Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, το έχω ψάξει πολύ.

Με κάθε ανανέωση των 9, έχει βγει προσφορά μέχρι τις 22/07 που δίνει 600 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έχω ψάξει πολύ.

Με κάθε ανανέωση των 9, έχει βγει προσφορά μέχρι τις 22/07 που δίνει 600 μηνύματα προς όλα τα δίκτυα.

 

Όλα τα εθνικά δίκτυα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

 

Εχει ακούσει κανένας μια απο τις τελευταίες διαφημήσεις της Cosmote whats up call them all 600 στο ράδιο με ένα ψευδό που μιλάει με ένα σκουλαρίκι και καλά που έχει βάλει στη γλώσα ? Ξέρει κανένας που μπορώ να την βρω έχει πολύ πλάκα εχω ψάξει σε you tube & Google αλλά δεν την έχω βρει. Το ξέρω ότι είναι λίγο κουλό αυτό που ζητάω αλλα η συγκεκριμένη διαφημιση τα θπαει....:lol:

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έμένα να δεις σε κάποια άλλη εταιρεία όμως κινητής τηλεφωνίας που μου

χρέωναν internet στο κινητό χωρίς να το έχω ζητήσει και μου ερχόταν κάτι

λογαριασμοί λουκούμια :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πεί τί βάζει στο out smtp server? για να στείλεις mail απο cosmote?.. Βάζω στοιχεία provider...καί τίποτα.! Μήπως είναι "μπλοκαρισμένη η θύρα smtp για κάποιο λόγο?!? Οποιος παίζει με mail + cosmote ας μου πεί please!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το mail.mycosmos.gr είναι μόνο για τη θυρίδα της cosmote, για να διαχειρίζεστε απο το outlook ή το κινητό σας τον λογαριασμό του Mycosmos. Δεν το χρησιμοποιείτε για να βλέπετε άλλους λογαριασμούς.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η cosmote δε δίνει το δικαίωμα αποστολής mail απο άλλο e-mail εκτός του mycosmos! Επίσης δε γίνεται να βάλεις εξερχόμενο smtp mycosmos και εισερχόμενο το δικό σου... Ετσι μου είπανε απο cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εγώ προσπάθησα να στήσω και το Gmail smtp και το mailgate.otenet.gr και μου λέει server not found!!

 

Είμαι από Cosmote-Internet profile έχω 3G & Internet στο συμβόλαιο μου με την Cosmote μπαίνω κανονικά στο internet με όλα τα applications και βλέπω κανονικά το inbox του gmail από τον mail client του κινητού. Καμιά για το τι συμβαίνει;

εγώ πάντως που το είχα δοκιμάσει από το client του κινητού πριν από κάτι μήνες με cosmote internet μια χαρά έστελνε ο smtp του gmail.

Link to comment
Share on other sites

Λυπηρά νέα,

από την πρώτη μέρα, που μπήκαν σε λειτουργία τα viva numbers (http://www.viva.gr) περίοδος Πάσχα μέχρι και χθες μπορούσε ο καθένας να έχει άρση απορρήτου δωρεάν! Πολύ απλά κάνοντας προώθηση ένα νούμερο VIVA σε ένα κινητό COSMOTE ερχόταν ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ στην οθόνη του κινητού. Πλέον μας τελείωσε μετά από αρκετούς μήνες παροχής. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο φυσικά δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θελω σε ενα καρτοκινητο να μπορει να καλει μονο ενα συγκεκριμενο κινητο και κανενα αλλο νουμερο

Γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Θελω σε ενα καρτοκινητο να μπορει να καλει μονο ενα συγκεκριμενο κινητο και κανενα αλλο νουμερο

Γινεται?

 

αναλογως του μενου του κινητου σου.στα νοκια ας πουμε γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στς 2 Αυγουστου αποφασισα να φυγω απο τ Wind Free 2 Go (οπου ημουν τ τελευταια 4 χρονια) και να μεταβω σε Cosmote Whats Up... πηρα λοιπον τν SIM τν ενεργοποιησα και παρατηρησα οτι δν μπορουσα να στειλω ουτε να λαβω MMS και περα απο αυτο δν ειχα και ιντερνετ (παρολο που ειχα κανει ρυ8μισεις MMS και Wap)! Toτε δν εδωσα σημασια αλλα τωρα μετα τν αγορα του iPhone 3GS θελω να μπορω να στελνω και να λαμβανω τ MMS μ οπως (και τ κυριοτερο) να εχω συνδεση στο internet... αλλα δν μπορω!

