Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Υπάρχει μήπως κάποιο topic για εφαρμογές και παιχνίδια για το Ν73;

 

Εφαρμογες

Παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Υπάρχει μήπως κάποιο topic για εφαρμογές και παιχνίδια για το Ν73;

xxxxxxxxxxxxxxx

Μπορεις να κατεβασεις οτι θελεις αφου κανεις προτα μια εγγραφη! :)

 

Y.Γ.

καλο ειναι να χρησηποποιουμε την αναζητηση για να μην γεμιζουμε το topic με ερωτισεις που εχουν απαντηθει! :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, χτες εκανα firmware update στο κινιτο περνωντας τουυ την εκδοση V 3.0638.0.0.1 30-10-2006 RM-133. Το προβλημα που εχω ειναι οτι ενω πριν κρατουσε την ρυθμιση απο το ξυπνητηρι οταν εκλεινα το κινιτο, τορα πλεον δεν την κραταει και μολις το ξαναανοιξω την εχει χασει. Και για την ακριβεια παρατηρησα οτι την στιγμη που εμφανιζει για πρωτη φορα την κεντρικη οθονη μετα το restart για καποια miliseconds εμφανιζει το εικονιδιο του χυπνητηριου πανω δεξια και αμεσως μετα το εξαφανιζει. Εχει παρατηρησει το ιδιο προβλημα και καποιος αλλος που εκανε αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το κινητό, αλλά χωρίς χρήση και χωρίς κάποιο χτύπημα, χάλασε το πορτάκι από πίσω που είναι σε άμεση σχέση με την λειτουργία της κάμερας.. Ανοίγω το πορτάκι, δεν ανοίγει η κάμερα.. Τιμή αντικατάστασης: 25 ευρώ. (το κομμάτι που καλύπτει την μπαταρία και τον φακό).. Τοποθέτησα ένα άλλο κάλυμα και δούλεψε κανονικά.. Καμία ιδέα για την αιτία του προβλήματος?
Link to comment
Share on other sites

Ego exo 2 provlimata. Ota pezo paixnidia me to programa scummvm (Monkey island) kai xtipisei to kinito tote akouo kanonika tin klisi ala kolaei to kinito kai thelei restart. Kai 2 den mou krataei i mpataria pano apo 1 mera, kai eidika otan eimai kapou opou den exei kalo sima.
2pac forever
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις αφησει την προεπιλογη για διπλη λειτουργεια δικτυου (UMTS + GSM) ενω στην ουσια χρησιμοποιεις μονο τις υπηρεσιες του GSM ?Εκτος κι αν παιζεις με 3G stuff...
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous!

Exontas diavasei sxedon ola ta minimata gia to N73, telika axizei na to agorasw? I tha antimetopizo polla provlimata (kollimata, kapaki kameras ktl)?

An axizei ti na protimiso? Aplo i music edition?

Efxaristo ek ton proteron gia kathe simvouli!

 

Na paratheso kai times lianikis me fpa opos mou tis edosan apo Vodafone shop

aplo €474,00 music edition €530,00.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous!

Exontas diavasei sxedon ola ta minimata gia to N73, telika axizei na to agorasw? I tha antimetopizo polla provlimata (kollimata, kapaki kameras ktl)?

An axizei ti na protimiso? Aplo i music edition?

Efxaristo ek ton proteron gia kathe simvouli!

 

Na paratheso kai times lianikis me fpa opos mou tis edosan apo Vodafone shop

aplo €474,00 music edition €530,00.

 

Εγώ το έχω (το Ν73 απλό) εδώ και μία βδομάδα και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Είναι ωραίο κινητό:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα.

Το κινητό κυρίως οταν με καλούν κάνει RESTART ενώ κολλάει συχνά πυκνά;

Τελικά πρέπει να το πάω στην αντιπροσωπεία ή λύνονται (κάποια) προβλήματα με το update;

 

Θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια,έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι με τα προβλήματα που παρουσιάζει και σε κάθε κλήση κινδυνεύει με εκπαραθύρωση....

