Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως αν στα 699 περιλαμβανεται πληρες το Tomtom με ολους το χαρτες(δλδ η premium version),καρτα μνημης 512mb και πληρες πακετο αυτοκινητου-car holder,εξωτ. κεραια τοτε για πρωτη φορα ενα μοπντελο της HTC εχει σαν πλεονεκτημα και την τιμη.

Ενδεικτικα ενα σετ Bt gps+Software βγαινει γυρω στα 200 ευρω,και μια καρτα micro SD,512mb γυρω στα 50 ευρω

ακομη το s200 βγηκε γυρω στα 650 αρχικα,διχως trackball η jog dial

Να παρει αν δεν ηταν ο omap και το x500 στον οριζοντα θα το χα παραγγειλει χθες

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδα σημερα στη εκθεση DTE...απο ACE HELLAS μου ειπαν οτι ερχεται τελη του μηνα, αντε αρχες Νοεμβρη...παραλληλα θα τα φερνει και η DYNAX στην Ελλαδα, αλλα σε συζητηση που ειχα με τους πωλητες δεν ξεραν και πολλα πραγματα (σε σχεση με αυτους της ACE)...

κατα τ'αλλα το κινητο δεν παιζεται, πανεμορφο, πολυ λεπτο και ρε παιδια τι και αν εχει ΟΜΑΡ πανω? εγω με το qtek9100 δεν εχω κανενα προβλημα με τα destinator, igo, route66 (τα εχω βαλει ολα) + wisbar+spb weather+μερικα ακομα today plugins να παιζουν μονιμα στο background...ολα κυλανε τελεια...μην τρελαινεστε με την ισχυ...

α, μου ειπαν η τιμη του θα ειναι 699 με ολο το πακετο που αναφερει ο φιλος παραπανω

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και γω λοιπον το p3300 καιπρεπει να πω οτι ειναι κουκλι!

Ειχαν μαλιστα στο περιπτερο και το p3600(το οποιο το ειχαν σε μαυρο και ηταν επισης πανεμορφο)(και ταχυτατο επισης)

αυτο που εχω να προσθεσω στον φιλο adam ειναι οτι (συμφωνα με οσα ειπε ο πωλητης) δεν θα προσφερεται με destinator αλλα με το NaviMate ενα προγραμα πλοηγησης της compucon...

γνωριζει κανεις το συγκεκριμενο προγραμα?ειναι καλυτερο η χειροτερο σε σχεση με το destinator?

απο οτι μου ειπαν θα εχει τους χαρτεσ της ngi

παντως το πακετο θα ειναι πληρες θα εχει και εξωτερικη κεραια gps

μονο θηκη δεν θα εχει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου διευκρινήσει κάποιος κάτι γιατί στον κόσμο του GPS είμαι καινούριος. Η Tomtom για παράδειγμα βγάζει μόνο χάρτες, μόνο λογισμικό ή και τα δύο? Το Destinator είναι πακέτο λογισμικό και χάρτες μαζί ή μόνο το ένα απο τα δύο? Η NGI? Ζαλίστηκα. :dizzy: :dizzy: Sorry αν γίνομαι κουραστικός...
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχει νοημα μιας και απο οτι βλεπω δεν εχει ξεκαθαρισει τι θα εχει bundled η ελληνικη version
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μετά από email που έστειλα να το μου διευκρινήσουν το άλλαξαν σε "Samsung MSP4 Processor 200MHz".

Μόλις ρώτησα τα παιδια στην DTE και μου ανάφεραν πως έχει ΔΙΠΥΡΗΝΟ επεξεργαστη στα 200 (2χ200).Λίγο πιο "σκληρή" οθόνη απο το S100 μου ,καλό ράδιο, καλό το navigation prog,μέτρια αίσθηση ο κέρσορας (θέλει να το συνηθίσεις)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδα σημερα στη εκθεση DTE...απο ACE HELLAS μου ειπαν οτι ερχεται τελη του μηνα, αντε αρχες Νοεμβρη...παραλληλα θα τα φερνει και η DYNAX στην Ελλαδα, αλλα σε συζητηση που ειχα με τους πωλητες δεν ξεραν και πολλα πραγματα (σε σχεση με αυτους της ACE)...

 

τι εταιρεια ειναι παλι αυτη και που μπορουμε να βρουμε προιοντα τους.στο χερι ειναι μικροτερο απο το s-200?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι εταιρεια ειναι παλι αυτη και που μπορουμε να βρουμε προιοντα τους.στο χερι ειναι μικροτερο απο το s-200?