 

Εχω κανει τς ρυθμισεις για MMS + ιντερνετ και στο iphone αλλα τπτ! Τ μπορω να κανω, περα απο τ να γυρισω στν Wind οπου δν ειχε τετοια προβληματα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα τηλ στο 1313 να ελεγξουν την γραμμη σου καποιο προβλημα υπαρχει μηπως στο λυσουν αυτοι...
Link to comment
Share on other sites

Wap στο iphone δεν παίζει. Οπότε, για όσο έχεις καρτοκινητό, ξέχνα το Internet. Όσο για τα mms, πάρε 1313 να κοιτάξουν μήπως δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία στον αριθμό σου.
Link to comment
Share on other sites

για το ίντερνετ στο iphone πρέπει

να σου στείλουν τις ρυθμίσεις από

την cosmote όποτε πάρε ένα τηλέφωνο

και πες τους να σου ενεργοποιήσουν το

cosmote my view σε συσκευή iphone.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω. Το iPhone ΔΕΝ, το ξαναλέω ΔΕΝ δουλεύει με wap. Μόνο με wireless internet, που δεν προσφέρεται στην καρτοκινητή.
Link to comment
Share on other sites

Ok, παιδες! Ευχαριστω για τν βοηθεια. Θα παρω ενα τλ στο 1313 να μ ενεργοποιησουν τ MMS που χρειαζομαι αμεσα, και καποια στιγμη μεσα στν εβδομαδα θα περασω απο τν Γερμανο να ρωτησω εαν τ iPhone λειτουργει μ Wap....

Οταν μαθω σιγουρα θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Ok, παιδες! Ευχαριστω για τν βοηθεια. Θα παρω ενα τλ στο 1313 να μ ενεργοποιησουν τ MMS που χρειαζομαι αμεσα, και καποια στιγμη μεσα στν εβδομαδα θα περασω απο τν Γερμανο να ρωτησω εαν τ iPhone λειτουργει μ Wap....

Οταν μαθω σιγουρα θα σας ενημερωσω!

 

Επίσημα, δεν λειτουργεί με wap. Και αυτό θα ακούσεις. Ανεπίσημα, ( αν κατάλαβα καλά ), με ρυθμίσεις ( που όμως θα χρειαστεί παρέμβαση στο λογισμικό του κινητού ) μπορεί να συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στις 31 Ιουλίου 2009 έκανα νέο συμβόλαιο στο πρόγραμμα i45 το οποίο προσφέρει 750MB το μήνα.

 

Μετά από ένα μήνα ακριβώς, δηλαδή στις 31 Αυγούστου 2009 και ώρα 20:22, με κάλεσαν από τη Cosmote (697131) και με ενημέρωσαν πως, βάση μιας προσφοράς προς όσους ενεργοποίησαν την 31/7/09, θα έχω για ένα χρόνο 2,5GB το μήνα.

Σε πρώτη φάση, είχα όλη τη καλή διάθεση να το πιστέψω. Επειδή όμως δεν είχε εκδοθεί ούτε ο πρώτος λογαριασμός και το 1256 EY δε λειτουργούσε ακόμα, αποφάσισα να περιμένω. Μετά την έκδοσή του όμως κι αφού έλαβα ενημερωτικό SMS στέλνοντας στο 1256, είδα πως τα δωρεάν MB παρέμεναν στα 750.

 

Επικοινώνησα δύο φορές με το 1212 καθώς η πρώτη τηλεφωνήτρια εκτός από σχετικά αγενής, δεν είχε ούτε διάθεση να με εξυπηρετήσει. Η δεύτερη το έψαξε το θέμα. Βρήκε μέχρι και το όνομα της κυρία που με είχε καλέσει στις 31/8 (απουσίαζε εκείνη τη στιγμή). Παρόλα αυτά όμως, επέμενε να μου λέει για μια παλιότερη προσφορά (την "μέχρι 31 Ιουνίου" ή κάτι τέτοιο) και πως δεν ισχύει κάτι για τη σύνδεσή μου.

 

Δε θα εστιάσω στο πρωτοφανές για μένα (9 χρόνια πρώην συνδρομητής Voda) δείγμα παντελούς έλλειψης οργάνωσης, αφού ευτυχώς δε μπήκα και στο πειρασμό να αξιοποιήσω την υποτιθέμενη προσφορά. Υπήρχε όμως κάποιος άλλος που να δέχτηκε αυτό το τηλεφώνημα? Κι αν ναι, ισχύει τελικά η πρόσφορα για τη δική του σύνδεση?

panozR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...