Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν μια πρώτη ανάγνωση, το μηχάνημα φαίνεται να είναι υπερπλήρες, προσωπικά δεν έχω να πω κάτι για τον επεξεργαστή του, αν δεν το πιάσουμε και δεν το δουλέψουμε μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Πιστεύω πάντως ότι η ΗΤC δεν θα έβγαζε "σκάρτο" προϊόν στην αγορά.

 

Περιμένω να το πάρετε στα χέρια σας, να του βγάλετε το λάδι, να μας γράψετε τις εντυπώσεις σας και ίσως με κάνετε να γυρίσω ξανά στα PPC! :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως ασχετως omap ειναι κατι ξεχωριστο
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κοινως οι καλυτεροι επεξεργαστες για ppc ποιοι ειναι?Δηλαδη για παραδειγμα ενας 400αρης samsung μπορει να πηγαινει καλυτερα απο 400αρη ή 520αρη bulverde?Σορρυ για το ακυρο της ερωτησης αλλα δεν εχω ιδεα απο ppc και ppc cpus και καιρος ειναι να μαθω:p
Link to comment
Share on other sites

ego pantos den kratithika kai to paraggeila apo to http://www.play247.gr poy exei kai katastima stin kriti kai pisteuo na vgei kalo to ergaleio! sigouro einai pos olla mazi den ta kanei pote kaneis tautoxrona sto ppc! genika pisteuo oti einai poli kalo se sxesi me ta xrimata pou kanei kai ta perilamvanei olla!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παραλαβεις...

σου ειπαν ποτε περιπου?

αναμενουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παραλαβεις...

σου ειπαν ποτε περιπου?

αναμενουμε εντυπωσεις

 

sigoyra tha einai tin evdomada pou mas erxete ,diladi se 3 -4 meres peripoy! oi entiposeis oyte si allos tha einai to proto pou tha kano!;)

Link to comment
Share on other sites

ego pantos den kratithika kai to paraggeila apo to http://www.play247.gr poy exei kai katastima stin kriti kai pisteuo na vgei kalo to ergaleio! sigouro einai pos olla mazi den ta kanei pote kaneis tautoxrona sto ppc! genika pisteuo oti einai poli kalo se sxesi me ta xrimata pou kanei kai ta perilamvanei olla!!!:rolleyes:

 

Ante me to kalo na mas peis entypwseis ...

Link to comment
Share on other sites

στα 564 που το εχει το expansys ειναι αρκετα καλη η τιμουλα του αλλα απο ελληνικα και εγγυηση?αγνωστο.

πραγματικα τα χει ολα ομως ο επεξεργαστης του δεν του φτανει με τιποτα.τοσα πραγματα και να μην του εχουν βαλει εναν samsung η εναν 520αρι?αδικαιολογητο.

θα σερνεται στα σιγουρα με λιγο φορτωμα,δεν μπορει να τα σηκωσει ολα με τιποτα.

ωστοσο στα 700 ευρω που ια εχει ελλαδα δεν μπορω να πω οτι ειναι και φτηνο,καπου στα 600 θα ηταν μια χαρα πιστευω,ας εκανε 700-750 αλλα ας του ειχαν βαλει εναν καλο επεξεργαστη μεσα,κατα τα αλλα ειναι υπερπληρες το 3300 σιγουρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κατάλαβα καλά και με τη μικρή εμπειρία που έχω στα WM το πρόβλημα με τον επεξεργαστή είναι στο βίντεο κυρίως και σε κάποιες βαριές εφαρμογές. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο Destinator ή στην σύνδεση Bluetooth ή στην πλοήγηση μέσω wifi ή ακόμα στις κλήσεις Skype. Πάντως περιμένουμε όλοι από ότι κατάλαβα με ανυπομονησία τον φίλο "Tayrοs" για τις πρώτες εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κατάλαβα καλά και με τη μικρή εμπειρία που έχω στα WM το πρόβλημα με τον επεξεργαστή είναι στο βίντεο κυρίως και σε κάποιες βαριές εφαρμογές. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο Destinator ή στην σύνδεση Bluetooth ή στην πλοήγηση μέσω wifi ή ακόμα στις κλήσεις Skype. Πάντως περιμένουμε όλοι από ότι κατάλαβα με ανυπομονησία τον φίλο "Tayrοs" για τις πρώτες εντυπώσεις...

 

μα συγνωμη,αν εχεις ενα wm στα χερια σου δεν θα κοιταξεις να το εκμεταλλευτεις οσο γινεται περισσοτερο και με τον καλυτερο δυνατο τροπο?κι εγω κι αλλοι απο εδω εχουμε χρησιμοποιησει αρκετα wm ppc κι εχουμε μια αποψη,εδω βλεπεις ppc με 520αρηδες επεξεργαστες και την <<ακουνε>> με καποιο καλο φορτωμα,φαντασου τον omap τι παθαινει.ειχα το s200 και ξερω πολυ καλα.

