Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το nokia n73 music edition και εβαλα την υπηρεσια wap στο κινητο για να μπορω να εχω msn.Μεχρι εκει ολα καλα μεχρι την στιγμη που μπηκα στο site της cosmote απο το κινητο για να κατεβασω το προγραμμα και με το που εφτασε στο 100% το κατεβασμα μου γραφει το μηνυμα ''σφαλμα πιστοποιητικου''και σταματαει η εγκατασταση:cry::cry:Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω??Ευχαριστω

 

Μήπως είναι λάθος η ημερομηνία στο κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Φεύγω για φαντάρος 1η Σεπτέμβρη και πρέπει να είμαι προετοιμασμένος!

 

Λοιπόν... Κονόμισα ένα Nokia N72 και θα ενεργοποιήσω προς το τέλος της εβδομάδας το myview (για να έχω το free στις πρώτες δύσκολες μέρες). Τι γίνεται με το messenger? Από το site δε φαίνεται να υπάρχει για Nokia N72:cry: ή μήπως υπάρχει??

Πρέπει ντε και καλά να μπαίνω από την εφαρμογή που προτείνει η cosmote? μόνο έτσι θα καταφέρω να μπαίνω (με τις χρεώσεις και τους όρους που διαβάζω στο site) ?

 

Το λέω αυτό γιατί έχω κατεβάσει και το e-buddy που δουλεύει για msn, Gtalk κτλ..

Θα κάνω δουλειά με κάτι τέτοιο? επίσης η συσκευή μου έχει από τη μάνα της μια εφαρμογή IM. Δε τα έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω ενεργοποιήσει, όπως σας είπα, ακόμα το Myview. Δώστε μου σας παρακαλώ μια βοήθεια σε αυτό γιατί σε 6 μέρες φεύγω και αν είναι να το ψάξω τώρα που μπορώ ακόμα..Μη φάμε κάνα πακέτο μόλις μπούμε μέσα και τρέχουμε και δε φτάνουμε....

 

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να πληρωσω τον λογαριασμό μου στο Γερμανο, και μιας και ο καινουργιος χρονος ομιλιας θα μου προστεθει 1η Σεπτεμβριου ζήτησα να μου βαλουν και 3Ε καρτα (εχω καρτοσυμβολαιο, οταν τελειωνει ο χρονος ομιλιας το ανανεωνω με καρτα, για οσους δε γνωριζουν ;-)

 

ειχα δει τη διαφημιση που κλυκλοφορησε μεσα στο καλοκαιρι που ελεγε οτι βαζουν απο 3Ε και πανω, ζηταω λοιπον να μου βαλουν και 3Ε στο δικο μου νουμερο και 5Ε στης αδερφης μου. και τι απανταει ο υπαλληλος;

 

1. εχει προβλημα το συστημα και δε μπορουμε να κανουμε ανανεωση

2. δε μπορουμε να βαλουμε λιγοτερο χρονο ομιλιας απο 9Ε. Μα, του λεω, η διαφημιση ελεγε κ.λ.π. Επέμενε αυτός.

 

με το που φευγω απο το καταστημα παιρνω τηλ. την εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε και τη ρωταω για την ανανεωση χρονου ομιλιας στον Γερμανο. Από 3Ε μεχρι 100, μου λεει η κοπελα, μπορείτε να βάλετε. Επέμενα εγω ότι δεν το δεχτηκαν. Ρωταει τον υπευθυνο, και επιβαβαιωνει το παραπανω.

Ε, τους ειπα και εγω σε ποιο καταστημα ειχα το συγκεκριμενο προβλημα και απο εκει και περα ας κανουν οτι νομιζουν. Πιστευω ομως οτι θα εχουν πολλλααααααα παραπονα για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι και στο παρελθον ειχαν προσπαθησει να με πεισουν να κανω συνδεση παραπλανωντας με με αναληθεις πληροφοριες (και παλι καλα που ρωτησα και αλλου πριν το αποφασισω)

αυτα... και εχω ακουσει και απο αλλους τα χειροτερα... και δεν εχω και κανενα αλλο καταστημα κοσμοτε κοντα, αλλιως ουτε απ'έξω δε θα περνουσα..

 

ουφ.. τα ειπα και ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε επιβεβαιώσει λοιπόν ότι είναι από την cosmote. Δεν χρειάζεται να λέμε επ' άπειρο ότι είναι από cosmote.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

1. εχει προβλημα το συστημα και δε μπορουμε να κανουμε ανανεωση

2. δε μπορουμε να βαλουμε λιγοτερο χρονο ομιλιας απο 9Ε. Μα, του λεω, η διαφημιση ελεγε κ.λ.π. Επέμενε αυτός.

