Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ξεκαθαρισετε τι γινεται με τις αντιπροσωπειες:

Η Dynax παιρνει συσκευες απο την Dangaard που ειναι επισημος διανομεας της HTC και φοραει τα Ελληνικα στο κεντρο διανομης και συσκευασιας της Dangaard στη Δανια. Η ACE παιρνει απο καπου αλλου τις συσκευες της και φοραει τα Ελληνικα εδω. Και οι 2 πουλανε "επισημες" συσκευες της HTC. Το service της Dynax το κανει η Teleservice η ACE νομιζω απο μονη της. Οπως και να ειναι ολες οι συσκευες εχουν εγγυηση απο τον κατασκευαστη και ποσως μας ενδιαφερει ποις το εισαγει κλπ.

Η πλακα ειναι οτι η HTC στο site της εχει eshop Και αν μπεις να αγορασεις βλεπεις οτι ειναι το expansys. Αρα τελος και το παραμυθι οτι οι συσκευες απο Αγγλια δεν εχουν εδω εγγυηση κλπ. Ισα-ισα που δεν μας βαζουν χερι στη rom. Λογω τιμων προφανως η θα τις ριξουν εδω η θα παιρνουν ολοι απο εξω εκτος και αν καποιος εχει επιδοτηση συσκευης.

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη για τα Ελληνικα της πλακας που βαζουν μεσα. Και στο φιναλε γιατι να τα πληρωνω εγω? Υποχρεωση τους ειναι. Η Νοκια χρεωνει παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως και να ειναι ολες οι συσκευες εχουν εγγυηση απο τον κατασκευαστη και ποσως μας ενδιαφερει ποις το εισαγει κλπ.

τελος και το παραμυθι οτι οι συσκευες απο Αγγλια δεν εχουν εδω εγγυηση κλπ. Ισα-ισα που δεν μας βαζουν χερι στη rom. Λογω τιμων προφανως η θα τις ριξουν εδω η θα παιρνουν ολοι απο εξω εκτος και αν καποιος εχει επιδοτηση συσκευης.

Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη για τα Ελληνικα της πλακας που βαζουν μεσα. Και στο φιναλε γιατι να τα πληρωνω εγω? Υποχρεωση τους ειναι. Η Νοκια χρεωνει παραπανω?

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος να πληρώσει κάποιος Navimate και Tomtom που είναι άχρηστα για ελλάδα;:confused:

ειπωθηκε απο τα παιδια στην dte οτι το navimate θα εχει τους χαρτες της ngi για ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος να πληρώσει κάποιος Navimate και Tomtom που είναι άχρηστα για ελλάδα;:confused:

 

 

Μα είπαμε ότι το TomTom είναι για το εξωτερικό ενώ για την ελλάδα το Navimate παίζει κανονικά με ελληνικούς χάρτες. Το θέμα είναι ποιο από τα δύο είναι καλύτερο το destinator ή το navimate πάντως και τα 2 με τους ίδιους χάρτες παίζουν της NGI

 

Για να ξεκαθαρισετε τι γινεται με τις αντιπροσωπειες:

Η Dynax παιρνει συσκευες απο την Dangaard που ειναι επισημος διανομεας της HTC και φοραει τα Ελληνικα στο κεντρο διανομης και συσκευασιας της Dangaard στη Δανια. Η ACE παιρνει απο καπου αλλου τις συσκευες της και φοραει τα Ελληνικα εδω. Και οι 2 πουλανε "επισημες" συσκευες της HTC. Το service της Dynax το κανει η Teleservice η ACE νομιζω απο μονη της. Οπως και να ειναι ολες οι συσκευες εχουν εγγυηση απο τον κατασκευαστη και ποσως μας ενδιαφερει ποις το εισαγει κλπ.

 

To θέμα είναι ότι εαν η Dynax δίνει αντικατασταση σε περίπτωση βλάβης είναι προτιμητέα σε σχέση με την ACE

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν ισχυει αυτο ναι,γιατι η ace αντικατασταση σε συσκευη κανει πολυ δυσκολα απο οτι ξερω,αν και δεν νομιζω απο την στιγμη που διαλεξαν για σερβις τους την αθλια τελεσερβις
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του σέρβις έχει πολλές παραμέτρους πάντως. Μη ξεχνάμε ότι πολλές φορές προκύπτουν προβλήματα αξεπέραστα για εμάς αλλά πάρα πολύ απλά για ένα οργανωμένο σέρβις τμήμα. Κατά συνέπεια, σε τέτοιες περιπτώσεις, πώς θα αντιδρά η Dynax που απ’ ότι ακούω δε θα έχει καν τέτοιο τεχνικό τμήμα εδώ; Θα το αλλάζει ακόμα και για μια εμφανώς μικρή ζημιά – πρόβλημα ή θα περιμένουμε να πάει έξω και να ξανάρθει διορθωμένο άρα πάρα πολύς χρόνος;