για να το δουμε ομως και live.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου φυσικά και έχεις δίκιο. Απλά μιλάω σύμφωνα με τις δικές μου απαιτήσεις για καθημερινή χρήση. Σίγουρα θέλεις να εκμεταλλευτείς τα πάντα. Απλά το θέμα είναι τι χρειάζεσαι και τι χρησιμοποιείς καθημερινά. Εσύ από ότι κατάλαβα δεν ήσουν ικανοποιημένος από το S200 σε αντίθεση με τον συνάδελφο "zoo" που είναι αρκετά ευχαριστημένος από αυτά που ζητάει από τη συγκεκριμένη συσκευή. Μακάρι να τα είχαμε όλα... αλλά
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν το πάρεις θέλω να αναφέρεις τα περιεχόμενα της συσκευασίας. Σε κάποια review site λένε ότι περιλαμβάνει και car holder και car charger. Αλλά στο expansys λέει:

- Option

- Pouch

- Mono Bluetooth headset

- Stereo Bluetooth headset

- Car adapter

- Car holder

 

Κάνε μια διευκρίνιση σε παρακαλώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

να πω μόνο πως και εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το s200 για καθημερινή χρήση.. και αν είναι κάτι βαρυ με overclocking τα καταφέρνει μια χαρα..

 

τα μόνα που με χαλάνε με το artemis είναι:

1.η microSD

2.το HTC ExtUSB (11-pin, mini-USB & ήχου σε ένα).. οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βάλεις με κάποιο μετατροπέα τα δικά σου ακουστικά.

3.δε ξέρω πόσο ανετά θα μπορείς να πάιζεις παιχνιδάκια με τα νέα χειριστήρια..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

μα το s-200 μου αρεσε κι εμενα παρα πολυ ασχετα με τον επεξεργαστη του,το overclocking ποτε μου δεν το πιστεψα,απλα νουμερα ηταν πιστευω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μα το s-200 μου αρεσε κι εμενα παρα πολυ ασχετα με τον επεξεργαστη του,το overclocking ποτε μου δεν το πιστεψα,απλα νουμερα ηταν πιστευω.

 

μμ.. διαφωνώ σε αυτό,το overclocking απλά είναι κατάλληλο για ορισμένες εφαρμογές.. εχω βιντεάκι που χωρίς υπερχρονισμό δεν ξεκινάει κάν! και με o/c στα 250+ παίζει ομαλότατα.. επιπλέον γενικά η ανταπόκριση του συστήματος είναι εμφανώς καλύτερη ακόμα πχ και σε web browsing σε βαριές ιστιοσελίδες.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

re paidia ayta einai mpoyrdes! eipa kai pio prin oti an kapoios thelei na doyleyei 15 programata mazi kai na min toy kolaei na paei na parei ena laptop me 10 intzon monitor kai na kanei tin douleia tou! diladi alli douleia den exoume na kanoume oli mera para na pezoume me 10 programata taytoxrona me to ppc? aman pia! eimai xristis ppc 4 xronia kai ksero oti ena ppc to epilegeis gia sygekrimena pragmata kai efarmoges pou se voleyoun! an einai na parei kapios ena ppc gia na vlepei ton kairo,kalitera na parei mia tv pou tha tou erthei pio ftina!;) den ksero an kano lathos alla ayti einai i gnomi mou otan akouo koula gia mikro epeksergasti kai kollimata! mallon emeis trome ta kollimata!!:wacko: :lol:
Link to comment
Share on other sites

2.το HTC ExtUSB (11-pin, mini-USB & ήχου σε ένα).. οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βάλεις με κάποιο μετατροπέα τα δικά σου ακουστικά.

 

και ομως υπαρχει τροπος:http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=142090

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα παω στην εκθεση το σαββατο οπου στο περιπτερο της ACE HELLAS

θα βρσκεται και το P3300 ΚΑΙ ΤΟ P3600...

εκει ελπιζω να τα πιασω στα χερια μου να τα αξιολογησω και να αποφασισω ποιο απο τα δυο θα αγορασω..

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλαδα θα κυκλοφορησει τον νοεμβρη απο οτι εμαθα ,οποτε το 4-7 ημερες που λεει στο play247 ειναι μαλλον ανακριβες

οπως και στο expansys τελος του μηνα θα το εχουν και αν εχεις εταιρια γλυτωνεις το φπα και στοιχιζει κατω απο 500ευρω λογω συμφωνιας που υπαρχει μεταξυ Ελλαδος-Γαλλιας

Αν εδω εχει 700 ειναι σημαντικη διαφορα νομιζω..

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

οπως και στο expansys τελος του μηνα θα το εχουν και αν εχεις εταιρια γλυτωνεις το φπα και στοιχιζει κατω απο 500ευρω λογω συμφωνιας που υπαρχει μεταξυ Ελλαδος-Γαλλιας

 

Δεν το κατάλαβα αυτό που είπες.. Για εξήγησε το λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό που είπες.. Για εξήγησε το λίγο παραπάνω.

210 7264022 παρε σε αυτο το τηλεφωνο και θα στο εξηγησουν αυτοι πως γινεται ακριβως

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

210 7264022 παρε σε αυτο το τηλεφωνο και θα στο εξηγησουν αυτοι πως γινεται ακριβως

 

Επειδή αυτήν την στιγμή δεν μπορώ να πάρω τηλ. Εκτός από την επιστροφή φόρου λόγω τιμολογίου παίζει και τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...