Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To θέμα δεν είναι αν είναι αλήθειες αυτά που λέγονται για τις 6 συσκευές, αλλά η έμμεση διαφήμιση στο forum, η οποία απαγορεύεται.

 

dekto afto file mou alla den einai to mono katastima pou diafimizete emmesa sto forum! asxeta omos exeis dikio gia to thema diafimisis kai dino to logo mou oti den tha epanalifthei alla atoma me 100 minimata na min einai toso kakiasmenoi kai na min vgazoun viastika symperasmata giati eixa martires atoma poli aksiologa tou myphone mprosta mou!!! telos panton telos se ayto to ilithio thema pou dimiourgithike!!!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το θεμα της εγγυησης αν ειναι πανευρωπαικη και τα λοιπα:

μια ματια εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85936&page=11

και κυριως εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85936&page=15

θα βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το παιχνίδι με τις αντιπροσωπείες. Έστω ότι αγοράζω το προϊον από Αγγλία (Expansys). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το δέχεται η εδώ αντιπροσωπεία (αφού είναι ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπρόσωπος της HTC όπως η ίδια λέει) εντός της εγγύησης. Δεν υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση από την HTC? Τι σημασία έχει από που έχει αγοραστεί το προϊόν?Από την στιγμή που έχει πανευρωπαϊκή εγγύηση (έχει???? και αν όχι γιατί?) τότε οφείλει να το δεχτεί. Κάποιος που έχει εμπειρία από τέτοια περίπτωση μπορεί να μου πεί?Έτσι και αλλιώς οι αντιπροσωπείες πληρώνονται από τις μητρικές εταιρείες στο θέμα των εγγυήσεων.

 

Η ACE-Hellas μπορεί να καλύψει συσκευές της HTC (μόνο HTC branded όχι Qtek) που είναι από το εξωτερικό σε εγγύηση που έχουν hardware προβλήματα. Έχει αναφερθεί ξανά και στο forum της ACE-Hellas. Δες και τα link του christou...

Το εαν είναι ή δεν είναι επίσημη δεν τίθεται θέμα. Το λέει η HTC και όπως έχουν αναφέρει χρήστες εδώ στο forum που έστειλαν e-mail στην HTC αυτή το προώθησε στην ACE-Hellas και όχι σε κάποιον άλλο ;)

Το γεγονός της ανακοίνωσης από μεριάς της ACE-Hellas επέκτασης συνεργασίας με την HTC ενισχύει αυτό το πράγμα (προσοχή ανακοίνωση με την ίδια την HTC όχι με διανομέα της HTC!)

Link to comment
Share on other sites

Η ACE-Hellas μπορεί να καλύψει συσκευές της HTC (μόνο HTC branded όχι Qtek) που είναι από το εξωτερικό σε εγγύηση που έχουν hardware προβλήματα. Έχει αναφερθεί ξανά και στο forum της ACE-Hellas. Δες και τα link του christou...

Το εαν είναι ή δεν είναι επίσημη δεν τίθεται θέμα. Το λέει η HTC και όπως έχουν αναφέρει χρήστες εδώ στο forum που έστειλαν e-mail στην HTC αυτή το προώθησε στην ACE-Hellas και όχι σε κάποιον άλλο ;)

Το γεγονός της ανακοίνωσης από μεριάς της ACE-Hellas επέκτασης συνεργασίας με την HTC ενισχύει αυτό το πράγμα (προσοχή ανακοίνωση με την ίδια την HTC όχι με διανομέα της HTC!)

 

 

οπότε και απο expansys να αγοραστεί για hardware προβλήματα στην ACE θα πάει πάλι? πολυ ενδιαφερον αυτό.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

οπότε και απο expansys να αγοραστεί για hardware προβλήματα στην ACE θα πάει πάλι? πολυ ενδιαφερον αυτό.

 

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία αυτός που σου πουλάει τη συσκευή θα πρέπει να σου δίνει και την εγγύηση.

Το πιο πιθανό είναι οι του expansys να σου πουν Teleservice που είναι συσκευές της Dangaard.

Η ACE-Hellas μπορεί να το δεχτεί αλλά σίγουρα δε θα το βάλει και ως high priority...

Link to comment
Share on other sites

Η ACE-Hellas μπορεί να το δεχτεί αλλά σίγουρα δε θα το βάλει και ως high priority...

νομιζω οτι αν σεβεται τον εαυτο της θα πρεπει να το βαλει σε normal priority

(ουτε low ουτε high)

το οτι ειναι επισημη αντιπροσωπεια δεν πρεπει να δινει μονο δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία αυτός που σου πουλάει τη συσκευή θα πρέπει να σου δίνει και την εγγύηση.

Το πιο πιθανό είναι οι του expansys να σου πουν Teleservice που είναι συσκευές της Dangaard.

Η ACE-Hellas μπορεί να το δεχτεί αλλά σίγουρα δε θα το βάλει και ως high priority...