Δε ξέρω αλλά εγώ έχω μάθει να κρατώ μεγάλες επιφυλάξεις σε τέτοια ακούσματα! Αν μη τι άλλο η ACE ως γνωστό, έχει αρκετή από την απαραίτητη τεχνογνωσία τόσο χρόνια, να ξεπερνά τέτοια προβλήματα πιο εύκολα.

 

Έπειτα υπάρχει και η έννοια των firmware updates. Θα ακολουθεί κάποια τέτοια πολιτική καν η Dynax άραγε; Ακόμα και αν το κάνει κάπως, με τί συχνότητες και με τι επίπεδο testing δεδομένου ότι θα μιλάμε και για Ελληνικές εκδοχές διαφόρων εννοιών του λογισμικού. Η ACE τουλάχιστον κάνει αρκετά φιλότιμες προσπάθειες σε αυτόν τον τομέα και απόδειξη τρανή είναι ότι τόσο καιρό διαμορφώνει το Ελληνικό περιβάλλον σε όλο το πακέτο των συσκευών της! Και ήταν η μόνη που ασχολείθηκε! Κάπως έτσι μάθαμε να έχουμε τις όποιες απαιτήσεις σε αυτές τις κατηγορίες συσκευών ως Έλληνες.

Και βέβαια δε λέω πως δε θα μπορούσε ή καλύτερα δε θα έπρεπε να κάνει πολύ περισσότερα αλλά και αυτά είναι τουλάχιστον άκρως υπολογίσιμα.

 

Μακάρι να υπάρξουν κι άλλες εταιρίες που να ξεπεράσουν κιόλα και μάλιστα κατά πολύ τα διάφορα επιμέρους ζητήματα. Αυτό θα είναι προς όφελος μας γιατί θα αυξηθεί ο ανταγωνισμός και άρα και οι παροχές ενώ δε θα αργήσουν και οι τιμές να παίρνουν περισσότερο την κάτω βόλτα. Αλλά θέλει προσοχή και από εμάς τους χρήστες – αγοραστές να μην ωραιοποιούμε με το παραμικρό ότι κι αν ακούμε αν δεν το έχουμε επιβεβαιώσει κάπως.

 

Την άποψη μου εκφράζω απλά μιας και είμαι σε θέση να έχω παρατηρήσει ως τώρα διάφορα εμπορικά παιχνίδια με σκοπό την εκμετάλλευση απλά της τάσης μας για καλύτερες «ευκαιρίες».

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

ειπωθηκε απο τα παιδια στην dte οτι το navimate θα εχει τους χαρτες της ngi για ελλαδα
Ίσα ίσα που τα παιδιά της ACE στην DTE έλεγαν το ακριβώς αντίθετο! Ρώτησα επιτούτου πάνω από έναν τους.

Και μου ακούγεται και λογικό δηλαδή!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που τα παιδιά της ACE στην DTE έλεγαν το ακριβώς αντίθετο! Ρώτησα επιτούτου πάνω από έναν τους.

Και μου ακούγεται και λογικό δηλαδή!

φιλε COSMOS εγω δεν καταλαβα τιποτα απο το μηνυμα σου....εσυ καταλαβες τι ηθελες να πεις?

τα παιδια ελεγαν το αντιθετο σε σενα?δηλαδη τι ελεγαν?οτι δεν θα εχει χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το navimate τι πρόγραμμα είναι;

Δε μπορώ να βρω πληροφορίες πουθενά, το κόβω για πολύ μούφα.

 

http://www.navimate.gr/index.php?el

Link to comment
Share on other sites

http://www.navimate.gr Παιδιά το είδα στην infοsystem στη Θεσ/νίκη είναι πάρα πολύ εύχρηστο. Δεν είδα το Destinator για να κάνω σύγκριση, αλλά το Navimate με ικανοποίησε
Link to comment
Share on other sites

Το παιδί της ACE ήταν πολύ καλός στη δουλειά του φαίνεται άλλωστε ότι του είχε κλείσει η φωνή. Μπράβο του δύσκολα βλέπεις τέτοια εξυπηρέτηση.

