Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε η προσφορα ισχυε ως κ τον μαιο σιγουρα..μετα την κοψανε καποια στιγμη αλλα ποτε?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.

 

Αν και μου ειπε η κοπελα απο το 1212 οτι η προσφορα ειναι για 1 χρονο, τελικα κοπηκε ( ; ) ...

 

(Συμφωνα με το 1256)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

για ενα χρονο ισχυει πανω στο συμβολαιο που θα εφαρμοζοταν η προσφορα...οχι οτι θα κρατουσε η προσφορα για ενα χρονο..παντως κατι αναλογο ειχε βγαλει η βοντα τα χριστουγεννα κ μαλλον θα ξαναβγαλουν κ οι 2 μολις κοπασει λιγο ο πανικος για το νεο απλ
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ήταν για 12 μήνες από την ημέρα ενεργοποίησης. Η προσφορά ήταν για ενεργοποιήσεις στα προγράμματα cosmote i μέχρι και 30/06/2009.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι gio και alany φυσικά και δεν αναφέρομαι στη παλιά προσφορά. Γνώριζα πως δεν ισχύει όταν υπέγραψα το συμβόλαιο.

 

Αναφέρομαι στο ότι η ίδια η Cosmote μας ανακοίνωσε τηλεφωνικά αύξηση των προσφερόμενων MB και στη συνέχεια, απ'ό,τι φαίνεται, το μετάνιωσε και μάλιστα οι εκπρόσωποι της δηλώνουν πλήρη άγνοια ύπαρξης μιας τέτοιας προσφοράς.

 

Αντιλαμβάνεστε βέβαια τι μπορεί να πάθει κάποιος αν έχει πιστέψει αυτό το τηλεφώνημα...

panozR
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ που έχω το μικρό πακέτο i έχω κανονικά προσφορά ακόμα τα 500mb το μήνα! Στο 1256 στέλεις ΕΥ και σου λέει τί ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειδα οτι μπορεις να αγορασεις κινητο απο τα oteshop με χρεωση στο λογαριασμο σου.Ξερετε για ποσους μηνες μπορεις να το κανεις και αν εχει τοκους?

 

Μπορείς να με βοηθήσει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/wp-content/uploads/2009/12/cosmote-Mobile-Advertising.jpg

 

Η υπηρεσία Mobile Advertising η COSMOTE θα ξεκινήσει να λειτουργεί μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2010 και αρχικά θα είναι διαθέσιμη στο κοινό μέσα από το COSMOTE my view, ενώ πολύ σύντομα θα αναπτυχθούν και τα υπόλοιπα κανάλια της εταιρείας (SMS, MMS, Mobile Broadband κλπ) με στόχο την ανάδειξη ενός ολοκληρωμένου και συνδυαστικού μέσου διαφήμισης. Η υπηρεσία Mobile Advertising της COSMOTE υλοποιείται σε συνεργασία με την Out There Media (εταιρεία με εξειδίκευση και εμπειρία σε αντίστοιχες υπηρεσίες σε όλη την Ευρώπη) η οποία αναλαμβάνει τη διαχείριση του διαφημιστικού χώρου και την επικοινωνία με τους διαφημιζόμενους, ακολουθώντας τις υψηλές προδιαγραφές που έχει θέσει η COSMOTE.

Η Κέρστιν Τρικαλίτη, CEO της Out There Media, δήλωσε σχετικά: «Η συνεργασία μας με την COSMOTE είναι στρατηγικής σημασίας για ολόκληρο τον κλάδο και ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο για το Mobile Advertising στην Ελλάδα. Προσβλέπουμε σε μία επιτυχημένη και εποικοδομητική συνεργασία».

 

«Αξιοποιώντας την ηγετική μας θέση σε μερίδιο αγοράς εγκαινιάζουμε μια δυναμική διάσταση στη διαφήμιση, παρέχοντας στους συνδρομητές μας τη δυνατότητα να έχουν ολοκληρωμένη ενημέρωση για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες που τους ενδιαφέρουν, αλλά και στις εταιρείες ένα ιδανικό μέσο marketing. Η ανάπτυξη του mobile advertising θα συνεισφέρει στη μελλοντική ανάπτυξη των εσόδων της εταιρείας», επεσήμανε ο κ. Μιχάλης Τσαμάζ, Διευθύνων Σύμβουλος της COSMOTE.

 

Πηγή: Techblog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενω εχει περασει ενας χρονος απο ενα συμβολαιο για Internet (Ασυρματο) με την Comsote στα αναλογα shops δηλαδη Γερμανος - Cosmote μου ζητανε εναν 4ψηφιο αριθμο αλλα οταν περνω τηλεφωνο στα κεντρικα ενω λενε θα με συνδεσουν με το αναλογο τμημα αυτοι με γειωνουν.

Καμια ιδεα?

Ευχαριστω!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η χρησιμότητα του κωδικού αφού είναι η ίδια η εταιρεία και όχι απλά κάποιος συνεργάτης/αντιπρόσωπος;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η χρησιμότητα του κωδικού αφού είναι η ίδια η εταιρεία και όχι απλά κάποιος συνεργάτης/αντιπρόσωπος;

 

Υπογραφεις μια αιτηση για την ακυρωση του συμβολαιου και ο κωδικος αυτος χρειαζεται για την αιτηση που θα υπογραψεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με σύνδεσαν αμέσως...Απλά πέρασε κανένα 20λέπτο μέχρι να μου δώσουν τον κωδικό!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Το μσν με 2.5 ευρο που αναφερει η κοσμοτε στο σιτε της ισχυει ακομα ??