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους κολημενους με τα προβληματα του ν73 οπως και εγω βεβαια. Πριν απο λιγο επαθα ενα μικρο εγκεφαλικο βλεπωντας το κινητο να μαυριζει,να σβηνει εντελως και σε λιγα δευτερολεπτα να ανοιγει μονο του χωρις να μου ζητησει pin,κι ολα αυτα γιατι εψαχνα τον καταλογο με τα τηλεφωνα,( εχοντας τραυματικη εμπειρια απο νοκια 7610 με τα ιδια συμπτωματα που δεν ξαναδουλεψε απο τοτε). Μηπως πρεπει να του κανω αναβαθμιση;η απλα ετυχε; καλο βραδυ και εαν καποιος ξερει ας μας πληροφορισει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι χρειαζεται αναβαθμιση.το παθαινα συχνα με το 3660 και τωρα με το Ν70 αλλα γενικοτερα αυτο δεν μου δημιουργουσε κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπ΄ρα.Ξέρω ότι μπορεί να εχει απαντηθεί η ερώτηση μου,αλλά 120 σελίδες είναι πολλές για να το ψαξω αμεσα.Αν καποιος γνωριζει πως μπορώ να μεταφέρω ληφθέντα/εξερχόμενα/ μηνύματα θα του ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Το παλιο κινητό ειναι το 6260 το νεο το Ν73
Link to comment
Share on other sites

Καλησπ΄ρα.Ξέρω ότι μπορεί να εχει απαντηθεί η ερώτηση μου,αλλά 120 σελίδες είναι πολλές για να το ψαξω αμεσα.Αν καποιος γνωριζει πως μπορώ να μεταφέρω ληφθέντα/εξερχόμενα/ μηνύματα θα του ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Το παλιο κινητό ειναι το 6260 το νεο το Ν73

 

Δοκιμασε με το lifeblog θα το βρεις μεσα σε ενα cd στο κουτι του Ν73! :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση:Έχω κάποια βίντεο στην κάρτα τα οποία είχα τραβήξει απο το 6280 και τα οποία δεν τα παίζει.Καμιά ιδέα??:confused:

ειναι μεγαλη η αναλυση ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους κολημενους με τα προβληματα του ν73 οπως και εγω βεβαια. Πριν απο λιγο επαθα ενα μικρο εγκεφαλικο βλεπωντας το κινητο να μαυριζει,να σβηνει εντελως και σε λιγα δευτερολεπτα να ανοιγει μονο του χωρις να μου ζητησει pin,κι ολα αυτα γιατι εψαχνα τον καταλογο με τα τηλεφωνα,( εχοντας τραυματικη εμπειρια απο νοκια 7610 με τα ιδια συμπτωματα που δεν ξαναδουλεψε απο τοτε). Μηπως πρεπει να του κανω αναβαθμιση;η απλα ετυχε; καλο βραδυ και εαν καποιος ξερει ας μας πληροφορισει.ευχαριστω

 

Θα το συνηθίσεις, δεν είναι τίποτα. :p

Το κάνει καμιά φορά. ;) Εμένα μετά την αναβάθμιση το κάνει λίγο πιο συχνά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα κι εγώ αναβάθμιση στο κινητό μου μέσω ίντερνετ στην έκδοση 3.0638.0.0.1 30-10-2006 RM-133. Όλα φαίνονται ΟΚ εκτός από κάτι πολύ σοβαρό: εξαφανίστηκε η ελληνική γλώσσα απ' το κινητό μου, και ως γλώσσα προβολής των μενού, και ως γλώσσα εισαγωγής!! Απ' ότι κατάλαβα, για κάποιο λόγο το πρόγραμμα αναβάθμισης θεώρησε ότι το κιν. μου είναι άλλης περιοχής. Έχω διαβάσει όμως από 'δω πως με το ανάλογο πείραγμα μπορώ ν' αλλάξω τον κωδικό περιοχής του τηλ. μου και μετά να ξανακάνω την αναβάθμιση, σωστά; Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει μ' αυτό, γιατί αν μπλέξω με τη ΝΟΚΙΑ και το service της... :X
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous!