 

Είναι εταιρία που το εισάγει απευθείας με Ελληνικά από Microsoft. Δηλαδή η συσκευασία δεν ανοίγεται για να περάσουν τα Ελληνικά όπως στην Ace. Μου είπαν πως θα το έχουν διαθέσιμο με Ελληνικά περίπου στα τέλη του άλλου μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά για εμένα ήταν το trackball του! Καταπληκτική αίσθηση!

Σχετικά με τις εταιρίες που εισάγουν το οτιδήποτε, να πάρετε σοβαρά υπόψη σας και το after sales support πάντως! Δεν υπονοώ κάτι υπέρ κάποιας, απλά σας το τονίζω γιατί ειδικά σε τόσο σύνθετες συσκευές παίζει μεγάλο ρόλο να μπορείτε να ποντάρετε κάπου αν χρειαστεί!

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μόλις ρώτησα τα παιδια στην DTE και μου ανάφεραν πως έχει ΔΙΠΥΡΗΝΟ επεξεργαστη στα 200 (2χ200).Λίγο πιο "σκληρή" οθόνη απο το S100 μου ,καλό ράδιο, καλό το navigation prog,μέτρια αίσθηση ο κέρσορας (θέλει να το συνηθίσεις)
τα παιδια που ηταν στο stand τις ace δεν ηταν και τοσο σχετικα απο οτι καταλαβα,εβλεπα το 9000 και τους λεω οτι δεν ειναι και τοσο τεραστιο οσο το δειχνουν στις φωτο και μου λεει ο πιτσιρικας οτι υπαρχουν πιο παλια μοντελα τις qtek που ειναι πιο βαρια!!!!!:blink: :wacko: απο αυτο που μου ειπε εμεινα καγκελο!!!!:lol: προφανως τα ειχε χαμενα το παιδι!!!!εκτος αν εβαζε και το κουτι μαζι στα αλλα μοντελα
Link to comment
Share on other sites

όλοι οι OMAP είναι δυπήρινοι.. Μόνο που τον ένα πηρύνα τον έχουν για το τηλέφωνο μόνο και κανένας προγραμματιστής δεν έχει πρόσβαση σε αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το κινητό και το χτυπάω άμεσα :) Μια απορία όμως. Πόσο εγγύηση δίνουν οι Ace,Expansys και Dynax ? Υπάρχει περίπτωση να δίνει κάποιος 2 χρόνια ?

 

Αν δε κάνω λάθος αναφέρθηκε ότι η Ace θα το δίνει μαζί με 512 microsd και εξωτερική gps κεραία κάτι που δε βλέπω στο expansys και εν μέρει δικαιολογεί τη διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε,αν παντως εχει κανεις καμια ενημερωση για το που θα το βρουμε ας γραψει γιατι απο το Play δεν νομιζω να το δουμε ουτε αυτη την βδομαδα.απο expansys τι παιζει με τα ελληνικα?πρεπει να εχει κανονικα.το ανεβασαν κι εδω http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=HTC3300

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία όμως. Πόσο εγγύηση δίνουν οι Ace,Expansys και Dynax ? Υπάρχει περίπτωση να δίνει κάποιος 2 χρόνια ?
Η ACE πάντως εδώ και καιρό δίνει σε όλα τα μοντέλα της, 2έτη εγγύηση και απεριόριστη πρόσβαση στο forum της. Για τις άλλες απλά δε ξέρω κι εγώ.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση απο οτι μου ειπαν στην εκθεση ειναι 2 ετη και ειναι πανευρωπαικη

οποτε απο οπου και να το παρουμε το ιδιο και το αυτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ στην dte το Σάββατο! Το κινητάκι είναι πανέμορφο και αρκετά πιο μικρό από το S200 (σίγουρα πιο στενό και αυτό είναι που κάνει μεγάλη εντύπωση!). Δυστυχώς, ο Omap είναι πάλι εκεί (με ότι και αν σημαίνει αυτό), όπως επίσης έχει gps ενσωματωμένο και ραδιόφωνο! Είναι μία πλήρης συσκευή, από όλες τις αποψεις, εκτός από τον επεξεργαστή! Προσωπικά, αν αγόραζα τώρα, θα έπαιρνα σίγουρα κάτι πιο γρήγορο (με Samsung), όμως για κάποιον, που δεν έχει προηγούμενη επαφή με WM, ή για κάποιον που δεν τον νοιάζει η ταχύτητα του Omap και είναι ήδη ευχαριστημένος, συστήνεται ανεπιφύλακτα, καθότι είναι υπερ-πλήρες!!