 

Είναι κλασική δικαιολογία...μου έχει τύχει πολλές φορές και απο το Γερμανό αλλά και απο τη Vodafone (άσχετο απλά το αναφέρω). Απλά βαριούνται να κάνουν ανανέωση γιατί στην ουσία δεν έχουν και κανένα κέρδος της προκοπής απο αυτό.Απλά τους έχουνε "φορτώσει" απο την Κοσμότε άλλη μια βλακεία.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ?

Τα bonus SMS για το What's up, ισχύουν με ανανεώσεις στον Γερμανό ή χάνονται? Και με ανανέωση 3Ευρώ, παίρνεις τα 5sms που έπαιρνες από τις παλιές κάρτες των 3euro?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγώ?

Τα bonus SMS για το What's up, ισχύουν με ανανεώσεις στον Γερμανό ή χάνονται? Και με ανανέωση 3Ευρώ, παίρνεις τα 5sms που έπαιρνες από τις παλιές κάρτες των 3euro?

 

Βεβαίως και ισχύουν τα bonus sms του What's Up? απ'όπου και να κάνεις ανανέωση.Γερμανό ή Cosmote Shop.:D

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κάρτα watch up cosmote.

 

Την βαζω σε ενα ΝΟΚΙΑ ν78 και δεν λειτουργει ενω σε ν73 λειτουργεί μια χαρά.

το Ν78 δεν τη δέχεται, σαν να μη κάνει επαφή, λεει εισάγεται καρτα sim, ενω αντιθέτως δεχεται άλλες κάρτες.

Τι συμβαίνει; ξερει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

Φαντάζομαι θα έστειλαν και σε εσας μηνυματάκι σχετικα με τον διαγωνισμό

που κάνει η cosmote για την συναυλια της Madonna..

Το μόνο που δεν γράφουν μόνο είναι το κόστος αποστολής μηνύματος

για την συμμετοχή.

Εχετε ιδέα ποσο πάει ??

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site της Cosmote το sms για το διαγωνισμό της Madonna είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.Για να διαβάσεις τους όρους και τις προΰποθέσεις του διαγωνισμού της COSMOTE κάνε κλίκ ΕΔΩ.
Link to comment
Share on other sites

Ορος 4:

Για κάθε SMS που αποστέλλεται θα υπάρχει ένα απαντητικό SMS, χωρίς χρέωση, με ενημέρωση σχετική με τη συμμετοχή του στο πρόγραμμα

 

το απαντητικό SMS ειναι χωρίς χρέωση !!!!!

cosmote και δωρεαν ΔΕΝ γινετε !

μαλλον πανω απο 1 € εχει

και σιγουρα δεν γινονται δεκτα πανω απο ενα (αλλα μονο χρεωνονται) απο τον ιδιο αριθμο !

 

δεν βρηκα πουθενα στον αναλυτικο τιμοκαταλογο την χρεωσει αλλα αριθμοι της σειρας 540χχ την εχουν απο 2€ εως 3,5€

Link to comment
Share on other sites

Είπα και 'γω.Τρελάθηκε το αφεντικό και δίνει V.I.P εισητήρια για τη Madonna τσάπα!??:lol::p

Η COSMOTE ως εταιρεία παροχής υπηρεσιών κινητών επικοινωνιών και στα πλαίσια της χορηγίας της συναυλίας της Madonna στην Ελλάδα στις 27 Σεπτεμβρίου 2008 στην Αθήνα, δημιούργησε το προωθητικό πρόγραμμα «Με την Cosmote στο Sweet and Sticky Tour της Madonna στην Αθήνα» (εφεξής «Πρόγραμμα»). Η χρέωση για τη συμμετοχή στο Πρόγραμμα θα είναι δωρεάν.

Για διαβάστε λίγο εδώ http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/foryou/ANALITIKOI_OROI_MADONNA.pdf

 

ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΕΝΟΥ SMS ΣΤΟ 54054 ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ,

Link to comment
Share on other sites

ε ρε παιδια αφου το λεει... αμα ηταν τοσο παραπλανητικο το διαφημιστικο θα τους ειχε παρει ο διαολος απο τη προστασια του καταναλωτη
Link to comment
Share on other sites

αντε καλη μας επιτυχια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

100 Νικητές... επι 100 ευρώ (και λίγα λέω) που κοστίζει το εισητήριο, 10.000 ευρώ. Δεν νομίζω πως η Cosmote θέλει να "δωρίσει" 10 χιλιαρικάκια, απο κάπου αλλού θα τα πάρει λογικά ... Απο πού όμως ? :shifty::shifty:
Link to comment
Share on other sites

100 Νικητές... επι 100 ευρώ (και λίγα λέω) που κοστίζει το εισητήριο, 10.000 ευρώ. Δεν νομίζω πως η Cosmote θέλει να "δωρίσει" 10 χιλιαρικάκια, απο κάπου αλλού θα τα πάρει λογικά ... Απο πού όμως ? :shifty::shifty:

 

1. Κίνηση εντυπωσιασμού/marketing με κόστος μόλις 10000 ευρώ, κάτι λιγότερο από ψίχουλα για τη Cosmote.

