Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα έβαλα το live και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βρώ κάποιον αν γνωρίζω το user name;

Αν εννοείς πως να προσθέσεις μια επαφή στο messenger, θα πας στη μπάρα μενού Επαφές > Προσθήκη επαφής…

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρόνια να το δουλέψω(απο την παλιά του μορφή), και ψάχνω κάποιον αλλά δεν θυμάμαι το σωστό username, οπότε θα "παίξω" με παραπλήσιας μορφής username, ουσιαστικά θέλω μια μηχανή αναζήτησης(messenger) να μου δείξει αν είναι σωστό το username ώστε να επικοινωνήσω...
Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα (έχει την τελευταία έκδοση 8.1): Ενώ είναι ενωμένη και οι άλλοι την βλέπουν κανονικά Online, δεν μπορεί να ξεκινήσει συζητήση με κάποια από τις επαφές της.

 

Όταν προσπαθεί της βγάζει μήνυμα "We were unable to start a conversation with ......... You may want to try again".

 

Τι παίζει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω το hotmail μου, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω το space μου στον νέο λογαριασμό?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Επειδή σε λίγο καιρό θα πάω στρατό και πιθανόν το e-mail μου θα μείνει ανενεργό και ίσως να απενεργοποιηθεί, ξέρετε αν θα μπορώ να μπαίνω στο μσν, έστω και έτσι? Γιατί δυστυχώς θέλει να βάλω το e-mail για να μπω
Link to comment
Share on other sites

Hi!

8a i8ela mia boi8eia gt 8a kanw format to pc mou...

8elw na kratisw back up ta emoticon pou exw apo8ikeusei kai de kserw pou akrivws apo8ikeuontai kai ti/pos na ta kanw back up...

kapoios pou na kserei na boi8isei plz.

euxaristw

 

Κάνεις backup τον φάκελο C>documents and settings>username>application data>microsoft>MSN messenger>xxxxxxxx(Ψάχτους όλους όσους έχει εκεί)>custom emoticons. μετά μετονόμασέ τα σε gif( τα αρχεί dat) και ότα νθελήσεις τα κάνεις import ένα-ένα.

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, θα ρωτήσω εδώ...

Πρόκειται για το Windows Live Spaces... Από τότε που έγινε η αναβάθμιση (πριν 3-4 ημέρες δηλαδή) δεν μου επιτρέπει την πρόσβαση στον χώρο μου. Μπορώ μόνο να τον δω αλλά όχι να τον επεξεργαστώ. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Γράφει "μη διαθέσιμος χώρος". Παρατήρησα ότι αν κάνω νέο χώρο, εκεί μπαίνει κανονικά αλλά έχει πρόβλημα με τις μονάδες, τα θέματα και αργεί πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, θα ρωτήσω εδώ...

Πρόκειται για το Windows Live Spaces... Από τότε που έγινε η αναβάθμιση (πριν 3-4 ημέρες δηλαδή) δεν μου επιτρέπει την πρόσβαση στον χώρο μου. Μπορώ μόνο να τον δω αλλά όχι να τον επεξεργαστώ. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Γράφει "μη διαθέσιμος χώρος". Παρατήρησα ότι αν κάνω νέο χώρο, εκεί μπαίνει κανονικά αλλά έχει πρόβλημα με τις μονάδες, τα θέματα και αργεί πολύ...

 

Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τον δικό μου χώρο... :confused::worry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τον δικό μου χώρο... :confused::worry:

Ναι και τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση; Στέλνουμε στη Microsoft; Σε ποιό e-mail όμως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση; Στέλνουμε στη Microsoft; Σε ποιό e-mail όμως;

 

Τι να σου πω, κι εγώ δεν γνωρίζω. Μόλις τώρα έμαθα ότι έγινε αναβάθμιση στο Spaces και μπήκα αμέσως να δω τι παίζει, αλλά είναι όλα εντάξει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα στη Microsoft και μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες (παρακαλώ)... Όχι σαν τους δικούς μας που κάνουν μέρες (μήνες, χρόνια... :lol:)