 

Εκτός από το όμορφο design και το ακόμα καλύτερο μέγεθος (το S200 δείχνει μπόλικο μπροστά του, και δεν είναι καθόλου μεγάλο..) εντυπωσιάζουν τα εξής χαρακτηριστικά: trackball (ή όπως αλλιώς λέγεται - poly extreme, σαν να έχεις mouse σε ppc, ψαρωτικό και πρωτοποριακό), ενσωματωμένο gps (έχουν και άλλα ppc, αλλά δεν έχουν wifi κτλ..) και ράδιο.

 

Η τιμή του θα έρχεται στα 700 ευρώ (με εξτρά κεραιούλα gps και νομίζω και carkit). Σε αυτά τα λεφτά το βρίσκω υπερπλήρες (αν αναλογιστεί κανείς πως είχα πάρει το S200 650 ευρώ)! Α να μην ξεχάσω, σε αυτή την τιμή, θα περιέχει 2 (!) navigation προγράμματα, το Navimate (για ελληνικό χάρτη) και το Tomtom (για ευρωπαϊκούς χάρτες με άδεια για ένα χρόνο για κατέβασμα των χαρτών).

 

Τέλος, ένα μεγάλο μπράβο στην Ace και ΕΙΔΙΚΑ στα παιδιά-υπαλλήλους που είχαν εκεί, οι οποίοι απαντούσαν σε κάθε απορία και ήταν πολύ φιλικοί, παρόλο που μίλαγαν όλη μέρα και είχαν κλείσει οι φωνές τους! Παρόλα αυτά, μου μιλάγανε για αρκετή ώρα και δείχνανε πολύ ενδιαφέρον σε κάθε απορία και ήταν πολύ φιλικοί! Τα καλά να λέγονται!! :D

 

Βέβαια, να πω τι θα ήταν πραγματικά ΤΕΛΕΙΟ??? Μα τι άλλο από ένα P3300 με τον επεξεργαστή του P3600!! Δηλαδή να αντικαταστήσει ένα μοντέλο, αντί για 2, το S200 (καθότι το TyTN πρακτικά αντικαθιστά το 9100)! Γιατί ρε HTC? Αν και... βήμα, βήμα όχι όλα με τη μία... μαρκετινίστικο trick μάλλον..! :O ;)

 

Αυτά από μένα... :cool:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση απο οτι μου ειπαν στην εκθεση ειναι 2 ετη και ειναι πανευρωπαικη

οποτε απο οπου και να το παρουμε το ιδιο και το αυτο ειναι

Αυτό με την εγγύηση πάντως θέλει να καραεπιβεβαιωθεί.

Αν για παράδειγμα κάποιος το πάρει από την Χ εταιρία, θα μπορεί να του κάνει σέρβις εντός εγγύησης ειδικά, στην Υ εταιρία απλά επειδή Χ & Υ είναι ευρωπαϊκές;;;!!! Δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι ισχύουν έτσι απλά αυτά τα πράγματα!

Το καλύτερο θα είναι, αν κάποιος θα θέλει να ποντάρει σε μια τέτοια εξέλιξη, να ρωτήσει ξεκάθαρα κάποιον πραγματικά υπεύθυνο για την ανάληψη του σέρβις της Υ εταιρίας (όχι απλά της Χ) για να μη βρεθεί μετά προ εκπλήξεων γιατί όταν θα καίγεται να φτιάξει την πιθανή ζημιά δεν θα είναι και στην καλύτερη διαπραγματευτική θέση. Άσε που αν δηλαδή η Υ εταιρία ισχυριστεί τελικά το αντίθετο, ακόμα και λάθος να είναι, ας αναλογιστούμε ποιο θα πρέπει να είναι το επόμενο βήμα μας. Νομικά ψαξίματα, τρεξίματα, έξοδα, ερμηνείες λεπτομερειών κατά το δοκούν κ.α.

 

Άλλος ένας παράγοντας στην κρίση μας ίσως πρέπει να είναι οι όποιες πιθανές επιπλέον δυνατότητες από πλευράς λογισμικού, που μπορεί να ισχύουν στην όποια εταιρία σε αντίθεση με τις υπόλοιπες. Σε μερικές συσκευές αυτό μπορεί να μεταφράζετε σε Ελληνικό περιβάλλον σε άλλες Πρόγραμμα πλοήγησης για Ελλάδα κλπ.

 

Επίσης, καλά είναι τα γενικότερα forums όπως το παρόν (δε το συζητώ) αλλά είναι επίσης αξιόλογο το να μπορεί η εταιρία να σου παρέχει και κάποιο πιο εξοιδικευμένο forum για τους κατόχους των συσκευών της αποκλειστικά. Όπως και να το κάνουμε είναι και αυτό ένα συν αν υφίσταται! Εντάξει, σαφώς όχι για όλους και ούτε καν στα πάντα αλλά σε αρκετές περιπτώσεις βοηθάει κάπως πιο άμεσα να έχεις και μια τέτοια συμμετοχή.