 

μαλιστά,ευχαριστώ για την απάντηση.. οπότε νομίζω πως το πιο λογικό είναι ενα email στο expansys να δούμε τι λένε και αυτοί(εστειλά ενα,για να δουμε...).

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία αυτός που σου πουλάει τη συσκευή θα πρέπει να σου δίνει και την εγγύηση.

Το πιο πιθανό είναι οι του expansys να σου πουν Teleservice που είναι συσκευές της Dangaard.

Η ACE-Hellas μπορεί να το δεχτεί αλλά σίγουρα δε θα το βάλει και ως high priority...

 

Η εγγυηση ειναι του κατασκευαστη, οχι του μεταπωλητη. Δηλαδη αμα κλεισει η ace ολα τα κινητα που πουλησε θα χασουν την εγγυηση? Οχι φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να γράψει (ένα πόστ μονάχα) για τις διαφορές που έχει το gps soft του ελληνικού 3300 σε σχέση με το destinator?

 

ευχαριστώ πολύ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

αν λες το ΕΤΕΝ Μ600+ σκετα πλαστικο εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΕΡΑ ΩΣ ΠΕΡΑ !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

pedia simera mou irthe to p3300 kai einai fovero!parolo pou exei argo epeksergasti ta kataferni mia xara! iparxi diathesimo apo to play247.gr !!!mou ipan oti exoun arketa komatia akoma! :)
:respect:
Link to comment
Share on other sites

επειδη σχολια απο κατοχους για την ωρα δεν εχουμε,κανω και γω καποιες σκεψεις:

το πακετο που πωλειται Ελλαδα ουσιαστικα ειναι το τεστερ γιατι δεν περιλαμβανει χαρτες ευρωπης για το τομτομ.

εφοσον λοιπον παρεχεται ας πουμε η καρτα 512 micro sd με το πακετο tester που πωλειται ηδη ,γιατι και αυτα που θα παραγγελθουν απο εξωτερικο στα 570 ευρα (η 470 χωρις φαπα) να μην το περιλαμβανουν?

και δεν ειναι μονο η καρτα...μιλαμε και για βαση στηριξης ,φορτιστη αυτοκινητου και εξωτερικη κεραια αυτοκινητου...

και κατι ακομη:μηπως πρεπει να πουμε και ενα μπραβο στην ACE που το φερε πρωτα στην Ελλαδα?

γιατι σε ευρωπαικα e-shop δεν ειδα να ειναι διαθεσιμο...η μηπως κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

pros to paron to eksetazo akoma!aurio tha exo mia pio olokliromeni eikona na sas parousiaso! ena xaraktiristiko pou me entiposiase einai to mouse to opoio xriazete ligo exikiosi alla boleuei poli otan to xrisimopoieis me to ena xeri!:D
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Aν δε κάνω λάθος, η Ace θα δίνει το premium πακέτο με 512 μνήμη, εξωτερική κεραία gps, βάση αυτοκινήτου και φορτιστή αυτοκινήτου. Για χάρτες δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει από τη στιγμή που δεν είναι destinator. Αν έχω λάθος διορθώστε με σχετικά με το πακέτο

 

Αν το αγόραζα από expansys, έχω ένα χρόνο εγγύηση η 2 όπως δίνει εδώ η Ace ?

Link to comment
Share on other sites

i ekdosi pou dinei i ace hellas perilambanei microSD 512mb alla den exei sto paketo fortisti autokinitou, basi stiriksis kai eksoteriki kerea(i opoia den xriazete giati pianei sinexeia apo 7 eos 10 doriforous me tin ensomatomeni kerea!)!mallon dinoun tin ekdosi taster kai dinoun mazi tin mnimi san doro!
:respect:
Link to comment
Share on other sites

:worry: μου κανει τρομερη εντυπωση γιατι στο περιπτερο της ace στην dte ειπωθηκε και το ακουσα με τα αυτια μου οτι θα περιλαμβανει τα παραπανω αξεσουαρ:O

εκτος απο θηκη μεταφορας...

μαλιστα και στο εκθεσιακο κομματι ειδα και περιεργαστηκα την εξωτερικη κεραια

Link to comment
Share on other sites

To paketo perilambanei

 

a) tin siskeui (me elliniki rom apo tin ACE-HELLAS)

b) kalodio sinxronismou

c) akoustika me usb connector

d) fortisti spitiou

e) microSD 512mb kingston(arketa grigori)

f) manual sta ellinika

g) cd rom me efarmoges opos to activesync 4.2

h) deutero efedriko penaki

i) dermatini thiki metaforas

 

ta mona aksesouar pou loipoun einai mia basi stiriksis kai enas fortistis autokinitou, ta opoia mporeite na ta promiteutite ksexorista kai me mikro kostos!