2. Αν χορηγεί τη συναυλία, σκέψου πόσα πακετάκια καρτοκινητής Cosmote θα μοιράσουν στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα να πληρωσω τον λογαριασμό μου στο Γερμανο, και μιας και ο καινουργιος χρονος ομιλιας θα μου προστεθει 1η Σεπτεμβριου ζήτησα να μου βαλουν και 3Ε καρτα (εχω καρτοσυμβολαιο, οταν τελειωνει ο χρονος ομιλιας το ανανεωνω με καρτα, για οσους δε γνωριζουν ;-)

 

ειχα δει τη διαφημιση που κλυκλοφορησε μεσα στο καλοκαιρι που ελεγε οτι βαζουν απο 3Ε και πανω, ζηταω λοιπον να μου βαλουν και 3Ε στο δικο μου νουμερο και 5Ε στης αδερφης μου. και τι απανταει ο υπαλληλος;

 

1. εχει προβλημα το συστημα και δε μπορουμε να κανουμε ανανεωση

2. δε μπορουμε να βαλουμε λιγοτερο χρονο ομιλιας απο 9Ε. Μα, του λεω, η διαφημιση ελεγε κ.λ.π. Επέμενε αυτός.

 

με το που φευγω απο το καταστημα παιρνω τηλ. την εξυπηρετηση πελατων της κοσμοτε και τη ρωταω για την ανανεωση χρονου ομιλιας στον Γερμανο. Από 3Ε μεχρι 100, μου λεει η κοπελα, μπορείτε να βάλετε. Επέμενα εγω ότι δεν το δεχτηκαν. Ρωταει τον υπευθυνο, και επιβαβαιωνει το παραπανω.

Ε, τους ειπα και εγω σε ποιο καταστημα ειχα το συγκεκριμενο προβλημα και απο εκει και περα ας κανουν οτι νομιζουν. Πιστευω ομως οτι θα εχουν πολλλααααααα παραπονα για το συγκεκριμενο καταστημα γιατι και στο παρελθον ειχαν προσπαθησει να με πεισουν να κανω συνδεση παραπλανωντας με με αναληθεις πληροφοριες (και παλι καλα που ρωτησα και αλλου πριν το αποφασισω)

αυτα... και εχω ακουσει και απο αλλους τα χειροτερα... και δεν εχω και κανενα αλλο καταστημα κοσμοτε κοντα, αλλιως ουτε απ'έξω δε θα περνουσα..

 

ουφ.. τα ειπα και ησυχασα

 

 

Ως προς το (1), δυστυχώς πυκνά συχνά το συστημα της Cosmote έχει πρόβλημα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει η συναλλαγή. Το χειρότερο μάλιστα, είναι πως μπορεί να πετάξει μήνυμα λάθους, να μην ολοκληρωθεί η απόδειξη του πελάτη, το κατάστημα να μην εισπράξει από τον πελάτη τίποτα, και το σύστημα της Cosmote να χρεώσει το κατάστημα την αξία ανανέωσης, αφού στο δικό της σύστημα φαίνεται περασμένη.

 

Ως προς το (2), προφανώς έχεις δίκιο, ο συγκεκριμένος υπάλληλος είχε φαίνεται άγνοια.

 

Ως προς το βαριούνται, τους είναι πολύ πιο εύκολη η ηλεκτρονική συναλλαγή, παρά να παίρνουν στα χέρια τους το βρώμικο τηλέφωνο του καθενός και να το βάζουν στο αυτί τους, να ξύνουν την κάρτα και να του την περνάνε. Γιατί όπως ξέρεις, 7 στους 10 που παίρνουν κάρτα από το Γερμανό, ζητάνε από τον υπάλληλο να την περάσει, γιατί πρόκειται για επιστημονική φαντασία και δεν τα καταφέρνουν μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το myphone κοιμάται σήμερα του καλού καιρού! 5 μέρες μετά την ανακοίνωση της κατάργησης του wind plus non stop από τη wind έρχεται αυτή η αρκετά καλή προσφορά της Cosmote.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/pressoffice/pressrelease/25092008gr.xml&breadcrumbTitle=Νέο+πρόγραμμα+Internet+On+The+Go+με+δωρεάν+mini+laptop+από+την+COSMOTE