Παιδιά και εγώ μίλησα με αυτό το παιδί που παρουσίαζε το 3300 και ήταν εκπληκτικός. Μάλιστα απάντησε και ειλικρινέστατα στην ερώτησή μου "τι του λείπει του κινητού;". αμέσως μου είπε ότι δεν έχει IR & 3G, ενώ προτείνε από μόνος του τεχνικές για maximum απόδοση της CPU.

 

Τέτοιοι πωλητές κερδίζουν τις εντυπώσεις του κοινού και μάλιστα έμαθα από κάποιον ότι ήταν φοιτητής που δεν δούλευε μόνιμα στην ACE, αλλά τους βοηθάει σε τέτοιες παρουσιάσεις. Εύγε στην ACE και στο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

www.navimate.gr Παιδιά το είδα στην infοsystem στη Θεσ/νίκη είναι πάρα πολύ εύχρηστο. Δεν είδα το Destinator για να κάνω σύγκριση, αλλά το Navimate με ικανοποίησε

 

Aυτό το βρήκα και εγώ στο google, αλλά δε μου λέει κάτι.

Κάποια σοβαρή πληροφορία ψάχνω, κανένα screenshot, review...

Εγώ δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε COSMOS εγω δεν καταλαβα τιποτα απο το μηνυμα σου....εσυ καταλαβες τι ηθελες να πεις?

τα παιδια ελεγαν το αντιθετο σε σενα?δηλαδη τι ελεγαν?οτι δεν θα εχει χαρτες?

Επειδή το θέμα που έθιξα ήταν από αρκετά ως πολύ απλό για να το καταλάβει κανείς, είπα να μη πλατειάσω με περισσότερες εξηγήσεις αλλά τελικά δε πρέπει να ποντάρω πουθενά!

 

Φίλε christou, πριν μου απαντήσεις, ήσουν σίγουρος ότι διάβασες πάνω από μια φορές το τι έγραψα και ότι δεν ήσουν κουρασμένος; Γιατί δεν είπα κάτι πολύπλοκο!

 

Είχες πει ότι τα παιδιά στην DTE είπαν ότι το navimate θα έχει τους χάρτες της ngi και εγώ σου είπα ότι είπαν το ακριβώς αντίθετο, ότι δηλαδή ΔΕΝ θα έχει χάρτες της NGI! Θα έχει άλλους δηλαδή, της εταιρίας του προγράμματος συγκεκριμένα. Και μετά συμπλήρωσα απλά ότι μου φάνηκε λογικό το να μην έχει τελικά χάρτες της NGI (σε σχέση δηλαδή με το τι μου είπαν).

Πως σου προέκυψε τώρα, ότι μπορεί να εννοούσα ότι δε θα έχει καθόλου χάρτες, δε το πολυκατάλαβα κι εγώ!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

οκ..αλλα μου ειπαν εμενα αλλα εσενα...

κανενα προβλημα...

αλλα απο οσο γνωριζω μονο η ngi προσφερει χαρτες ελλαδας με καλυψη της προκοπης(οδο και αριθμο)

προφανως δεν γνωριζω αρκετα..

να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Kalispera, to eida stin DTE kai epatha plaka. Exo MIO A701, alla to dino logo mpatarias kai eimai metaxy T830 kai Artemis !! Mikri othoni, i mikros epexergastis. Me ftiaxnei kai to radio !!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

To είδα και εγώ στην έκθεση και πραγματικά μου άρεσε πολύ. Δεν είχα ποτέ κάποιο pda αλλά πάντα κοιτούσα και πρόσεχα την αγορά. Τα χαρακτηριστικά του , το wifi,gps,το ράδιο και το μέγεθός του πλέον με κάνουν μέλλοντικό χρήστη. Τα περί επεξεργαστή (κλπ) δεν μπορώ να τα κρίνω αφού όπως είπα δεν είχα στην κατοχή μου ένα pda αλλά δεν πιστεύω ότι με νορμάλ χρήση θα 'εχω πρόβλημα(έτσι και αλλιώς πόσες εφαρμογές μπορεί να τρέχει κανείς ταυτόχρονα?). Αλλά με μια πρώτη επαφή δεν μου φάνηκε ότι έχει αργή απόκριση στις εντολές. Περιμένω να δώ τι θα παίζει με επιδότηση. Πάντως η ace αναφέρει σaν επίσημο συνεργάτη την cosmote άρα πάμε μέσω ace.