Exontas diavasei sxedon ola ta minimata gia to N73, telika axizei na to agorasw? I tha antimetopizo polla provlimata (kollimata, kapaki kameras ktl)?

An axizei ti na protimiso? Aplo i music edition?

Efxaristo ek ton proteron gia kathe simvouli!

 

Na paratheso kai times lianikis me fpa opos mou tis edosan apo Vodafone shop

aplo €474,00 music edition €530,00.

Δεν αναφέρεις όμως τι χρειάζεσαι από ένα κινητό. Χωρίς τέτοια στοιχεία τι να σου απαντήσουμε; :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα κι εγώ αναβάθμιση στο κινητό μου μέσω ίντερνετ στην έκδοση 3.0638.0.0.1 30-10-2006 RM-133. Όλα φαίνονται ΟΚ εκτός από κάτι πολύ σοβαρό: εξαφανίστηκε η ελληνική γλώσσα απ' το κινητό μου, και ως γλώσσα προβολής των μενού, και ως γλώσσα εισαγωγής!! Απ' ότι κατάλαβα, για κάποιο λόγο το πρόγραμμα αναβάθμισης θεώρησε ότι το κιν. μου είναι άλλης περιοχής. Έχω διαβάσει όμως από 'δω πως με το ανάλογο πείραγμα μπορώ ν' αλλάξω τον κωδικό περιοχής του τηλ. μου και μετά να ξανακάνω την αναβάθμιση, σωστά; Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει μ' αυτό, γιατί αν μπλέξω με τη ΝΟΚΙΑ και το service της... :X

 

Στο πρωτο μυνημα αυτου το θεματος κατεβασε τον οδηγο που εφτιαξε ο nervous, στην σελιδα 91 και μετα για περισσοτερες λεπτομεριες

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous!

Exontas diavasei sxedon ola ta minimata gia to N73, telika axizei na to agorasw? I tha antimetopizo polla provlimata (kollimata, kapaki kameras ktl)?

An axizei ti na protimiso? Aplo i music edition?

Efxaristo ek ton proteron gia kathe simvouli!

 

Na paratheso kai times lianikis me fpa opos mou tis edosan apo Vodafone shop

aplo €474,00 music edition €530,00.

 

Κοίτα αν σου αρέσει να το πάρεις είναι καλό τηλέφωνο.Το μειονέκτημα του είναι ότι λόγω ανοικτού λογισμικού(μάλλον) δεν είναι απόλυτα σταθερό.

 

Να πάρεις το Music edition.Πίστεψε με,τα λεφτά για την κάρτα μνήμης και το καλό hands free θα τα δώσεις έτσι και αλλιώς αν θέλεις να εκμεταλευτείς τις δυνατότηες του κινητού,γιατί αυτό που έχει μέσα το απλό είναι μούφα.

Οπότε αξίζει να τα πάρεις μες στο πακέτο με την μία απο το να τα αγοράζεις ένα ένα μετά...

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο μυνημα αυτου το θεματος κατεβασε τον οδηγο που εφτιαξε ο nervous, στην σελιδα 91 και μετα για περισσοτερες λεπτομεριες

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου. Όλα ΟΚ. Πέρασα το product code του ΜΕ, έκανα την αναβάθμιση και όλα φαίνονται ΟΚ. Βρήκα και τον αντίστοιχο κωδικό του απλού Ν73 (όντως με την χθεσινή αναβάθμιση μου είχε άλλο που δεν είναι του ελληνικού), οπότε όποτε θελήσω το αλλάζω και σε απλό Ν73. Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

οπότε όποτε θελήσω το αλλάζω και σε απλό Ν73. Να είσαι καλά.

 

Προς το παρον δεν μπορεις να το κανεις απλο γιατι το ΜΕ εχει πιο νεο λογισμικο, πιστευω οτι οταν η Νοκια βγαλει νεοτερο για το απλο τοτε μπορει να γινει, θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

και όμως μπορεί να το κάνει μέσω pheonix.Το έκανα εγώ απο ΜΕ σε απλό.Αλλα θέλει λίγο πέδεμα πληροφορίες στο gsmhosting για το πως γίνεται downgrade
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...