 

 

Laptopaki τέζα τσάμπα με 2ετές συμβόλαιο και hsdpa usb modemaki. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι το τούμπανο μοντελάκι HP με την 6 cell μπαταρία γίγαντα και τα 2 GB μνήμη με WINDOWS και 120αρι δίσκο ή το φτηνό μπορδελάκι με 3 cell, 1 GB και linux αλλά θα το μάθουμε σύντομα. Έψαχνα ένα καλό μίνι λαπτοπ. Το wind plus non stop τελείωνει στις 20 Οκτώβρη. Ευκαιρία να πούμε το ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΟ ΣΤΗ WIND. Τι laptop δίνουν λέει στη WIND στη μάπα πρόγραμα ADSΜ? Τη φόλα ASUS 701 eee από την εποχή του 1821? Σόρρυ αλλά δεν έχω όρεξη να κουβαλώ εξωτερικό σκληρό (τι μνήμη solid state έχει το Asus Αλέκο είπαμε?, 4 GB :p), μεγεθυντικό φακό για να βλέπω την 7αρα οθονούλα χαμηλής ανάλυσης και μανικιούρ να πατάω τα μικροσκοπικά κουμπάκια χώρια τα 50 ευρώ το μήνα για να σέρνομαι με το ADSΜ της wind με ταχύτητες το πολύ 1.8 Mbps στην επαρχεία στο χάλια δίκτυό της! Aντίο WIND! Μπράβο COSMOTE! H προσφορά του LAPTOP στην πρώτη σελίδα παρακαλώ στις ειδήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο παρουσίαζε πριν απο λίγους μήνες και η WIND με το πολύ λετό ACER.Τώρα το ίδιο κάνει και η COSMOTE (με άλλο laptop βέβαια).:p
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η προσφορά της ΚΟΣΜΟΤΕ, μπράβο :) Πολύ καλύτερο λάπτοπ,πολύ καλύτερη σύνδεση :) Βέβαια 2ετές συμβόλαιο αλλά το λάπτοπ από μόνο του κάνει γύρω στα 700Ε-800Ε επομένως μιλάμε για μια συμφέρουσα λύση για όποιον ψάχνει μίνι λάπτοπ και δεν έχει κάποιο πάροχο ήδη!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Στην περιοχη που μενω +1ος οροφος το σημα μεσα στο σπιτι δεν ειναι και πολυ καλο..(τουλαχιστον οχι σε καθε σημειο).. Εδω και χρονια χρησιμοποιουσα CU και απο τις αρχες του 2008 βελτιωσαν πολυ την κατασταση!!(πριν ηταν απαραδεκτη..) Οποτε ειχα συνηθησει, αφηνα το κινητο σε συγκεκριμενα σημεια στο δωματιο και δεν ειχα προβλημα!!

 

Πριν λιγο καιρο εκανα ετηση φορητοτητας για Whats Up κυριως για να χρησιμοποιω καποια πακετα του (SMS και ομιλιας) αλλα και γιατι εβλεπα οτι ο μπαμπας μου με Cosmote μιλουσε πιο ανετα μες στο σπιτι.. Το κινητο μου τωρα δειχνει οτι εχει σημα (τουλαχιστον οσο και πριν) και κανω ανετα κλησεις η στελνω μνμτα πολυ γρηγορα χωρις προβλημα!! Οταν ειναι ομως να δεχτω μνμ τα πραγματα ειναι @@@@@... Ενω το κινητο μου δειχνει οτι εχει σημα (και οντως εχει γτ αν κανω κλιση ή με καλεσουν ή πας να στειλω μνμ χωρις να το κουνησς θα λειτουργησει κανονικα) δεν δεχετε τα μνμτα και φαινεται σαν να πρεπει να ενεργοποιησω εγω με καποιο τροπο την συνδεση... πχ αν κανω μια κληση καπου μετα μολις το κλεινω ερχεται και το μνμ. Μονο αν ειναι σε σημεια με full σημα ειμαι σιγουρος οτι θα τα δεχομαι.. πχ διπλα σε παραθυρο. Στα σημεια που πριν δεν ειχα προβλημα με τη Vodafone τωρα εχω ...:(

 

Τι μπορω να κανω ?? Υπαρχει καποια λυση ή θα πρεπει καθε λιγο και λιγακι να περνω τηλεφωνα για να δω αν μου ηρθε κανενα μνμ ..??

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...