Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα με έναν φίλο μου, με τον οποίο είχα πάει στο oteshop, όταν έκανα την ανανέωση συμβολαίου. Δεν άκουσα λάθος από τον πωλητή. Ο πωλητής έκανε λάθος ενημέρωση.

Αλλαγή στα νούμερα που έχω δηλώσει για EXTRA μπορώ να κάνω? Να βγάλω τον έναν αριθμό που μιλάω πολύ να και βάλω κάποιον άλλο? Λογικά θα γίνετε αλλά λέτε να έχει και εφάπαξ χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν μιλάς σε 2 ή 3 συγκεκριμένα νούμερα δεν σε συμφέρει το στυλ xxx+yyy. Καλύτερα να έχεις μόνο το xxx ή να ανέβεις σε υψηλότερο πρόγραμμα. Πάντως αυτή την ιστορία με το αν σας τελειώσει το yyy παίρνεις τα xxx και ξοδεύεις το έχω ακούσει να το λένε και σε άλλους. Μάλλον είναι η πολιτική τους
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έτυχε μόνο σε μένα..τότε κάτι συμβαίνει....

 

Έτσι όπως μου το είχε πει σε μένα ο πωλητής με σύμφερε το xxx + yyy

με τα νέα δεδομένα όμως δεν συμφέρει και με μπερδεύει στον υπολογισμό του δωρεάν χρόνου ομιλίας μου. Θα αλλάξω πρόγραμμα με την πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όπως είχα πει πιο πάνω, είχα πάει στο site της Cosmote στην εξυπηρέτηση πελατών και έδωσα τα στοιχεία μου για να επικοινωνήσουν αυτοί με εμένα, αφού εγώ δεν αντέχω την αναμονή στο 1212.

Έφτασε η μέρα και η ώρα που είχα δηλώσει για να επικοινωνήσουν μαζί μου, με καλούνε στο τηλέφωνο "Γεία σας από την Cosmote είμαστε....μπλα μπλα.."

τους λέω το πρόβλημα και μου λένε πρέπει να καλέσετε το 1212 από το κινητό η το 13838 από σταθερό τηλέφωνο και να ζητήσετε το τμήμα λογαριασμών! μοθ είπε !!!! Τη εξυπηρέτηση είναι αυτή? ούτε καν να με συνδέσει μπορούσε?

 

Για γέλια είναι η υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απέκτησα πρόσφατα συσκευή 3g και η κάρτα σιμ που χρησιμοποιώ είναι η κλασσική ,εαν την αντικαταστήσω με μια νεα Usim κάρτα θα μπορώ να την χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα στην απλή συσκευή (2,5g) που χρησιμοποιώ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά.τουλάχιστον στη Vodafone Που το κάνω εγώ δεν έχω πρόβλημα.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

usim kai samsun d500 (που ειναι 2G συσκευη) παιζουν μια χαρουλα καιρο τωρα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά.τουλάχιστον στη Vodafone Που το κάνω εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Για την κοσμοτέ με ενδιαφέρει για την βόνταφον απο ότι βλέπω δεν υπάρχει πρόβλημα με το Ν70 που χρησιμοποιώ.Ρωτάω για την περίπτωση που την Usim της κοσμοτέ θέλω την χρησιμοποιήσω στο 6310i,6230 kai6230i

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω καρτα usim 3g της cosmote απο τοτε που η εταιρεια εδωσε τις υπηρεσιες 3g αν θυμαμαι καλα περιπου 6/2004. Ποτε δεν ειχα προβλημα ασυμβατοτητας. Επιπλεον οταν χρησιμοποιω την καρτα σε 3g συσκευη μπορω να βαζω σε καθε επαφη τηλ. καταλογου της sim δυο (2) νουμερα και ενα email. Βεβαια μπορω να τις δω μονο σε 3g συσκευη.

Τα παραπανω τα εχω δοκιμασει σε κινητα 3g nec N600i,nokia 6680i,samsung z250 αν θυμαμαι σωστα το τελευταιο.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις symbian Κινητό τότε με κατάλληλο πρόγραμμα μπορείς...αλλιώς δεν γίνεται.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μπλοκαρω εναν συγκεκριμενο αριθμο απ το να με παιρνει τηλ?

Το nec N600i εχει αυτη την υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

an se perni xoris apokripsi mporis na baleis to noymero ayto se mia omada kai na rithmisis tin omada ayti na min xtipaei i na kleini tin grami amesos aytin tin litoyrgia tin exoyn pola til :)

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το MOTOROLA E770V 3G με συνδεση της vodafone. Επίσης εχω αλλη μια συνδεση στην cosmote. Θα ηθελα λοιπον να χρησιμοποιω με την ιδια συσκευη τις 3G υπηρεσιες και των 2 εταιρειων.

 

ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;

ΠΟΙΕΣ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ;

Link to comment
Share on other sites

Den yparxei provlhma.

Egw exw to Sharp 703 kai exw valei kanonika rythmiseis Cosmote.

Tha steileis ena E-Mail sthn Cosmote kai tha zhthseis na sou steiloun tis rythmiseis pou theleis me e-mail.

Tha tous peis poio montelo exeis kai no problem.

Emena mou apanthsan me mail mesa se 2 meres.

 

Elpizw na vohthisa...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Den tha exeis kanena apolytws provlhma.

Egw doulevw to K750 me usim kai kanena provlhma.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous! exw enan filo pou thelei na parei what's up kai to tetarto psufio thelei na einai 9xxx dhladh 697xxx9xxx h na mporei na dhmioyrghsei diko toy arthimo!!! xerei kanenas ean mporei na vrei kateuthia? h ean ginetai auto me to na valei enan arithmo pou thelei autos???

 

thankss....

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις επιλογή αριθμού σε καρτοκινητό... Ας κάνει μια νέα σύνδεση σε Q Telecom και μετά να κάνει φορητότητα σε Whats up :)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν μπορείς να διαλέξεις αριθμό σε καρτοκινητό. Ακόμα και σε συνδέσεις όμως τα εύκολα νούμερα έχουν εξαντληθεί. Στην Q πάλι δεν νομίζω να έχουν μείνει έστω σχετικά εύκολα νούμερα.

Το πιο απλό είναι να ψάχνεις τα πακετάκια cosmoκάρτα ή what's up μήπως βρεις τυχαία αυτό που ψάχνεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Gia na min anoigw allo 8ema.

 

Gia na mpeis sto i-mode prepei na exeis kai siskevh i-mode? Me to N70 den ginete? Epishs gia na kaneis videoklisi me 3G cosmote, prepei na exeis kinito i-mode? Exw mperdeftei.. :/

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο μου ήρθε ενα μαιλ παραπλανητικό και καλά απο cosmote.

Σε πηγαίνει σε ενα site αντιγραφο που και ζηταει να κατεβασεις ενα πρόγραμμα.

Δεν το κατεβασα παντος προσοχή δεν λογικα καποιο ιος η spyware θα είναι.

 

Οποιος θέλει να δει πως είναι το ανέβασα στο http://users.hol.gr/~dzerv/cosmote.htm

 

προσοχη !!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σίγουρος για τις "ασπίδες" του, μπορεί να το κατεβάσει και να το ψάξει... Μοιάζει ύποπτο πάντως !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκλήση κάνει με οποιοδήποτε κινητό 3ης γενιάς εφόσον έχεις sim 3ης γενιάς. Η κοσμοτέ δεν σου επιτρέπει με 2ης γενιάς sim.

Στο i-mode μπορείς να μπεις ΜΟΝΟ με i-mode συσκευή. Ρίξε και μια ματιά στο site τους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...