να βάλεις το DivX player sto kinito pou tha vreis sto xxxxxxxxxxxx . Στο Ν80 μου παίζει τέλεια σε σχέση με το smartmovie...

To smartmovie για κάποιο λόγο κολάει συνεχως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι??Εχω το Ν73 ΜΕ και δε μπορω περνωντας τα mp3 απο το wmp να περασω και τα album art.Ξερει κανεις τι γινεται με αυτο?Εχει κανεις μηπως να προτεινει κανενα αλλο προγραμμα?Θελω ομως καποιο που να διαβαζει m3u.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση τελικά στην τελευταία version firmware επιτυχώς και με ελληνικά αλλά, έχω την εντύπωση ότι έχει χαθεί κάποια επιλογή από το κινητό. Για να γίνω πιο σαφής: πατώντας το πλήκτρο μενού μου βγαίνουν οι εξής 11 επιλογές - Επαφές, μηνύματα, Ημερολόγιο, Μουσική, Εκθεση, Παιχνίδια, Υπηρεσίες, Λήψη, Εργαλέια, Εφαρμογές, Γραφείο.

Εχω την εντύπωση ότι μου λείπει μια επιλογή γιατι θυμάμαι ότι η οθόνη ήταν γεμάτη από εικονίδια δηλαδή 12 αντί 11 που βγάζει τώρα. Μπορεί κάποιος φίλος να κοιτάξει το κινητό του και να επιβεβαιώσει ή όχι?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση τελικά στην τελευταία version firmware επιτυχώς και με ελληνικά αλλά, έχω την εντύπωση ότι έχει χαθεί κάποια επιλογή από το κινητό. Για να γίνω πιο σαφής: πατώντας το πλήκτρο μενού μου βγαίνουν οι εξής 11 επιλογές - Επαφές, μηνύματα, Ημερολόγιο, Μουσική, Εκθεση, Παιχνίδια, Υπηρεσίες, Λήψη, Εργαλέια, Εφαρμογές, Γραφείο.

Εχω την εντύπωση ότι μου λείπει μια επιλογή γιατι θυμάμαι ότι η οθόνη ήταν γεμάτη από εικονίδια δηλαδή 12 αντί 11 που βγάζει τώρα. Μπορεί κάποιος φίλος να κοιτάξει το κινητό του και να επιβεβαιώσει ή όχι?

 

 

μια χαρά είναι. Αυτές οι 11 πρέπει να είναι, μην ανησυχείς. :)

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι??Εχω το Ν73 ΜΕ και δε μπορω περνωντας τα mp3 απο το wmp να περασω και τα album art.Ξερει κανεις τι γινεται με αυτο?Εχει κανεις μηπως να προτεινει κανενα αλλο προγραμμα?Θελω ομως καποιο που να διαβαζει m3u.Ευχαριστω

 

 

Nokia music manager μεσω PCsuite. Οσο για τα album art μπορεις και μεσω κινητου.

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια παρατηρησα κατι περιεργο..με οσα nokia ειχα που επερναν θεματα τους εβαζα καποια για να αλλαζω το στυλ του εκαστοτε κινητο..ετσι εκανα με το nokia n73 (το απλο)ομως απο οσα θεματα εχω εγκαταστηση καποια δεν μπορω να τα απεγκαταστησω,,φαινονται μονο στη λιστα θεματων..(οχι στη διαχειρηση εφαρμογων οπως επρεπε)και στη λιστα θεματων με πατημενο το πληκτρο c δεν γινετε απεγκατασταση οπως στα παλιοτερα nokia..εχει τιχει σε κανεναν κατι παρομοιο?αν ξερει κανενας πως θα τα απεγκαταστησω ας με μου πει...ευχαριστω

 

 

 

thanks nervous..το εκανα και οντως τα διεγραψα πολυ ευκολα κ γρηγορα..ειναι λιγο δυσκολο μονος σου να τα βρεις..βγαζει πολλους φακελους κ ειδικα αν δεν εχεις κ ελευθερο χρονο...orin2 εσυ τι εκανες?τα διεγραψες?