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτε εναντίον του λειτουργικού περιβάλοντος windows mobile παιδιά... ούτε και θέλω να σνομπάρω ένα τόσο όμορφο (με ξεπερασμένη τεχνολογία) κινητό τηλέφωνο. Αλλά ... ΕΠΙΜΕΝΩ το τιλεφωνάκι με όλα αυτά φωρτομένο ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΡΓΟ.. δεν έχει περάσει από τα χέρια μου αλλά αυτοί που το πήραν μόλις το φορτώσουνε με προγράμματα και φωτογραφίες και βίντεο θα >ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ όπως όλα τα αδέρφια του με ομάπα επεξεργαστή.. και ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ γιατί με την απίστευτη οθόνη που φαντάζομε ότι θα έχει και την εμφάνισή του ώς μουλτιμίντια κινητό είμαι 1000% σίγουρος εκτός της άθλιας και επαναλαμβανόμενης κάμερας που θα έχει θα είναι και απελπιστικά αργό..

Παρέθεσα τα μουλτιμίντια benchmarks απλά γιατί αυτά ενδιαφέρουν εμένα .. ΟΜΩΣ παράλληλα όσο φορτώνετε το κινητάκι με προγράμματα και άλλα διάφορα απλά θα σας αφήσει αδιάφορους μετά από λίγο καιρό και ενοείτε για πολωστή φορά θα κλαίτε τα 700 ... :) Κάποιος παραπάνω είπε κάτι πως δεν έχει bt.. αληθεύει ? .. άμα αληθεύει τότε είναι απλά κοροίδια και όχι μόνο αργό..

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

nectons ama dn exeis dokimasei to artemis dn mporeis na les oti einai argo asxetos apo auta pou deixnoun ta stoixeia pou edeixes prin giauto as perimenoume na doume
Link to comment
Share on other sites

nectons ama dn exeis dokimasei to artemis dn mporeis na les oti einai argo asxetos apo auta pou deixnoun ta stoixeia pou edeixes prin giauto as perimenoume na doume

 

swsta milas alla asxeta me ayto epeidi to exo thelo na po oti den exei kamia sxesi me to s200 pou legane merikoi,isa isa einai sferato! o epeksergastis exei xronisti diaforetika kai douleuei poli grigora! einai lepto kai elafry kai ta exei olla!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βασικα φιλε nectons και το ν95 700 ευρω θα κανει κι απο οσο ξερω δε θα φοραει κατι καλυτερο απο τον μαλλον αξιοπρεπη 300ρη της TI.Οντως το P3300 εχει ενα μειονεκτημα αλλα στην ιδια πλατφορμα υπαρχουν και πιο ισχυρες συσκευες οπως το το X500 η ο αντικακταστατης του Α701(αναμενονται αμφοτερα)

Αλλα αφου θες να το δουμε συγκεκριμενα το θεμα,οκ χρυσο το Ν95 αλλα για κανε μας μια προβλεψη:Ποσο θα κραταει αραγε η 800αρα μπαταρια δουλευοντας ταυτοχρονα GPS και ραδιο?Και ολα αυτα σε UMTS δικτυο που κατ'εσε ειναι απαραιτητο

Ποσα προγραμματα μπορει να βρει ενας αρχαριος χρηστης για το νεο Symbian και ποσα για WM5?

Τελος θα μπορεις να εγκαταστησεις το GPS software της επιλογης σου(που ενδεχομενως να σου εχει ξεμεινει απο αλλη συσκευη) η υποχρεωτικα οτι θα "φοραει" η ROM?

Να μην το κανουμε Versus αλλα αν το P3300 ειναι "ειδικη" περιπτωση τοτε για εμνα το Ν95 ειναι ακομα πιο "ειδικη"

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι απλα,οτι μηχάνημα να έχεις (λαπτοπ,pda,desktop κτλ κτλ) αν το φορτώσεις σαν γαιδούρι και αν δε το προσεχεις θα σέρνεται.. ο πατέρας μου το νεο του λαπτοπ με (core 2 duo,1GB RAM,120GB hard disk,ati x1600) ειχε καταφέρει σε μια βδομάδα να το κάνει να σέρνεται 3 φορές χειρότερα απο το δικό μου (celeron 1.4,512,40GB,integraded graphics).

 

εν ολίγης.. τα χαρακτηρίστικα παίζουν ρόλο αλλά μην τρελαινόμαστε κιόλας,πρέπει στο κάθε τι να ξέρεις μεχρί που να το φορτώσεις και πως να το κάνεις fine tuning για να αποδώσει τα δέοντα..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

i ekdosi pou dinei i ace hellas perilambanei microSD 512mb alla den exei sto paketo fortisti autokinitou, basi stiriksis kai eksoteriki kerea(i opoia den xriazete giati pianei sinexeia apo 7 eos 10 doriforous me tin ensomatomeni kerea!)!mallon dinoun tin ekdosi taster kai dinoun mazi tin mnimi san doro!

 

H dynax δίνει βάση αυτοκινήτου και θα το έχει από εβδομάδα. Αυτό που δεν μας έχουν πει οι γνώστες το destinator είναι πολύ ανώτερο από το άλλο κάνει με λίγα λόγια τη διαφορά ή όχι????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...