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, ένα μεγάλο μπράβο στην Ace και ΕΙΔΙΚΑ στα παιδιά-υπαλλήλους που είχαν εκεί, οι οποίοι απαντούσαν σε κάθε απορία και ήταν πολύ φιλικοί, παρόλο που μίλαγαν όλη μέρα και είχαν κλείσει οι φωνές τους! Παρόλα αυτά, μου μιλάγανε για αρκετή ώρα και δείχνανε πολύ ενδιαφέρον σε κάθε απορία και ήταν πολύ φιλικοί! Τα καλά να λέγονται!! :D

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το παιδί που μου έδειξε το p3300 ήξερε τα πάντα για τη συσκευή και εξυπηρετούσε όλο το κόσμο με ένα χαμόγελο και κλειστή φωνή. Γκαντεμιά που του έπεσε για παρουσίαση το καλύτερο κινητό της έκθεσης :p

 

Το πακέτο της ACE αν έχει όλα αυτά τα καλούδια και 2 χρόνια εγγύηση είναι πολύ καλή περίπτωση και σίγουρα θα το προτιμήσω από το expansys και την αμφίβολη εγγύηση του. Αν είναι πανευρωπαική το ξανασκέφτομαι γιατί αρκετά πλήρωσα την άλλη φορά (50 ευρώ) για να στέλνω ένα nokia στην Αγγλία

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως αναφέρθηκε η ACE θα το φέρει με το NaviMate και TomTom για το εξωτερικό ενώ η Dynax με το Destinator. Και οι δύο θα το έχουν μέχρι τέλος του μήνα από ότι μου είπαν. Η Dynax δίνει 2 χρόνια εγγύηση ...ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ σε περίπτωση βλάβης και τα ελληνικά είναι περασμένα από το εξωτερικό δηλαδή δεν ανοίγονται τα κινητά εδώ για να περαστούν.

 

Οσοι φίλοι ξέρουν ας μας που πιο είναι καλύτερο από τα δύο εφόσον η τιμή θα είναι ίδια θα παίξει το navigation software που θα έχουν τα κινητά.

 

Η dynax μπαίνει γερά στο παιχνίδι των HTC λόγω της ζημιάς που έπαθε από την Κonika minolta όπου εξαγοράστηκε από την Sony και έμεινε στα κρύα του λουτρού χωρίς εταιρία. Εαν κρίνω από τη δουλειά που έκανε με την Konika με μία μάρκα που δεν ήταν σε μεγάλη εκτίμηση στην ελλάδα και στο μερίδιο που κατάφερε να πάρει θα δούμε μεγάλη ένταση στον ανταγωνισμό με την ACE όσον αφορά καλούδια και service. Επίσης αντιπροσωπεύει και την Palm αλλά δεν νομίζω να είναι το δυνατό της χαρτί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το παιδί που μου έδειξε το p3300 ήξερε τα πάντα για τη συσκευή και εξυπηρετούσε όλο το κόσμο με ένα χαμόγελο και κλειστή φωνή. Γκαντεμιά που του έπεσε για παρουσίαση το καλύτερο κινητό της έκθεσης :p

 

Το πακέτο της ACE αν έχει όλα αυτά τα καλούδια και 2 χρόνια εγγύηση είναι πολύ καλή περίπτωση και σίγουρα θα το προτιμήσω από το expansys και την αμφίβολη εγγύηση του. Αν είναι πανευρωπαική το ξανασκέφτομαι γιατί αρκετά πλήρωσα την άλλη φορά (50 ευρώ) για να στέλνω ένα nokia στην Αγγλία

 

Το παιδί της ACE ήταν πολύ καλός στη δουλειά του φαίνεται άλλωστε ότι του είχε κλείσει η φωνή. Μπράβο του δύσκολα βλέπεις τέτοια εξυπηρέτηση.

 

Η ACE δίνει αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης ή σε παιδεύει?? Γιατί καλό είναι το forum αλλά δεν θέλω να το χρησιμοποιώ θέλω να μην έχω προβλήματα με το κινητό μου. Εαν κατάλαβα καλά η Dynax δεν θα στήσει service αλλά θα τα αντικαθιστά και θα στέλνει τα χαλασμένα στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος να πληρώσει κάποιος Navimate και Tomtom που είναι άχρηστα για ελλάδα;:confused:

 

Apo to stoma mou to peires re johny ...

 

Ante nte ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...