Μια τελευταία ερώτηση. Στο site της HTC δεν υπάρχουν τα manual των συσκευών? Δεν μπόρεσα να βρω κάτι και ας το έχει το κινητό κανονικά στο site. Καλό θα ήταν να ρίχναμε μια ματιά πριν αγοράσουμε.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ποτε το ειδες στο site;νομιζω δεν εχει ανεβει ακομα,αν λες για την ace,λογικα θα δωσουν καποια στοιχεια και ενα συνοπτικο manual
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ'οτι κατάλαβα το 3300 θα βγεί σε 2 πακέτα

- Το taster που έχει το expansys στα 570 και περιέχει τους χάρτες του tom tom και δώρο μια δική σου πόλη επιλογής

- Το premium που δίνει η ACE και η Dynax με την 512 μνήμη, car charger και εξωτερική κεραία gps. Αρκετά χρήματα για πράγματα που δε δικαιολογούν τη διαφορά.

 

Δείτε τα datasheets

http://www.europe.htc.com/products/htcp3300.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ'οτι κατάλαβα το 3300 θα βγεί σε 2 πακέτα

- Το taster που έχει το expansys στα 570 και περιέχει τους χάρτες του tom tom και δώρο μια δική σου πόλη επιλογής

- Το premium που δίνει η ACE και η Dynax με την 512 μνήμη, car charger και εξωτερική κεραία gps. Αρκετά χρήματα για πράγματα που δε δικαιολογούν τη διαφορά.

 

Δείτε τα datasheets

http://www.europe.htc.com/products/htcp3300.html

 

To taster δεν θα έχει τους χάρτες του ΤΟΜ-ΤΟΜ. Θα σε αφήνει μόνο να κατεβάσεις έναν sample map μιας πόλης.

 

Πάντως παιδιά το είδα και γω στην DTE και έχω πάθει πλάκα... το θέλω! Την taster έκδοση δώστε μου και είμαι super happy! Πρέπει να στείλω το W900!

Link to comment
Share on other sites

- Το premium που δίνει η ACE και η Dynax με την 512 μνήμη, car charger και εξωτερική κεραία gps. Αρκετά χρήματα για πράγματα που δε δικαιολογούν τη διαφορά.

 

Έστω ότι δεν πάρεις το premium πακέτο που σου δίνουν οι 2 αντιπροσωπείες και πάρεις την άλλη έκδοση. Όλα τα παραπάνω πόσο το υπολογίζεις ότι κάνουνε και με την προυπόθεση ότι θα αγοράσεις το destinator και όχι αυτό που σου δίνει η Ace?

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

τελικα το play247 το εφερε?;) γνωριζει κανεις τιποτα απο αυτους που το ειχαν παραγειλει και το περιμεναν την προηγουμενη εβδομαδα?:p
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δεν το εφερε φιλε,αλλα και ουτε μ εχουν ενημερωσει για το ποτε ακριβως θα ειναι ελλαδα.απροσδιοριστες καταστασεις ως συνηθως,του στυλ "κατσε να το βαλουμε στα προιοντα μας απ τους πρωτους να γινουμε ηρωες".μαλλον θα το φερουν ολοι την ιδια εβδομαδα και οποιον θελουμε θα διαλεξουμε για να κανουμε την αγορα μας,γιατι οταν μπηκα και εκλεισα ενα κοματι πριν 10 μερες περιπου το site τους ελεγε διαθεσιμοτητα 2,3 μερες και τωρα εδω και τοσες μερες λεει 4,7 μερες.Τι μας περασατε κυριοι?η τοχετε η δεν τοχετε.αλλα δεν φταιτε εσεις...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εφερε φιλε,αλλα και ουτε μ εχουν ενημερωσει για το ποτε ακριβως θα ειναι ελλαδα.απροσδιοριστες καταστασεις ως συνηθως,του στυλ "κατσε να το βαλουμε στα προιοντα μας απ τους πρωτους να γινουμε ηρωες".μαλλον θα το φερουν ολοι την ιδια εβδομαδα και οποιον θελουμε θα διαλεξουμε για να κανουμε την αγορα μας,γιατι οταν μπηκα και εκλεισα ενα κοματι πριν 10 μερες περιπου το site τους ελεγε διαθεσιμοτητα 2,3 μερες και τωρα εδω και τοσες μερες λεει 4,7 μερες.Τι μας περασατε κυριοι?η τοχετε η δεν τοχετε.αλλα δεν φταιτε εσεις...

ολοι το ιδιο κανουν

απλα τωρα μαζευουν μετρητα απο τους καυ......ς :X οπως εμεις χωρις να εχουν το προιον με ψευτικες υποσχεσεις

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...