 

Υπαρχει τροπος να το δουλεψω με HD2 ?

Link to comment
Share on other sites

Με HD που έχω εγώ, δεν παίζει. Και δεν παίζει, καθώς οι συσκευές μας δεν είναι συμβατές με την υπηρεσία, με την εφαρμογή που παρέχεται για την υπηρεσία δηλαδή. Μπορείς να ενεργοποιήσεις το myview n'web και να παίζεις με τα 40mb ή να βάλεις πακέτο δεδομένων αν έχεις σύνδεση συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω τετοια.Το my view βγαινει πιο ακριβα κ δεν θελω να εχω το αγχος της εξτρα χρεωσης.Το πακετο νετ βγαινει πολυ πιο ακριβα.

 

Απο οτι ξερω μια εφαρμογη java ειναι....οπου στο σιτε της εταιρειας λεει οτι υπαρχει και για win mobile....αφου δινει μια υπηρεσια η κοσμοτε..γιατι δεν το κανουν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

K στα 2 δεν φαινετε να δουλευουν.

 

Στο πρωτο αφου διαλεξω κοσμοτε και μετα παω για μαρκα συσκευης με πεταει σε μια σελιδα να διαλεξω την γλωσσα μου και οτι ηρθα σε αυτη την σελιδα απο λαθος.

Στην δευτερη βαζω νουμερο και ποτε δεν παιρνω το σμς για το λινκ ουτε στο hd2 με το νουμερο μου,αλλα ουτε κ στο what`s up της κοπελας μου, που μαλιστα εχει την συσκευη της στην λιστα παιζει το msn!

Link to comment
Share on other sites

K στα 2 δεν φαινετε να δουλευουν.

 

Στο πρωτο αφου διαλεξω κοσμοτε και μετα παω για μαρκα συσκευης με πεταει σε μια σελιδα να διαλεξω την γλωσσα μου και οτι ηρθα σε αυτη την σελιδα απο λαθος.

Στην δευτερη βαζω νουμερο και ποτε δεν παιρνω το σμς για το λινκ ουτε στο hd2 με το νουμερο μου,αλλα ουτε κ στο what`s up της κοπελας μου, που μαλιστα εχει την συσκευη της στην λιστα παιζει το msn!

 

ακριβώς τα δοκίμασα και εγώ

δε δουλεύουν.ούτε sms στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μαθαινω η εφαρμογη ειναι ενας java msn clien οπου παιζει με αλλον proxy.

Ολα σχεδον τα κινητα παιζουν java...γιατι δεν τον δινουν για ολα να τελειωνουμε ??

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση έχει ως εξής:

 

Πριν μισό μήνα έκανα νέα σύνδεση Cosmote i-20 με αγορά νέας συσκευής (επιδοτήσεις και λοιπά). Μου δώσανε νέο νούμερο επειδή ήθελα να κρατήσω το ήδη υπάρχον μου νούμερο ως καρτοκινητό WiND που είναι τώρα, για διάφορους λόγους. Την 1η του νέου έτους περιμένω τον πρώτο λογαριασμό του συμβολαίου, και στο ενδιάμεσο αποφάσισα ότι θέλω τον αριθμό που έχω τώρα στη WiND να τον κάνω αριθμό του συμβολαίου μου, χωρίς να κρατήσω τον ήδη υπάρχοντα που μου έβγαλε η Cosmote, και εννοείται χωρίς να αλλάξω τους όρους του συμβολαίου μου, να κάνω νέο συμβόλαιο ή να κόψω το ήδη υπάρχον - έστω και με μία εύλογη χρηματική καταβολή εκ μέρους μου.

 

Στο υποκατάστημα OTEshop λεωφόρου Κηφισίας (απέναντι από τα Carrefour) μου είπαν σήμερα ότι αυτό δε γίνεται, και ότι φορητότητα αριθμού γίνεται μόνο με νέα σύνδεση, συμβολαίου ή καρτοκινητή, αποκλειστικά. Μου φαίνεται εξαιρετικά παράξενο, αφού απ' όσο γνωρίζω υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις νούμερο στο συμβόλαιό σου.

 

Αν είναι όντως έτσι, για ποιο λόγο να μη μπορώ να μετατρέψω το καρτοκινητό μου WiND σε καρτοκινητό Cosmote και δεδομένου ότι θα μου ανήκουν επώνυμα και οι δύο αριθμοί, να μην τους ανταλλάξω μεταξύ τους;

 

Τα φώτα σας, παρακαλώ. Καλές γιορτές:)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες, γιατί δεν μπορεί κάποιος συνδρομητής να καθορίσει τον αριθμό κλήσης του. Δεν μπορείς δηλαδή να αλλάξεις αριθμό και να επιλέξεις τον αριθμό της wind που θα φέρεις σαν καρτοκινητό στην Cosmote. Ακούγεται απλό, αλλά δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες, γιατί δεν μπορεί κάποιος συνδρομητής να καθορίσει τον αριθμό κλήσης του. Δεν μπορείς δηλαδή να αλλάξεις αριθμό και να επιλέξεις τον αριθμό της wind που θα φέρεις σαν καρτοκινητό στην Cosmote. Ακούγεται απλό, αλλά δεν είναι.

Δηλαδή φορητότητα μπορείς να κάνεις αποκλειστικά κατά την ενεργοποίηση νέας συνδέσεως συμβολαίου ή καρτοκινητής σε άλλη εταιρεία;

 

Δεν ξέρω, συνεχίζει να μου φαίνεται λίγο αλλόκοτο.

 

Εμπειρίες κάποιος άλλος;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...