Υπάρχει λοιπόν ένα bug που προσπαθούν να το διορθώσουν. Έχει να κάνει με τον WMP. Όταν είναι ενεργοποιημένος στο invisible mode βγάζει την σελίδα σφάλματος. Αν είναι σε οποιαδήποτε άλλη μορφή (κανονική ή ελαχιστοποιημένη) δεν βγάζει κανένα πρόβλημα... Κουφό; Περί ορέξεως... :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κουφό; Θεόκουφο, αλλά από την άλλη αναμενόμενο από την Microsoft...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον η κοπέλα που μου απάντησε ήταν ευγενέστατη! Μου συστήθηκε (Zaida την λένε), μου εξήγησε πως έχει η κατάσταση και μετά μου έδωσε την λύση... Σκέφτομαι να της στείλω ένα ευχαριστώ βρε παιδί, αλλά πάλι μην την ζαλίζω την κοπέλα... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσο απίθανο και αν φένεται, σε πρόβλημα που είχα στο παρελθόν στο msn (ήμουν online αλλά οι επαφές με βλέπαν offline) έστειλα e-mail στην ΤΥ της Microsoft, πήρα απάντηση που ζητούσαν εκτενέστερη αναφορά του προβλήματος και connectivity log, τους τα έστειλα και μετά με έφεραν σε επικοινωνία με υπάλληλο από το τμήμα του messenger της MS ο οποίος μου ζήτησε να αλλάξω τον κωδικό μου και να τους δώσω τον καινούργιο ωστέ να μπουν με τον λογαριασμό μου και να διαγνώσουν το πρόβλημα όπως και έγινε. Στο 4ο mail και σε διάστημα 3 ημερών το πρόβλημα μου είχε λυθεί. Και να φανταστείτε τα windows είναι κόπια. Ποτέ δεν περίμενα τέτοια άμεση και διαδραστική εξυπηρέτηση από την Microsoft.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Πολλές φορές δεν βλέπω τα emoticons των άλλων. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Αυτά που στέλνω εγώ φαίνονται κανονικά. :confused:

 

Επίσης όταν στέλνω νεύματα οι άλλοι δεν τα βλέπουν..

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Πολλές φορές δεν βλέπω τα emoticons των άλλων. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Αυτά που στέλνω εγώ φαίνονται κανονικά. :confused:

 

Επίσης όταν στέλνω νεύματα οι άλλοι δεν τα βλέπουν..

 

Μπορεί να παίζει κάτι με το ανtivirus που έχεις.

Εγώ με Ζοne alarm είχα πρόβλημα και δεν έβλεπα ούτε φωτογραφίες ούτε emoticon. Tελικά άλλαξα το antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει κάτι με το ανtivirus που έχεις.

Εγώ με Ζοne alarm είχα πρόβλημα και δεν έβλεπα ούτε φωτογραφίες ούτε emoticon. Tελικά άλλαξα το antivirus.

 

Κι εγώ Zone Alarm έχω. Δεν γίνεται να κάνω κάποια ρύθμιση σ' αυτό ώστε να μη χρειαστεί να το αλλάξω;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα προβλημα με το zone alarm και αναγκαζομουν να το απενεργοποιουσα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Zone Alarm έχω. Δεν γίνεται να κάνω κάποια ρύθμιση σ' αυτό ώστε να μη χρειαστεί να το αλλάξω;

 

Δεν ξέρω. Εγώ το άλλαξα πάντως. Είχα στείλει mail και μου είπαν πωςείιναι ήδη γνωστό στην εταιρεία bug και πως σε επόμενες εκδόσεις θα διορθωθεί.

 

Ίσως ισχύει αυτό:

 

Γιατί δεν απενεργοποιείτε το "instant messaging protection"; Απο ότι θυμάμαι, έχει μια τέτοια λειτουργία το ZA.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...