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και ενώ έχω βάλει να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι και πάλι δεν μου τους βγάζει!!!Καμμιά βοηθειά? Κάτι που ίσως έχω κάνει λάθος????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία, όταν πάω να κλέισω κάποιες εφαρμογές μου βγάζει μήνυμα "Τέλος εφαρμ. dLoaderThread KERN-EXEC 3" και χρειάζεται επιβεβαίωση. Τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικου για το απλό Ν73;

Εγώ έχω την 2.0628.0.0.1 10-7-2006 και το Nokia update μου λέει οτι δεν υπάρχει νέα...

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικου για το απλό Ν73;

Εγώ έχω την 2.0628.0.0.1 10-7-2006 και το Nokia update μου λέει οτι δεν υπάρχει νέα...

Είναι η 3.0638.0.0.1 (30-10-2006)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera thelo na rotiso oson afora gia to N73 M.E....Mporo na kano anavathmisi to N73 M.E.??To leo giati mporei na ennoei mono gia aplo N73 apo to site Nokia Software...oste na min kano to latho na to anavatmiso sto N73 M.E. pou vgike prosfata..Aksizei na to anavathmiso i oxi akoma oson afora gia to N73 M.E.???Sas euxaristo
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Kalispera thelo na rotiso oson afora gia to N73 M.E....Mporo na kano anavathmisi to N73 M.E.??To leo giati mporei na ennoei mono gia aplo N73 apo to site Nokia Software...oste na min kano to latho na to anavatmiso sto N73 M.E. pou vgike prosfata..Aksizei na to anavathmiso i oxi akoma oson afora gia to N73 M.E.???Sas euxaristo

Μπορεις να το κανεις κανονικα αλλα αν εχεις το ΜΕ εχεις την V3.0638.0.0.30 και απο αυτα που γνωριζω δεν εχει βγει νεοτερη version! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως το word εμπεριέχεται στο QuickOffice. Μήπως έχεις εγκαταστήσει και το Office Suite μαζί με το QuickOffice;

 

Έχεις δίκιο, δεν παίζει μαζί Quickoffice και Office suite. Το QuickOffice τρελαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Nokia music manager μεσω PCsuite. Οσο για τα album art μπορεις και μεσω κινητου.
Ευχαριστω φιλε αλλα θελω να βαλω το album art που εχουν ηδη τα mp3 μου.Να μη χρειαζεται να μεταφερω ξεχωριστα την εικονα κτλ.Ευχαριστω παντως
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν παίζει μαζί Quickoffice και Office suite. Το QuickOffice τρελαίνεται.

Το πρόβλημα το εμφανίζει μόνον στα αρχεία .doc (Word). Δηλαδή αν κάνεις κλικ πάνω σε αρχείο .doc, δεν το ανοίγει με καμία από τις 2 εφαρμογές. Αν συμβεί αυτό πρέπει να κάνεις browse μέσα από την ίδια την εφαρμογή για να το βρει και να το ανοίξει. Κάτι τέτοιο όμως το QuickOffice δεν το υποστηρίζει γιατί ψάχνει κατευθείαν στο φάκελο "Documents" και πουθενά αλλού. Πάντως εγώ χρησιμοποιώ μόνον το Office suite και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 3.0638.0.0.1 (30-10-2006)

 

Και γιατί εμένα δε μου λέει οτι χρειάζεται αναβάθμιση;Μήπως έχει να κάνει με την γλώσσα της συσκευής;

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Ο υψηλός δείκτης SAR του συγκεκριμένου κινητού,πρακτικά,έχει επιπτώσεις?Μήπως είναι αμελητέες οι επιδράσεις του?Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και γι'αυτό θέλω να μάθω και αν βγαίνει σε άλλο χρώμα (μη συμπεριλαμβανομένης της ΜΕ version)...:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...